HABER AKIŞI

‘’Mobilyada taksit süresi 18 aya çıktı, ek düzenlemelerle sektörü yüzde 40 büyütebiliriz’’

 Tarih: 19-06-2019 09:19:54
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu mobilya alımlarında kredi kartı taksitlendirmesini 12 aydan 18 aya çıkartan bir karar aldı. BDDK’nın bu kararını değerlendiren Modoko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Koray Çalışkan, kararı çok yerinde bulduklarını belirterek, “Mobilya alımında 12 aylık taksit sınırlaması tüketiciyi zorluyor ve alımı güç hale getiriyordu.

Tam da evlilik sezonu başlarken gelen bu karar ve yapılacak bazı ek düzenlemelerle ekonomik canlanmada en etkili sektörlerin başında gelen mobilya sektöründeki büyümeyi yüzde 40’a kadar çıkartabiliriz’’ dedi.

BDDK’nın 12/06/2019 tarih ve 8385 sayılı kararında daha önce 12 ay olarak belirlenen taksit süresi 18 aya kadar uzatıldı. Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26’ncı maddesi uyarınca 11/01/2019’da 12 ay olarak belirlenen taksit süresi, bu karar ile birlikte tüketicilerin mobilya alımlarında 18 aya kadar uzatılabilecek.

Güzel ama yetmez!

Ülkenin içinden geçmekte olduğu zorlu süreçte canlanmanın daha hızlı gerçekleşmesi için bu tür düzenlemelerin hayati öneme sahip olduğuna dikkat çeken Çalışkan, ‘’MODOKO mobilyacıları olarak hükümetin almış olduğu KDV indirimi kararının Haziran sonunda bitirilmemesini ve kalıcı hale getirilmesini çok önemsiyoruz. Ayrıca bankaların önceki dönemlerde yaptığı peşin fiyatına 2 + 4, 5, 6 gibi taksitlendirmelerin satışları çok olumlu etkileyeceğinden eminiz. Bu ek düzenlemeler de yapıldığı takdirde mobilya sektöründe yüzde 40’lık büyüme oranlarının gerçekleşmesi işten bile değildir.’’ şeklinde konuştu.

 

  Bu haber 542 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Ekonomi HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı