HABER AKIŞI

ONYEDİNCİ Milli ve Yerli Yaşam İnşası Esnaf Buluşmaları İdris Güllüce’nin katılımıyla gerçekleşti

 Tarih: 02-10-2017 23:19:00  -   Güncelleme: 16-10-2017 22:38:05
Esnaf Bülteni Dergisi her ay gerçekleşen “Milli ve Yerli Yaşam İnşası Esnaf Buluşmaları”nın 17.sini Çevre ve Şehircilik eski Bakanı İdris GÜLLÜCE’nin katılımı ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in ev sahipliğinde Çatladıkapı Sosyal tesislerinde gerçekleştirdi.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in görevinden istifa eden Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın veda yemeği nedeniyle katılamadığı programa MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı İsrafil KURALAY ve İstanbul’un çeşitli ilçelerinden 70’e yakın ticaret erbabı katıldı.

Eşref Küçükateş: “Bu toplantıların ismi Cumhurbaşkanımızdan ilham alınmıştır”

Esnaf bülteni dergisi sahibi, Milli ve Yerli Yaşam İnşası Platformu (MİYYİP) ve Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) Başkanı Eşref Küçükateş; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 7 Haziran 2015 Genel seçimlerdeki bazı Milletvekili adaylarının isimlerinin terörle ve Türkiye’nin zararına olacak eylemlerle anılması üzerine bir konuşmasında 1 Kasım seçimlerine girecek tüm Milletvekili adaylarının “Milli ve Yerli” olması gerektiğini söylemişti.

Bizde, her T.C. Vatandaşının ve dinimi vatanımı seviyorum diyen herkesin her işini ve her davranışını Milli ve Yerli duygulara bağlı olarak yapması gerektiğini anlatmak ve bunu yaygınlaştırmak için Esnaf Bülteni Dergisi olarak yılda bir kere yıldönümü yapmak yerine Allah’ın izniyle her ay gerçekleştirmek kaydıyla bu sohbet toplantılarını başlattık.

Tabii bu toplantıların bir yönü de Ahilik eskiden ahiler her akşam toplanıp hem üretimle ilgili ticaretle ilgili konuşuyorlardı. Toplantı bittikten sonra ahret işlerini konuşuyorlar Allah'ı zikrediyorlar tespih çekiyorlar dualar ediyorlar.  Biz Tabii bu boyutunu henüz yapamıyoruz Allah bunu yapmayı da nasip eylesin” dedi.

Esnaf bülteni dergisi sahibi, Milli ve Yerli Palatform (MİYEP) ve Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) Başkanı Eşref Küçükateş; “Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz günlerde nerede ve hangi alanda boşluk bırakırsanız orasını birileri doldurur demişti. Biz bu misyonumuzla önemli bir boşluğu doldurduğumuza ve esnaflar arası dayanışmayı sağladığımıza inanıyoruz. Bakanımızdan da bu oluşuma ve verilen bu emeğe ve doldurulan bu önemli boşluğa en azından manen destek vermelerini ve bunun sözünü istiyoruz” dedi.

Tüm Konukların konuşmaları bitince sordukları sorulara önce Esnaf bülteni dergisi sahibi, Milli ve Yerli Yaşam İnşası Platformu (MİYYİP) ve Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) Başkanı Eşref Küçükateş cevapladı.

Eşref Küçükateş şu şekilde konuştu; “Bu toplantıda bakanımızdan alınan cesaret ile sorunlar dile getirildi ve çok iyi oldu. Kişisel sorunlar kadar sektörel sorunlarda var. Sektörel sorunlara da ilgili sektör kuruluşlarının el atması ve çözüm üretmesi lazım.

Milli ve Yerli Makinenin en ileri teknolojide üretilip yurt dışına satılması lazım, Milli ve Yerli lokumunda en iyi kalitede üretilip satılması ve ihraç edilmesi lazım biz hem teknolojide gelişeceğiz, ürettiğimiz makinelerimiz ile her teknoloji alanında en iyi noktaya geleceğiz. Makineyi de, lokumu da bir şekilde üretip ihraç etmek zorundayız. Lokum’un fiyatının artmaması, malzemelerinin fiyatının artmaması ile mümkün. Bunu fıstığı ucuzlatarak mı? Veya şekeri ucuzlatarak mı? Yaparız, ortaklıklar kurup mu yaparız sektör dernekleri ve odaları bu konuya kafa yormalı. dış piyasa ile de rekabetin bir yolunu bulmalı. Sorunların bu toplantılarda dile gelmesi diğer sektör mensuplarının başka sektörlerin ne gibi sorunlar yaşadığını öğrenmesi ve anlaması açısından önemli. Burada bulunan herkes bu sorunlardan kendisine ve sektörüne pay çıkartabilir?

İnşallah bu boşluğu doldurmaya talibiz

Cumhurbaşkanımız bir söz söylüyor diyor ki diyanet işleri başkanımıza siz bu boşluğu bıraktığınız için FETÖ İslami alanda bu kadar güçlenebildi diye şimdi ise ticari alanda bir boşluk var ve bu boşluğu çok güzel değerlendirenler var. Bu kuruluşlar dış mihraklarca yönetiliyor ve ülkemizde örgütleniyor. Bu örgütler Türkiye’deki gücünü de bu boşluktan alıyor bu nedenle birbirimizi milli ve yerli duygularla kucaklamamız lazım ki bu boşluğu biz dolduralım onlara bırakmayalım. İnşallah bu boşluğu doldurmaya talibiz ve bundan sonra ismimizin yanına Yaşam İnşası kelimelerini ekleyerek “Milli ve Yerli Yaşam İnşası Esnaf Buluşmaları” diyeceğiz.

Bizim milli ve yerli yaşamamız lazım; bakın değinmek zorundayız bazılarımız namazımızı kılmıyoruz Necat Asansörün sahibi Necat Çolak kılamadığı her vakit namaz için kendini bir gün oruç ile cezalandırıyor. Müsait olduğumuz halde namaz kılmıyoruz kaçırıyoruz. Milli ve Yerli Yaşam’ın temelinde bunlar var.  Biz Millet-i İbrahim’iz Hz. İbrahim’den bugüne gelen ahlak ve yaşam biçimini hayatımızı nakşetmek ve uygulamak zorundayız. Hazreti İbrahim’in en sevdiği oğlunu Allah için Kurban ettiği gibi en sevdiğimiz Canımızı ve asla vazgeçemediğimiz malımızı, paramızı Allah için feda edebilecek Hz. İbrahim-i duruşu onun milletinin fertleri olarak Milli Duruşu yaşamımızda inşa etmeliyiz.

Türkiye Tatil ve İzin cenneti bir ülke, Çok zenginiz biz!

Tabi tatillerde otellerde yer olmadığı gibi yollarda da, otoyollarda boşluk yoktu ve o kadar zengin bir ülkeyiz ki 30 veya 40 günlük yıllık izini biten memur 10 gün daha bayram iznine gitti. bizde buna karşıyız bakanıma bu vesile ile söylemiş olduk. 10 yıl önce yazdığım bir köşede bir paragrafı söyleyeyim; biz diyoruz ki fazladan verilen resmi tatiller izinden sayılsın, tatiller izinlerden düşülmeli resmi izin 5 gün mü? İsterse 10 gün daha  kalsın 15 gün yapsın ama 10 gününü izninden yapsın 40 gün izin hakkı varsa 30 düşsün  2 bayramda 40 gün ekstra izin yapıyor bizde bekliyoruz bürokrasi iş yapacakta özel sektörün işi yürüyecek. Bunun önüne ancak ilave tatiller izinlerden kullanılarak geçilebilir diyoruz” dedi.

Milli ve Yerli Yaşam İnşası Esnaf Buluşmalarının onur konuğu Çevre ve Şehircilik eski Bakanı İdris GÜLLÜCE ise tüm katılımcıları dinledikten sonra bu toplantıların çok önemli olduğunu belirterek iki safhalı yapılmasını tavsiye ederek sorunlara çözüm önererek yaptığı konuşma dikkatle dinlendi.

İdris Güllüce Esnaf ve AHİ’lik kadar eski Vakıf Medeniyetimiz ve Vakıf eserlerinin ihyası ile çok önemli bilgiler verdiği konuşmasında şunları söyledi: “Milletin öz ve öz malı ve sadece bu millete has bir özellik olan bir değer yok edildi. Camiler medreseler külliyeler  hastaneler postahaneler ne varsa satıldı. İstanbul'un %40’ına yakını vakıftır. Kapalıçarşı’nın çoğu vakıftır,  Mısır Çarşı’sı vakıftır, Edirne'nin yarısı vakıftır, Bursa'nın belki 3’te 2’si vakıftır, Siirt'in yarısı vakıftır, Vakfıkebir ilçesinin çoğu vakıftır. Ama bunlar bu dönemde satılmıştır ve çoğu yıkılıp yakılmıştır. İstanbul'un Fatih ilçesinde yani Sur İçi’nde 300 cami  yoktur. Dolayısıyla kardeşimizin vakıfların onarılmasıyla ilgili  söyledikleri,  Allah'a çok şükür son 10-15 yıldır ecdadının bağrına sahip çıkan bir anlayışla oldu ve bunlar  ihya  edilmeye  çalışılıyor. Giden gitti, kalanı kurtarma çabası içerisindeyiz. Ne eserlerimiz çok kötü amaçlarla kullanılıyor. O kadar kötü amaçlarla kullanılan vakıflar var ki ben  söylemeye çekiniyorum. Sizler aşağı yukarı anlarsınız ne demek istediğimi. Hâlbuki ecdat  bunları hayır olsun diye, insanına hizmet olsun diye vakfetmişti.

28 Şubat zalimliğinin en büyük problemlerinden birisi ise meslek liselerini yok etmektir.

Meslek sahibi olma ile ilgili de, evet bu millet olarak bizim inanılmaz bir problemimiz. Milli Eğitim Bakanlığı'nın da burada bir problemi olduğunu söyleyelim. Ben meslek lisesi kökenliyim. Eğer meslek lisesi okumamış olsaydım ne mühendis olurdum ne bakan olurdum. Çünkü çok yoksul bir ailenin çocuğuydum ve çalışarak okudum. Lise 2'de iken çamaşır makinelerini  tamir ederdim. O beni ta üniversiteye kadar götürdü. Şimdi meslek liselerinin ihmali, yanlış bakılması AK Parti döneminde düzeltilmesine rağmen tamamlanamadı. 28 Şubat zalimliğinin en büyük problemlerinden birisi ise meslek liselerini yok etmektir. Yani İsrail bizi işgal etseydi bu kadar zulüm edebilir miydi bu kadar başımıza bela açabilir miydi diye bir soru sorarım ben bu hususta. Sırf İmam Hatip düşmanlığı yüzünden meslek liselerine atılan darbeden dolayı meslek liselerinde insanlar doğru dürüst gidemedi, kadrolar düştü. Ben sanayicilikte yaptım, vida fabrikam vardı. Sokakta her gün sana 50 tane adam müracaat eder ne iş yaparsın diye sorduğunda her işi yaparım diyen insan hiçbir şey yapamıyor demektir. Çünkü hiç kimse her işi yapamaz.

Bu tabii ki Milli Eğitim Bakanlığı’nın bugüne kadar olan bir eksikliğiydi, Şimdi Sayın Milli Eğitim Bakan’ımız geçen çok güzel rakamlarla bunu açıkladı. Bu açığı kapatmaya doğru gidiliyor.

Meslek lisesi memleket meselesidir lafını onaylıyorum, doğru bir şeydir

Bazı meslekler aylarca yıllarca öğrenilemeyecek mesleklerdir. Bugün bir makinenin değeri milyonlarca dolar siz bunu alenen bir insana teslim edemezsiniz. Tuzla organize sanayide 40 milyon dolarlık yatırım yaptım açacağım fakat eleman bulamıyorum Çünkü her makinenin değeri 10 milyon 20 milyon dolar siz bunu bir iki senelik çıraklıkla o kişiye öğretemezsiniz. Yani adamın yanlış bir operasyonu insanı öldürür makinesini yakar. Hatırlarsanız TOKİ inşaatının bir tanesinde Mecidiyeköy’de olmuştu, yeterli meslek eğitimi almamış biriyle asansör operasyonu yaparsanız 10 tane adamı öldürür. O yüzden meslek liselerinin bir formasyonu vardır yani sadece meslek öğretmez. Meslek lisesi memleket meselesidir lafını onaylıyorum, doğru bir şeydir.

Piyasa serbest ekonomi diye bir sistem tutturmuş

Fıstık üreticisi ile ilgili konuşalım. Ben önceki gün Batman’daydım, Batmanlılar neden 350 lira değil 80-90 liraya bize fıstık sattırıyorsunuz diyor sizde onun 50’ye inmesini istiyorsunuz. İşiniz zor vesselam. Piyasa serbest ekonomi diye bir sistem tutturmuş, bu bize ait bir sistem değil ama madem böyle bir sistem kurulmuş  boğuşacaksınız siz onunla o da sizinle. Allah sonunuzu hayır etsin. Yani denkleşeceksiniz. Çünkü fıstık üreticisi var 1 milyon kişi, lokum üreticisi 5 bin kişi dolayısıyla dengesizlikler var. Fındıkçı fındık içinin 40 lira olmasını istiyor çikolata alan da her gün zam oluyor ne olacak böyle diyor.

10 günlük tatil konusunda üzülmüşümdür.

Ben vida fabrikam olduğu zaman günde 1 milyon 260 bin vida basarsam başa başı yakalıyorum 1 Milyon 59 bin 900’se zarardayım ertesi gün zararla kapatıyorum demektir. Sen 10 gün kapattığın zaman ben o fabrikanın sahibiysem 12 milyon 600 bin eksik vida yapacağım demektir. Peki, elektrik çalışıyor fabrikanın kirası devam ediyor personelin kıdem tazminatı var. Nasıl direneceğim ben Çinlinin vida fabrikasının karşısında. Vatandaş tatil etmesin diyor, bizler hep kızardık izinliyiz izinli yazanlara izne değil işe git kardeşim derdik. Bu izin bu kadar az üreten bir ülkeye fazla. Norveç kadar üreten bir ülke için 10 gün çok ayıp bir şey. Kızıyorum ben buna çünkü doğru değil.

Genel müdür 750 milyon dolarlık bir evrak imzalıyor Aksaray’da yatırım yapılacak. Dedim ki Mustafa eğer biz bunu bir saat geciktirdiysek Allah bize ne kadar sorarı bir tarafa bırakalım 750 milyon doların 1 günlük ya da 1 saatlik finansman değerini bir hesapla bak o kadar zarar vermiş oluruz. Bu memlekete onun ürettiği katma değeri istihdamı vesaire bir tarafa bırakırsak Bizim bu kadar fazla tatil yapmamızın bir anlamı yok bu lüzumsuzluktur.

Tekstili gelişmemiş ülkelere bırakıyorlar…

Tekstille ilgili şöyle bir sıkıntı var dünyada gelişmiş ülkeler kendilerini geliştirdikleri yüksek teknolojili ürünleri tutuyorlar tekstili gelişmemiş ülkelere bırakıyorlar, tekstili bize öyle verdiler. Tekstil tabi şu anda riskler taşıyor karşımızda Çin gibi Allah’ın belası bir ülke var sıkıntılı bir iş. Bürokrasi milli değerleri donanmamıştır. Biz bu işin dokuz ay on gün evveline gitmemiz lazım. Derler ya bu çocuk ne yedi ne içti. Biz o çocuğu ilkokuldayken ne kadar milli yetiştirdik de o bürokrat onu geciktiriyor engelliyor. Taki okula kadar onu milli eğitimine kadar gitmek lazım. Çünkü milli yetişmiyorsa adam öyle bir dert de olmuyor bazen de karşı tarafa çalışıyor. Yani bazen de kendi kalesine gol atıyor diyeyim başka bir tabirle.

Esnaf omurgamızdır.

Bakın bu toplumda ne kapitalizm tam olmuştur ne proletarya tam olmuştur. Türkiye’de sorunun en güçlü olduğu zamanlarda bile güçlü kalmamız esnafın bu milletin omurgası olmasındandır ve esnaf irfan mektebidir. Bugünkü her esnaf için diyebilir miyiz diye de bunu siz kendi kendinize sormalısınız Ben temenni ederim ki evet çıksın buradan. Kızını vermek için gider esnafa sorar ki sizin mahallede Yusuf diye bir delikanlı var Kamil'in oğluymuş vereyim mi der. Esnaf da der ki verme ya da ver, esnafın ver demesi yetmiştir ona. Ne kadar ehemmiyetli bir şey düşünebiliyor musunuz esnaf budur. Erzurum'da Hatem amca diye birisi varmış, gömlek dikermiş. Her gün profesörler odasına dolar ve Hatem amcadan İrfan dersleri alırmış. Bunu esnafı yüceltmek için ve burada olduğum için söylemiyorum bunu her zaman söylerim. Hatta hatırlarsanız bakan olmadan evvel esnaf Bakanlığı diye bir tezim vardı. O yüzden esnafı güçlendirmek lazım.

Futbolcu isimlerini akşama kadar konuşup ezberlemeye çalışan nesil bir medeniyet kurabilir mi?

Şimdi tabi bu toplantılarla ilgili kendi düşüncemi söylüyorum, tartışırsınız benden sonra başka bir zaman. Şimdi ikiye bölmek lazım bu toplantıları birincisi sorunlarının tartışıldığı ve karşısında onu dinleyen ilgili kişiler olduğu bir toplantı, sadece odur. İkincisinde de yani ismi ile ve toplantının adı ile uyumlu olması açısından söylüyorum bunu, milliliğin tartışıldığı ne yapmak lazım millileştirmek için, niye biz kaybediyoruz yahut bu yabancı okullar bize ne yaptı da bizim imparatorluğumuzu elimizden aldı neden Ahmet amca yemiyor içmiyor 100 bin lira veriyor da çocuğunu yabancı okula vermeye çalışıyor? Bu soruları sorup cevap verelim. Futbolcu isimlerini akşama kadar konuşup ezberlemeye çalışan nesil bir medeniyet kurabilir mi? Yani derdi falanca takımının şampiyonluğu olan bir nesil bu zalim bu kadar bu haylaz bu insanlık düşmanı galip medeniyete karşı hani bir buçuk milyon Cezayirliyi öldürdüğünde kaç köpek öldü diye birbirine soran bu insanlar bugün Bosna’da yaptığı zulmü göbeğini kaşıyarak gülen insanların olduğu zalim bir medeniyete karşı futbolcu ezberleyerek hangi takımın yeneceğine zaman ayırıyor. Bir toplumun galip medeniyete karşı Alman üretiminin karşısında, batı ürünlerinin karşısında bir medeniyet ortaya koyabilir mi diye sorup evet koyabilir veya koyamaz diye burada tartışılması lazım. Yani birileri diyebilir ki tabi ki akşama kadar futbolu koyarsak bakın Almanların onlarca markası var biz futbolu konuşursak geçeriz onları veya hayır geçemeyiz, hangisi ise onları burada tartışmalısınız.

Yabancı dil eğitim yapan okulun mezun verdiği bir çocuğun milli olması yerli kalması mümkün mü?

Mesela neden çocuklarını 100 bin lira vererek yabancı dil eğitim veren okullara verir bu Müslümanlar diye sormamız lazım. Hem 100 bin lira vereceksiniz hem de benim oğlum devşirme olsun. Yabancı dil eğitim yapan okulun mezun verdiği bir çocuğun milli olması yerli kalması mümkün mü diye bir soru sorup evet yerlidir denirse o zaman Osmanlı Devleti'nin yıkılış sebeplerini bir tarihçi gelsin anlatsın yabancı dille eğitim yapan okulların bu ülkeye neler yaptığını karar verip anlattırmak lazım. İlkokul ortaokul ve lisede yabancı dilde okuyan bir çocuk yerli kalabilir mi diye ben bir soru soruyorum. Bunun tartışılması lazım. Bakın Emperyalist ülkeler kendi dilini dünyaya hâkim kılmak için dil öğrenme ile dil eğitimini karıştırttılar bize. Dil öğrenmek sünnettir. Hz Peygamber köleliğe hürriyet karşılığında dil öğreteceksiniz demiş. Yani şu iki kişiye dil öğret kölelikten kurtul. Bizim dil öğrenmemiz önemli öğrenebiliyorsan 40 dil öğren ama çocuğun ilkokulda lisede İngilizce eğitim veren bir okulda okursa o çocuk milli kalır mı ? Hele ki adı da medeniyet olan bir okulda yabancı dille eğitim oluyorsa okul bizim medeniyetimizi yansıtır mı? Ama öyle bir şey ki ben bunları konuştuğum zaman da Dünya öküzün boynuzunda diyenlerin durumuna düşüyorsunuz. Emperyalizm kolonyalizm bizim beynimizi bu kadar işgal etmiş. Bunları tartışmalı ve ne yapmalıyız dememiz lazım. İkinci fasıl bu olmalı.

Sorular sorarak bir şeyler söylemeye çalıştım.

Bence bu ikinci kısım birincinin bütün sorunlarını çözer.

Yani esnafın bütün sorunlarının kökeninde olaya bu toprakların değerleri ile ve geleceği 50 sene sonraki akıl ile bakamamanın problemi var.

Bizim 400'ün üzerinde yönetmeliğimiz var arkadaşlar, hepsinin içinde bize kazık atmışlar ve işiniz gücünüz sadece o yönetmeliklerin içinde bu kolonyalistlerin bu altına her şeyi söyleyebileceklerinizin, beyaz adam için canınız ne istiyorsa söyleyin yani hangi kötü kelimeyi söylerseniz hakkınızdır. Beyaz adam hiç bir kutsallığı olmayan hiç bir değer taşımayan bir şeydir. Müslümanlar üzerinde de yapmadıkları oyun kalmamıştır. 15 Temmuz’da elinden gelse 80 milyon insanı yok edecekti. Kudüs’ün işgali ne sayarsak sayalım. Bizim neslimize bu beyaz adamı anlatan toplantılar düzenleyip çocuklarımıza kendimize bunu anlatmamız lazım.

Aliya İzzetbegoviç diyor ki Batı’nın en büyük zaferi Türkiye’de kendine köle olan nesil yetiştirmesidir. Şimdi siz Batı’yı biraz eleştirdiğiniz zaman gerici olursunuz. Hangi asırda yaşıyorsunuz kardeşim derler.  Hülasa bunları tartışıp çare aramak gerek. Toplumu aşağıdan yukarıya doğru oluşturmalı, yönetmelikten birçok yerin düzeltilmesi lazım ve bu zaman istiyor. Hülasa akşama kadar en az 5 saat futbol konuşarak bunları çözebilir miyiz son sorum siz cevaplayın. Allah hepinizden razı olsun diyerek sözlerini tamamladı.

Eşref KÜÇÜKATEŞ’in günün anısına Çevre ve Şehircilik eski Bakanı İdris GÜLLÜCE’ye takdim ettiği esnafı anlatan şiir tablosu ve toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

ONYEDİNCİ Milli ve Yerli Yaşam İnşası Esnaf Buluşmalarına katılan konuklar;

İdris GÜLLÜCE Çevre ve Şehircilik eski Bakanı / Eşref KÜÇÜKATEŞ Esnaf Bülteni Dergisi sahibi ve Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) Gen. Bşk. /Tümay MERCAN Kocaeli Ünv. Öğretim Üyesi / İsrafil KURALAY MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı /Yusuf GECÜ MESİAD Genel başkanı / Çetin DENİZ Yazar / Emin ORAN Kuveyt Türk / Ramazan YILMAZ Duygu Hastanesi Satın Alma Müdürü / Naci YILDIRIM Yıldırım Yumurta / M. Hıfzullah KESKİN Keskin Dede Lokum / Ahmet SAZKAYA Varyans Araştırma / Ömer ULUNYEGE Bisikletliler Derneği Gaziosmanpaşa / Nalân ÖZKAN Özel Gereksinimli İnsanlar Derneği / Arif AKBAŞ Yeniden İnşa Derneği Başkan Yardımcısı / Hayri ÖZTÜRK TÜRMOB Yön. Kur. Üys.- SMMM / İbrahim BALCIOĞLU SMMM / Adem ORHAN Raguba Restaurant / Hediye AYANOĞLU AYN Global / Emrullah ÇINAR Ziraat Bank. Habipler Şb. Mdr. / Nazife KALE ÜÇSAN Makine /Mimar Zuhal AYANOĞLU İBB / Erdal ERÇIKAN Bir Promosyon / Necat ÇOLAK Necat Asansör / Emre DÖKÜCÜ Emre Emlak Otomotiv / Adnan UYANIK ÖNSİAD / Şeref KÜÇÜKATEŞ Yeniden İnşa Derneği Yön. Kur. Üye. /Ömer İPEK Önderler Şarküteri / Hanifi KAYANER İBB İSMEK İstihdam Rehberi / Özgür POLAT İBB İSMEK İstihdam Rehberi /Halil TAŞKALE / Adnan ÇAKMAK Elinsa Enerji / Sait TOPÇU Akit TV /Emin GAZOZCU BP / Ahmet KARAKE İktisadi dergisi /Necati İŞBİLEN İktidar Dergisi /Ahmet YARIMAY Seray Ajans /Yasin ÖZBİLİR Hilal Perde /Cengiz SATILMIŞ Hilal Perde /Ahmet KARAKELLE Altın Eldiven Dürüm Balık /Hasan DALKIRAN         /Cem GÖRÜNMEZ Cemil Baskı Çözümleri  /İsa BEKTAŞ  /Hayrullah ARDA  /Ahmet AYDIN Aydın Plastik /Fatih DEDE Server Turizm /Erdoğan ÇELEN Sultanahmet Köftecisi /Remzi KALYONCU Sultanahmet Köftecisi /Said DUSAK /Zennur KARSLI Gazeteci

  İLGİLİ GALERİ
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Esed rejiminde Guta'ya klor gazlı saldırı Esed rejiminde Guta'ya klor gazlı saldırı Esed rejimi abluka altında tuttuğu Doğu Guta'nı Duma ilçesine klor içerikli kimy..
Ankara'da 70 milyon dolarlık nükleer madde operasyonu Ankara'da 70 milyon dolarlık nükleer madde operasyonu Ankara'da bir otomobilde yapılan aramada, piyasa değeri 70 milyon dolar olan 1 k..
'Rus inkarları giderek daha saçma bir hale geliyor' 'Rus inkarları giderek daha saçma bir hale geliyor' İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson, eski Rus ajanı Sergey Skripal ile kızı Yulia..
'PKK bölgedeki Kürtlere zulmediyor' 'PKK bölgedeki Kürtlere zulmediyor' Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda ağabeyin..
  Ekonomi HABERLERİ
Astronot yetiştirecek merkezin yarısı tamamlandı Astronot yetiştirecek merkezin yarısı tamamlandı Gökmen Projesi kapsamında BTSO tarafından yapımına başlanan Gökmen Uzay Havacılı..
Borsa güne yatay  başladı Borsa güne yatay başladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,04 düşüşle 117.175,22 puanda..
'Milli enerji kaynağı 300 bin kişiye istihdam sağlayacak' 'Milli enerji kaynağı 300 bin kişiye istihdam sağlayacak' Tunçmatik Yönetim Kurulu Başkanı Özer, "Planlananlar yapılırsa, 2030'da sadece ..
30 ülkeden 350'ye yakın iş insanı Bursa'ya geliyor 30 ülkeden 350'ye yakın iş insanı Bursa'ya geliyor Ticari Safari Projesi kapsamında şimdiye kadar 15 binden fazla iş insanını Bursa..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
ŞİRKET KURMAK KOLAYLAŞTI… ŞİRKET KURMAK KOLAYLAŞTI… -YATIRIM ORTAMINI İYİLEŞTİREN KANUNUN ARDINDAN ATO’DA ŞİRKET KURULUŞLARI TEK NOK..
Bahçıvan, İSO KOZA’da eğitim verilen girişimciler için sanayicilere seslendi Bahçıvan, İSO KOZA’da eğitim verilen girişimciler için sanayicilere seslendi “Fabrikalarımızın kapılarını gençlere açmalıyız” İstanbul Sanayi Odası (İSO), K..
İstanbul ‘güç birliği’ ile MIPIM’in ‘kalbi’ne yerleşti İstanbul ‘güç birliği’ ile MIPIM’in ‘kalbi’ne yerleşti Cannes, 13 Mart 2018 - Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM, Fransa’nın Can..
MÜSİAD’dan Mobilya ve Orman Ürünlerinde KDV İndirim Talebi MÜSİAD’dan Mobilya ve Orman Ürünlerinde KDV İndirim Talebi MÜSİAD Dayanıklı Tüketim Malları Mobilya ve Orman Ürünleri Sektör Kurulu Başkanı..
  Söyleşi HABERLERİ
DERSANKOOP ile İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde Başlayan değişimin adı TRİOS 2023 DERSANKOOP ile İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde Başlayan değişimin adı TRİOS 2023 DERSANKOOPERATİFİ Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Maşuk Gülaçar ile organize..
İkram Göktaş, Katılım Bankacılığında 2017’yi değerlendirdi ve 2018 hedeflerine ışık tuttu. İkram Göktaş, Katılım Bankacılığında 2017’yi değerlendirdi ve 2018 hedeflerine ışık tuttu. Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş, temel misyonlarının mevcut past..
Erdoğan, İBB Başkanı olduğunda  2 TON Baklava dağıtmıştım,  2019’da Başkan olunca  5 TON BAKLAVA dağıtacağım Erdoğan, İBB Başkanı olduğunda 2 TON Baklava dağıtmıştım, 2019’da Başkan olunca 5 TON BAKLAVA dağıtacağım Merter Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) Genel Başkanı Yusuf Gecü Cumhurba..
Gaziosmanpaşa’da yeni bir “PLEVNE Destanı” yazılıyor Gaziosmanpaşa’da yeni bir “PLEVNE Destanı” yazılıyor GOP PLEVNE Projesi 2012 senesinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm yıkımları son..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Uçurtma Müzesi uçurtma mevsimine hazır Uçurtma Müzesi uçurtma mevsimine hazır Uçurtma kültürünü yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için çalışan İstanbul U..
TEKNOFEST İSTANBUL için Geri Sayım Başladı TEKNOFEST İSTANBUL için Geri Sayım Başladı TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin tanıtım toplantısı..
2017 yılında 475 fuar düzenlendi 2017 yılında 475 fuar düzenlendi Ticareti geliştirmek amacıyla açılan fuarlar iş dünyasının ilgi gösterdiği bir a..
Rekor katılımın olduğu KASTEXPO sona erdi! Rekor katılımın olduğu KASTEXPO sona erdi! Ekonomik hacim olarak 12 milyar dolarlık değere sahip, Kastamonulu sanayici ve i..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
GOP PLEVNE GAZİOSMANPAŞA’YA GÜVEN VERİYOR GOP PLEVNE GAZİOSMANPAŞA’YA GÜVEN VERİYOR İstanbul’da kentsel dönüşümün hızla devam ettiği ilçe Gaziosmanpaşa, bölgenin so..
Oktay Öz: “Kentsel Dönüşüm Rantsal Dönüşüm Değildir” Oktay Öz: “Kentsel Dönüşüm Rantsal Dönüşüm Değildir” Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün en seçkin buluşmalarından biri sayılan Bos..
Türkiye’nin Tek Seferde Yapılan En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Gaziosmanpaşa’da Başlıyor Türkiye’nin Tek Seferde Yapılan En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Gaziosmanpaşa’da Başlıyor Gaziosmanpaşa Belediyesi, kentsel dönüşüm projelerini tanıtmaya devam ediyor. Bu..
Tozkoparan’daki Kentsel Dönüşüm Güngören’in yüzünü değiştirecek. Tozkoparan’daki Kentsel Dönüşüm Güngören’in yüzünü değiştirecek. Tozkoparan mahallesindeki dönüşüm projesiyle alakalı Güngören Belediye Başkanı Ş..
  Projeler HABERLERİ
ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden Albaraka Türk’ün kendi kaynakları ile oluşturduğu iAlbatros projesi, IDC Türkiye..
Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi, “Ahes Misal İstanbul” adıyla Gazio..
7. AR-GE Proje Pazarı Ödülleri sahiplerini buldu 7. AR-GE Proje Pazarı Ödülleri sahiplerini buldu Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden kimya sanayi, ihracatı sürdürülebilir kılma..
SİNPAŞ, iş dünyasına da alırken kazandırıyor! SİNPAŞ, iş dünyasına da alırken kazandırıyor! Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Sinpaş Yapı, bugüne kadar yatırımcıla..
  Spor HABERLERİ
resim yok A Milli Takım aday kadrosunda değişiklik Sakatlıkları bulunan Oğuzhan Özyakup ve Ömer Toprak'ın yerine Mahmut Tekdemir ve..
The Guardian'dan Medipol Başakşehir'e övgü The Guardian'dan Medipol Başakşehir'e övgü İngiltere'nin önemli gazetelerinden The Guardian, Medipol Başakşehir ile ilgili ..
Villarreal'i galibiyete Enes taşıdı Villarreal'i galibiyete Enes taşıdı Villarreal, İspanya liginde ağırladığı Atletico Madrid'i, milli futbolcu Enes Ün..
resim yok Spor Toto Süper Lig'de görünüm Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında derbide Fenerbahçe deplasmanından 1 puanla..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti 22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti 21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
20. Milli ve Yerli Yasam Insası Bulusması  Oktay ÇAĞATAY ve Hamza CEBECİ’nin katılımıyla gerçekleşti 20. Milli ve Yerli Yasam Insası Bulusması Oktay ÇAĞATAY ve Hamza CEBECİ’nin katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Yaşam İnşası Es..
Temel Hazıroğlu ONDOKUZUNCU  Milli ve Yerli yaşam inşası buluşmalarında  insanı ve finansı anlattı Temel Hazıroğlu ONDOKUZUNCU Milli ve Yerli yaşam inşası buluşmalarında insanı ve finansı anlattı Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Yaşam İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı