HABER AKIŞI

Mevlüt Uysal, Güngören’de ulaşım sektörü temsilcileri ve şoförlerle buluştu

 Tarih: 21-06-2018 23:43:55
İBB bütçesinden en büyük payın ulaşıma ayırdıklarını hatırlatan Mevlüt Uysal: “Ulaşım problemini ancak raylı sistemlerle çözebiliriz. Şuanda İstanbul'da 294 kilometre metro inşaatımız var. Londra metro ağları ile örülü deniyor ama toplamda 430 kilometre metro ağı var. İstanbul aynı zamanda dünyada en fazla metro inşaatına sahip şehir” dedi.

Mevlüt Uysal, ilçe ziyaretleri kapsamında Güngören’de esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Uysal “Güngören Şoförler Minibüsçüler Kamyon Kamyonet Otomobil ve Otobüsçüler Esnaf Odası”nı ziyaret ederek minibüs ve taksici esnafıyla buluştu. Oldukça samimi bir havada geçen buluşmada konuşan Başkan Uysal, “Sizin yaptığınız işi kamu hizmeti olarak görüyorum. İETT’deki şoförümüze bakış açım neyse sizlere olan bakış açım da odur” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yoğun bir tempoda sürdürdüğü ilçe gezi programlarına devam ediyor. Başkan Uysal dünkü Bakırköy ilçe programının ardından Güngören’e geçti. İlk olarak yeni binasına taşınan AK Parti Güngören İlçe Başkanlığı’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Uysal daha sonra da Güngören sokaklarında vatandaşlarla sohbet etti, esnafların işyerlerine uğrayarak hayırlı kazançlar dileğinde bulundu.

Başkan Uysal daha sonra da minibüs ve taksici esnafı ile bir araya geleceği “Güngören Şoförler Minibüsçüler Kamyon Kamyonet Otomobil ve Otobüsçüler Esnaf Odası”na geçti. Uysal’ı oda Başkanı Oktay Nuhoğlu ve şoför esnafı karşıladı.

-İBB BÜTÇESİNDEN EN BÜYÜK PAY ULAŞIMA-
Samimi bir havada geçen buluşmada konuşan Başkan Uysal, coğrafi yapısı itibariyle ulaşım konusunda dünyada İstanbul kadar zorlu bir şehir olmadığını söyledi. İstanbul’un coğrafi yapısını bir kader olarak görmeyip İstanbul’da ulaşımı rahatlatmak adına ciddi yatırımlar yaptıklarını kaydeden Başkan Uysal, “İBB bütçesinden en büyük payı ulaşıma ayırmış durumdayız. Ulaşım problemini ancak raylı sistemlerle çözebiliriz. Şuanda İstanbul'da 294 kilometre metro inşaatımız var. Londra metro ağları ile örülü deniyor ama toplamda 430 kilometre metro ağı var. İstanbul aynı zamanda dünyada en fazla metro inşaatına sahip şehir. Geçen hafta Şangay Belediye Başkanı ziyaretimize gelmişti. O kadar büyük bir şehirde devam eden metro inşaatının 180 kilometre olduğunu söylemişti” diye konuştu.

-ULAŞIM PROBLEMİ METRO İLE ÇÖZÜLÜR-
İstanbul’un ulaşım problemini çözme adına tarih boyunca değişik yöntemler denendiğini ama en etkili yöntemin metro olduğunu ifade eden Başkan Uysal konuşmasını şöyle sürdürdü: “İstanbulluların hayatına metrolar girdiğinden beri diğer ulaşım sistemleri yolcu kaybediyor. Biz bu adımları atarken diğer ulaşım hizmetini veren esnafını da düşünmek zorundayız. Sizlerin yaptığı işe kamu hizmeti olarak bakmaktayım. İETT’de çalışan şoförümüze bakış açım neyse sizlere olan bakış açım da odur.”

Taksici esnafının son dönemde yaşadığı sıkıntılara da değinen Başkan Uysal, "Bizler taksici esnafımızın yanındayız. Ama taksici esnafımız da kendine çekidüzen vermelidir. Bir problemi çözerken de oturup neyi nasıl yapmamız gerektiği üzerinde konuşmak durumundayız. Bizler taksici esnafımıza, ‘gidin kendinizi düzeltin’ demiyoruz. ‘Problem neyse gelin hep beraber çözüm arayalım ve çözüm bulalım’ diyoruz” diye konuştu.

-KURACAĞIMIZ SİSTEMLE KÖTÜLER ARAMIZDAN AYRILSIN-
İBB olarak İTaksi uygulamasını hayata geçirdiklerini ve projenin işini iyi yapmayan taksicileri ayırt etme adına önemli bir misyona sahip olduğunu vurgulayan Uysal şöyle devam etti: “Bu sistemle taksiler boş yere trafikte dolaşmalarının önüne geçilmiş oluyor. İBB olarak bizim büyük sıkıntımız yoldaki trafik. 17 bin 800 civarında taksi plakası var. Hepsi trafikte dolaşıyor. Taksici akşam baktığı zaman 400 kilometre yol gitmiş, 150 kilometresinde ise müşteri ile ancak dolaşabilmiş. Geri kalanını milli servet benzin yakmış, trafiği kilitlemiş kendi zamanından çalmış. Bu sistemle taksicilerimiz güvenirlik kazanıyor. Kayıtlar da yurtiçinde tutulduğundan daha güvenilir bir sistem. Bunu sağlama adına da Büyükşehir olarak biz her şeye varız. İTaksi uygulamasında bizim para kazanma kaygımız yok. Masrafına oturup beraber belirleyelim, Neyse masrafı biz ona hazırız. Biz illaki İTaksi kullanın demiyoruz. Biz sadece buna benzer bir sistem olursa daha iyi takip edilir, daha iyi kontrol edilir diyoruz. Bizler kamu adına her imkânımızı yani taksilerin durabildiği merkezi yerler oluşturmaya hazırız. 17 bin 800 taksici arasında yanlış şeyler yapan varsa bunlar ancak 2 bin kişidir. Geriye kalan bu işi hakkıyla yapan taksiciler ise faturasını ödüyor. Biz öyle bir sistem kuralım ki 2 bin kişi kendiliğinden aramızdan ayrılsın. Ayrıca, 6 ay boyunca taksicilerimize yönelik 10-15 gün sürecek eğitim hizmetimiz olacak.”

-24 HAZİRAN’DAN SONRA YENİ BİR TÜRKİYE-
Başkan Uysal önümüzdeki Pazar günü yapılacak olan seçimlerle ilgili olarakta, “AK Parti’yi iktidara getirdiğiniz 2002’den bugüne hep desteklediniz, omuz verdiniz. Bu Pazar yapılacak seçimlerle de yine aynı desteği vereceğinize inanıyorum. Bu desteğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Bizim teşekkürümüz sadece sözle değil, getirdiğimiz hizmetlerle olur. Bizlere destek verdiğiniz sürece sizlere hizmet getirerek teşekkür etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin 24 Haziran’dan sonra yeni bir yönetim sistemine geçeceğini ve bu sisteme de Cumhurbaşkanlığı Sistemi dendiğini belirten Uysal konuşmasını şöyle bitirdi. “Aslında bizler bu sisteme yabancı değiliz. Muhtar seçerken, belediye başkanı seçerken, sizler burada oda başkanı seçerken sizleri yönetecek kişiyi direkt seçiyorsunuz. İşte bizler 24 Haziran’da bizi kimin yöneteceğine karar vereceğiz. Sizlerden yine güçlü bir Cumhurbaşkanı, güçlü bir meclis için destek bekliyoruz.”

Başkan Uysal’a Göngören ilçe programında Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, AK PARTİ Güngören İlçe Başkanı Bünyamin Baş ile İBB bürokratları eşlik etti.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Kilolarından kurtulmak için yardım bekliyor Kilolarından kurtulmak için yardım bekliyor Hatay'ın Hassa ilçesinde yaşayan 180 kilo ağırlığındaki Fidan Altın, fazla kilol..
resim yok Parola: Başarmadan dönmek yok Türkiye'nin en seçkin birlikleri arasında yer alan SAT komandoları, "başarmadan ..
İsmail dede köyünün 'tarihçisi' İsmail dede köyünün 'tarihçisi' Giresunlu 97 yaşındaki İsmail Uzun, ülkede ve köyünde yaşanan gelişmeler ile ola..
Mutlu turistler Türkiye'yi tanıtacak Mutlu turistler Türkiye'yi tanıtacak Türkiye Turist Rehberleri Birliği (TUREB) ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği..
  Ekonomi HABERLERİ
Borsanın rallisi 5 haftadır devam ediyor Borsanın rallisi 5 haftadır devam ediyor Borsa İstanbul, yükseliş rallisini üst üste 5'inci haftaya taşıyarak bu dönemde ..
Hürkuş teslimata gün sayıyor Hürkuş teslimata gün sayıyor Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın eğitim ihtiyacına cevap vermek üzere Türk Havacı..
resim yok Yerli helikopter motorunun gücü test edildi T625'in ilk uçuşundan bir gün önce TEI'nin özgün helikopter için geliştirdiği ye..
Asansörlere sıkı takip Asansörlere sıkı takip Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ürünl..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Genel Başkan Kaan: Hedef; Üretim, Millileşme ve İstihdam Olmalı Genel Başkan Kaan: Hedef; Üretim, Millileşme ve İstihdam Olmalı MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın..
MÜSİAD Azerbaycan, Şehitlerimizi Unutmadı MÜSİAD Azerbaycan, Şehitlerimizi Unutmadı MÜSİAD Azerbaycan Şubesi tarafından, Bakü’nün Ermeni ve Bolşevik işgalinden kurt..
Kopuz: “İş dünyası yeni ekonomi programı doğrultusunda çalışmalı.” Kopuz: “İş dünyası yeni ekonomi programı doğrultusunda çalışmalı.” İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz Hazine ve Maliye Bakan..
'Ekonominin yeni anayasası YEP' 'Ekonominin yeni anayasası YEP' İTO Başkanı Avdagiç: - "Dengelenme, disiplin ve değişim kurgusu üzerine oturt..
  Söyleşi HABERLERİ
Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı tüm uyarı, aldığı tüm önlemlere rağmen kontrolsüz k..
Sektöre kadın eli değdi Sektöre kadın eli değdi Türkiye Takım Tezgahları Sektörünün kadınların iş hayatına katılımının bir terci..
İŞKUR’un KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Workinton’da Başladı İŞKUR’un KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Workinton’da Başladı Workinton, Türkiye İş Kurumu İŞKUR’u, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştir..
MASAL DÜĞÜNLERİNİN ADRESİ MASAL DÜĞÜNLERİNİN ADRESİ 5 Eylül Çarşamba günü Feriye Palace’da basın mensuplarıyla bir araya gelen KM Ev..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
TEKNOFEST'TE GAZİOSMANPAŞA RÜZGÂRI ESECEK TEKNOFEST'TE GAZİOSMANPAŞA RÜZGÂRI ESECEK Gaziosmanpaşa Belediyesi, ROBOGOP Projesi ile geleceğin milli yazılımcılarını ye..
DEV TÜRK BAYRAĞI UÇURTMA İTALYA SEMALARINI SÜSLEDİ DEV TÜRK BAYRAĞI UÇURTMA İTALYA SEMALARINI SÜSLEDİ Avrupa’nın ünlü uçurtma festivalleri arasında gösterilen 29. uluslararası Cervia..
Kakava Ateşi kadınlar için yandı Kakava Ateşi kadınlar için yandı Kırklareli Belediyesi tarafından bu yıl 28’incisi düzenlenen ‘’Karagöz Kültür Sa..
Türkiye'nin ilk kahve harmanı yarışması! Türkiye'nin ilk kahve harmanı yarışması! Tüyap Beylikdüzü’nde başlayan ULUSLARARASI ZUCHEX Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, 1..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli 2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli Türkiye’nin 20 milyonluk yapı stoğunun 7,5 milyonu risk altında
İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İmar barışı vatandaşın sorunlarını çözerken, kentsel dönüşüme ivme kazandıracak..
İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” Beykoz’da düzenlenen “Tokatköy Şehri- Sitare Yerinde Dönüşüm Tanıtım Programı ve..
Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Hükümetin çağrısıyla gerçekleşen faiz indirimi teşviğine GYODER, İNDER VE KONUTD..
  Projeler HABERLERİ
Doküman peşinden koşma devri bitti Doküman peşinden koşma devri bitti İşletmeler için iş yükü olan imza takibini sorun olmaktan çıkaran İmzala-Gönder,..
Anadolu Ajansından İran ve G. Kore Ajanslarıyla İş Birliği Anadolu Ajansından İran ve G. Kore Ajanslarıyla İş Birliği Bölgesel ve global ağını genişleten Anadolu Ajansı Asya ve Ortadoğu’nun iki önem..
TÜRKİYE ve GÜNEY KORE MÜTEAHHİTLERİ  GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR TÜRKİYE ve GÜNEY KORE MÜTEAHHİTLERİ GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) ve Güney Kore Müteahhitler Birliği (CAK), imz..
Van’da siber güvenlik eğitimi Van’da siber güvenlik eğitimi Van Bilişimciler Derneği’nin düzenlediği Etik Hacker Kampı tamamlandı. ESET’in a..
  Spor HABERLERİ
resim yok Fenerbahçe-Beşiktaş rekabetinde 348. randevu Fenerbahçe ile Beşiktaş, yarın yapacakları Spor Toto Süper Lig maçıyla 348. kez ..
Trabzonspor'un kalesi ilk yarılarda düştü Trabzonspor'un kalesi ilk yarılarda düştü Bordo-mavililer, ligin ilk 6 haftasında sadece bir maçta kalesini gole kapattı, ..
Selçuk İnan Akhisarspor maçında yok Selçuk İnan Akhisarspor maçında yok Galatasaray, Akhisarspor ile deplasmanda yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını t..
A Milliler Arjantin'i farklı yendi A Milliler Arjantin'i farklı yendi A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2018 FIBA Dünya Kupası B Grubu ilk maçında Arjan..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
24. Milli ve Yerli  Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti 24. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti 23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti 22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti 21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı