HABER AKIŞI

Ümit Ünal Çevre Bakanlığındaki görevine geri dönüyor...

 Tarih: 27-10-2020 13:37:29
İstanbul Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yüksek Mimar Ümit Ünal 15 Kasım tarihinden itibaren kendi isteği ile görevinden ayrılarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndaki kadrolu görevine geri dönecek.

Yüksek Mimar Ümit Ünal Kendi isteğiyle görevinden ayrılmasını yayınladığı bir basın açıklamasıyla kamu oyunu duyurdu.

Kıymetli Dostlarım Merhaba,

Emaneti Gönül huzuru, şükür ve yüz akıyla teslim etme vakti geldi…

Sayın Bakanımız Faruk ÖZLÜ Beyefendi’nin davetleri üzerine;

09/10/2017 tarihinden itibaren üç yıldır VEKÂLETEN BAKTIĞIM “İstanbul Sanayi ve Teknoloji il Müdürlüğü” görevini üstlendiğim bütün sorumluluklarımda olduğu gibi büyük bir gayret, samimiyet ve sadakatle yürütmeye çalıştım.

Tüm çalışmalarımızı hak, hakkaniyet ve adalet prensipleri doğrultusunda yerine getirmeye gayret gösterdim. Haktan, hakikatten ayrılmadım.

Bu üç yıl çok güzel ve yoğun geçti. Çok güzel dostluklar edindik. Tüm Kamu Kurum ve kuruluşlarıyla bir aile gibi çalışma imkânı bulduk.

İstanbul’da çalışma arkadaşlarımla birlikte sanayicilerimizle ve paydaşlarımızla (İSO, İTO, TSE, OSB, İSTKA, KOSGEB, TÜBİTAK, TÜRKPATENT ) çok güzel işler yaptık.

Bakanlığımızın öncelikleri doğrultusunda teknoloji odaklı üretimi, Ar-Ge’yi, ithal ikamesini, yerli ve milli üretimi sanayicilerimizin gündemini taşıdık.

İstanbul’daki Ar-Ge ve tasarım merkezlerimizin sayısını artırdık. Teknoloji odaklı projelerimizin ticarileşmesine destek olduk. Hamdolsun İstanbulumuzda yüksek teknoloji ürün çıktılarının

artmasına katkı verdik.

Kendi isteğim ve İRADEMLE, 15 Kasım 2020 tarihi itibari ile İstanbul Sanayi ve Teknoloji il Müdürlüğü görevimden büyüklerimin de müsadesiyle ayrılıyorum.

Bu güzel nöbeti ve emaneti “gönül huzuru, yüz akı ve şükür” ile emin ellere teslim edecek olmanın haklı gururunu yaşıyorum.

Üç yıllık çalışma sürecinde bize destek veren 

Başta Sayın Bakanımız Mustafa VARANK Beye, Sayın Faruk ÖZLÜ Bakanımıza, Sayın Valimiz Vasip ŞAHİN ve Sayın Valimiz Ali YERLİKAYA beylere

Desteğini bizden hiç esirgemeyen;  Sayın Bakan yardımcılarımız Hasan BÜYÜKDEDE,  Çetin Ali DÖNMEZ ve M. Fatih KACIR beyefendilere, Sayın Eski Müsteşar ve eski Müsteşar yardımcılarımıza Sayın Vali yardımcılarımıza, Sayın Birim amirlerimize, Sayın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlerime,

Kıymetli Şube Müdürlerime, Gayretli ve Vefalı tüm çalışma arkadaşlarıma,

İstanbul’da paydaş tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza, İstanbul’daki tüm il müdürlerimiz ve bölge müdürlerimize, Meslek odalarımız ve paydaş sivil toplum kuruluşlarımıza ve İstanbul’umuzun kadim sanayicilerine Şükranlarımı, sevgi ve saygılarımı arz ediyorum.

Ülkemiz ve milletimiz için çalıştığımız bu  süreçte bilmeyerek kalbini kırdığımız tüm dostlarımdan,

Özellikle çalışma arkadaşlarımdan helallik isterim.

Dostça kalın, hoşça kalın Allaha emanet olun. 

Adalet, merhamet ve meşveretle “Gidiyoruz, gündüz gece..” Yola devam evvel Allah 

Selam ve saygılarımla

Y. Mimar Ümit ÜNAL

(İstanbul Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü)

Not: Görevime, 2006-2014 İstanbul İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığımdan ( Bakanlık genel md yrd denk) sonra, 2015 yılından itibaren kadromun bulunduğu İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde devam edeceğim İnşaallah.

  Bu haber 28348 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Şirket - Kurumsal HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı