HABER AKIŞI

Mevlüt Uysal: “Söylediklerim vaat değil, yaptıklarım ortada”

 Tarih: 22-03-2019 11:21:04
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, Celaliye Meydanı’nda düzenlenen mitingde, “Benim söylediklerim sadece vaat değil. Geçmişte yaptıklarım ortada. Geçmişte yaptıklarımın daha iyisini Büyükçekmece’de yapacağız” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal 31 Mart Yerel Seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Sabah kahvaltıda Güzelce Mahallesi sakinleri ile buluşan Uysal daha sonra da Mimaroba’da bir huzur evini ziyaret ederek yaşlıların elini öptü hayır duasını aldı.

-Büyükçekmece’nin hiçbir yerine hizmet gelmedi-
Başkan Uysal öğleden sonraki programlarına Kamiloba ve Celaliye Mahallelerindeki esnafı ziyaret ederek başladı. Başkan Uysal’a Cumhur İttifakı Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz, AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı Murat Çelik ve MHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Erdem Aydın da eşlik etti. Buralardaki esnaf ve kahvehane ziyaretlerinin ardından Başkan Uysal, Celaliye Meydanı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlarla bir araya geldi. Soğuk havaya rağmen meydanı dolduran mahallelilere seslenen Başkan Uysal, “Belde belediyeleri kapatıldığı 2009’dan beri buralara hizmet uğramadı. O günden bu güne buraya tek bir çivi çakılmadı. Daha çok hizmet gelsin diye buralar Büyükçekmece’ye bağlandı ama hizmet gelmedi. Kumburgaz’a gelmedi, Mimar Sinan’a da gelmedi, hiçbir yere gelmedi” dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri’nden sonra halk görev verirse Büyükçekmece’nin kaderini değiştireceklerini ifade eden Uysal, “Coğrafi olarak İstanbul’un, belki de Türkiye’nin en güzel ilçesi Büyükçekmece. Ama hak ettiği hizmeti 25 yıldır alamadı. AK Parti Hizmet Belediyeciliği ile tanışamadı. İnşallah 31 Mart’tan sonra Büyükçekmece’yi de AK Parti Hizmet Belediyeciliği ile tanıştıracağız ve coğrafi olarak İstanbul’un en güzel ilçesini en yaşanılabilir ilçelerden biri haline getireceğiz” diye konuştu.

Büyükçekmece’deki çarpık kentleşmeye ve imar sorununa da değinen Başkan Uysal, “Her gittiğim yerde ilk olarak imar sorununu çözeceğimi söylüyorum. Vatandaşlarımızdan bu konuda çok fazla şikayet geliyor. Büyükçekmece’de bir mahalleden başka bir mahalleye gitmek imkansız neredeyse. E-5’e çıkmadan bir yere gitmek çok zor. Hastanede işiniz olsa, ilçe merkezinde bir işiniz olsa git gidebilirsen. Belde belediyeleri kapatılırken imar planları birleşsin diye bu karar alınmıştı. Ama bu çalışmalar yapılmadı” dedi.

-Buradaki kapalı pazar yeri kamyon garajı gibi-
Büyükçekmece sahilinin Türkiye’nin en iyi sahili olduğunu ve 30 kilometrelik sahilin ancak 3 kilometrelik kısmının aktif olarak kullanıldığının altını çizen Uysal konuşmasını şöyle sürdürdü: “Buranın sahili Florya’dan daha güzel ama belediye hizmeti olmayınca bir işe yaramıyor. Biz inşallah sahilden başlayarak önce sahil güzelleştirmesi daha sonra bunun üst yapılarını, her mahallenin birbirine bağlanmasını, çocuk ve gençler için halı sahaları, spor merkezlerini yapacağız. Benim söylediklerim sadece vaat değil. Geçmişte yaptıklarım ortada. Geçmişte yaptıklarımın daha iyisini Büyükçekmece’de yapacağız. Başakşehir’de her mahallemize spor parkı yaptık. Kapalı pazar yeri yaptık. Kapalı pazar yeri burada da var ama sadece üstü kapalı. Kamyon garajı gibi. Gidip Başakşehir’deki kapalı pazar yerlerini görsünler. Otoparkı, yürüyen merdiveni, asansörü, ısıtması, havalandırması ile dünyanın en lüks kapalı pazar yeri. ”

-Büyükçekmece’ye metro ve metrobüs gelecek-
Büyükçekmece’ye kadar uzatılacak metro ve Metrobüs ile ilçenin en büyük sorunlarından biri olan ulaşım sorununu çözeceklerini kaydeden Uysal, “Metrobüsü önceden Büyükçekmece’ye getirmeyeceğini söylerken şimdi ne oldu da fikir değiştirdi?” diyenlere şu cevabı verdi: “İBB Başkanı olduğumda, Metrobüsün Silivri’ye kadar uzatılamayacağını söylemiştim. Çünkü Metrobüsün günlük yolcu taşıma kapasitesi 500-600 bin yolcu olmasına rağmen bu rakam 950 bin yolcuya çıkmıştı. Biz Metrobüsü uzatmış olsaydık hem eski yolculara hem de yeni yolculara zorluk olacaktı. Şimdi ise teknik olarak mümkün. Çünkü geçen hafta açtığımız Halkalı-Gebze Banliyö Hattı ile Metrobüs yolcusunun bir kısmı bu banliyö hattını kullanacak. Dolayısıyla Metrobüste bir rahatlama olacak. Biz de şimdi bu rahatlamadan dolayı Metrobüsü Büyükçekmece’ye kadar uzatabileceğiz. Büyükçekmece’ye sadece Metrobüs gelmeyecek metro da gelecek. İnşallah Yenikapı’dan başlayacak metro hattı Büyükçekmece merkeze kadar gelecek.”

-Bebeğe altın taktı-
Başkan Uysal Kamiloba’daki esnaf ziyareti sırasında bir vatandaşın Umay Ecem Erol isimli bebeğine altın takarak bebeğe sağlıklı bir ömür diledi ve ailesi ile sohbet etti.

- 5 Yıl içinde 25 yılda yapılamayanları telafi edelim-
Uysal Celaliye’deki mitingin ardından Muratçeşme Mahallesi’ndeki Kiptaş Konutlarında yaşayan vatandaşlarla akşam yemeğinde bir araya geldi. Büyükçekmece projelerini anlatan ve 31 Mart Yerel Seçimleri için destek isteyen Uysal, ‘İşi sağlam tutalım. Gerçekten iyi bir hava var. İnşallah Büyükçekmece’ye 31 Mart’ta hizmet belediyeciliğini getirelim. inşallah. Hep beraber yapalım bunu. O zaman göreceksiniz ki çok şey değişecek’ diye konuştu.

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Bakan Gül “Uygulandıkça karşımıza çıkan sorunların çözülmesi hukuk devletinin temel görevidir” Bakan Gül “Uygulandıkça karşımıza çıkan sorunların çözülmesi hukuk devletinin temel görevidir” Adalet Bakanlığı’nın İspanya ile birlikte yürüttüğü ve AB projesi olan Ceza Adal..
Bakan Selçuk, Bakan Selçuk, "Büyük Darülaceze Aile Buluşması"na Katıldı Bakan Selçuk: "Alışılmışın Dışında Bir Sosyal Hizmet Üretiyoruz"
İş dünyasında Sürdürülebilirliğin Oscar’ları 6 yaşında İş dünyasında Sürdürülebilirliğin Oscar’ları 6 yaşında Sosyal, ekonomik ve çevresel konularda önemli etkiler yaratan başarılı sürdürüle..
DuPont, babaların 5 gün olan doğum izni hakkını 4 haftaya çıkardı DuPont, babaların 5 gün olan doğum izni hakkını 4 haftaya çıkardı DuPont, çalışanlarının aile hayatına verdiği önemi vurgulamak amacıyla insan kay..
  Ekonomi HABERLERİ
Başkan Kopuz Başkan Kopuz "toprak kalitemizi korumak elimizde” İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz: “Toprak kalitemizi korumak elimizde…..
Yumurta fiyatları bizde düştü Irak’ta yükseldi Yumurta fiyatları bizde düştü Irak’ta yükseldi Tavukçuluk sektörü “VIV Türkiye 2019 Tavukçuluk Teknolojileri Uluslararası İhtis..
‘’Mobilyada taksit süresi 18 aya çıktı, ek düzenlemelerle sektörü yüzde 40 büyütebiliriz’’ ‘’Mobilyada taksit süresi 18 aya çıktı, ek düzenlemelerle sektörü yüzde 40 büyütebiliriz’’ Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu mobilya alımlarında kredi kartı taksitl..
Nakit akışınızı doğru yönetebiliyor musunuz? Nakit akışınızı doğru yönetebiliyor musunuz? Günümüzde şirketlerinin en önem verdiği konuların başında yer alan nakit akışı y..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Gümüşhaneliler Eyüpsultan’da buluştu Gümüşhaneliler Eyüpsultan’da buluştu İstanbul Seçimlerine Destek için İstanbul’a giden Gümüşhane Heyetine İstanbul Gü..
 “Uçtan uca yerlileşme politikası hayati önem taşımaktadır’’ “Uçtan uca yerlileşme politikası hayati önem taşımaktadır’’ Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, ASKON t..
Türk Kızılayı’ndan MNG Kargo’ya ödül Türk Kızılayı’ndan MNG Kargo’ya ödül Türk Kızılayı’nın 150. yılı özelinde hayata geçirmiş olduğu Kolide Ne Var kampan..
GÜDEF’ten gövde gösterisi GÜDEF’ten gövde gösterisi İstanbul Gümüşhane Dernekler federasyonu (GÜDEF)’in organize ettiği ve İçişleri ..
  Söyleşi HABERLERİ
“İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı “İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-22 Haziran arasında düzenlenecek İ..
Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi avlusunda düzenlenen ..
İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ, Türkiye’nin 5G’ye geçiş serüvenine katkı sunacak önemli bir etkinliğe ev sa..
‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ ‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ İlahiyatçı yazar Prof. Dr. Ömer Döngeloğlu, Kağıthane’de, ‘’Peygamber Efendimizi..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Bakan Selçuk, Engellilerde ve Yaşlılarda Dijital Dönüşüm Sempozyumu’na Katıldı Bakan Selçuk, Engellilerde ve Yaşlılarda Dijital Dönüşüm Sempozyumu’na Katıldı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanlığı D..
 Turizm sektöründe yenileme hareketinin ilk adımı yapı Fuarı’nda atıldı Turizm sektöründe yenileme hareketinin ilk adımı yapı Fuarı’nda atıldı İnşaat malzemesi ve turizm sektörü temsilcilerinden ‘yenileme’ iş birliği..
İnşaat sektörünü ateşleyecek yeni fikirler ve inovatif teknolojiler Yapı Fuarı’nda İnşaat sektörünü ateşleyecek yeni fikirler ve inovatif teknolojiler Yapı Fuarı’nda Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki e..
Global Somali Diaspora Konferansı’nın 3'üncüsü İstanbul’da Düzenlendi Global Somali Diaspora Konferansı’nın 3'üncüsü İstanbul’da Düzenlendi Ülkemizin küresel insani kalkınma hedefleri kapsamında kamu diplomasisi desteği ..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa'da, yaklaşık 4 bin 400 hak..
Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 5 gün önce Kağıthane Yahya Kemal Maha..
Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Ad..
Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Esenler’in yıllardır süregelen imar sorununun çözüme kavuşacağı, riskli yapıları..
  Projeler HABERLERİ
Küresel iklim değişikliği fotoğraf yarışması finalistlerinin fotoğrafları, Çöl Macerası Projesi’nde sergilendi Küresel iklim değişikliği fotoğraf yarışması finalistlerinin fotoğrafları, Çöl Macerası Projesi’nde sergilendi Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün "ÇÖL MACERASI PROJESİ" kapsamında Sarayk..
Zeytinburnu’na 26 Bin Metrekarelik “Rezerv Konut” Müjdesi Zeytinburnu’na 26 Bin Metrekarelik “Rezerv Konut” Müjdesi Zeytinburnu Beştelsiz Mahallesi’nde inşa edilecek Millet Bahçesi’nin tamamı Zeyt..
Zamanını aşan medeniyet: Özbekistan sergi ve sempozyumu açıldı Zamanını aşan medeniyet: Özbekistan sergi ve sempozyumu açıldı Türkiye’den Özbekistan’a ortak medeniyetimize bir yolculuk başlatan İnsan ve Med..
İstanbul Craft Week Şehrin Zanaat Rotaları Yeniden Keşfedilecek İstanbul Craft Week Şehrin Zanaat Rotaları Yeniden Keşfedilecek İstanbul UNESCO Tasarım Şehri projesi kapsamında hayata geçirilen İstanbul Craft..
  Spor HABERLERİ
Dört küçük pehlivan bir başpehlivana karşı Dört küçük pehlivan bir başpehlivana karşı Kağıthane Belediyesi’nin Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında bu yıl 28’ncisini d..
İBB yaz spor okulları başlıyor İBB yaz spor okulları başlıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından, 7-12 yaş arası..
Kağıthane yağlı güreşlerinde şampiyon belli oldu Kağıthane yağlı güreşlerinde şampiyon belli oldu Bu yıl 28.’si düzenlenen ve 400 güreşçinin katıldığı Kağıthane Yağlı Güreşleri’n..
 İBB’li sporcular madalya yağmurunu sürdürüyor İBB’li sporcular madalya yağmurunu sürdürüyor Türk sporunun lokomotifi İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, uluslararası ..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu 29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu Esnaf Bülteni Dergisi’nin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ortak Akıl..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı