HABER AKIŞI

Okullarda İlk Yardım Protokolü

 Tarih: 16-01-2020 11:22:20
Bayrampaşa Kaymakamlığı, Bayrampaşa Belediyesi ve Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “İlk Yardım Eğitimi İşbirliği Protokolü” imzaladı. Protokol ile okullarda ilk yardım eksikliğine bağlı olumsuzlukların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Geçtiğimiz aralık ayında ilkokul öğrencisi Mert Yağız Köksal’ın (7) boğazına sıvı çikolata kapağının kaçması sonucu yaşamını yitirmesi bir kez daha okullardaki ilk yardım bilgisini gündeme getirdi. Bayrampaşa Belediyesi ilçedeki okullarda buna benzer üzücü olayların yaşanmaması için kolları sıvadı. Bayrampaşa Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile “İlk Yardım Eğitimi İşbirliği Protokolü” imzalayan belediye, ilk yardım eksikliğine bağlı olumsuzlukların önüne geçmeyi planlıyor.

Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol kaymakamlık binasında bir araya gelerek “İlk Yardım Eğitimi İşbirliği Protokolü”ne  imza attılar.

EĞİTİMLERİ İLK YARDIM EĞİTİM MERKEZİ VERECEK

Bugüne kadar binlerce kişiye ilk yardım eğitimi veren Bayrampaşa Belediyesi İlk Yardım Eğitim Merkezi ekibi, protokol çerçevesinde okullarda da aktif görev alarak eğitimcilere ve öğrencilere uygulamalı ilk yardım eğitimi verecek.

 “İLK YARDIM HAYAT KURTARIR”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Atila Aydıner, “İlk yardım oldukça önemli bir konu. O nedenle bu konu hakkında hepimizin teorik ve pratik bilgisi olması gerekiyor. Özellikle okullarımızda bu konun bilinip bilinmediği büyük önem arz ediyor. İlk yardım eksikliğine bağlı maalesef üzücü olaylar yaşanıyor. Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte imzaladığımız protokolle ilçemizdeki okullarda herkesin ilk yardım bilgisine sahip olmasını hedefliyoruz. Bizim İlk Yardım Eğitim Merkezimiz var. Okullardaki uygulamalı ilk yardım eğitimlerini de bu merkezimiz verecek. Unutmayalım, doğru bilinen ve doğru yapılan ilk yardım hayat kurtarır.” şeklinde konuştu.

  Bu haber 645 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı