HABER AKIŞI

ONBEŞİNCİ Milli ve Yerli Esnaf Bulusmaları Hasan Turan’ın katılımı ve 15 Temmuz İşgal Girişimi gündemiyle gerçekleşti!

 Tarih: 16-07-2017 23:08:00  -   Güncelleme: 17-07-2017 13:33:25
Esnaf Bülteni Dergisi’nin geleneksel “Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları”nın 15.si İstanbul Milletvekili Hasan Turan’ın katılımı ve 15 Temmuz Şehitlerini ve Hain Darbe girişimini unutmama ve unutturmama gündemiyle VEZİR SOFRASI & KARADENİZ MUTFAĞI lezzet tesislerinde yapıldı.

Bu toplantıların ismi Cumhurbaşkanımızdan ilham alınmıştır…

Esnaf bülteni dergisi sahibi, Milli ve Yerli Palatform (MİYEP) ve Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) Başkanı Eşref Küçükateş; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 7 Temmuz 2015 Genel seçimlerdeki bazı Milletvekili adaylarının isimlerinin terörle ve Türkiye’nin zararına olacak eylemlerle anılması üzerine bir konuşmasında tüm Milletvekili adaylarının “Milli ve Yerli” olması gerektiğini söylemişti.

Bizde sadece T.C. Vatandaşı ve vatanımı seviyorum diyen herkesin her işini ve her davranışını Milli ve Yerli duygulara bağlı olarak yapması gerektiğini anlatmak ve bunu yaygınlaştırmak için esnaf bülteni dergisi olarak bu sohbet toplantılarını başlattık.

Esnaf bülteni dergisi sahibi, Milli ve Yerli Palatform (MİYEP) ve Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) Başkanı Eşref Küçükateş; “İdamı yalnızca teröristlere için istemiyoruz!”

Milli ve Yerli Palatform (MİYEP) ve Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) Başkanı Eşref Küçükateş;bizleri kırmayarak davetimize icabet eden kıymetli vekilimize tekrar hoş geldiniz diyor ve Ankara’ya meclise Milli ve Yerli olan Milletimizin bir talebini şimdi kendisine tekrar hatırlatıyoruz. Vekilimizden bu talebimizi Meclise iletmesini ve gerçekleşmesi için çaba göstermesini istiyoruz diyerek şu açıklamalarda bulundu; “ONBEŞİNCİ Milli ve Yerli Esnaf Buluşmalarını 14 Temmuz Akşamı Yapmamızın 2 nedeni var birincisi, hain, kalleş, ihanet ve her türlü alçaklığı içinde barındıran 15 Temmuz darbe ve işgal girişiminin yıl dönümü arifesi oluşu. İkincisi 14 Temmuz tarihinde idam cezasının kaldırılmış olması nedeniyle ve idamın geri gelmesi talebi ile toplanmış bulunuyoruz.

Biz Milli ve Yerli Esnaf Platformu ve Yeniden İnşa Derneği olarak İDAMI 15 Temmuz hain darbe girişimcileri ve işgalcileri ile 40 yıldır binlerce şehit vermemize neden olan Terör örgütü mensupları ve elebaşları için… Çocuk, Kadın Kaçakçıları ile Tecavüzcü ve Katilleri için… Esrar, eroin, bonzai gibi uyuşturucuları ülkemize sokan, ülkemizde üreten aileleri perişan ve darmadağın eden çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğinin karartan bu ülkenin ve genç neslinin katilleri içinde istiyoruz.

Sayın Vekilim, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İdam yasası meclisten geçerse ben onaylarım dediğini hepimiz biliyoruz. Meclisten geçeceğine inandığımız bu yasanın sadece terörist ve vatan hainleri için değil, birçok ailenin, çocuğun, kadının, gencin hayatının kararmasına sebep olanları da içine alarak dolu dolu Cumhurbaşkanımızın onayına gönderilmesini talep ediyoruz” dedi.   

Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda her katılımcı kendini, işini, hedef ve projelerini tanıtıp yeni, iş arkadaşlıkları ve alışveriş imkânları yakalıyor;

Yemeğin ardından, tüm katılımcılar tek tek konuşarak hem kendilerini, işlerini, proje ve hedefleri ile düşünce ve görüşler dile getirildi.

KATILIMCILARDAN BAZILARININ SÖYLEDİĞİ SÖZLER;

Hüseyin AKARÇEŞME: Kömür ticareti yapıyorum. Bu sektörde duayen sayılıyoruz. Bu Maden sektörünün İstanbul Ticaret Odasında üç dönemden beri başkanı ve meclis üyesiyim. Amacımız sadece para kazanmak olmamalı, burada bulunmamın sebebi dört tane kelime; esnaflık, ahilik, insana verilen değer ve milli yerli kelimeleridir. Milli ve yerli kelimesinin olduğu her yerde biz varız. Yerli üretimler artmalı bu ülke sadece inşaat sektörü ile ilerleyemez. Üretimde çok geri kaldık, üretim miktarları artmalı. Terk edilen bazı zanaatların yeniden faaliyet geçirilmesi ve özellikle tarım ve hayvancılığın tekrardan hayat bulması için İTO’da bir komite kurduk umarım bu doğrultuda başarılı olacağız.

Hasan İLBAŞ: Bu esnaf programına ilk defa katılıyorum ve katılmaktan da gurur duyuyorum. Zara Ekinli Spor kulübünün başkan yardımcılığını yapıyor ve sigorta şirketi işletiyorum. Birçok toplantıda bulundum ama bu kadar samimi ve içten bir toplantı görmedim gerçekten çok hoş ve güzel bir toplantı. Burada ki arkadaşlar mesleklerini söyleyip kendi işlerini anlatıyorlar gerçekten çok verimli çok güzel bir oluşum umarım hep devam eder, iyi çalışmalar diliyorum.

Eşref Küçükateş: Allah’ın yarattığı en değerli varlık insan. AlbarakaTürk “İnsan Kaynakları” yazan tabelasını “İnsan Kıymetleri” olarak değiştirdi. Yani kıymetli kişileri biz buluruz veya barındırırız anlamında böyle bir şey yaptılar. Kişi ve kurumlar olarak,  insan kaynak mıdır, kıymet midir? Sorusunu sorup insana çok değerli bir kıymet olarak yaklaşılmalı diye düşünüyorum.

Kızılay Görevlisi:  Kanın ne kadar önemli olduğunu bir kaç kelime ile anlatmak istersek. 18 yaş altından kan alamıyoruz, kalp hastasından kan alamıyoruz, 65 yaş üstünden kan alamıyoruz, arı sokmasında bile kan alamıyoruz. Kullanılan bazı ilaçlar nedeniyle de alamıyoruz bakın ne çember ne kadar daralıyor ama kan herkese lazım. Bu kan sadece insandan üretilen bir ilaç bu yüzden bizler de paylaşmalıyız. Sizlerden aldığımız kanı yine sizlere veriyoruz. Kanı alırken kimsenin dinine, ırkına, mezhebine bakmıyoruz önemli olan kanın doğru yerlere ulaşabilmesi. Sağlıklı olduğunuz sürece kan vermeye devam etmelisiniz.

Nalan ÖZKAN: Türkiye Özel Gereksinimli İnsanlar Derneğinin başkanıyım. Biz yeni bir derneğiz. Amacımız engellilere ve yardımcılara yardımcı olmak. Engelsiz tatil köyleri oluşturmaya çalışıyoruz. Engelli çocuklar için güzel ortamlar oluşturmak istiyoruz Avrupa Konseyleri ile irtibat içindeyiz umarız güzel neticeler alacağız, teşekkür ederim.

Murat SUYABATMAZ: Bisikletliler Derneği Genel Başkanıyım. 17 yıl aktif sporculuk yaptım bunun 12 yılı milli takım kaptanlığı. 26 kez milli formayla uluslararası başarı kazandım. Türkiye şampiyonluğum var 120 civarında.  Milli takım antrenörlüğü Bisiklet konusunda 25 yıl önce sivil toplum hareketinin öncülüğünü yapmıştır. Bisikletli yaşam, bisiklet alt yapısı ve bisiklet kültürü başta olmak üzere neden bisikletin olması gerektiği konularında ülkemizde çalışmalar başlattım. 9 yıl önce Bisikletliler Derneğini kurdum. 5 yılda 5 önemli yasal değişiklik yaptırmayı başardık. 2012 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığıyla yapılan çalışma ile bisiklet yollarının yapımını teşvik kapsamına alındı ve resmi gazetede 33 sayfa bisiklet alt yapısı yönetmeliği yayınlandı.

Bütün konuşmalardan söz alan İstanbul Milletvekili Hasan TURAN 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimiyle ilgili bir konuşma gerçekleştirdi:

Milletvekili Hasan Turan konuşmasında şu görüşlere yer verdi;  “Ben öncelikle Eşref Beye teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Kıymetli esnaf bülteninin sahibi sevgili Eşref kardeşimiz, ağabeyimiz iş dünyamızın değerli temsilcileri esnaf kardeşlerimiz, esnaf olmanın yanı sıra birçok sivil toplum örgütlerinde çalışan kardeşlerimiz var öncelikle hepinizi en içten selamlarımla selamlıyorum Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Hayatım hep cemiyet hayatı içerisinde geçti bu nedenle yaşamımın büyük bir kısmını hep sosyal sorumluluk projeleri, sivil toplum faaliyetleri, gönüllü teşekküller, gerek uluslararası, gerek ulusal, gerek yöresel planda her türlü teşkilatın içinde geçirmiş bir kardeşinizim.

Tabi 15 Temmuzun birçok program ile anıyoruz fakat ne kadar ansak ta kıymetlendirmek aciz kalırız. Öncelikle 15 Temmuzun kahramanlarını,  direniş destanı yazan yiğitlerimizi geçmiş olsun diyor bu uğurda şehit olanları rahmet ve minnetle anıyorum. Rabbim bir daha memleketimize bu bela ve musibetler ile imtihan eylemesin. Benim açımdan bu toprakların gördüğü en büyük ihanet kalkışmalarından bir tanesiydi. Bunu her gittiğim toplantıda bana söz verirlerse inanarak, bilinçli bir şekilde ne söylediğini farkında olarak altını çizerek söylüyorum. İki tane darbeye şahitlik etmiş 18 eylül ve 28 Şubat bir kardeşiniz bunların haricinde ki darbeleri de Türk Siyasi tarihinde okumuş biri olarak söylüyorum bunu; 12 eylülde nice kuzular hayatını kaybetti, sokak çatışmaları oldu, insanlar hapsedildi, darağaçlarında sallandırılanlar oldu. Hangi görüşten olursa olsun hiç birini ayırmamalıyız insanlar bu memleketin ana sermayesidir, ancak insanlar tutuklandı ve işlerinde oldu. Altmışta darbe oldu bu ülkenin başkanı ve bakanları idam edildi ve hükümetler düşürüldü. 28 Şubatta yine postmodern darbe deyip milletin iradesinin üzerinden tank geçirdiler, hükümetleri alaşağı ettiler insanları uyduruk bir takım yöntemlerle, ucuz tezgâhlarla mahkûm ettiler. Esnafımızı, tüccarımızı renklere bölüp ötekileştirdiler. Her şeyi gördük bu topraklarda ama 15 Temmuz bunların içinde bana göre en alçakça ve kalleşçe olanıydı ve elbette ki işgal girişimiydi. Niye işgal girişimiydi?  Aslında bu ülkenin anahtar teslimi önceki darbelerde de darbecilerin arkasında olan ama sütre gerisinde gizli kapaklı gözüken, bazen satır aralarından bizim uşaklar başardı şekilde ifade edilse de hepimizin perdeyi kaldırıp ta çok net göremediğimiz küresel haydutları bu işgal girişiminde net olarak gördük. Çünkü onlar televizyona çıktılar dediler ki “Bizim Türk ordusu içerisinde ki müttefiklerimiz bir bir gözaltına alınıyor çok endişeliyiz” Dolayısıyla hepimiz izledik, yakaladık suçüstü. A dedik burada ki darbeciler bir takım gerekçelere dayandırarak yapıyor gibi gözüküyor ama esasında arkasında tam bir emperyalist şebeke varmış. Adamlar bizim ordunun içinde bizim zannettiğimiz subayları  “bizim müttefikimiz” diye nitelendiriyorlar. Bu nasıl olur dedik ve bunlar gözümüzün önünde cereyan etti. Evet, bizim devletimizin, bizim ordumuzun içinde Cumhurbaşkanımızın çok yerinde bir tanımlamasıyla “paralel” devlet diye 50 yıldır bir gladio yerleştirmişlerdi. Bunu da zaman zaman sulandırmak adına tencere dibin kara, senin ki benden kara yöntemiyle herkes birbirinin boynuna atmaya çalışıyor. Buna hiç gerek yok. Amerikan emperyalizmini bu topraklarda ki projesi yeni başlamadı. Kimsenin suçu öbür tarafa atmasının anlamanı yok. Bizim ilk müttefiklerimizin başında gelir Amerikalılar. Tek parti döneminden beri böyledir bu. Bu ülkede yirminin üzerinde NATO üssü var, ilk defa üye olmadık. Bizim ordumuz NATO ordusudur. Çok yakın zamana kadar en mahrem teşkilatlarımızın memurlarının maaşını bile onlar vermişlerdir. Dolayısıyla “Sen mi yerleştirdin, ben mi yerleştirdim?”  tartışmasın anlamı yok esnafım nasıl millisi ve yerlisi olursa vatandaşın da milisi, yerlisi düşmanı gören bütün gücünü düşmana kullanandır. Asla düşmanın işini kolaylaştıran değildir. Düşman cepheden saldırırken oturup kendi arasında münazara edenler Bağdat’ı yağmalamaya gelen Moğol istilacılarına yardım eden o günkü ulema kılıklı adamlardır. O günde ve Bağdat’ı ve İslam dünyasını yakıp, yıkanlar varken acaba sinek öldüğünde kan bulaşırsa abdest bozulur mu, bozulmaz mı tartışması yapan bir sürü zevat vardı. Bugün de aynı zevattan olmak istemeyenler ilk önce düşmanı görür. Malcom X Amerikan emperyalizmini çok iyi şekilde okumuş bu uğurda canını feda etmiştir. Müslüman iyi bir nişancı olmalı kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.  Çanakkale'de Mehmet Akif Ersoy'un kimi hindu kimi yamyam bilmem ne bela diye tarif ettiği yedi düvel saldırısının üniforma değiştirmiş şeklidir. Onlar strateji değiştirmişlerdir üniformalarını çıkartmışlar artık kendi üniformalarıyla bu toprakların işgal  edemeyeceklerine karar vermişler  bundan sonra bizden kaptıkları devşirme yöntemine geçip içimizden zannettiklerimizi devşirerek kendilerini asker yapmışlardır. Yüz yıla yakın İslam dünyasında uyguladıkları proje budur.

Türkiye başta olmak üzere bütün bir İslam dünyasında bu projeyi uygulamaktadırlar, bunu bilmek lazım. Damızlık hayvanları biz bazen kurban için besleriz günü geldiğinde de kurban ederiz. Bu damızlık hayvanları da sahipleri günü geldiğinde kurban etmek için beslediler birçok tezgâh yaptılar beş yıl boyunca hepsi gözümüzün önünde oldu bu ülkenin istihbarat teşkilatını dünyaya suçlu gösterdiler.  Bir ülkenin istihbarat Teşkilatı çok konuşulmaz çünkü gizli bir teşkilattır ama bunu ayağa düşürdüler bir ülkenin vatandaşı bir ülkenin istihbaratını suçlu gösterip her gün konuşmaz.  Suçlu olsa bile gösteremez. Eğer gösteriyorsa o kişi tam bir casustur, tam bir ajandır.  Günlerce gazeteler tarafından bu ülkenin istihbaratını ancak bir CIA  mensubunun yapabileceği kadar yerin dibine soktular çıkarttılar. Uluslararası şebekelere malzeme veriyorlar. “Bak bunlar terör örgütlerine destek veriyor bunları cezalandırın” anlamında.  Bu yetmedi karıştırmaya kalktılar Yargı yöntemini kullanarak, dosya biriktirerek dosyaları  Medya yoluyla tüm dünyaya ilan ederek hükümet itibarsızlaştırıp  darbe yapmaya kalktılar. Bunu da başaramayınca tek bir yöntem kalmıştı o da çok acı bir yöntemdir milletin Mehmetçik diye tanımladığı bir ordunun içinde ki kendilerine emanet ettiğimiz memleketi, vatanı ve bizleri korusun diye verdiğimiz silahları bizlerin üzerine düşünmeden sıktılar. Bu memleket bu kadar kalleşi niye görmedi diyoruz. Öbür darbelerde  hiç unutmam köyümüze basmıştı askerler bizi korkutuyorlardı  belki bir tokat atıyorlardı sonra aradıklarını gidip evinden alıp gözaltına alarak götürüyorlardı.  

Mesela Türk Silahlı Kuvvetleri'nin uçakları milletin üzerine bomba yağdırmadı, makineli tüfeklerle insanları ikiye biçmedi, mesela Yunan Polatlı önlerine kadar geldi ve içinde milletvekilleri varken Meclisi bombalamadı. Bu memleketin içinde kimin olduğunu hiç bir önemi yok en yüksek mertebe olan cumhurbaşkanlığını bombalamayı aklına getirmedi.

15  Temmuz darbesinden daha kalleş bir darbe yaşanmamıştır.  Böyle bir darbeyi Allah bir daha yaşatmasın.

15 Temmuz'u hiç unutmamak lazım şimdi bunu da slogana çeviriyoruz. Bazen bizim inandığımız şeyleri uyuşturucuya çevirmek gibi bir huyumuz var bir süre sonra anlamsız kılacak tekrarlar yaparak kalpten inanmamaya sanki müzik dinliyormuş gibi dinlemeye başlıyoruz.

Öyle değil, bütün yüreğimizle bunu yaşamamız lazım gerçekten unutmamamız lazım ve bunu en içten şekilde yaşamamız lazım.

En önemlisi de unutturmamamız lazım niye unutturmamız lazım?

Çünkü 15 Temmuz’u ünlü düşünürün söylediği gibi unutursak pusuya düşeriz. Bu teşebbüs diğer tüm darbeler de olduğu gibi hem millete hem devlete hem memlekete hem de yine açıkça ihanettir ve zarar vermiştir. Sizler oy veriyor hükümet seçiyorsunuz ama birileri gelip elinizden bunu alıyor sonra iki tane pırpırı olan adamlar hükümet oluyor. Bu millete ihanettir milletin tercihlerine ihanettir, dine ihanettir en büyük zararı dinlere, dini cemaate vermektedir.  İnsanların birbirlerine olan güvenini sarsmaktadır.  Birisi gelip “Allah rızası için az bir şey yardım etsene kardeşim” dediği zaman “Ya bırak kardeşim ne Allah'ı” diyecek insanların üremesine vesile olmaktadır.

İnsanların temiz duygularını kullanarak her türlü yardımı alıp kendisini bin bir şekilde gösterip sonra da uluslararası şeytanı güçlere hizmet eden şebeke  yine en büyük zarar vermiştir. 

Dinlerin insanoğluna vaat ettiği en büyük temellerin başında bir özgürlük ve hürriyet iki adalet üç merhamet gelir ve bunlar da hiçbiri yok.

İslam kula kulluğu reddeder ama bunlar yeryüzünde ilahlığını ilan etmiş şeytani merkezlere kulluk yapmayı stratejinin gereği olarak görürler.

Bu anlamda din algımızda ki  siyasetimiz ile ibadetimiz birbirinden farksızdır çünkü benim Rabbim ancak âlemleri yaratan Allah'tır. Hz Musa, Hz İsa, Hz Peygamberimizin  mesajı tektir onun karşısında yeryüzünün ilahi benim diyen Nemrut, firavunun  mesajı tektir. Bugün işte yeryüzünde Nemrutların, Ebu Cehillerin, Firavunların temsilcileri bellidir yeryüzünü esaret altına almaya çalışan şekli ve nesli yok eden insanların yer altı yer üstü zenginliklerini yağmalayıp kendileri zengin olurken bütün bir yeryüzünü fakir bırakmaya çalışan çağdaş firavunlar bellidir. Bunlara kulluk ve köleliği telkin eden Müslüman kimliğinde onlara kulluk ve kölelik yapmak dine yapılan en büyük hakarettir.  Biz buna Amerikancı İslam diyoruz.  Dolayısıyla değerli kardeşlerim hem de yine hem devlete hem millete en büyük ihanet işlenmiştir. Bu ihanet milletimizin ruhlu, gururlu, akıllı ve cesaretli duruşuyla yiğitlerimizin mücadelesiyle atlatılmıştır. Devletimizin önderleri de iyi bir sınav vermişlerdir başta Cumhurbaşkanımız Allah razı olsun sağ salim görevini gerçekleştirmiştir çünkü şöyle bir söz var “Lider taşın arkasına saklanırsa asker dağın arkasına saklanır”  “milletimizi meydanlara davet ediyorum, neyleri varsa gelsinler’’ diyebilmek  bu coğrafyayı en etkin biçimde temsil edebilmektir. Üzerinde alçak uçuş yapan helikopterlere ve alçak uçuş yapan savaş uçaklarına rağmen meydanlara çıkmış, saklanmamış ailesi ve sevdikleriyle birlikte ölümü göze almıştır.  Millet de bu kararlılığı aynı şekilde göstermiştir bundan dolayı da bu hain darbe girişimi atlatılmıştır. Geçmişte yaşanan tüm direniş destanlarının yeniden yazılabileceği tüm dünyaya sergilenmiştir. Bu milletin evladı olmaktan bu milletin ferdi olmaktan 15 Temmuz gününde ayrı bir gurur duyulmuştur.  Bugünler elbette acı günler ama ayrıca milletin tekrardan dirildiği şanlı günler olarak hep anımsayacağız ve  ruhuna uygun anacağız. Bu günleri boş bırakmayacağız.  Bir millet törenlerden geri çekilirse o tören çiçek koyma törenine, çelenk koyma törenine dönüşür, millet yabancılaşır ve ruhunu kaybeder sonrasında da sahipsiz kalır.  15 Temmuz'da nasıl köprülere yollara çıktıysak törenlerde de sokaklara çıkmalıyız. Bizim milletimiz çok yaratıcıdır 15 Temmuz da buna herkes şahit oldu. Kimisi eline aldığı taşı tankın paletinin arasına koydu, kimisi gömleğini çıkartıp egzoza takarak, 5 dakikada tank sürmesini öğrenerek darbenin nasıl başarısız kılınır darbecilere nasıl darbe vurulacağını dünyaya göstermiş ve dünya darbe durdurma literatürüne adımızı şanlı harfler ile yazmış olduk. Dolayısıyla o yaratıcı zekâyı 15 Temmuz günlerinde göstererek içimizden geçen duyguları alanlara dökmeliyiz. Zalimler bizi sessiz sanıp bir daha zulme yeltenemesinler, meydanlar asla boş kalmamalı. O yüzden bu törenleri kutlamak çok gerekli bir meseledir. Zalimlere boşluk bırakmamalıyız, su uyur düşman uyumaz. Beş yıldır şeytan taşlamaktan tavaf etmeye fırsat bulamıyoruz. Bakın 30-40 yıldır terör belası ile uğraşıyoruz elbette bu bir örgüt değildir yine darbeci merkezlerin ürettiği, icat ettiği maşalardır. Bir gün eğer küresel zalimler galip gelip bu ülkenin iradesine diz çöktürürlerse o zaman zaten muhalefet edecek bir iktidar bulamayacaksınız onlar el koymuş olacak, ülkeniz de elden gitmiş olacak. O yüzden biz ülkemizde her türlü görüşün savunulmasına, yaşanılmasını arzu ederiz. Ancak bu cephenin birçok kısmında düşmanla mücadele ettiğimiz zamanda arkamızdan hançerleniyormuş sürekli memleketi zafiyete uğratacak tavır ve davranışlar olursa bunu milli ve yerli duruşa aykırı görürüz.  Hangi sınıftan olursak olalım önce vatan, önce vatanı koruyacağız. Kudüs’te cuma namazı kıldırmayıp 3 tane kardeşimizi şehit ettiler. Vatanımız elden gittiği zaman ne oluyor görüyorsunuz. 1000 yıldır bizim olan bu topraklar elimizden giderse başımızı ve dizimizi dövmenin hiç bir anlamı yok. Yerli ve millli duruş vatan her bir yandan saldırıya uğradığında bütün siyasi hesapları bir kenara bırakıp düşmanı alnının ortasından aşağı indirmektir. Esnafımız hareketimiz omurgasıdır Allah esnaflarımızın sayısını daim eylesin. Beni davet ettiğiniz için, sizinle burada buluşmamıza vesile olduğunuz için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Eşref KÜÇÜKATEŞ’in günün anısına İstanbul Milletvekili Hasan Turan’a takdim ettiği esnafı anlatan şiir tablosu ve çekinilen toplu fotoğrafın ardından program sona erdi.

ONBEŞİNCİ Milli ve Yerli Esnaf Buluşmalarına katılan konuklar;

Hasan TURAN Ak Parti İstanbul Milletvekili / Eşref KÜÇÜKATEŞ Esnaf Bülteni Dergisi sahibi ve Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) Gen. Bşk. / Tahsin AVİT GÜVENAL Mobilya-Beyaz Eşya  / Cihangir BOZ FSM Vakfı üniversitesi / Raşit YEMİŞEN TÜGEM Platformu Başkanı – TURUNCU BALIK Eğitim ve Danş. Hiz./ Hüseyin AKARÇEŞME Akarçeşme Kömür A.Ş. / Alaattin TARUZ MODESA Yön. Kur. Bşk. - Karar Mobilya / Tümay MERCAN Öğretim Üyesi- Yazar / Ahmet SAZKAYA Varyans Araştırma / Murat SUYABATMAZ Bisikletliler Derneği / Kadir ÇAKIR Kızılay Gaziosmanpaşa Şb. Bşk. / Mahmut ÖZGÜN İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları / Remzi ŞANLAN ERHA Bilişim / Halit BURSA Din Görevlisi Emeklisi / Hayri ÖZTÜRK TÜRMOB Yön. Kur. Üys.- SMMM  / İbrahim BALCIOĞLU SMMM / Bülent İLBAŞ Ekinli Sigorta / Hasan İLBAŞ Zara Ekinli Spor Kulübü Tesisleri / Davut KARAYAZI Anebon Organik Ürünler Çiftliği / Mustafa SANCAKLI Abone Turizm / Emrullah ÇINAR Ziraat Bank. Zekeriya Köy Şb. Mdr. / Hasan PEKTAŞ Hospitadent Grup / Nazife Ağırbaş KALE ÜÇSAN Makine / Gülsüm KAYA Hera Ajans / Nalân ÖZKAN TÖGİDER / Ahmet ÇİLKAYA Asya Bayrak / Necat ÇOLAK Necat Asansör / Ali BEKTAŞ İnsan Kaynakları Liderler Derneği / Emre DÖKÜCÜ Emre Emlak Otomotiv / Cafer PETEK Matbaa, Ambalaj ve Promosyon / Şeref KÜÇÜKATEŞ Yeniden İnşa Derneği Yön. Kur. Üye. / Hanifi KAYANER İBB İSMEK İstihdam Rehberi / Halil İbrahim TAŞKALE İBB İSMEK İstihdam Rehberi / İsmail BAHSİ Sürücü Kursları / Enes BOYRAZ Boyraz Reklam Danışmanlık / Önder GÜZELARSLAN Manisa Vakfı – Çocuk oyunları ve Hobi eğitim / Adnan ÇAKMAK Elinsa Enerji

  İLGİLİ GALERİ
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Mimar Mustafa Koral; “İMAR BARIŞI sürecinde uzman desteği gerekebilir” Mimar Mustafa Koral; “İMAR BARIŞI sürecinde uzman desteği gerekebilir” Gaziosmanpaşa’nın tanınan siması 35 yıllık tecrübeli mimar ve Korallar İnşaat Yö..
Trump'tan AB'nin Google'a verdiği cezaya eleştiri Trump'tan AB'nin Google'a verdiği cezaya eleştiri ABD Başkanı Trump, "Ben size söylemiştim. Avrupa Birliği bizim en büyük şirketle..
ABD Başkanı Trump: Faizlerin yukarı çıkması hoşuma gitmiyor ABD Başkanı Trump: Faizlerin yukarı çıkması hoşuma gitmiyor ABD Başkanı Trump, ekonomi ve borsada hakkında, "Ne zaman yukarı gitsek faizleri..
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Kudüs Filistin'in başkentidir Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Kudüs Filistin'in başkentidir Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Yahudi ulus devlet yasası hakkında, "Böyle bir y..
  Ekonomi HABERLERİ
Rekabet Kurulu, Google'ın savunmasını alacak Rekabet Kurulu, Google'ın savunmasını alacak Rekabet Kurulu, Google LLC, Google International LLC ve Google Reklamcılık ve Pa..
Borsa günü yükselişle tamamladı Borsa günü yükselişle tamamladı BIST 100 endeksi, yüzde 0,74 değer kazanarak 93.002,93 puana çıktı.
Kartlı ödemeler yılın ilk yarısında yüzde 20 büyüdü Kartlı ödemeler yılın ilk yarısında yüzde 20 büyüdü Finansal okuryazarlıktaki artış, kartlı ödemelerin sağladığı avantajlar ve e-tic..
Borsa güne yükselişle başladı Borsa güne yükselişle başladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, gününe yüzde 0,47 artışla 92.752,30 puandan ..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan TİM Başkanı Gülle’ye kutlama ziyareti TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan TİM Başkanı Gülle’ye kutlama ziyareti Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle’yi Türkiye Odalar ve Bor..
TAİDER üyesi 26 ihracatçı firma TİM’in devler listesinde TAİDER üyesi 26 ihracatçı firma TİM’in devler listesinde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 2017 yılsonu verilerine göre açıkl..
Kurban Bağış Bedelleri Belirlendi Kurban Bağış Bedelleri Belirlendi Aziz Mahmûd Hüdâyi Hazretleri’nin (1541-1628) asırlar önce başlattığı “Yoksul..
İSO “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2017” araştırmasının sonuçlarını açıkladı İSO “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2017” araştırmasının sonuçlarını açıkladı İstanbul Sanayi Odası (İSO), “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araşt..
  Söyleşi HABERLERİ
İstanbul’un en eski ve en köklü Mobilyacılar Çarşısı, “EYÜP MODESA”… İstanbul’un en eski ve en köklü Mobilyacılar Çarşısı, “EYÜP MODESA”… İstanbul’un en gözde tarihi semtlerinden Eyüp’te kurulmuş, en eski ve en köklü m..
Başarıda 22. Yıl : MAVİGÜN KOLEJİ Başarıda 22. Yıl : MAVİGÜN KOLEJİ Eğitimci – Şair Şahin KARATAŞ “İz Bırakacak Nesiller” yetiştiren Mavigün Kolejin..
TRİSAD’dan Hükümlülere iş imkânı TRİSAD’dan Hükümlülere iş imkânı Hükümlüleri hayata kazandırma amacıyla Vatan Caddesi’nde bulunan Denetim Serbest..
YAŞASIN KÖMÜR YAŞASIN KÖMÜR İstanbul Ticaret Odası Doğal ve İşlenmiş Katı Yakıt Meslek Komitesi Başkan Vekil..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Sultangazi Belediyesi Batı Karadeniz Fuarı’nda Sultangazi Belediyesi Batı Karadeniz Fuarı’nda Türkiye'nin ilk bölgesel fuar olma özelliğini taşıyan "Batı Karadeniz Turizm Tan..
Mobilya sektörünün 2019 vizyonu İSTMOB’da çizilecek Mobilya sektörünün 2019 vizyonu İSTMOB’da çizilecek 22-27 Ocak 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını a..
D-8 Ülkeleri 6. İit Helal Expo'ya yüksek katılım kararı aldı D-8 Ülkeleri 6. İit Helal Expo'ya yüksek katılım kararı aldı ​D-8 üye devletleri, D-8 çatısı altında 6. İİT Helal Expo’ya katılma kararı ald..
CES Dünyanın Lider Savunma ve Güvenlik Fuarı Eurosatory’de Yerini Aldı CES Dünyanın Lider Savunma ve Güvenlik Fuarı Eurosatory’de Yerini Aldı Türkiye’nin Yerli ve Milli Teknolojileri Eurosatory Savunma ve Güvenlik Fuarında..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli 2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli Türkiye’nin 20 milyonluk yapı stoğunun 7,5 milyonu risk altında
İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İmar barışı vatandaşın sorunlarını çözerken, kentsel dönüşüme ivme kazandıracak..
İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” Beykoz’da düzenlenen “Tokatköy Şehri- Sitare Yerinde Dönüşüm Tanıtım Programı ve..
Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Hükümetin çağrısıyla gerçekleşen faiz indirimi teşviğine GYODER, İNDER VE KONUTD..
  Projeler HABERLERİ
Kuveytli turizmciler Wish More Hotel Istanbul’da buluştu Kuveytli turizmciler Wish More Hotel Istanbul’da buluştu OTSAD’ın daveti ile İstanbul’a gelen Kuveytli turizmciler, Türkiye’deki meslekta..
Atatürk Havalimanı’nda iki günlük yazılım maratonu Atatürk Havalimanı’nda iki günlük yazılım maratonu Havalimanı bilişim çözümlerinde dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alan..
ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden Albaraka Türk’ün kendi kaynakları ile oluşturduğu iAlbatros projesi, IDC Türkiye..
Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi, “Ahes Misal İstanbul” adıyla Gazio..
  Spor HABERLERİ
Fenerbahçe taraftarının önüne çıkıyor Fenerbahçe taraftarının önüne çıkıyor Fenerbahçe Futbol Takımı, 2018-2019 sezonu çalışmaları kapsamında yarın sahasınd..
Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi belli oldu Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi belli oldu Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda, OFK Titograd'ı eleyen B36 Torsha..
Fenerbahçe Kulübünden yeni slogan: Yeniden Fenerbahçe Kulübünden yeni slogan: Yeniden Fenerbahçe Kulübü, "19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü"nde, "Yeniden" isimli sloga..
Atiker Konyaspor'da transfer Atiker Konyaspor'da transfer Süper Lig ekiplerinden Atiker Konyaspor, Sırbistan'ın Partizan takımında forma g..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
24. Milli ve Yerli  Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti 24. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti 23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti 22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti 21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı