HABER AKIŞI

MÜSLÜMAN HALKIN PARASI BOL AKLI KISA LİDERLERİ !!!

 Tarih: 16-03-2019 12:38:59
Mehmet Zeki Sayın

Gelişmiş ülke demek sadece kişi başına düşen dolarla veya bir para çeşidinin artması ile ilgili olmayıp esas olan o ülkede yaşayanlarının mantığının gelişmesi ve düşünebilme kabiliyetinin artması ile ilgili olsa gerek. Anneannem benimle sohbet ederken yeri geldikçe şöyle derdi “torunum aklın var parayı niden, aklın yok parayı gene niden” der, bitirirdi.

Özellikle son zamanlarda meydana gelen olayları incelediğimizde parası olan zengin ülkelerin liderlerinin davranışlarıyla ne kadar geri oldukları, Allah’ın verdiği imkânları iyiye kullanmayan zavallı liderlerinin tutum ve davranışıyla hem kendisinin hem halkın zelil hale düştüğünü görmek mümkündür.

Şu hale bakın, kendilerini gelişmiş ilerlemiş gören bazı devletler gerektiğinde yan yana gelerek rahatlıkla her türlü kötülükleri yapmakta geliştirdikleri silahları Müslümanlar üzerinde denemekten çekinmemektedirler.

Bakın şu, Suriye’nin, Irak’ın haline, zavallı liderlerinin yüzünden perme perişan.

Denenen silahlar üzerlerinde patlarken,  kişi başına düşen elli bin yüz bin doları bulan halkın liderleri sessiz kalıp kardeşlerini öldürenlerin kuyruklarından ayrılmamayı yeğlemektedirler.

Allah bunlara paradan çok akıl fikir versin de gözleri açılsın.

 

M. Zeki Sayın

  Bu yazı 10139 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı