HABER AKIŞI

İŞ YERİ AÇMA/DEĞİŞTİRME RUHSAT HARÇLARI BU DÖNEM ERTELENMELİ

 Tarih: 06-05-2020 15:55:43
Tümay Mercan

Malum korona dolayısıyla esnaf zor durumda.  Özellikle yiyecek içecek sektöründeki esnaf, paket servis hizmeti de verebilmek için ruhsatında değişiklik yapmak zorunda. Zaten mart ayından bu yana iş yapamamış,  borç içinde olan esnafın kendini kurtarmak için yapacağı bu hamle daha baştan engele takılıyor. Normal zamanda da zaten yüksek olan ruhsat ücretleri bu dönemde iyice verilemeyecek rakamlara dönüşüyor.

Belediyeler Ruhsat Ücretlerinde Fedakârlık Yapmalı

Devlet, Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye Esnaf Odaları Konfederasyonu bu konuda hızlıca bir çalışma yapıp, normalleşme sürecinin 1. Etabında esnafa bu konuda nefes aldırabilir. Ruhsat ücretini hiç almayabilir, dörtte bir oranına düşürebilir veya erteleyebilir.

Esnaf çok zor bir durumda ve ekonomi için önemli bir grup. Bu konuda Türkiye Esnaf Odaları Konfederasyonu, Türkiye Belediyeler Birliği ve bütün belediyelerin duyarlı olması gerekiyor.

Ekonomiyi Hep Birlikte Geliştireceğiz.

Zor zamanda yapılan destekler asla unutulmaz. Hem halk olarak esnaflara ihtiyacımız var. Hem de esnafların yaşamaya, ayakta kalmaya ihtiyacı var. Bu günlerde sektörlere yönelik yapılan destek haberleri umudumuzu artırıyor, bizleri motive ediyor. Güzelim ülkemizde hepimiz aynı gemideyiz. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için.

Sözün özü;  Normalleşme sürecinin ilk etabında ruhsat konusunda yeni bir düzenlemeye, acilen ihtiyaç var. 

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü/ Yönetim Danışmanı

tumaymercan@hotmail.com Twitter:Tümay Mercan@Tumaymercan / Facebook:Tümay Mercan

  Bu yazı 7676 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı