HABER AKIŞI

İkitelli Organize seçimi ve iddialar

 Tarih: 08-02-2016 01:55:00  -   Güncelleme: 18-01-2017 03:12:00
Eşref Küçükateş

1983 yılından beri ticaretin 1989 yılından beri siyasetin 2009 yılından beri medya dünyasının içindeyim ve esnaf bülteni dergisini çıkartıyorum çok net ve iddia ile söylüyorum böyle seçim görmedim.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB) öyle bir seçim yaptı ki! İbretlik…

Bu seçim, tüm insanlığa, tüm dernek, oda, spor kulübü, siyasi partiler ile seçimle işbaşına gelinen kurumların iktidar ve muhalefetlerine örnek olacak düzeyde.

Seçime aylar önce hazırlanmaya başlayan taraflar ile özellikle Şaban Gülbahar’ın ekibinde bazı kişilerle sık sık bir araya geldiğimiz Nihat Tunalı ve arkadaşları hakkında en ufak bir eleştiri duymadım.

Şaban Gülbahar’ın aday olduğunu bile seçim günü öğrendim. Nihat Tunalı ile ise birçok girişimde bulunmama rağmen tanışamadım bile.

6 ay boyunca ve en son seçime iki ay kala Nihat Tunalı ile birkaç kez röportaj yapmak istedim, sekreteri ve basın danışmanı ile görüşerek bu talebimizi ilettik fakat Sayın Tunalı ile bir araya gelmemiz mümkün olmadı.

Seçime 2 ay kala İOSB basın danışmanlığı 8-10 tane fotoğrafla, hazırladıkları bir röportaj metnini e-posta ile bize ulaştırdılar.

Basın danışmanlığını arayarak, Sayın Tunalı ile bir araya gelerek bir fotoğraf almamız gerekiyor ve bizimde bazı sorularımız olacak dediğimizde bunun mümkün olmadığını söylediler.

Ulaşamadığımız bir makamın Röportajını yayınlama basitliğini de gösteremeyeceğimizden kendilerine hiçbir şey söylemedik ama röportajı da esnaf bülteni dergisinde yayımlamadık.

Şaban Gülbahar veya arkadaşlarından seçimle ilgili bir röportajda bulunmak istemediğim halde kooperatifleri ile ilgili röportajlar yaptım ve yayımladım. http://www.esnafbulteni.com/roportaj/

Şaban Gülbahar’ın ekibi sohbetlerimizde seçimle ilgili çalışmaların iyi gittiğini söylüyorlar, sağdan soldan duyduğumuz söylentileri (VURGUN’U) sorduğumuzda ise seçim üstü bu konuları konuşmak istemediklerini, bunun etik olmayacağını belirterek İkitelli ile ilgi,li yapacaklarını tüm delegelere anlattıklarını ve seçimi Nihat Tunalı’nın zaaflarından yararlanarak kazanmak istemediklerini söylüyorlardı.

Şaban Gülbahar ve ekibi seçim üstü belden aşağı vurmayarak, insanların zaafından istifade etmeyerek büyük bir erdemlik, onur, kişilik ve insanları aşağılamadan, küçük düşürmeden de seçim yarışı yapılabileceğini göstermişlerdir.

Seçim günü bile kürsüye çıkan taraflar konuşmalarında birbirlerine karşı gayet saygılı ve seviyeli davranmış, Şaban Gülbahar ve ekibinden söz alanlar belden aşağı olarak nitelenecek tek kelime konuşmamışlardır.

Bu nedenle Nihat Tunalıyı, ama özellikle Şaban Gülbahar ve ekibini kutluyorum, tebrik ediyorum… (Seçimlerde belden aşağı vurarak dosyalarla, klasörlerle kapı kapı dolaşanlar ile seçimin yapılacağı salona belden aşağı olabilecek her türlü hazırlıkla gelip söylemlerde bulunanların bu seçimden ders alması gerektiğine inanıyorum)

Seçim bitip sayım yapıldığında ise 46 delegenin oylarının 23-23 eşit olarak kullanıldığına herkes şahit oldu.

Nihat Tunalı ve ekibi kaybetmişti ama Şaban Gülbahar’ın ekibi de mutlak bir zafer elde edemedi!

Seçim ortadaydı kaybedeni vardı ancak mutlak galibi yoktu!

Bu sonucun enteresanlığı kadar Bakanlık yetkililerinin ve Divan Başkanı’nın tutumu ise daha enteresandı… Çünkü seçimi delegelere oylatarak, ileri bir tarihe ertelemek yerine, “Kura çekilerek galibin belirlenmesi gerektiğini veya iki liste uzlaşarak ortak bir liste’nin” Divan Başkanlığına ibrasının kanun gereği olduğunu söylüyorlardı.

Sonuçta bir liste oluştu ve divan başkanlığına ibra edildi…   http://www.esnafbulteni.com/dernek-vakif-stk/ikitelli-organizede-secimin-galibi-yok-/38895/

İkitellideki Vurgun’a gelince Şaban Gülbahar ile ekibi ve tüm ikitelli hala insani ilişkileri zedeleyecek söylemlerden kaçınıyor, dedikodu yapmıyor, kişileri önyargı ile mahkum etmiyor. Müfettiş raporlarına giren tüm olumsuz cümle ve rakamlara rağmen ikitelli büyük bir olgunlukla savcının ve kanunların vereceği soruşturma ve soruşturmaya gerek yok kararını bekliyor. Hepsi şunu çok iyi biliyor ki kanunlar suçlu bulana kadar herkes masumdur.  http://www.esnafbulteni.com/haber/ikitelli-organizedeki-vurgun-raporlarda/39045/

Bu seçimde, Şaban Gülbahar ve ekibinin olgunluğu hiç unutulmayacak…

  Bu yazı 7659 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı