HABER AKIŞI

Site Havuzlarında ‘Ücretsiz Yüzme Eğitimi’

 Tarih: 08-08-2019 10:20:33
Zeytinburnu Belediyesi, çocukların yazı iyi değerlendirmelerini sağlamak amacıyla ilçede bulunan 7 farklı sitede ücretsiz yüzme kursu veriyor. Yüzme öğrenmenin yanı sıra arkadaşlarıyla eğlenme fırsatı da bulan Zeytinburnulu çocuklar, yaz boyunca suyun keyfini doyasıya çıkaracaklar.

Zeytinburnu Belediyesi tarafından ilçe içerisinde bulunan 7 farklı sitede projelendirilen yüzme kursu etkinliği çocuklardan yoğun ilgi görüyor. Yüzme eğitimi alan 6-12 yaş arası çocuklar havuzlarda doyasıya eğlenirken vücutları için gereken fiziksel aktiviteleri de yerine getirmiş oluyorlar. Yaz boyunca belirli gruplar halinde konusunda uzman yüzme hocalarından eğitim alan çocuklar, kurs sonrasında düzenlenecek yarışmada madalya için mücadele edecekler. Haftanın iki günü gerçekleşen kurslarda gruplara ayrılan çocuklar, 1’er saat yüzme eğitimi alıyorlar. Profesyonel yüzme hocaları tarafından verilen eğitimlerde çocuklara yüzmenin ilk aşaması olan; serbest, sırt, kurbağa, kelebek ve suda nefes alma gibi temel dersler veriliyor. 3 ay boyunca devam edecek olan kurslarda yaz dönemine ait eğitimler eylül ayında son bulacak.

TELEFON VE TABLET YERİNE YÜZME AKTİVİTESİ

Yüzme eğitimi alan İdil Durul Dinçer, “Burada ücretsiz şekilde yüzme kursundan yararlanabiliyoruz. Çok eğleniyoruz. Hocalarımız da sağ olsun çok iyi şeyler öğretiyorlar. Sırt, serbest, doğru nefes alma gibi. Zaten yüzmeyi biliyordum ama bu eğitimlerle kendimi daha da bir geliştirdim. Yüzme konusunda ileri de kendimi yüksek yerlerde görmek istiyorum. Eğer bu kurs olmamış olsaydı, evde tablet, telefon veya bilgisayar başında oyun oynayacaktım. Ama şimdi hem spor yapıp hem de yüzme öğrenebiliyorum.” dedi.

YÜZMEYİ ÖĞRENİYORLAR

Gülay Acemoğulları, “3 haftadır ders alıyorum, yüzmeyi bilmiyordum, çok iyi yüzme öğrendim. Hocalarımız bizimle çok iyi ilgileniyor. Denizden çok havuzu seviyorum. Şu an burada olmasaydım evde oturup televizyon izliyor olacaktım. Çok sıkılacaktım. İyi ki hocalar eşliğinde ders alıyoruz. Zeytinburnu Belediyesi’ne ve hocalarıma çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“ZEYTİNBURNU’NDA YÜZME BİLMEYEN KALMASIN”

Zeytinburnu Belediyesi olarak yüzme kursları hizmetini tamamen ücretsiz verdiklerini belirten yüzme eğitmeni Eray Akbulut, “İlçemizde bulunan 7 farklı sitede bu hizmeti veriyoruz. Eğitimlerimiz haftada 2 gün 1’er saat olacak şekilde devam ediyor. Salı ve perşembe günleri 4 siteye gidiliyor. Çarşamba ve cuma günleri ise 3 siteye gidiliyor. Çocuklara serbest, sırt, kurbağa, kelebek tarzı yüzme sitillerini öğretiyoruz. Belediye Başkanımız Ömer Arısoy’un bizzat kendisinin sunduğu bir projeydi bu. ‘Zeytinburnu’nda yüzme bilmeyen kalmasın’ sloganı ile bu yola çıktık. Kurslarımız yaz dönemi yani 3 ay boyunca devam edecek. Şu anda 3’üncü haftamızdayız. 8’inci dersimizi yaptık. Çocuklarımız yüzmeyi öğrenmeye başladı. Zaten program sonunda madalya törenimiz olacak. Katılımları da basit tuttuk, site yönetimine isim vermeleri yeterli oluyor. Daha sonra derslere başlayabiliyorlar. Ortalama her kursta 20 çocuğumuz oluyor. Onları yüzme bilen ve bilmeyen olarak ikiye ayırıyoruz. İki ayrı hoca eşliğinde ders veriliyor. Kapsamlı bir şekilde bilmeyenlere de öğrettikten sonra bir üst gruba aktarıp, stilleri öğretiyoruz.” açıklamasında bulundu.

ANNELER ÇOCUKLARINI GÜVENLE GÖNDERİYORLAR

Çocuklar için keyifli bir aktivite olduğunu ifade eden site sakini Esra Töksöz “Zeytinburnu Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Bu yüzme kursunu bize ücretsiz olarak sunduğu için. Kızımı getiriyorum. Eğleniyoruz, keyifli bir aktivite oluyor. Her zaman havuz başına inmeme gerek kalmıyor. Kızım hocalarla gayet memnun bir şekilde yüzüyor, benim de aklım onda kalmıyor rahat bir şekilde evdeki günlük işlerime odaklanabiliyorum.” diye konuştu.

VELİLERİN ARAYIP DA BULAMADIĞI BİR AKTİVİTE

Çocuklarının küçük yaşta yüzmeyi öğrenmesi için yüzme kursuna getirdiğini anlatan Esra Kamer ise; “Zeytinburnu Belediyemiz ve site yönetimimiz bize böyle iyi bir imkân sundu. Zeytinburnu Belediyesi’nden de çok kıymetli hocalarımız geliyor. Çocuklara profesyonel bir şekilde yüzme öğretiyorlar. Yaz için de çok güzel bir aktivite oldu. Çocuklar evde sıkılıyorlardı. Yüzme eğitimi almaları onlar açısından iyi oldu. Küçük yaşta bu eğitime başladılar. Çocuklarımın biri 3,5 diğeri de 5 yaşında. İkisi de severek katılıyor yüzme kursuna. Eğitmenler gözetiminde olduğu için kesinlikle aklım arkada kalmıyor. Biz anneler de onları izlerken burada 1-2 saat dinlenmiş oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Spor HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Konaklamada yeni gözde: ‘Hikayeli’ Oteller Konaklamada yeni gözde: ‘Hikayeli’ Oteller Yatak kapasitesini her geçen gün artıran konaklama sektöründe yeni açılım ise hi..
Satış ve pazarlamayı otomatiğe bağlayan program Satış ve pazarlamayı otomatiğe bağlayan program BTM girişimcilerinin kurduğu Earnado, KOBİ’leri, maddi yetersizlik nedeniyle çal..
Şanlıurfa İpekyol G.M. Gençleri İl Jandarma Komutanlığında Şanlıurfa İpekyol G.M. Gençleri İl Jandarma Komutanlığında Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren İp..
İstanbul’da 2 gün boyunca sağanak yağmura dikkat İstanbul’da 2 gün boyunca sağanak yağmura dikkat Meteorolojik verilere göre, İstanbul’da Perşembe gününe kadar aralıklarla sağana..
  Ekonomi HABERLERİ
 Faizsiz ev cirosu 2 milyara ulaştı Faizsiz ev cirosu 2 milyara ulaştı Vatandaşı birikime yönlendirerek faizsiz ev sahibi yapan, ‘Tasarrufa Dayalı Faiz..
Laleli’de hedef 5 milyar dolar Laleli’de hedef 5 milyar dolar İhracatta geçen yıl 4.5 milyar dolarlık ciro yapan Laleli, bu yıl 5 milyar dolar..
466 Milyon Dolar İhracat Değerlerine Ulaşan Aydınlatma Sektörü Atağa Kalktı 466 Milyon Dolar İhracat Değerlerine Ulaşan Aydınlatma Sektörü Atağa Kalktı AGİD - Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Gö..
Albaraka Türk ICD ile Murabaha Sözleşmesi İmzaladı Albaraka Türk ICD ile Murabaha Sözleşmesi İmzaladı İslam Kalkınma Bankası (IsDB) Grubunun özel sektör kolu olan The Islamic Corpora..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
MÜSİAD Verimlilik, Maden ve Enerji Yönetimi Komitesi'nden Kamu Kurumlarına Ziyaret MÜSİAD Verimlilik, Maden ve Enerji Yönetimi Komitesi'nden Kamu Kurumlarına Ziyaret MÜSİAD Verimlilik, Maden ve Enerji Yönetimi Komitesi, 1 Ağustos Cuma günü Ankara..
Merkez'in Kararı Sonrası Bankalara Yeni Çağrı Merkez'in Kararı Sonrası Bankalara Yeni Çağrı 11 bine yaklaşan üyesi ve 224’ü yurt dışında olmak üzere 311 noktaya ulaşan şube..
İTO’da kamu destekleri anlatılacak İTO’da kamu destekleri anlatılacak İstanbul Ticaret Odası’nda, iş dünyasının faydalanabileceği kamu desteklerine yö..
Ekonomide toparlanma için iki fırsat Ekonomide toparlanma için iki fırsat İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) ağustos ayı olağan meclis toplantısında konuşan..
  Söyleşi HABERLERİ
Avustralya Büyükelçisi Marc Innes-Brown ve Eşi Neda Alemohammed Avustralya Büyükelçisi Marc Innes-Brown ve Eşi Neda Alemohammed Ülkemizin yer aldığı siyasi coğrafya konusunda sahip olduğu büyük donanımla, Tür..
Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı hakim savcı adayları ile bir araya geldi Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı hakim savcı adayları ile bir araya geldi Ünlü tarihçiden hakim ve savcı adaylarına özel hayat vurgusu
“İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı “İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-22 Haziran arasında düzenlenecek İ..
Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi avlusunda düzenlenen ..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
WorldFood İstanbul Fuarı’nda hedef gıda sektörü ihracatında durağanlığı aşmak WorldFood İstanbul Fuarı’nda hedef gıda sektörü ihracatında durağanlığı aşmak 4-7 Eylül 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde, 1.000’den fa..
MAKTEK İzmir’den dünyaya yayılan İnovasyon MAKTEK İzmir’den dünyaya yayılan İnovasyon Son yıllarda devlet kurumları ve özel sektör, inovasyon konusuna odaklanmış duru..
27. WorldFood İstanbul Fuarı gıda sektörünün geleceğini masaya yatırmaya hazırlanıyor 27. WorldFood İstanbul Fuarı gıda sektörünün geleceğini masaya yatırmaya hazırlanıyor Türk gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası olan 27. Uluslararası Gıda Ürü..
Triatlon'da Balkan Şampiyonası heyecanı İstanbul’da Triatlon'da Balkan Şampiyonası heyecanı İstanbul’da Avrupa’da futboldan sonra en fazla lisanslı sporcuya sahip branş olan triatlon, ..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: “Yeni ‘Deprem Yönetmeliği’ ile kentsel dönüşüm şimdi başlıyor” Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: “Yeni ‘Deprem Yönetmeliği’ ile kentsel dönüşüm şimdi başlıyor” Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, ‘17 Ağustos 1999 Marmara Dep..
98 Bin riskli yapının 56 bini yenilendi 98 Bin riskli yapının 56 bini yenilendi 17 Ağustos'un 20'nci yıl dönümünde, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu..
Yahya Kemal sakinlerinin kentsel dönüşüm sevinci Yahya Kemal sakinlerinin kentsel dönüşüm sevinci Yahya Kemal Mahallesi sakinleri, bölgede başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarıy..
Kentsel Dönüşüm’ün yerini kırsal dönüşüm almalı Kentsel Dönüşüm’ün yerini kırsal dönüşüm almalı İSTİB Başkan Yardımcısı Hakkı İsmet Aral, Tarım ve Orman Bakanlığının kısa, orta..
  Projeler HABERLERİ
İstanbul’un yeni vitrini Galataport’ta geri sayım İstanbul’un yeni vitrini Galataport’ta geri sayım İstanbul, Galataport ile yeni bir vitrine daha kavuşmak üzere geri sayıma girdi...
Aydınlatmada Tasarımının İlham Veren Projeleri, İstanbulLight 3. Aydınlatma Tasarım Zirvesi’nde Konuşulacak Aydınlatmada Tasarımının İlham Veren Projeleri, İstanbulLight 3. Aydınlatma Tasarım Zirvesi’nde Konuşulacak Antik çağda Antakya’da dünyanın ışıklandırılan ilk caddesine sahip olan ülkemiz,..
 Afetler Can Almaya Devam Ediyor Afetler Can Almaya Devam Ediyor İklim değişikliği konusunda toplumsal bilinç seviyesini artırma, bireylerde davr..
Beyazıt Meydanı, Turgut Cansever’in ödüllü projesiyle canlanacak Beyazıt Meydanı, Turgut Cansever’in ödüllü projesiyle canlanacak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beyazıt Meydanı’nın yıllardır ihmal edildiğini belir..
  Spor HABERLERİ
İBB İtfaiyesi, uluslararası spor oyunlarında 20 madalya kazandı İBB İtfaiyesi, uluslararası spor oyunlarında 20 madalya kazandı İBB İtfaiyesi, Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları’nda (WPFG) 6 günde 4’ü altın topl..
Sigortam.net İTÜ Basket sezon açılışını yaptı Sigortam.net İTÜ Basket sezon açılışını yaptı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) efsanevi basketbol takımı Sigortam.net İTÜ Ba..
Premier Lig'in bir maçı 9 milyon 400 bin euro Premier Lig'in bir maçı 9 milyon 400 bin euro KPMG Football Benchmark ekibinin analizine göre; bu hafta sonu başlayacak İngilt..
‘Engellere Özgürce Kulaç' Atıyorlar ‘Engellere Özgürce Kulaç' Atıyorlar Zeytinburnu ilçesinde ikamet eden engelli çocuklar ve yetişkinler Zeytinburnu Be..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, “IV. Ulusal Saha Epidemiyoloji..
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı