HABER AKIŞI

PTT A.Ş. Genel Müdürlüğüne Hakan Gülten Getirildi

 Tarih: 10-01-2020 00:26:57
Bankacılıktan, elektronik ticarete, posta hizmetlerinden lojistiğe kadar birçok alanda faaliyet gösteren PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine Hakan Gülten getirildi.

Türkiye'nin her yerine kesintisiz hizmet sağlama prensibiyle 180 yıldır çalışmalarına devam eden PTT A.Ş.'de yaşanan bu bayrak değişiminin, uzun vadeli değer yaratma hedefi ile küresel vizyon doğrultusunda, istikralı büyüme hedeflerine uygun bir değişim ve dönüşüm olduğu belirtildi.

Hakan GÜLTEN Kimdir: 

​1982'de Uşak'ta doğmuş, orta ve lise öğrenimini Denizli'de tamamlamıştır. 2005 yılında İstanbul Yıldız ​Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuş, 2009 yılında yine İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Aynı üniversitede Endüstri Mühendisliği doktora programına devam etmektedir.
 

Profesyonel çalışma hayatına 2008 yılının Kasım ayında, İBB İSBAK AŞ'de başlamış, 2016 yılına kadar sırasıyla; Dış Ticaret Uzmanı, ERP Şefliği, Strateji Geliştirme ve Kalite Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Aynı zamanda 2014 – 2016 yılları arasında Nişantaşı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır.

2016-2018 yılları arasında İBB BELBİM AŞ'de Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Sayın Gülten, 2018 yılının Aralık ayında PTT AŞ'de İştirakler Başkanı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmış ayrıca PTT Para Lojistik AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmüştür.

Sayın Hakan Gülten kurumda edindiği tecrübenin ardından 7 Ocak 2020'de PTT AŞ Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır.

Evli ve bir çocuk babası olan Sayın Gülten iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

  Bu haber 681 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Ekonomi HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı