HABER AKIŞI

Mevlüt Uysal: “İstanbul’da en hızlı iş yapan ilçe olacağız”

 Tarih: 14-03-2019 19:50:03
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, ‘aynı yörenin insanlarıyız’ dediği Konyalılarla, Konya mutfağının en güzel lezzetlerini sunan bir mekânda bir araya geldi.

Burada hitap eden Başkan Uysal, “Büyükçekmece için her şeyi yapacağız çünkü her şey eksik. Zaten Büyükçekmecelilerin yüzde 80’ni de Mevlüt Uysal seçilirse hizmet gelecek diyor” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Büyükçekmece’de düzenlediği mitingin ardından 31 Mart Yerel Seçim çalışmalarına ara vermeden devam etti. Uysal akşam saatlerinde, KONSİAD Başkanı Kemal Çelik’in ev sahipliğinde Konyalı iş insanları ve Büyükçekmece’de oturan Konyalılarla, Konya mutfağının en güzel lezzetlerini sunan bir mekânda bir araya geldi.

-BUGÜNE KADAR YAPILMAYANLARI YAPACAĞIZ-
29 Aralık’ta Cumhur İttifakı’nın Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildikten sonra ilçeyi adım adım gezdiğini belirten Başkan Uysal, “Mademki bir yarışa aday olduk kazanacağız. Büyükçekmece’de bugüne kadar yapılmayanları yapacağız. Büyükçekmece’yi İstanbul’un, ülkemizin en güzel yaşanılabilir ilçelerinden birisi yapacağız. Bu konuda iddialıyız” diye konuştu.

Başakşehir’de 10 yıl önce belediye başkanı olduğunda, Başakşehir’in İstanbul’un dışında bir ilçe gibi göründüğünü ama yapılan çalışmalarla İstanbul’un en önemli ilçelerinden bir haline getirdiklerini anlatan Uysal, “Bizim Büyükçekmece’de belediyecilik adına yapacağımız hizmetler sadece çok güzel kaldırım, çok güzel yol, çok güzel cadde ve binalardan oluşmayacak. Kendi ülkemizin kültürünü, örfünü, adetini ve milli değerlerimizi koruyan bir ilçe olacak. Bunu inşallah hep beraber başaracağız” dedi.

“Büyükçekmece’nin her yerinde bu kadar ciddi hizmet eksiklikleri olduğunu tahmin etmezdim” diyen Başkan Uysal, “Türkoba Mahallesi’ni gezdikten sonra da, ‘İstanbul’da böyle bir mahalle mi var?’ dedim” ifadelerini kullandı. Uysal şöyle devam etti: “Sayın Belediye Başkanımızla Marmara Belediyeler Birliği’nde birlikte çalışıyoruz. Kendisiyle Marmara Belediyeler Birliği’ndeki konuşmalarımız, ikili diyaloglarımız gayet iyiydi. Ben Hasan Bey’i diğer CHP’li belediyelerden daha farklı, hizmette ayrım yapmayan ve hizmet konusunda hassas birisi olarak hayal ederdim. Büyükçekmece’yi gezmeye başladığımda Türkoba Mahallesi’ni görünce, ‘İstanbul’da böyle bir mahalle mi var dedim?’ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak düşündüm ve ‘evet var’ dedim. Orası da Avcılar Yeşilkent. Başka bir yer yoktur herhalde.”

-MAHALLELER ARASINDA ULAŞIM BİLE PROBLEM-
Büyükçekmece’nin önemli problemlerinden birinin de mahalleler arası ulaşım sorunu olduğunu ifade eden Başkan Uysal konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şunları bunları yapacağız demeye gerek yok. Her şey yapılmalı. Yani şunları bunları yapacağız demeye gerek yok. Büyükçekmece İstanbul’un coğrafi olarak en güzel ilçesi. Belki de Türkiye’de bu kadar güzel bir ilçe yok. Güzel denilen ilçelerin bile ya gölü vardır ya da sadece denizi. Ama Büyükçekmece’de her ikisi birden var. Bu kadar güzel bir ilçeye hizmetler gelmeyince mahallelerin birbiri ile irtibatı yok. Bir mahallede oturan kişi başka bir mahalleye veya ilçe merkezine gidip gelmeye kalkıştığı zaman Büyükçekmece’nin merkezine mi gider yoksa bir ilçeye mi gider? Herhalde Büyükçekmece’nin merkezine gitmez. Ancak resmi bir işi varsa gider. Mahalleler arasındaki ulaşımı sorununu çözmek zor bir şey değil. Belde belediyeleri kapatıldığında, imar planlarını masa üzerine serip mahallelerin birbiri ile olan irtibatı bir şekilde sağlanması gerekiyordu. Bu konu ile ilgili bir çalışma yapılmamış. Biz Büyükçekmece’yi İstanbul’un en güzel ilçesi yapacağız diyorsak önce kendi içerisinde mahallelerini birbiri ile ve merkezle bağlamamız gerekiyor. Büyükçekmece’de oturan bir kişinin misafiri geldiğinde, ‘gezmek için başka bir yere gitmeye ne gerek var?’ diyebilmeli.”

-CUMHURBAŞKANIMIZ İSTANBUL’U ŞAHA KALDIRDI-
İstanbul’un bir dönem sahipsiz kaldığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İBB Başkanı olması ile şaha kalktığını kaydeden Uysal, “Marmara sahilleri perişandı. Haliç bataklık haline gelmişti. Çünkü İSKİ’nin arıtma kapasitesi ancak yüzde 9’du. Şimdi bu oran yüzde 99’a çıktı. Yüzde 1’lik kısım ise köylerdeki denize ulaşmayan atık sular. İSKİ Yönetim Kurulu Başkanı olarak da konuşuyorum; 10-15 yıl içerisinde İstanbul’un denizleri Ege ve Antalya sahilleri gibi olacak” dedi.

-BÜYÜKÇEKMECE’DE 25 YILLIK HİZMET GECİKMESİ VAR-
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Büyükçekmece’deki Salı günkü mitingde, ‘Burada 25 yıllık hizmet gecikmesi var’ sözünü hatırlatan Uysal konuşmasını şöyle tamamladı: “Büyükçekmecelilerin yüzde 80’ni Mevlüt Uysal seçilirse hizmet gelecek diyor. Aynı yörenin insanlarıyız. Ben Alanyalı sizler Konyalı. Hemşeri olarak ben oyumu verdim demek de yetmiyor. Herkese Mevlüt Uysal’ı kazandıralım demek gerekiyor. Kazandırmak için herkesten oy istemek gerekiyor. Sizlerden talebimiz bu. Cumhurbaşkanımız Büyükçekmece mitinginde, burada 25 yıllık hizmet gecikmesi olduğunu söyledi. Bizler burada seçildiğimizde Büyükşehirden, bakanlıklardan ve hükümetimizden, ‘bu projeleri hızlı yapmamız gerekiyor’ diyebileceğiz. 31 Mart Yerel Seçimleri’nde sonra halkımız görev verirse İstanbul’da iş yapan en hızlı ilçe olacağız. Bu konuda rahat olun.”


 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
2022 Yılında araçlarımızı caddelerimizde göreceğiz 2022 Yılında araçlarımızı caddelerimizde göreceğiz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, geçtiğimiz günlerde Türkiye Odalar ve..
2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, medeniyet inşa etmenin her topluma nasip olm..
Bakan Pekcan, OECD Bakanlar Konseyi toplantısına katıldı Bakan Pekcan, OECD Bakanlar Konseyi toplantısına katıldı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye'nin dijital ticaretin ve ekonomilerinin di..
Ticaret Bakanı Pekcan DTÖ Gayriresmi Bakanlar Toplantısı'na katıldı Ticaret Bakanı Pekcan DTÖ Gayriresmi Bakanlar Toplantısı'na katıldı Bakan Pekcan, korumacı eğilimlerin kısa vadeli yararlarına karşı konulması ve ço..
  Ekonomi HABERLERİ
Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak, “ivme finansman paketini” açıkladı Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak, “ivme finansman paketini” açıkladı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İVME (İleri, Verimli, Milli Endüstri) Fi..
`Elektrifikasyona toplam 2,4 milyar lira yatırım yapıldı` `Elektrifikasyona toplam 2,4 milyar lira yatırım yapıldı` Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan, “Enerji verimliliği için önem arz e..
İkram Göktaş: “Temel misyonumuz sektördeki mevcut pastadan pay alarak büyümek değil” İkram Göktaş: “Temel misyonumuz sektördeki mevcut pastadan pay alarak büyümek değil” Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, banka olarak temel misyonlarının sektör..
Türkiye Finans, konut finansmanı kar oranlarını artırdı Türkiye Finans, konut finansmanı kar oranlarını artırdı Türkiye Finans Katılım Bankası, konut finansman oranlarında 20 puanlık bir artış..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Türkiye enerji sektörünün köklü markası İpragaz da “Etik ve İtibar” dedi Türkiye enerji sektörünün köklü markası İpragaz da “Etik ve İtibar” dedi 2010 yılında kurulan ve Türkiye'nin önde gelen kurum ve kuruluşlarının yer aldığ..
TİAD’a yeni görsel kimlik TİAD’a yeni görsel kimlik Türkiye takım tezgahları sektörü için itici güç görevi gören eski adıyla Takım T..
TEPED, ZYXEL ile Bir Araya Geldi TEPED, ZYXEL ile Bir Araya Geldi Teknoloji Profesyonelleri Derneği - TEPED, Network ve Ağ Teknolojileri Alanında ..
AB’den KAÇUV’a hibe desteği AB’den KAÇUV’a hibe desteği Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), “Sürdürülebilir Fon Yönetimi ve Sistemler..
  Söyleşi HABERLERİ
Allah tüm inananları affeder Allah tüm inananları affeder Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Allah'ın affediciliğini anlattığı "Gönül Sohbetleri"n..
MAİN Katılımın getirdiği Yabancı Melek Yatırımcı  Start-up Projelere TL olarak yatırım yapıyor MAİN Katılımın getirdiği Yabancı Melek Yatırımcı Start-up Projelere TL olarak yatırım yapıyor MaQasid Melek Yatırımcı Ağı (MAIN) Kurucu Ortağı ve Üst Yöneticisi (CEO) Yavuz S..
Macaristan’dan Türk yatırımcılara cazip fırsatlar Macaristan’dan Türk yatırımcılara cazip fırsatlar Avantajlı teşvik sistemi ve Türkiye’ye ile kurduğu yakın ilişkilerle yatırımcıla..
Ramazan Söyleşilerine Yoğun İlgi Ramazan Söyleşilerine Yoğun İlgi Eyüpsultan Belediyesi, Ramazan-ı Şerif’i en iyi şekilde ağırlamak, vatandaşların..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
ICSG İstanbul’a yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi ICSG İstanbul’a yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi Geçtiğimiz Nisan ayının 25 ve 26’sında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avra..
Filistin’de görmeniz gereken 9 yer Filistin’de görmeniz gereken 9 yer Çoğu insan için Filistin toprakları bir tatil planına dahil edilecek yerler deği..
İBB, İstanbul’a özgü tasarımları Avusturya’da dünyaya tanıtıyor İBB, İstanbul’a özgü tasarımları Avusturya’da dünyaya tanıtıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avusturya’da, UNESCO’nun desteğiyle gerçekleştiri..
ICSG İstanbul’a yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi ICSG İstanbul’a yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi Geçtiğimiz Nisan ayının 25 ve 26’sında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avra..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 5 gün önce Kağıthane Yahya Kemal Maha..
Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Ad..
Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Esenler’in yıllardır süregelen imar sorununun çözüme kavuşacağı, riskli yapıları..
Bakan Kurum: “Kentsel dönüşümün hızlandırılmasına katkı sağlayacağız Bakan Kurum: “Kentsel dönüşümün hızlandırılmasına katkı sağlayacağız Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 5 yılda 1.5 milyon konutun dönüşümünü ya..
  Projeler HABERLERİ
Akademi ve iş dünyası “Mesleğimi Tanıyorum” Projesinde buluştu Akademi ve iş dünyası “Mesleğimi Tanıyorum” Projesinde buluştu Gençlerin iş hayatına atılmadan önce kariyerleri ile ilgili tüm koşulları kavram..
Yarış Arabalarıyla Çocukların Yüzü Güldü Yarış Arabalarıyla Çocukların Yüzü Güldü Teamart Motor Sporları Grubu’nun çocuklara trafik kurallarını öğretmek amacıyla ..
 TSKB Teknoloji ve Girişimcilik Platformu’nun Kazanan Projeleri Belli Oldu TSKB Teknoloji ve Girişimcilik Platformu’nun Kazanan Projeleri Belli Oldu TSKB’nin, kurum içi girişimciliği geliştirmek için Türkiye Girişimcilik Vakfı (G..
TMB ve Intes kamu, yabancı misyon ve inşaat sektörünün önde gelen temsilcilerini buluşturdu TMB ve Intes kamu, yabancı misyon ve inşaat sektörünün önde gelen temsilcilerini buluşturdu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan: “Yüksek maliyetli projeleri PPP modeli ve dı..
  Spor HABERLERİ
Engelli Vatandaşlara Havuz Hizmeti Engelli Vatandaşlara Havuz Hizmeti Havaların ısınmasıyla birlikte engelli vatandaşlarını ücretsiz olarak havuz hizm..
Tekvandonun ‘Altın Çocuğu’ Bayrampaşa’dan çıktı Tekvandonun ‘Altın Çocuğu’ Bayrampaşa’dan çıktı Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Merkezi’nin spor kulübünde çalışmalarını yürüten Bay..
İBB’nin şampiyon tekvandocusu İrem Yaman tarih yazıyor İBB’nin şampiyon tekvandocusu İrem Yaman tarih yazıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcularından İrem Yaman İngiltere’d..
İBB’den çocuklara ücretsiz yaz spor okulu İBB’den çocuklara ücretsiz yaz spor okulu İstanbul Büyükşehir Belediye’nin okullara inşa ettiği spor salonlarında düzenlen..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu 29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu Esnaf Bülteni Dergisi’nin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ortak Akıl..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı