HABER AKIŞI

Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir: “ZİRAAT KATILIM İSTİKRARLI BÜYÜMESİNE DEVAM EDİYOR”

 Tarih: 27-11-2019 12:13:47
Türkiye genelinde şube ağını hızla yaygınlaştıran Ziraat Katılım, Nazilli – Aydın, Turgut Özal Bulvarı – Adana, Bolu ve Erenköy – İstanbul şubelerini hizmete açarak 2019 3. çeyrek sonunda yurt içinde 42 ilde 88 şubeye ulaşmıştır.

ACİL DESTEK KREDİSİ İLE İŞLETMELERE DESTEĞİMİZİ SÜRDÜRDÜK

Bankamız KOSGEB ile işbirliği kurarak Eminönü Tramvay alt geçidi ve Mısır Çarşısı önü alt geçidinde 17.08.2019 tarihinde meydana gelen sel, su baskını ve heyelan felaketlerinden etkilenen işletmelere uygun koşullarda finansal destek sağlanması amacıyla “Düzce ve İstanbul Acil Destek Kredisi Protokolü” imzalamıştır. Bankamız acil finansman desteğine ihtiyaç duyan esnafın yanında olmuştur. Ziraat Katılım olarak, müşterilerimizin; finansmana erişiminin kolaylaştırılması ve uygun koşullarda kullandırılması noktasında faaliyetlerini sürdürmeye devam edecektir.

 

MOBİL FİNANSMAN’I HAYATA GEÇİRDİK

Gerçek ve tüzel müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak onlara en doğru kanaldan en uygun çözüm ve değer önerilerini sunan bankamız, ürün çeşitliliğini artırmaya devam etmektedir. Bankamızda hali hazırda aktif limiti bulunan tüzel müşterilerimizin finansman işlem süreç kalitesinin arttırılabilmesi adına, Katılım Mobil Uygulaması üzerinden finansman işlemlerini yürütebileceği “Mobil Finansman“ seçeneği hayata geçirilmiştir. Müşterilerimizin şubeye gelmeden Katılım Mobil üzerinden finansman başvurularını gerçekleştirebildikleri, doküman yükleme ve onay süreçleri için süre ve maliyette etkinlik sağlayarak işlemlerini sonuçlandırabildikleri bir dijital yönetim sağlanmıştır.

 

AÇIK KAYNAK KODLU TEKONLOJİLERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ

Bankamızın “Teknolojide Millileşme” stratejisi kapsamında istemci bilgisayarında açık kaynaklı işletim sistemine göç çalışmaları devam etmekte olup,  çalışmada önemli bir mesafe kat edilerek şube ve genel müdürlük  kullanıcı gruplarında pilot test çalışmalarına başlanmıştır. Bu çalışma ile birlikte istemci bilgisayarlarında performans artışı ile birlikte donanım maliyetlerinde azalma ve çok yakın zamanda işletim sistemi yazılım lisans maliyetlerinin ortadan kalkması hedeflenmektedir.    

Müşterilere sunulan hizmetlerin erişilebilirliğinin  7x24 izlenmesine yönelik  platform, kurumsal portal uygulaması,  güvenli dosya paylaşımı, sanal sunucu yönetim uygulaması  gibi ithal edilmiş olan yazılım çözümleri,  açık kaynaklı teknolojiler muadilleri ile ikame edilerek  hayata geçirilerek lisans maliyetlerinde önemli tasarruf sağlanmıştır.  Açık kaynak kodlu ürünler hayata geçirilirken bir taraftan  bilgi güvenliğine yönelik  Ar-ge çalışmalarımız da  sürdürülmektedir. 

Açık kaynak kodlu yazılım çözümlerinin Bankamızda hayata geçmesi ile birlikte kamu kurum ve kuruluşları  için  Bankamızın önemli bir referans olacağı düşünülmektedir. Bu önemli deneyimin paylaşımı ile birlikte Ülke olarak dışa olan bağımlılığın  azalmasına katkı sunulması,  yenilikçi teknolojilere önemli bir adım atılması hedeflenmektedir. Açık kaynaklı sistemlere geçişle birlikte Ülke ve kurumlar için güvenlik anlamında önemli bir kazanım olması beklenirken, ciddi tasarruf imkanları da sağlanacak,  Ülke içinde teknolojik çözümler sunan şirketler arasında entegrasyon ve bu konuda faaliyet gösteren finteklere de gelişim imkanı tesis edilecektir.

 

MEMNUN MÜŞTERİ DENEYİMİNE YATIRIM YAPIYORUZ

Bankamız, Müşteri İletişim Merkezi performansının arttırılması, operasyonel süreçlerin iyileştirilmesi ve müşteri deneyimini ölçümlemek amacıyla Görüşme Analizi Projesi ile müşterilerimizin çağrı merkezi görüşmelerinin analiz edilmesi sağlanmaktadır. Müşteri bildirimlerinin  ‘Yapay Zekâ Destekli Metin Analitiği’ ile analiz edilmesi, raporlanması ve aksiyon alınmasına yönelik proje çalışmalarına başlanmıştır. Bankamızın şube dışı kanallarında; müşteri ile iletişim kurulan her etkileşim noktasında yazılı ve sesli mesaj içeriklerinin kontrolü, denetimi ve yüksek kalite standartlarında yapılmasına yönelik İletişim Kalitesi Projesine başlanmıştır. Ziraat Katılım, önümüzdeki dönemde de, katılım bankacılığını geliştirme misyonuyla, “Paylaştıkça daha fazlası”nı müşterilerine sunarak, ülke ekonomisine değer katmaya devam edecektir.

 

  Bu haber 2118 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Ekonomi HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı