HABER AKIŞI

Yusuf Gecü: İhracatçıya Yeşil Pasaport limitinin düşürülmesi büyük kolaylık oldu

 Tarih: 25-11-2019 19:31:37
Başkan Yusuf Gecü: “Sayın Cumhurbaşkanımızın kararıyla yılda 500 bin dolarlık satışı aşanların da Yeşil Pasaport almasına imkan sağlayan bu yeni uygulamayı çok olumlu ve teşvik edici bir karar olarak buluyorum. Bu yeni uygulama sayesinde daha çok ihracatçımız dış pazarlara daha kolayca ulaşabilecektir.

Bilindiği gibi yeşil Pasaporta vize istemeyen ülkeler arasında Almanya, İtalya, Fransa, İsrail, Çin, BAE, İran, Mısır ve Irak gibi ülkeler de bulunuyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın kararıyla bu yeni uygulama sayesinde ihracatçımızın mobilite kazanması ve ihraç pazarlarını daha kolay ziyaret imkanına kavuşması açısından çok sevindirici oldu.

Kanaatimce, 500 bin dolara çekilen yeşil pasaport alt limiti, daha fazla ihracat yapılması için büyük imkan sağlayacaktır. İhracatçımıza çok ciddi bir destek anlamı da taşıyan bu düzenleme ile, yurt dışına gitmekte zorluk çeken kobi statüsündeki ihracatçı firmalarımız da bu uygulamadan istifade edebilecektir.

Yıllardan beri Merter'den MESİAD üyesi olarak tüm dünyaya ihracat yapan bir çok firmamıza bu yeni uygulama sayesinde MESİAD üyesi olan daha fazla ihracatçı firmalarımızın katılma imkanına kavuşabilmesi bizi daha çok sevindirmektedir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’a, TİM Başkanımız Sayın İsmail Gülle’ye ihracatçılarımız ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum.

  Bu haber 584 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda-Birlik HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı