HABER AKIŞI

MZV Gençlik Zirvesi 2 Bini Aşkın Gencin Katılımıyla ZORLU PSM’de Gerçekleşti

 Tarih: 04-01-2020 15:38:28
Gençlerin her yıl büyük bir heyecanla beklediği MZV Gençlik Zirvesi’nin dördüncüsü, iklim değişikliğinden yeni akım medyaya, yapay zekâdan engelleri aşan girişimlere uzanan zengin içeriği ve birbirinden değerli konuşmacılarıyla, Türkiye’nin dört bir yanından gelen, farklı 130 üniversite ve 400 liseden2 bini aşkın lise ve üniversite öğrencisini Zorlu PSM’de bir araya getirdi.

Mehmet Zorlu Vakfı’nın(MZV)gençlerin 21. yüzyılın gerektirdiği beceri ve yetkinlikler ile donanmalarına katkı sağlamak için düzenlediği 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı’nın ayrılmaz bir parçası olan MZV Gençlik Zirvesi’nin dördüncüsü düzenlendi.  Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirilen MZV Gençlik Zirvesi’ne Türkiye’nin farklı şehirlerinden 2 bini aşkın lise ve üniversite öğrencisi katıldı.

Türkiye’de alanında uzman ve önemli birçokismi aynı mekânda tüm gün bir araya getirerek, gençlerin kariyer planlarına ilham olabilecek hikayeleri dinlemelerine ve bu kişilerle iletişim kurabilmelerine imkan sağlayan‘MZV Gençlik Zirvesi’, dördüncü yılında da gençlerin gönlünü fethetti. Etkinlikte; merak eden, sorgulayan, kendini 21. Yüzyıl yetkinlikleri ile geliştiren gençler, iklim değişikliğinden yeni akım medyaya, yapay zekâdan engelleri aşan girişimlere uzanan birçok konudaki güncel gelişmeyi, alanında uzman isimlerden dinleme fırsatı yakaladı.

 

MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut'un moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte, Girişimci Ahu Büyükkuşoğlu Serter, Hikaye Anlatıcısı Barış Özcan, Nöro Sağlık Beyin Araştırmaları ve Uygulamaları Merkezi Kurucusu Uzm. Dr. Kerem Dündar, Deneyimli Gazeteci Emin Çapa, Televizyon Program Yapımcısı ve Sunucu/ Çevre Aktivisti Güven İslamoğlu, İklim Aktivisti ve Fridays For Future Türkiye Kurucusu Atlas Sarrafoğlu konuşmalarıyla yer aldılar. Çok sayıda panelin de düzenlendiği Zirve’de, ‘Araştırmalarla Gençlik Paneli’nde Bekir Ağırdır ve Evrim Kuran, ‘Kültür Sanat Kodları Paneli’nde Gülşah Güray,Kanat Atkaya,Görgün Taner ve Murat Abbas,‘Engelleri Aşan Girişimler Paneli’nde Sadık Ünlü,Zafer Elçik ve Deniz Karaşahin,‘Yapay Zeka Paneli’nde; Prof. Dr.Zehra Çataltepe, Emre Laleli, Şükrü Bezen ve Çağlar İçer, ‘Yeni Akım Medya Paneli’nde ise Ruşen Çakır,Gülin Çavuş, Ahu Özyurt ve Yavuz Oğhan yer aldı.

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu: “Hayal kurun, kendinize inanın, kurduğunuz hayalleri gerçekleştirmek için çok çalışın, başarı mutlaka gelecektir”

MZV Gençlik Zirvesi’nde gençlere önemli tavsiyelerde bulunan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu Ben hep hayallerimin peşinden gittim ama hayalci olmadım. Gezdim, dolaştım, merak ettim, araştırdım. İnce ve uzun bir yolda bazı güçlüklerle karşılaştım ama peşini bırakmadım.Hangi işi yaparsam yapayım gider bakar, müşterinin mağazada ne istediğine dikkat ederdim. Piyasayı iyi koklar ve çok iyi gözlem yapardım. Tekstilde bu anlayışla birçok ilki gerçekleştirdim. Daima ileri baktım. Bu anlayışla geleceğin teknolojide olduğuna inanarak 1994 yılında neredeyse yok olmak üzere olan Vestel’i aldık. Bugün o Vestel 155 ülkeye teknolojik ürün ihraç ediyor, 22 yıldır kendi sektöründe ihracat şampiyonu oluyor. Ne iş yaptıysak hep en iyisi olması için çaba sarf ettik.Gençlere de tavsiyem; hayal kurun, bir işte başarısız olabilirsiniz ama vazgeçmeyin. Dürüst ve çalışkan olun ve devam edin. Yapacağınız işe inanın. İşinizin peşinden koşun, işinize aşık olun. Hedefinizi koyun ve çalıştığınız işte en yüksek neresi ise orayı hedefleyin ve çok çalışın. Başarı mutlaka gelecektir. Eğer başarılı olursanız hem siz kazanırsınız hem de ülkemiz kazanır” dedi.

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Zorlu: “Birleşmiş Milletler’in belirlediği, küresel kalkınma amaçlarının maddelerinden biri olan nitelikli eğitim içinkamu, özel sektör ve sivil toplum, hep birlikte elimizi taşın altına koymalıyız.”

Zorlu Grubu olarak, Akıllı Hayat 2030 vizyonu doğrultusunda toplumsal etkisini her geçen gün daha da büyütmeyi sürdürdüklerini ve bu anlayışla geleceğin teminatı olan gençleri her platformda desteklediklerini ifade eden Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Zorlu ise etkinlikte yaptığı konuşmada, “Bugün baktığımızda, Birleşmiş Milletler’in belirlediği, küresel kalkınma amaçlarının maddelerinden birinin de, “Nitelikli Eğitim” olduğunu görüyoruz. Birleşmiş Milletler’in bu yaklaşımı, kuşkusuz kurumların ve şirketlerin daha duyarlı olmasını teşvik edecek, eğitimde eşitsizliği gidermeye katkı sağlayacaktır. O yüzden eğitimin tüm aşamalarında; kamu, özel sektör ve sivil toplum olarak hep birlikte elimizi taşın altına koymalıyız. Biz de bu sorumluluk duygusuyla Mehmet Zorlu Vakfı ile aracılığıyla sunduğumuz burslar, yaptırdığımız okullar ve dört yıldır 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı ile gençlerimize nitelikli eğitim alanında katkı sağlamaya ve onları geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz. Bugüne kadar programımızı bitiren öğrenci sayısı 1.000’e ulaştı. Eğitim programının en son ayağı olan MZV Gençlik Zirvesi’ne dört yılda 8 bine yakın gencimiz katıldı” dedi. 21. yüzyıl yetkinliklerinin de değişen ihtiyaçlarla birlikte her geçen gün yeniden şekillenmeye devam ettiğini söyleyen Olgun Zorlu,“Yapılan araştırmalar, yakın geleceğin dünyasında, duygusal becerilerle donatılmış insan kaynağına ihtiyaç olacağını ortaya koyuyor. 2020’de; problem çözme, eleştirel düşünme, yaratıcılık, insan yönetimi, işbirliği ve duygusal zekânın daha fazla öne çıkacağı ifade ediliyor.Bu nedenle, gençlerinde önümüzdeki dönemde, daha başarılı ve üretken olması için, bu becerilere çok daha fazla ihtiyaç olacak. Biz de bu anlayışla eğitim programımızı geliştirmeye ve gençlerimizi 21. yüzyıla hazırlamaya devam edeceğiz” dedi.

 

Prof. Dr. Erhan Erkut: “Öğrencilerin kendi kendilerine öğrenmelerini sağladığınız zaman eğitime ilgi ve merakları artıyor ve daha mutlu oluyorlar.”

Bu yıl Mehmet Zorlu Vakfı (MZV) Gençlik Zirvesi’nin 4’üncüsünü gerçekleştirdiklerini belirten Prof. Dr. Erhan Erkut, açılışta yaptığı konuşmada,“Eğitimi doğru kurguladığınız ve öğrencilerin kendi kendilerine öğrenmelerini sağladığınız zaman eğitime karşı merakı artan öğrenciler, okullarına ve eğitime daha mutlu bir şekilde devam ediyorlar. Bu yıl, 130 farklı üniversite ve 400 farklı liseden öğrencilerimizle bugün bu zirveyi son dersimiz olarak gerçekleştiriyoruz. Şubat-Haziran arasında yeni eğitim dönemimizi başlatacağız. Burada tekrar belirtmek isterim ki, kendi kararlarımızı vermek zorundayız. Önünüzde tek bir hayatınız var, onu yaşayın’’ diye konuştu.

  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Depremin hemen ardından eksperlerimizle sahaya indik ve ödemelere başladık Depremin hemen ardından eksperlerimizle sahaya indik ve ödemelere başladık Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Elazığ ve Malatya’ya ziyaret gerçekleştire..
Kış aylarında trafik kazası riski 6 kat fazla Kış aylarında trafik kazası riski 6 kat fazla Lider oto bakım ve onarım markası AUTO KING, kış mevsiminde artan kaza oranların..
VERİYE SAHİP ÇIKMANIN VAKTİ GELDİ! VERİYE SAHİP ÇIKMANIN VAKTİ GELDİ! Verinin önemine ve korunmasına yönelik farkındalık yaratmak için Avrupa ve Ameri..
- - "İstanbul Ticaret Odası olarak Elazığ’ın yaralarını sarmak için göreve hazırız" İTO Başkanı Şekib Avdagiç: - "Üzerimize düşen her türlü maddi ve manevi sorumlu..
  Ekonomi HABERLERİ
Mobilya ihracatçıları URGE Projesiyle dünyaya açılacak Mobilya ihracatçıları URGE Projesiyle dünyaya açılacak Türkiye’ye 2019 yılında 3.5 milyar dolar döviz kazandıran, 2 milyar doların üzer..
KOBİ’lerin geleceği dijitalde KOBİ’lerin geleceği dijitalde Büyümenin yolu dijitalden geçiyor Alanında uzman ve eğitimli kadrosuyla sektörü..
Gıda ihracatçılarına Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’dan açık çek Gıda ihracatçılarına Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’dan açık çek İzmir’de sürdürülebilir ve katma değerli gıda ihracatının yol haritasının belirl..
Kutlu Karavelioğlu: “Makine ihracatçıları 2020’ye hem fiyat hem miktar artışıyla başladı” Kutlu Karavelioğlu: “Makine ihracatçıları 2020’ye hem fiyat hem miktar artışıyla başladı” Makine İhracatçıları Birliği, sektörün marka değerinin yükselmesi, teknoloji gel..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Türk doğal taş sektörü Katar’dan ihracat bağlantılarıyla döndü Türk doğal taş sektörü Katar’dan ihracat bağlantılarıyla döndü En büyük ihraç pazarı Çin’de yaşanan corona virüsü salgını nedeniyle alternatif ..
CNR, TÜGİDER ve PAKDER güçlerini birleştirdi CNR, TÜGİDER ve PAKDER güçlerini birleştirdi Gıda sektöründe dev işbirliği Fuarcılık sektörünün öncü kuruluşu CNR Holding, g..
ABD VE İSRAİL SUYA YAZI YAZIYOR! ABD VE İSRAİL SUYA YAZI YAZIYOR! ABD ve İsrail yöneticilerinin “Yüzyılın Anlaşması” adı ile dünya kamuoyuna sundu..
ORHAN AYDIN, BU TEK TARAFLI BİR DAYATMADIR ORHAN AYDIN, BU TEK TARAFLI BİR DAYATMADIR Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, ABD Baş..
  Söyleşi HABERLERİ
Süleyman Köşkeroğlu: “Baklavanın, Milli Eğitim Bakanımızın söz verdiği gibi 2020’de MEB Müfredatına girmesi lazım” Süleyman Köşkeroğlu: “Baklavanın, Milli Eğitim Bakanımızın söz verdiği gibi 2020’de MEB Müfredatına girmesi lazım” Baklavacı ve Tatlıcılar Derneği (BAKTAD) ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim ..
Av. Müge Bostancı ile “TİCARETİN HUKUKU” söyleşileri: Kusursuz sorumluluk hallerinde adam çalıştıranın sorumluluğu! Av. Müge Bostancı ile “TİCARETİN HUKUKU” söyleşileri: Kusursuz sorumluluk hallerinde adam çalıştıranın sorumluluğu! Bir işveren, iş gördürdüğü sürekli olarak yanında çalışan elemanı veya geçici, s..
HEFİ SAĞLIK; İŞ(Çİ) SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİNİN GELECEĞİ HEFİ SAĞLIK; İŞ(Çİ) SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİNİN GELECEĞİ HEFİ SAĞLIK Genel Müdürü Zehra Çelik: “İşyerinin ve iş görenin güvenliğini sağla..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Ticaret Bakanlığı bu yıl da Yapı Fuarı - Turkeybuıld İstanbul Katılımcılarını Destekliyor Ticaret Bakanlığı bu yıl da Yapı Fuarı - Turkeybuıld İstanbul Katılımcılarını Destekliyor İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en son yapı teknolojileriyle yapı..
Çin’deki Corona virüs nedeniyle dünya mobilyacıları rotasını İzmir’e çeviriyor! Çin’deki Corona virüs nedeniyle dünya mobilyacıları rotasını İzmir’e çeviriyor! 45 Ülkeden alım heyeti MODEKO’ya geliyor MODEKO 31. Uluslararası İzmir Mobilya ..
Dünyanın En Büyük Mobilya Fuarlarının Boşluğunu Türk İhracatçısı Dolduracak Dünyanın En Büyük Mobilya Fuarlarının Boşluğunu Türk İhracatçısı Dolduracak İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkileye..
BÜYÜK ETKİNLİĞE KAYITLAR BAŞLADI! BÜYÜK ETKİNLİĞE KAYITLAR BAŞLADI! İŞ VE EKONOMİ DÜNYASI ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ’NDE BULUŞACAK Bölgenin en önemli i..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Skyland İstanbul’dan Yeni Yıla Özel Kampanya Skyland İstanbul’dan Yeni Yıla Özel Kampanya Eroğlu Gayrimenkul’ün yeni teknolojiler,kusursuz mimarive konforu prestijle bulu..
 "AKILLI ŞEHİR UYGULAMALARINDA İLK ÖRNEK KANAL İSTANBUL OLACAK" Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’nin açılışında bir konuşma yapa..
Kentsel Dönüşüme Yeni Finansman Modelleri Gerekiyor. Kentsel Dönüşüme Yeni Finansman Modelleri Gerekiyor. GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu)tarafından düzenlenen ‘Kentsel Dönüşüm..
3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe 3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe 3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe Evleri’nde bir ayda 276 konut satıl..
  Teknoloji-Proje HABERLERİ
Üsküdar Üniversitesinde milli reaktif geliştirildi Üsküdar Üniversitesinde milli reaktif geliştirildi Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa ve Arel Üniversitesi bili..
Tasarımı ve üretimi yerli olan elektrikli araç DA VİNCİ tanıtıldı Tasarımı ve üretimi yerli olan elektrikli araç DA VİNCİ tanıtıldı Tasarımı ve üretimi tamamen yerli olan ve Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektör..
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank BÜDOTEK’i ziyaret etti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank BÜDOTEK’i ziyaret etti Boğaziçi Üniversitesi’nin Dudullu Organize Sanayi Bölgesi ortaklığı ile kurduğu ..
SİBER GÜVENLİKTE GÖZ ARDI EDİLEN 10 BOŞLUK SİBER GÜVENLİKTE GÖZ ARDI EDİLEN 10 BOŞLUK Siber saldırıların sayısı arttıkça şirketler, en değerli varlıkları olan veriler..
  Spor HABERLERİ
Bayrampaşa Belediyesi’nin Uluslararası Spor Projesinin Final Konferansı yapıldı Bayrampaşa Belediyesi’nin Uluslararası Spor Projesinin Final Konferansı yapıldı AB Şehir Eşleştirme Hibe Programı çerçevesinde Bayrampaşa Belediyesi’nin başarıy..
PTT SPOR’DA BAYRAK DEĞİŞİMİ PTT SPOR’DA BAYRAK DEĞİŞİMİ PTT Spor’da gerçekleşen Olağan Genel Kurul sonucunda başkanlığa PTT AŞ Genel Müd..
TÜRK UÇURTMA TAKIMI HİNDİSTAN’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK TÜRK UÇURTMA TAKIMI HİNDİSTAN’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı ve Türk Uçurtma takımı kaptanı Mehmet Naci..
Anne-Çocuk Basketbol Turnuvası Heyecana Sahne Oldu Anne-Çocuk Basketbol Turnuvası Heyecana Sahne Oldu Gaziosmanpaşa’da düzenlenen Anne-Çocuk Basketbol Turnuvası renkli görüntüler olu..
  Şirket Haberleri HABERLERİ
KVKK UYUMLULUĞU İÇİN GEREKLİ 10 İDARİ TEDBİR KVKK UYUMLULUĞU İÇİN GEREKLİ 10 İDARİ TEDBİR KVKK kapsamında kişisel verilerin hukuka aykırı şekilde işlenmesi ve erişilmesi ..
Türk Telekom Siber Güvenlik Merkezi ile Türkiye’nin verisini koruyor Türk Telekom Siber Güvenlik Merkezi ile Türkiye’nin verisini koruyor Türk Telekom, ülkenin verisini ve iletişim altyapısını Türkiye’nin en büyük Sibe..
Kuveyt Türk’ten üretime ve yatırıma sağlam destek Kuveyt Türk’ten üretime ve yatırıma sağlam destek Türkiye’nin öncü katılım finans kuruluşlarından Kuveyt Türk, üretimi ve yatırımı..
KAZANDİBİ TAVUKLU MU OLUR, TAVUKSUZ MU? KAZANDİBİ TAVUKLU MU OLUR, TAVUKSUZ MU? SARAY MUTFAĞININ VAZGEÇİLMEZİ, BOL LEZZETLİ AMA AZ KALORİLİ TATLISI KAZANDİBİ, H..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı