HABER AKIŞI

Satış ve pazarlamayı otomatiğe bağlayan program

 Tarih: 21-08-2019 20:18:35
BTM girişimcilerinin kurduğu Earnado, KOBİ’leri, maddi yetersizlik nedeniyle çalıştıramadıkları uzman ekiplerle buluşturan bir proje geliştirdi. Böylece firmalar teknik detaylarla oyalanmadan, satış ve pazarlamada en iyi çözüme ulaşabiliyor.

Patronlar için personel istihdamı kimi zaman problem olabiliyor. Özellikle bazı uzmanlık alanlarında alınan personel devamlılık sağlayamadığı için zaman zaman işveren tarafında maddi kayıplara da yol açabiliyor. Startup’larda ise bu durum çok daha zor ve kötü sonuçlar ortaya çıkarabiliyor. Çok az sermaye ile girişimlerini harekete geçirmek isteyen startup kurucuları, personel istihdamı için çok fazla paralar ayıramıyor ya da personel seçimi konusunda hata yapabiliyor. İşte Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) girişimcilerinin hayata geçirdiği Earnado projesi, tam da bu soruna çözüm bulmak amacıyla doğdu. Earnado kurucuları, daha önceki girişimlerinde yaşadıkları sıkıntılardan yola çıkarak yeni bir proje geliştirdi ve hem girişimcilere hem de KOBİ’lere alanında uzman kişilerle çalışma fırsatı sağladı. Earnado kurucu ortaklarından Haluk Çakan, projeye ait detayları anlattı. 

 
Earnado projesi nedir? Yenilikçi yönlerini anlatır mısınız?
 
Dünyanın hızla dijitalleşmesi, bu hıza ayak uyduramayan firmaların fırsatları kaçırmasına, rakipleri karşısında geriye düşmesine ve daha da kötüsü kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalmasına sebep oluyor. Dijital dönüşüm için profesyonellerin istihdam edilmesi ya da farklı yerlerden hizmet alınması ise oldukça pahalı olurken, doğru uzmanların bulunması hem şansa kalıyor hem de zaman alıyor. Earnado, bu sorunları çözmek için KOBİ ve ölçeklenebilir girişimlere çevrimiçi dönüşüm hizmetleri sunan platform oluşturdu. Firmaların şu an en hayati ihtiyacı olan satış ve pazarlamaya odaklanan Earnado, ağırlıklı olarak dijital pazarlama hizmetleri sunuyor. Kapsamları uzman kişiler tarafından oluşturulan hizmetleri verecek uzaktan çalışanlar (earniler), hizmet kalitesi üst düzeyde olacak şekilde eğitim alıyor ve birçok pratik yapıyor.
 
Benzer sistemlerden farklı olarak, hizmetler ihtiyaca göre standartlaştırılıyor. Bu sayede teknik detaylara hakim olmayan firmalar bile rahatlıkla kendileri için en iyi çözümlere ulaşabiliyor. Sistem, firmanın nerede olduğunu değerlendirip, nereye ulaşmak istediğine dair ihtiyaç listesi çıkarıyor. Bu yolculukta hedefe ulaşıncaya ve dönüşüm tamamlanıncaya kadar ihtiyaç duyulan ürün ve servisleri sunuyoruz. 
 
Projeyi farklılaştıran başka bir nokta ise hizmet verenlerin ücretsiz eğitilmesi, pratik yapabilmesi ve istedikleri yerden internet üzerinden müşterilere hizmet sunabilmesi. Böylece firmalar, büyük firmalara sunulan kalitede hizmet alabilirken, earniler de istedikleri yerden bu hizmetleri verip kendilerini geliştirebiliyor ve para kazanabiliyor. Bu sayede uzmanlaşan birçok earnie, yurtdışındaki firmaların çeşitli dijital dönüşüm ihtiyaçlarına da cevap verebiliyor. Böylece firmalar, yüzlerce firmanın ihtiyaçlarından yola çıkılarak oluşturulan en iyi çözümlere, deneyimli kişiler ile ulaşabiliyor. İleride yapay zeka, programlama, bulut teknolojil gibi hizmetler için de standartlaşmış servisler oluşturup dünyaya hizmet vermeyi hedefliyoruz.
 
Projenizin ortaya çıkış hikayesi nedir?
 
Kurucularımız diğer girişimleri için stajyer alımı yaparken çok fazla başvuruyla karşılaştı. Ayrıca verilen eğitimlerde KOBİ’lerin dijital dönüşüme duydukları ihtiyacın ilk elden görülmesi ve bu ihtiyacın gün geçtikçe artması, bu iki ihtiyacı bir potada buluşturmamızı sağladı. Stajyerler için ofis kısıtlı olduğundan bu sorunu, eğitimlerin çevrimiçi verilip görevlerin çevrimiçi yapıldığı bir yapıya dönüştürerek yeni bir girişim oluşturabiliriz diye düşündük. Bu yapının, şu an çoğu KOBİ’nin yapmak istediği dijital dönüşüm için alternatif olacağını farkettik. Earnado, küçük bir soruna verilen büyük bir cevaptan doğdu.
 
Proje şu an hangi aşamada ve bugüne kadar hangi süreçlerden geçti? Müşteri ve kullanıcı profili nasıl?
 
20’ye yakın müşteri ve 60’tan fazla öğrenci var. Sitemizde earnilerin de hazırladığı pek çok içerik ve standart görevlere dönüştürülmüş. Bu görevlerin nasıl yapılacağını açıklayan eğitim videoları var. Çevrimiçi işlerin yapıldığı platfom üzerinden firmalara yapılan işler proje ve bu proje altında tanımlı görevler olarak earnilere atanmış durumda. Atanan görevleri takip eden proje yöneticilerimiz var ve bu yöneticilerin tamamı Earnado’nun kuruluş tarihinden itibaren yetiştirilmiş earniler olarak görev yapıyor. Şu an beş proje yöneticisi var ve bunlar projeyi başından sonuna götürebilecek yetkinliğe ulaşmış durumda.
 
UYGUN MALİYET İLE DAHA HIZLI HİZMET
 
Earnado neden kullanılmalı?
 
Firmalar için aynı hizmeti, uygun fiyata ve hızlı alma imkanı sunuyoruz. Konuyu yetkin kişilerin hazırladığı eğitimlerle öğrenme ve gerçek iş hayatında uygulama yapma fırsatı sağlıyoruz. Firmalar belirli standartta üretilen hizmetleri uygun maliyetle ve normal bir hizmet firmasına göre daha hızlı edinmiş oluyor. Çalışma ortamını işten bağımsızlaştırıyoruz. Çalışanlar ise görevlerini istedikleri yerden ve tanımlanmış görev zamanında istedikleri saatlerde yapabiliyor. 
 
GENÇLERE ÖZGÜR İŞ ORTAMI SAĞLIYOR
 
Projenin pazara neler kazandıracağını düşünüyorsunuz?
 
Uygun maliyetli ve hızlı çözümlerimizin yurtdışında da karşılık bulacağını düşünüyoruz. Bu hizmetleri sağlarken, Türk gençleri de pek çok yurtdışı firmaya destek olacak. Bu gençlere de iyi bir gelir imkanı sunacağımızı düşünüyoruz. Çevrimiçi yapımızın, iş yapan gençlere pek çok özgürlük sağlayacağını da görüyoruz. Ofis ortamından ve saatten bağımsız çalışma imkanının gençler için çekici olduğunu düşünüyoruz.

İstanbul Ticaret Odası

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Gündem HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
BAĞIMLILIKLARA KARŞI EN GÜÇLÜ KALKAN AİLE BAĞIMLILIKLARA KARŞI EN GÜÇLÜ KALKAN AİLE Yeni eğitim ve öğretim yılı ile birlikte ailelere ve öğrencilere tavsiyelerde bu..
Veri sorumluları için kayıt süresi uzatıldı Veri sorumluları için kayıt süresi uzatıldı Kişisel Verileri Koruma Kurumu, veri sorumluları için son kayıt tarihini uzattı...
Ünsal Hukuk Bürosu Etik ve İtibar Derneği’ne Katıldı Ünsal Hukuk Bürosu Etik ve İtibar Derneği’ne Katıldı Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarının yer aldığı Etik ve İtibar Derneği üyeleri ..
İmamoğlu’ndan, “Vira Bismillah” diyen balıkçılara gece ziyareti İmamoğlu’ndan, “Vira Bismillah” diyen balıkçılara gece ziyareti Mezatı yönetti, denizleri ve balıkları koruma uyarısı yaptı
  Ekonomi HABERLERİ
Türkiye’nin inşaat malzemeleri ihracatı yeniden hızlandı Türkiye’nin inşaat malzemeleri ihracatı yeniden hızlandı Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeks..
Makine sektörü ABD ve Rusya pazarlarına yoğunlaştı Makine sektörü ABD ve Rusya pazarlarına yoğunlaştı Yılın ilk 8 ayında ihracatı 11,6 milyar dolara ulaşan makine sektörü, ihraç etti..
Levent Kimya’ya Yeni Genel Müdür Levent Kimya’ya Yeni Genel Müdür Porçöz markası ile farklı temizlik ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunan Levent..
Kuveyt Türk’te QR Kod ile hesaptan ödeme dönemi başladı! Kuveyt Türk’te QR Kod ile hesaptan ödeme dönemi başladı! Gerçekleştirdiği çalışmalarla hızlı ve çevik müşteri deneyimi sunan Türkiye’nin ..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
İMH Teşkilat 2. Türkiye Buluşması gerçekleşti İMH Teşkilat 2. Türkiye Buluşması gerçekleşti İnsan ve Medeniyet Hareketi (İMH) Teşkilatlanma Komisyonu tarafından düzenlenen ..
14 Eylül Dünya İlk Yardım Günü 14 Eylül Dünya İlk Yardım Günü “İlk yardımda ayrımcılığa geçit yok” “İlk Yardım” konusunda farkındalık yarat..
MEMUR-SEN’DEN ESDER’E ZİYARET MEMUR-SEN’DEN ESDER’E ZİYARET MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali YALÇIN, Esnaf ve Sanatkarlar Derneği(ESDER)’i ziyare..
ESDER;“ Aşure tadında bir Türkiye özlemimizdir. ESDER;“ Aşure tadında bir Türkiye özlemimizdir." Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER), aşure geleneğinin ve Mübarek Muharrem Ayı'..
  Söyleşi HABERLERİ
Avustralya Büyükelçisi Marc Innes-Brown ve Eşi Neda Alemohammed Avustralya Büyükelçisi Marc Innes-Brown ve Eşi Neda Alemohammed Ülkemizin yer aldığı siyasi coğrafya konusunda sahip olduğu büyük donanımla, Tür..
Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı hakim savcı adayları ile bir araya geldi Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı hakim savcı adayları ile bir araya geldi Ünlü tarihçiden hakim ve savcı adaylarına özel hayat vurgusu
“İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı “İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-22 Haziran arasında düzenlenecek İ..
Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi avlusunda düzenlenen ..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Aydınlatma Sektörü İç Pazarda, Kamu Yatırımları İle Büyümeyi Hedefliyor Aydınlatma Sektörü İç Pazarda, Kamu Yatırımları İle Büyümeyi Hedefliyor Kamu ve Aydınlatma Sektörü, enerji verimliliği konusundaki fırsatları ve beklent..
Gıda sektörü CNR’da rekora koştu Gıda sektörü CNR’da rekora koştu 4 günde 3 milyar doların üzerinde iş hacmine ulaşıldı..... 109’u yabancı 2.00..
Japonya’da Türkiye Rüzgârı Japonya’da Türkiye Rüzgârı MEHTER GÖSTERİSİNE YOĞUN İLGİ Japonya'da gerçekleştirilen Türkiye Festivali, To..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
2019’un ilk yarısında yabancıya konut satışı 20 bine ulaştı 2019’un ilk yarısında yabancıya konut satışı 20 bine ulaştı Konut satışlarında yaşanan daralmada ipotekli konut satışlarındaki düşüş etkili ..
İnşaatı yabancı ayakta tutacak İnşaatı yabancı ayakta tutacak KPMG Türkiye’nin hazırladığı Sektörel Bakış – İlk Yarı serisinin İnşaat raporu y..
TOBB Türkiye Çimento Ürünleri Meclis Başkanı Değişti TOBB Türkiye Çimento Ürünleri Meclis Başkanı Değişti Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanı olarak Temmu..
Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: “Yeni ‘Deprem Yönetmeliği’ ile kentsel dönüşüm şimdi başlıyor” Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: “Yeni ‘Deprem Yönetmeliği’ ile kentsel dönüşüm şimdi başlıyor” Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, ‘17 Ağustos 1999 Marmara Dep..
  Teknoloji-Proje HABERLERİ
SAP Genç Profesyoneller Programı Gaziantep’te SAP Genç Profesyoneller Programı Gaziantep’te Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, gençlerin 21. yüzyılın g..
Kişisel veri güvenliği kişinin kendisi ile başlar Kişisel veri güvenliği kişinin kendisi ile başlar İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB) ev sahipliğinde Kişisel Verilerin Korunması..
BİLİNÇLİ ÜRETİM, PATATESTE DE YÜKSEK VERİM SAĞLADI BİLİNÇLİ ÜRETİM, PATATESTE DE YÜKSEK VERİM SAĞLADI 30 noktada model arazi kuran GÜBRETAŞ’ın Hasat Günleri sürüyor
Adil Pelister; “Kimya sektöründe büyük ölçekli yatırımların artmasını bekliyoruz” Adil Pelister; “Kimya sektöründe büyük ölçekli yatırımların artmasını bekliyoruz” Adana ilinde yapılacak olan polipropilen üretim tesisi yatırımına proje bazlı de..
  Spor HABERLERİ
Gaziosmanpaşalı Sporcular Avrupa`da Tarih Yazdı Gaziosmanpaşalı Sporcular Avrupa`da Tarih Yazdı Gaziosmanpaşalı genç sporcular, badminton ve judoda ülkemize çifte zafer yaşattı..
FATİH KELEŞ İBBSK’NIN YENİ BAŞKANI OLDU FATİH KELEŞ İBBSK’NIN YENİ BAŞKANI OLDU İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün yeni başkanı düzenlenen Olağanüst..
Milli sporcularımız Boccia Avrupa Bölge Şampiyonası’na hazır Milli sporcularımız Boccia Avrupa Bölge Şampiyonası’na hazır Türkiye’nin ilk ve tek entegre petrokimya şirketi Petkim’in resmi sponsorluğunu ..
İBB İtfaiyesi, uluslararası spor oyunlarında 20 madalya kazandı İBB İtfaiyesi, uluslararası spor oyunlarında 20 madalya kazandı İBB İtfaiyesi, Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları’nda (WPFG) 6 günde 4’ü altın topl..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, “IV. Ulusal Saha Epidemiyoloji..
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı