HABER AKIŞI

Site Havuzlarında ‘Ücretsiz Yüzme Eğitimi’

 Tarih: 08-08-2019 10:20:33
Zeytinburnu Belediyesi, çocukların yazı iyi değerlendirmelerini sağlamak amacıyla ilçede bulunan 7 farklı sitede ücretsiz yüzme kursu veriyor. Yüzme öğrenmenin yanı sıra arkadaşlarıyla eğlenme fırsatı da bulan Zeytinburnulu çocuklar, yaz boyunca suyun keyfini doyasıya çıkaracaklar.

Zeytinburnu Belediyesi tarafından ilçe içerisinde bulunan 7 farklı sitede projelendirilen yüzme kursu etkinliği çocuklardan yoğun ilgi görüyor. Yüzme eğitimi alan 6-12 yaş arası çocuklar havuzlarda doyasıya eğlenirken vücutları için gereken fiziksel aktiviteleri de yerine getirmiş oluyorlar. Yaz boyunca belirli gruplar halinde konusunda uzman yüzme hocalarından eğitim alan çocuklar, kurs sonrasında düzenlenecek yarışmada madalya için mücadele edecekler. Haftanın iki günü gerçekleşen kurslarda gruplara ayrılan çocuklar, 1’er saat yüzme eğitimi alıyorlar. Profesyonel yüzme hocaları tarafından verilen eğitimlerde çocuklara yüzmenin ilk aşaması olan; serbest, sırt, kurbağa, kelebek ve suda nefes alma gibi temel dersler veriliyor. 3 ay boyunca devam edecek olan kurslarda yaz dönemine ait eğitimler eylül ayında son bulacak.

TELEFON VE TABLET YERİNE YÜZME AKTİVİTESİ

Yüzme eğitimi alan İdil Durul Dinçer, “Burada ücretsiz şekilde yüzme kursundan yararlanabiliyoruz. Çok eğleniyoruz. Hocalarımız da sağ olsun çok iyi şeyler öğretiyorlar. Sırt, serbest, doğru nefes alma gibi. Zaten yüzmeyi biliyordum ama bu eğitimlerle kendimi daha da bir geliştirdim. Yüzme konusunda ileri de kendimi yüksek yerlerde görmek istiyorum. Eğer bu kurs olmamış olsaydı, evde tablet, telefon veya bilgisayar başında oyun oynayacaktım. Ama şimdi hem spor yapıp hem de yüzme öğrenebiliyorum.” dedi.

YÜZMEYİ ÖĞRENİYORLAR

Gülay Acemoğulları, “3 haftadır ders alıyorum, yüzmeyi bilmiyordum, çok iyi yüzme öğrendim. Hocalarımız bizimle çok iyi ilgileniyor. Denizden çok havuzu seviyorum. Şu an burada olmasaydım evde oturup televizyon izliyor olacaktım. Çok sıkılacaktım. İyi ki hocalar eşliğinde ders alıyoruz. Zeytinburnu Belediyesi’ne ve hocalarıma çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“ZEYTİNBURNU’NDA YÜZME BİLMEYEN KALMASIN”

Zeytinburnu Belediyesi olarak yüzme kursları hizmetini tamamen ücretsiz verdiklerini belirten yüzme eğitmeni Eray Akbulut, “İlçemizde bulunan 7 farklı sitede bu hizmeti veriyoruz. Eğitimlerimiz haftada 2 gün 1’er saat olacak şekilde devam ediyor. Salı ve perşembe günleri 4 siteye gidiliyor. Çarşamba ve cuma günleri ise 3 siteye gidiliyor. Çocuklara serbest, sırt, kurbağa, kelebek tarzı yüzme sitillerini öğretiyoruz. Belediye Başkanımız Ömer Arısoy’un bizzat kendisinin sunduğu bir projeydi bu. ‘Zeytinburnu’nda yüzme bilmeyen kalmasın’ sloganı ile bu yola çıktık. Kurslarımız yaz dönemi yani 3 ay boyunca devam edecek. Şu anda 3’üncü haftamızdayız. 8’inci dersimizi yaptık. Çocuklarımız yüzmeyi öğrenmeye başladı. Zaten program sonunda madalya törenimiz olacak. Katılımları da basit tuttuk, site yönetimine isim vermeleri yeterli oluyor. Daha sonra derslere başlayabiliyorlar. Ortalama her kursta 20 çocuğumuz oluyor. Onları yüzme bilen ve bilmeyen olarak ikiye ayırıyoruz. İki ayrı hoca eşliğinde ders veriliyor. Kapsamlı bir şekilde bilmeyenlere de öğrettikten sonra bir üst gruba aktarıp, stilleri öğretiyoruz.” açıklamasında bulundu.

ANNELER ÇOCUKLARINI GÜVENLE GÖNDERİYORLAR

Çocuklar için keyifli bir aktivite olduğunu ifade eden site sakini Esra Töksöz “Zeytinburnu Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Bu yüzme kursunu bize ücretsiz olarak sunduğu için. Kızımı getiriyorum. Eğleniyoruz, keyifli bir aktivite oluyor. Her zaman havuz başına inmeme gerek kalmıyor. Kızım hocalarla gayet memnun bir şekilde yüzüyor, benim de aklım onda kalmıyor rahat bir şekilde evdeki günlük işlerime odaklanabiliyorum.” diye konuştu.

VELİLERİN ARAYIP DA BULAMADIĞI BİR AKTİVİTE

Çocuklarının küçük yaşta yüzmeyi öğrenmesi için yüzme kursuna getirdiğini anlatan Esra Kamer ise; “Zeytinburnu Belediyemiz ve site yönetimimiz bize böyle iyi bir imkân sundu. Zeytinburnu Belediyesi’nden de çok kıymetli hocalarımız geliyor. Çocuklara profesyonel bir şekilde yüzme öğretiyorlar. Yaz için de çok güzel bir aktivite oldu. Çocuklar evde sıkılıyorlardı. Yüzme eğitimi almaları onlar açısından iyi oldu. Küçük yaşta bu eğitime başladılar. Çocuklarımın biri 3,5 diğeri de 5 yaşında. İkisi de severek katılıyor yüzme kursuna. Eğitmenler gözetiminde olduğu için kesinlikle aklım arkada kalmıyor. Biz anneler de onları izlerken burada 1-2 saat dinlenmiş oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Spor HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
İsfanbul’da ilk yarıyıl tatilinde  “eğlence” tüm hızıyla devam ediyor İsfanbul’da ilk yarıyıl tatilinde “eğlence” tüm hızıyla devam ediyor İsfanbul AVM, ilk sömestr tatilinde minik misafirleri için hazırladığı birbirind..
PTT’den öğretmenler günü’ne özel indirim sürprizi PTT’den öğretmenler günü’ne özel indirim sürprizi PTT AŞ, 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırladığı kampanya ile kargo taşımacılı..
Türkiye’deki yaşlı nüfus sosyal medya kullanım rekoru kırdı Türkiye’deki yaşlı nüfus sosyal medya kullanım rekoru kırdı 65ile 74 yaş arası internet kullanan Avrupalı kişilerin Facebook, Twitter gibi s..
PTT AŞ Gazi ve Şehit Ailelerinin yanında PTT AŞ Gazi ve Şehit Ailelerinin yanında PTT AŞ, gazi ve şehit ailelerine APS Kurye ve Posta Kargosu gönderilerinde yüzde..
  Ekonomi HABERLERİ
Esnaf ve KOBİ’ler Türk Telekom’un desteğiyle dijital dünyanın imkanlarından faydalanıyor Esnaf ve KOBİ’ler Türk Telekom’un desteğiyle dijital dünyanın imkanlarından faydalanıyor Türk Telekom, dijital dünyada bir kimliğe sahip olmak ve e-ticaret yapmak isteye..
Makine sektörünün 2030 hedefi: 63,3 milyar dolar ihracat Makine sektörünün 2030 hedefi: 63,3 milyar dolar ihracat Teknolojik rekabetin odak noktası makine sektörü, Ticaret Bakanlığı İhracat Ana ..
Konut satışı artışında Mardin İstanbul’u 20’ye katladı! Konut satışı artışında Mardin İstanbul’u 20’ye katladı! FuzulEv’in “Gayrimenkulün 10 Yılı” araştırması, Türkiye’de son 10 yılda konut sa..
“Büyüme rakamları tarımın önemini yine gösterdi” “Büyüme rakamları tarımın önemini yine gösterdi” Bugün TÜİK tarafından açıklanan Türkiye’nin Üçüncü Çeyrek Büyüme rakamlarını değ..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Mükemmellikte 5 Yıldız Yetkinlik Belgesi Alan İlk STK: YEŞİLAY Mükemmellikte 5 Yıldız Yetkinlik Belgesi Alan İlk STK: YEŞİLAY 26-27 Kasım 2019 tarihlerinde Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından düzenle..
Mükemmellikte 5 Yıldız Yetkinlik Belgesi Alan İlk STK: YEŞİLAY Mükemmellikte 5 Yıldız Yetkinlik Belgesi Alan İlk STK: YEŞİLAY 26-27 Kasım 2019 tarihlerinde Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından düzenle..
Dünyada insani yardım anlayışı değişiyor Dünyada insani yardım anlayışı değişiyor İnsani yardım dünyasında egemen ayni yardım anlayışı Kızılay’ın büyük bir başa..
GİV Girişimci Buluşmaları Konuğu Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal EKŞİ oldu. GİV Girişimci Buluşmaları Konuğu Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal EKŞİ oldu. Girişimci İş Adamları Vakfı (GİV) gerçekleştirmiş olduğu “Girişimci Buluşmaları”..
  Söyleşi HABERLERİ
Eşref Küçükateş: “İşinizi büyütüp, Kazancınızı arttıracak “LONCA İş Buluşmaları” başlıyor. Eşref Küçükateş: “İşinizi büyütüp, Kazancınızı arttıracak “LONCA İş Buluşmaları” başlıyor. Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) ve LONCA İş Buluşmaları (LİB) Yönetim Kur..
HEFİ SAĞLIK; İş Güvenliği Kültür Bilinci gelişmelidir HEFİ SAĞLIK; İş Güvenliği Kültür Bilinci gelişmelidir HEFİ SAĞLIK Genel Müdürü Zehra Çelik: “İşyerinin ve iş görenin güvenliğini sağla..
CMŞ Tül-Perde Fabrika Satış Mağazası fiyatlarıyla dar gelirlinin yüzünü güldürecek CMŞ Tül-Perde Fabrika Satış Mağazası fiyatlarıyla dar gelirlinin yüzünü güldürecek Türkiye’de bir ilk olarak yeni bir konseptle Fabrika Satış Mağazalarını İstanbul..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
TEKNOFEST GÜNEŞİ DOĞU’DAN YÜKSELECEK TEKNOFEST GÜNEŞİ DOĞU’DAN YÜKSELECEK Türkiye’nin Millî Teknoloji Hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir t..
EV ve MUTFAK EŞYALARI SEKTÖRÜ’NÜN KALBİ BU FUARDA ATACAK! EV ve MUTFAK EŞYALARI SEKTÖRÜ’NÜN KALBİ BU FUARDA ATACAK! 26-29 Mart’ta düzenlenecek olan Ev ve Mutfak Eşyaları sektörünün bahar sezonu fu..
TÜRKİYE HELAL FUARINDA 50 ÜLKE VİTRİNE ÇIKTI TÜRKİYE HELAL FUARINDA 50 ÜLKE VİTRİNE ÇIKTI 5. Dünya Helal Zirvesi ve 7. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarı Sona Erdi. “7..
Helal Zirvesi’nde “Şeriata Uyumlu Üretim ve Helal Et Kesimi” Değerlendirildi Helal Zirvesi’nde “Şeriata Uyumlu Üretim ve Helal Et Kesimi” Değerlendirildi 5. Dünya Helal Zirvesi’nde bu yıl da 100’e yakın yerli-yabancı konuşmacı helal s..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe 3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe 3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe Evleri’nde bir ayda 276 konut satıl..
Ağacın izinde yeşil yapılaşma! Ağacın izinde yeşil yapılaşma! Dünyada gün geçtikçe artan bir farkındalıkla yayılan çevre hassasiyeti mimariye ..
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Hava Kalitesi Farkındalığı için Uluslararası Proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Hava Kalitesi Farkındalığı için Uluslararası Proje Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Şehirlerde Hava ..
Kentsel dönüşümde başarının anahtarı, kaliteli beton kullanımı Kentsel dönüşümde başarının anahtarı, kaliteli beton kullanımı Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından Kocaeli’de “Beton Teknolojileri ve..
  Teknoloji-Proje HABERLERİ
Yenilenebilir Kaynaklardan Elektrik Üretimi Toplam Elektrik Üretiminin Yarısına Ulaştı Yenilenebilir Kaynaklardan Elektrik Üretimi Toplam Elektrik Üretiminin Yarısına Ulaştı TSKB Danışmanlık Hizmetleri, ekonomiye etkileri, global jeopolitik ilişkiler ve ..
Üç operatörün ortaklığında 5G teknolojisi İstanbul Havalimanı’nda Üç operatörün ortaklığında 5G teknolojisi İstanbul Havalimanı’nda Mobil uygulama fuarı Mobilefest bünyesinde düzenlenen MMA Innovate Summit ikinci..
10 bin ihracatçıya daha ‘Yeşil Pasaport’ imkanı doğdu 10 bin ihracatçıya daha ‘Yeşil Pasaport’ imkanı doğdu Cumhurbaşkanı kararıyla son üç takvim yılı itibarıyla yıllık ortalama ihracatı 5..
Türk Telekom’un ‘Yüzde 100 Yerli’ Yapay Zekâ projesine ödül Türk Telekom’un ‘Yüzde 100 Yerli’ Yapay Zekâ projesine ödül Türk Telekom, IDC Yapay Zeka Ödülleri’nde birincilik ödülünün sahibi oldu. Innov..
  Spor HABERLERİ
EYÜPSULTAN’IN TEK BAYAN FUTBOL TAKIMI: KEMER FK EYÜPSULTAN’IN TEK BAYAN FUTBOL TAKIMI: KEMER FK “Geleceğin Futbolcularını Yetiştiriyoruz” sloganı ile 2012 yılında kurulan Kemer..
Halı saha sektörü kriz dinlemiyor Halı saha sektörü kriz dinlemiyor Ekonomik krizlerin etkilemediği sektörlerden biri de halı sahalar. İntegral Grou..
ALİBEYKÖYSPOR, YENİ SEZONA HAZIR! ALİBEYKÖYSPOR, YENİ SEZONA HAZIR! Eyüpsultan’ın köklü kulüplerinden Alibeyköyspor’un teknik direktörü Aydın Yavuz ..
Gaziosmanpaşalı Sporcular Avrupa`da Tarih Yazdı Gaziosmanpaşalı Sporcular Avrupa`da Tarih Yazdı Gaziosmanpaşalı genç sporcular, badminton ve judoda ülkemize çifte zafer yaşattı..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, “IV. Ulusal Saha Epidemiyoloji..
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı