HABER AKIŞI

Naim Süleymanoğlu fırtınası, doğduğu topraklarda

 Tarih: 01-08-2019 00:04:17
Dünyanın en güçlü sporcusu Naim Süleymanoğlu’nun hayatını beyaz perdeye taşımaya hazırlanan “CEP HERKÜLÜ: NAİM SÜLEYMANOĞLU” filminin çekimleri Bulgaristan’da devam ediyor.

Kırcaali’nin Mestanlı kasabasından Türkiye’ye uzanan nefes kesen yolculuğu, verdiği mücadeleyi ve sayısız başarılarını anlatan filmin basın toplantısında duygusal anlar yaşandı.

“CEP HERKÜLÜ: NAİM SÜLEYMANOĞLU” filminin Bulgaristan’daki çekimleri son sürat devam ederken, Mestanlı’daki sette basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, kardeşi Muharrem Süleymanoğlu ile birlikte, Yapımcı Mustafa Uslu, Yönetmen Özer Feyzioğlu, oyuncular Hayat Van Eck, Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk, Gürkan Uygun, Batuhan Davutoğlu, Bora Kırkım, Faruk Güven ve Bulgaristan yürütücü yapımcısı Silvestar Lolav katıldı.

Basın toplantısında gözyaşları sel oldu

Filmin hazırlık aşamasından itibaren tüm dikkatlerini efsanevi sporcunun hayatına verip hazırlanan ekip, Bulgaristan’a gelip Naim Süleymanoğlu’nun doğup büyüdüğü topraklarda, ailesi, akrabaları, arkadaşları ve soydaşlarımızla konuşunca daha da çok etkilendiklerini, günlerdir yaşadıkları duygu yoğunluğunu anlatıp basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yapımcı Mustafa Uslu: “Naim Süleymanoğlu bizi mucizelere alıştırdı, bizlere çok güzel bir miras bıraktı”

“Filmimizle birlikte, tarihe tanıklık ediyoruz” diyerek sözlerine başlayan Ayla ve Müslüm filmlerinin yapımcısı Mustafa Uslu; “Henüz iki yıl önce aramızdan ayrıldı Naim Süleymanoğlu. Senaryo aşamasında hayatının içine girip, kardeşi Muharrem abi, annesi Hatice anayla sohbet ettiğimizde gördük ki, çocukken de mucizeymiş ve mayasından belliymiş büyüdüğünde nasıl bir ‘adam’ olacağı” dedi. Sadece halkına evrensel insan haklarını yaşatabilmek, fikri hür, iradeleri hür olarak, kendi isimlerini kullanabilmeleri, ibadetlerini yapabilmeleri için kimsenin kaldıramayacağı yüklerin altına girdiğini söyleyen Uslu; “O, bizi mucizelere alıştırdı. Bize çok güzel bir miras bıraktı. Çok fedakarlıklar yapmış. Nasıl mı? Sadece kırdığı rekorları, madalyaları, ülkemizin dünyaya tanıtımı, ‘Türk gibi güçlü Cep Herkülü’ unvanını bırakması değil… Ülkemize gelen 350 bin tane pırlanta gibi soydaş bıraktı. Çocuk yaştan itibaren kaldırması imkansız yüklerin altına girdi ve tıpkı bizim gibi dünyayı da şaşırttı.” dedi.

Mustafa Uslu; “O aslan yürekli insan aramızdan ayrıldığında 50 yaşındaydı. Biz onu asla unutmayacağız. Elimizle dokunabileceğimiz kadar yakınız neredeyse Naim Süleymanoğlu’na, bugün kardeşi Muharrem Abimiz de aramızda. Bu hikayeyi, Muharrem Süleymanoğlu’nun çocukluk anılarını anlatan kitabın haklarını satın alarak yazdık. Muharrem Süleymanoğlu’ndan başka hiç kimse bize Naim kardeşimizi, çocukluğunu anlatamazdı” dedi.

Kardeşi Muharrem Süleymanoğlu: “O yıllardaki rejimin acısını bizler çok çektik”

Abisi Naim’in, Bulgaristan’da çok iyi şartlarda yaşadığını, el üstünde tutulduğunu ama o yıllarda maruz kaldıkları baskılar nedeniyle çok acı çektiklerini anlatan Muharrem Süleymanoğlu; “Abim Bulgaristan’dayken, çok genç yaşında bile bir milletvekili ya da  bakan gibi çok iyi şartlara, imkanlara sahipti ama gözü hiçbir zaman parada değildi. Türkiye’ye iltica ettiğinde; Bulgar televizyonunda izlediğimiz BBC’nin bir yayınında; Doğu Almanya’dan Batı Almanya’ya iltica eden asker bir umuda gidiyor. Naim’inse her şeyi vardı, el üstünde tutuluyordu, neden bir bilinmeze gitti, niye iltica etti diye konuşuyorlardı. Abim, kendini ifade edebilmek, o yılları yaşatıp anlatabilmek, o yılların rejimini dünyaya duyurabilmek hedefiyle iltica etti. Ne mutlu bize ki, biz bugün de Bulgar arkadaşlarımızla beraberiz, komşularımızla yan yanayız. Bulgar, Türk, Pomak arkadaşlarımızla her yıl bir araya gelip kutlamalarımızı yapabiliyoruz. O yıllardaki rejimin acılarını bizler çok çektik” dedi.

Yönetmen Özer Feyzioğlu: “Filmin bir bölümünü Bulgaristan’da çekmek işin süsü değil, çok kıymetli bir şey”

Yönetmen Özer Feyzioğlu; “Hikayeleri gazetelerden, kitaplardan, senaryodan okuduğumuzda hissettiklerimizle bu topraklara gelip annesi Hatice Süleymanoğlu’yla, soydaşlarımızla, Belene’de hapis yatıp çıkanlarla tanıştığımızda, konuştuğumuzda hissettiklerimiz çok farklı oldu. Bulgaristan’da, doğduğu kasabada olmak, filmin bir bölümünü Bulgaristan’da çekmek işin süsü değil, çok çok kıymetli bir şey” dedi.  

“Buraya geldiğimizden beri duygusal bir durumun içine girdik ve bunu da yaratan Naim Süleymanoğlu’nun 19 yaşında, çocuk denecek yaşta verdiği kararla, soydaşlarımızın hakları için hayatını riske atıp insan hakları konusundaki ihlalleri duyurmak için sporu kullanması. Yaptığı fedakarlıklar hepimizi derinden etkiliyor” diyerek sözlerine devam etti.

Hayat Van Eck: “Yaptıkları, verdiği kararlar, fedakarlıkları inanılmaz. Çok çalışmış. Tutkuyla, arzuyla, vatanı ve ailesi için, tanıdıkları için, kendi halkı için”

Aylardır hazırlandığı rolü sonrası Naim Süleymanoğlu’na ikizi kadar benzemesiyle dikkat çeken genç ve yetenekli oyuncu Hayat Van Eck; “Naim Süleymanoğlu’nu ilk kez 4. sınıfta Hayat Bilgisi dersiyle tanıdım. Ülkemizin önde gelen insanlarını öğretiyorlardı. Ödevimiz onların üzerine daha detaylı araştırma yapmaktı. Filme başlayana kadar Naim Süleymanoğlu’nu tanıdığımı sanırdım ama burada öğrendiklerim, edindiğim bilgilerle gördüm ki hiçbir şey bilmiyormuşum aslında. Yaptıkları, verdiği kararlar, fedakarlıkları inanılmaz. Çok çalışmış. Bir tutkuyla, bir arzuyla, vatan sevgisiyle, ailesi için, tanıdıkları için, kendi halkı için… Nerdeyse yaşıt sayılırız ben şu an 18 yaşımdayım Naim Süleymanoğlu 19 yaşında başarmış bu büyük işleri… Bunca yükün altından kalkmak, bunları başarabilmek inanılmaz. Olabildiğince hakkını vererek, üzerinde yoğunlaşarak, iş birliği ve gönül birliğiyle sunmaya çalışıyoruz hepimiz” dedi.

Yetkin Dikinciler (Naim Süleymanoğlu’nun babası Süleyman Süleymanoğlu)

“Naim Süleymanoğlu, sporun özünde var olan ‘fair play’ dediğimiz centilmenlik ruhunu miras bırakıyor bize ve hala yaşatıyor”

Naim Süleymanoğlu’nun anne-babası olarak Selen Öztürk’le uyum içinde çalıştıklarını söyleyerek sözlerine başlayan Yetkin Dikinciler; “Öncelikle güzel bir aileyle karşı karşıyayız. Bunun filmde çok ön plana çıkacağına inanıyorum. Hep birlikte bir evde yaşıyorlar ama o ev onların yürekleri aslında. Tek yürek bir aile... Naim Süleymanoğlu böyle bir aileden çıkarak sadece Bulgaristan’da değil bütün dünyada bir bayrağın taşıyıcısı oldu. Bu filmin şu anda yapılmasının en büyük nedeni, tarihe bir projeksiyon yapıp aslında bugüne ışık tutuyor olmamız ve Naim aslında bize bunu öğretiyor. Sporun özünde var olan “fair play” dediğimiz centilmenlik ruhunu miras bırakıyor bize ve hala yaşatıyor. Bu aslında sözle çok da anlatamayacağımız bir durum olduğu için filmi yapılıyor” dedi.

Selen Öztürk (Naim Süleymanoğlu’nun annesi Hatice Süleymanoğlu)

“Burada tecrübe ettiğimiz şeyler mucizevi ve paha biçilmez”

Naim Süleymanoğlu’nun annesi Hatice Süleymanoğlu rolünü üstlenen ve basın toplantısı sırasında gözyaşlarına hakim olmayan Selen Öztürk Basın toplantısı sırasında gözyaşlarına hakim olmayan Selen Öztürk; “Bu hikayenin içinde ve Mestanlı’da yaşadığım duyguları nasıl anlatırım bilemiyorum. Artık bazı şeyler oynamaktan çıkıyor. Mesleğimi icra mı ediyorum yoksa gerçek bir ana tanıklık mı ediyorum… Burada tecrübe ettiğimiz şeyler mucizevi ve paha biçilmez. Örneğin Muharrem Süleymanoğlu’nu ilk gördüğümde içimde oluşan duyguyu anlatamam. Rolünü üstendiğim Hatice Anne ile henüz tanışmadım ama artık onu çok iyi tanıyorum ve hissediyorum. Küçük dev adam çok büyük işler başarmış. Onu da anlatıyor olmanın sorumluluğu üzerimizde. Çocukluğumdan beri takip ediyordum Naim Süleymanoğlu’nu, izliyordum, özel bir sporcuydu ailemizin içinde. Bir özgürlük savaşçısı olduğunu bilmiyordum. Bu kadar büyük bir misyon taşıdığından haberdar değildim ya da o kadar hissetmiyordum. Filmle birlikte derinlemesine gördüm ve öğrendim. Hangi güzelliklere, neye vesile olduğunu buradaki insanlarla tanışınca, konuşunca ve sohbetlere katılınca anladım.. Gerçekten insanlık adına sporun da ötesinde çok çok önemli bir iş başarmış. Afferim benim kızanıma!” dedi.

Gürkan Uygun (Naim Süleymanoğlu’nu halter sporuna başlatan ilk antrenörü Enver Türkileri)

“Çocukken olimpiyatlarda onu seyrederken aldığım hazzı yaşamak istedim ve o yüzden filmde oynamayı kabul ettim, şanslı hissediyorum kendimi”

Haltere gönül vermiş bir antrenörü canlandıran, Naim Süleymanoğlu’nu keşfeden isim Enver Türkileri rolünde izleyeceğimiz Gürkan Uygun; “Biz o yıllarda çocuktuk ve Naim Süleymanoğlu’nu sadece kaldırdığı halterle tanıyorduk maalesef. Aslında ondan daha da öte bir şey başardığını anlayamamışız tam olarak. Filmin içine girince bunu çok iyi gördüm. İki milyonluk bir toplumun sesi olmuş. Şimdi daha iyi anlıyorum. Senaryoyu okuyunca, kaldırdığı ağırlıkların aslında arka planda kaldığını daha büyük bir amacının olduğunu gördüm. Son olimpiyatlarda onu seyrederken aldığım hazzı yaşamak istedim ve o yüzden de filmde oynamayı kabul ettim. Çok keyif alarak çalışıyoruz. Şanslı hissediyorum kendimi, böyle bir insanın hayatının içinde ufak da olsa bir parça bulunmak çok keyifli. Televizyonda Naim Süleymanoğlu’nu izlerken de çok gururlanmıştım, şimdi  oynarken de çok gururlanıyorum. Sadece bir halter şampiyonu değil kendisi, toplumun sesi olmak istemiş ve kardeşi Muharrem’in dediği gibi elinin altında her türlü imkan varken elinin tersiyle itip bu yolu seçmesi onun ne kadar kimliğine bağlı bir insan olduğunu gösteriyor bize” diyerek hissettiklerini anlattı.

Naim Süleymanoğlu’nun 10 yaşlarındaki halini canlandıran çocuk oyuncu Batuhan Davutoğlu, basın toplantısındaki duygu yoğunluğundan çok etkilendi ve ağlamaktan bir süre konuşamadı. Toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Muharrem Süleymanoğlu’nun kardeşi rolünde izleyeceğimiz genç oyuncu Faruk Güven; “Naim Süleymanoğlu’nun hayatı beni çok etkiledi. Dünyaya azmi, başarıyı öğretmiş bir insan. 50 yaş gibi genç bir yaşta ölmesi çok acı ama Naim Süleymanoğlu ismini ilk defa bu sene duydum” dedi.

3 erkek kardeşin en büyüğü olan Raim Süleymanoğlu rolünde ise bir göçmen çocuğu olan Bora Kırkım var. “Ben de bir göçmen çocuğuyum. Babaannem ve büyük babam şu an bulunduğumuz Mestanlı’dan 50 km uzaklıktaki Kırkım köyünden İzmir’e göçmüşler. Aslında filmde anlatılanlar bana yakın, bildiğim bir hikayeydi ama çekimler için buraya geldiğimde fazla bir şey bilmediğimi anladım. Naim Süleymanoğlu’nu tanımak ve bu hikayenin parçası olmak gerçekten gurur verici benim için” dedi.

Senaryosunu Barış Pirhasan’ın yazdığı, müziklerini Fahir Atakoğlu’nun yaptığı “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filmi, 25 Ekim’de CGV Mars Dağıtım aracılığıyla vizyona girecek.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Spor HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Konaklamada yeni gözde: ‘Hikayeli’ Oteller Konaklamada yeni gözde: ‘Hikayeli’ Oteller Yatak kapasitesini her geçen gün artıran konaklama sektöründe yeni açılım ise hi..
Satış ve pazarlamayı otomatiğe bağlayan program Satış ve pazarlamayı otomatiğe bağlayan program BTM girişimcilerinin kurduğu Earnado, KOBİ’leri, maddi yetersizlik nedeniyle çal..
Şanlıurfa İpekyol G.M. Gençleri İl Jandarma Komutanlığında Şanlıurfa İpekyol G.M. Gençleri İl Jandarma Komutanlığında Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren İp..
İstanbul’da 2 gün boyunca sağanak yağmura dikkat İstanbul’da 2 gün boyunca sağanak yağmura dikkat Meteorolojik verilere göre, İstanbul’da Perşembe gününe kadar aralıklarla sağana..
  Ekonomi HABERLERİ
 Faizsiz ev cirosu 2 milyara ulaştı Faizsiz ev cirosu 2 milyara ulaştı Vatandaşı birikime yönlendirerek faizsiz ev sahibi yapan, ‘Tasarrufa Dayalı Faiz..
Laleli’de hedef 5 milyar dolar Laleli’de hedef 5 milyar dolar İhracatta geçen yıl 4.5 milyar dolarlık ciro yapan Laleli, bu yıl 5 milyar dolar..
466 Milyon Dolar İhracat Değerlerine Ulaşan Aydınlatma Sektörü Atağa Kalktı 466 Milyon Dolar İhracat Değerlerine Ulaşan Aydınlatma Sektörü Atağa Kalktı AGİD - Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Gö..
Albaraka Türk ICD ile Murabaha Sözleşmesi İmzaladı Albaraka Türk ICD ile Murabaha Sözleşmesi İmzaladı İslam Kalkınma Bankası (IsDB) Grubunun özel sektör kolu olan The Islamic Corpora..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
MÜSİAD Verimlilik, Maden ve Enerji Yönetimi Komitesi'nden Kamu Kurumlarına Ziyaret MÜSİAD Verimlilik, Maden ve Enerji Yönetimi Komitesi'nden Kamu Kurumlarına Ziyaret MÜSİAD Verimlilik, Maden ve Enerji Yönetimi Komitesi, 1 Ağustos Cuma günü Ankara..
Merkez'in Kararı Sonrası Bankalara Yeni Çağrı Merkez'in Kararı Sonrası Bankalara Yeni Çağrı 11 bine yaklaşan üyesi ve 224’ü yurt dışında olmak üzere 311 noktaya ulaşan şube..
İTO’da kamu destekleri anlatılacak İTO’da kamu destekleri anlatılacak İstanbul Ticaret Odası’nda, iş dünyasının faydalanabileceği kamu desteklerine yö..
Ekonomide toparlanma için iki fırsat Ekonomide toparlanma için iki fırsat İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) ağustos ayı olağan meclis toplantısında konuşan..
  Söyleşi HABERLERİ
Avustralya Büyükelçisi Marc Innes-Brown ve Eşi Neda Alemohammed Avustralya Büyükelçisi Marc Innes-Brown ve Eşi Neda Alemohammed Ülkemizin yer aldığı siyasi coğrafya konusunda sahip olduğu büyük donanımla, Tür..
Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı hakim savcı adayları ile bir araya geldi Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı hakim savcı adayları ile bir araya geldi Ünlü tarihçiden hakim ve savcı adaylarına özel hayat vurgusu
“İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı “İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-22 Haziran arasında düzenlenecek İ..
Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi avlusunda düzenlenen ..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
WorldFood İstanbul Fuarı’nda hedef gıda sektörü ihracatında durağanlığı aşmak WorldFood İstanbul Fuarı’nda hedef gıda sektörü ihracatında durağanlığı aşmak 4-7 Eylül 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde, 1.000’den fa..
MAKTEK İzmir’den dünyaya yayılan İnovasyon MAKTEK İzmir’den dünyaya yayılan İnovasyon Son yıllarda devlet kurumları ve özel sektör, inovasyon konusuna odaklanmış duru..
27. WorldFood İstanbul Fuarı gıda sektörünün geleceğini masaya yatırmaya hazırlanıyor 27. WorldFood İstanbul Fuarı gıda sektörünün geleceğini masaya yatırmaya hazırlanıyor Türk gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası olan 27. Uluslararası Gıda Ürü..
Triatlon'da Balkan Şampiyonası heyecanı İstanbul’da Triatlon'da Balkan Şampiyonası heyecanı İstanbul’da Avrupa’da futboldan sonra en fazla lisanslı sporcuya sahip branş olan triatlon, ..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: “Yeni ‘Deprem Yönetmeliği’ ile kentsel dönüşüm şimdi başlıyor” Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: “Yeni ‘Deprem Yönetmeliği’ ile kentsel dönüşüm şimdi başlıyor” Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, ‘17 Ağustos 1999 Marmara Dep..
98 Bin riskli yapının 56 bini yenilendi 98 Bin riskli yapının 56 bini yenilendi 17 Ağustos'un 20'nci yıl dönümünde, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu..
Yahya Kemal sakinlerinin kentsel dönüşüm sevinci Yahya Kemal sakinlerinin kentsel dönüşüm sevinci Yahya Kemal Mahallesi sakinleri, bölgede başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarıy..
Kentsel Dönüşüm’ün yerini kırsal dönüşüm almalı Kentsel Dönüşüm’ün yerini kırsal dönüşüm almalı İSTİB Başkan Yardımcısı Hakkı İsmet Aral, Tarım ve Orman Bakanlığının kısa, orta..
  Projeler HABERLERİ
İstanbul’un yeni vitrini Galataport’ta geri sayım İstanbul’un yeni vitrini Galataport’ta geri sayım İstanbul, Galataport ile yeni bir vitrine daha kavuşmak üzere geri sayıma girdi...
Aydınlatmada Tasarımının İlham Veren Projeleri, İstanbulLight 3. Aydınlatma Tasarım Zirvesi’nde Konuşulacak Aydınlatmada Tasarımının İlham Veren Projeleri, İstanbulLight 3. Aydınlatma Tasarım Zirvesi’nde Konuşulacak Antik çağda Antakya’da dünyanın ışıklandırılan ilk caddesine sahip olan ülkemiz,..
 Afetler Can Almaya Devam Ediyor Afetler Can Almaya Devam Ediyor İklim değişikliği konusunda toplumsal bilinç seviyesini artırma, bireylerde davr..
Beyazıt Meydanı, Turgut Cansever’in ödüllü projesiyle canlanacak Beyazıt Meydanı, Turgut Cansever’in ödüllü projesiyle canlanacak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beyazıt Meydanı’nın yıllardır ihmal edildiğini belir..
  Spor HABERLERİ
İBB İtfaiyesi, uluslararası spor oyunlarında 20 madalya kazandı İBB İtfaiyesi, uluslararası spor oyunlarında 20 madalya kazandı İBB İtfaiyesi, Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları’nda (WPFG) 6 günde 4’ü altın topl..
Sigortam.net İTÜ Basket sezon açılışını yaptı Sigortam.net İTÜ Basket sezon açılışını yaptı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) efsanevi basketbol takımı Sigortam.net İTÜ Ba..
Premier Lig'in bir maçı 9 milyon 400 bin euro Premier Lig'in bir maçı 9 milyon 400 bin euro KPMG Football Benchmark ekibinin analizine göre; bu hafta sonu başlayacak İngilt..
‘Engellere Özgürce Kulaç' Atıyorlar ‘Engellere Özgürce Kulaç' Atıyorlar Zeytinburnu ilçesinde ikamet eden engelli çocuklar ve yetişkinler Zeytinburnu Be..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, “IV. Ulusal Saha Epidemiyoloji..
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı