HABER AKIŞI

Tarımın Yenilikçi Fuarı Sektör Satışlarını Artırmak İçin Kapılarını Açıyor

 Tarih: 28-09-2019 18:52:00
Tarımsal üretimde Avrupa’da birinci dünyada ise yedinci sırada bulunan Türkiye, çok önemli bir fuara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 8 - 12 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları, sektör profesyonellerinin ajandasında ilk sırada yer alıyor. Her yıl Ekim ayında yapılan buluşma, traktörden tohuma, hayvancılık ekipmanlarından sulama sistemlerine, tarımsal mekanizasyondan zirai ilaçlama yöntemlerine kadar geniş ürün yelpazesiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Tüyap Bursa UluslararasıFuar ve KongreMerkezi’nde 8-12 Ekim 2019 günleri arasındadüzenlenecekBURTARIM 2019 Bursa 17. UluslararasıTarım, Tohumculuk, Fidancılık ve SütEndüstrisiFuarı ile BURSA 12. ULUSLARARASI HAYVANCILIK VE EKİPMANLARI FUARI, 14 ülkeden275 firma ve firma temsilciliğininkatılımında, 5 salon ve açıkalandatoplam50 bin m2’de, yaklaşık300 bin ziyaretçihedefi ile kapılarını açmayahazırlanıyor.5 günboyuncaziyareteaçıkolacakfuarlarıntraktör ve tarımsalmekanizasyonsatışlarınıartırmasıbekleniyor.

Bursa Tarım ve HayvancılıkFuarlarınınsektöradınaönemindenbahsedenTüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. GenelMüdürüİlhanErsözlü ‘’Tarım ve hayvancılıkalanlarındagüçlü bir modernleşmeyaşanırken, sektörprofesyonelleritarım ve hayvancılıkmodernizasyonuiçinteknolojikhizmetlerintanıtıldığıplatformlaraihtiyaçduyuyor. Bu anlamda Bursa Tarım ve HayvancılıkFuarlarıihtiyaçlarınkarşılanmasınoktasındabir sektörbuluşmasıhalinegelmeyedevamediyor’’ dedi.

Tarım ve hayvancılıktaetkin bir ülke olmayolundailerlerkensektörleilgilifuarlar da her geçengün önemini arttırıyor. Bursa Tarım ve HayvancılıkFuarları ile sektörprofesyonelleri ve ilgilileri ürün çeşitliliğindentoprağınişlenmesine, hasattanilaçlamayakadartümaşamalarıkolaylaştıranteknolojilerigörebilecek, en düşükmaliyetle en kaliteliürünüalabilmelerianlamındaaynıçatıaltındabuluşabilecek.

Tarım ve hayvancılıksektörlerinintümyapıtaşlarınınsergileneceğiorganizasyonda, iş hacmininarttırılması, traktör ve tarımsalmekanizasyonsatışlarına ve ülke ekonomisine katmadeğersağlanmasıhedefleniyor. 

55’den Fazla Ülkeden Organize EdilenHeyetler ile KıtalarArasıKöprülerKuruluyor

Katılımcıfirmalarınpazarlamafaaliyetlerinigeliştirmek, çiftçileri yeni teknolojiler ile buluşturarakverimlilikleriniarttırmak ve nihayet ülke ihracatınınartmasına katkı sağlamakamacı ile Avrupa'danAsya'ya, Ortadoğu'danKafkaslarakadargenişcoğrafyadanalımheyetleri organize edildi. KıtalararasıköprülerikuranFuarlar, Tüyapyurtdışıofislerininetkiliçalışmaları ile; Bulgaristan, Cezayir, Çin, Etiyopya, Fas, Filistin, Fransa, Gana, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Irak, İran, İsrail, İspanya, İtalya, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kuveyt, KuzeyKıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova, Libya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mali, Mısır, Moldova, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Somali, Sudan, SuudiArabistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yemen ve Yunanistanbaşta olmak üzere55’in üzerinde fazlaülkeden organize edilen 1000’inüzerindeiş insanınaevsahipliğiyapacak.

BahsigeçenFuarlar; Tüyap Bursa FuarcılıkAnonimŞirketi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odasıorganizasyonunda,  T.C. Tarım ve OrmanBakanlığı, Türkiye ZiraatOdalarıBirliği (TZOB), Türkiye TarımKrediKooperatifleriMerkezBirliği, TMMOB ZiraatMühendisleriOdası, Bursa TicaretBorsası, Bursa ZiraatOdaları, TMMOB ZiraatMühendisleriOdası Bursa Şubesi, Bursa İli DamızlıkSığırYetiştiricileriBirliği, KOSGEB ve Bursa BüyükşehirBelediyesi’nin değerli desteklerialınarak, Türk TarımAlet ve MakinalarıİmalatçılarıBirliği (TARMAKBİR) işbirliği ile hazırlanmaktadır.

Girişinücretsizolduğufuarlar, 8 Ekim Salı -11Ekim günleri  09.30 – 18.00, son günolan                  12 Ekim Cumartesi günü 09.30 – 17.00saatleriarasındaziyaretedilebilecek

  Bu haber 565 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı