HABER AKIŞI

Mevlüt Uysal, Güngören’de ulaşım sektörü temsilcileri ve şoförlerle buluştu

 Tarih: 21-06-2018 23:43:55
İBB bütçesinden en büyük payın ulaşıma ayırdıklarını hatırlatan Mevlüt Uysal: “Ulaşım problemini ancak raylı sistemlerle çözebiliriz. Şuanda İstanbul'da 294 kilometre metro inşaatımız var. Londra metro ağları ile örülü deniyor ama toplamda 430 kilometre metro ağı var. İstanbul aynı zamanda dünyada en fazla metro inşaatına sahip şehir” dedi.

Mevlüt Uysal, ilçe ziyaretleri kapsamında Güngören’de esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Uysal “Güngören Şoförler Minibüsçüler Kamyon Kamyonet Otomobil ve Otobüsçüler Esnaf Odası”nı ziyaret ederek minibüs ve taksici esnafıyla buluştu. Oldukça samimi bir havada geçen buluşmada konuşan Başkan Uysal, “Sizin yaptığınız işi kamu hizmeti olarak görüyorum. İETT’deki şoförümüze bakış açım neyse sizlere olan bakış açım da odur” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yoğun bir tempoda sürdürdüğü ilçe gezi programlarına devam ediyor. Başkan Uysal dünkü Bakırköy ilçe programının ardından Güngören’e geçti. İlk olarak yeni binasına taşınan AK Parti Güngören İlçe Başkanlığı’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Uysal daha sonra da Güngören sokaklarında vatandaşlarla sohbet etti, esnafların işyerlerine uğrayarak hayırlı kazançlar dileğinde bulundu.

Başkan Uysal daha sonra da minibüs ve taksici esnafı ile bir araya geleceği “Güngören Şoförler Minibüsçüler Kamyon Kamyonet Otomobil ve Otobüsçüler Esnaf Odası”na geçti. Uysal’ı oda Başkanı Oktay Nuhoğlu ve şoför esnafı karşıladı.

-İBB BÜTÇESİNDEN EN BÜYÜK PAY ULAŞIMA-
Samimi bir havada geçen buluşmada konuşan Başkan Uysal, coğrafi yapısı itibariyle ulaşım konusunda dünyada İstanbul kadar zorlu bir şehir olmadığını söyledi. İstanbul’un coğrafi yapısını bir kader olarak görmeyip İstanbul’da ulaşımı rahatlatmak adına ciddi yatırımlar yaptıklarını kaydeden Başkan Uysal, “İBB bütçesinden en büyük payı ulaşıma ayırmış durumdayız. Ulaşım problemini ancak raylı sistemlerle çözebiliriz. Şuanda İstanbul'da 294 kilometre metro inşaatımız var. Londra metro ağları ile örülü deniyor ama toplamda 430 kilometre metro ağı var. İstanbul aynı zamanda dünyada en fazla metro inşaatına sahip şehir. Geçen hafta Şangay Belediye Başkanı ziyaretimize gelmişti. O kadar büyük bir şehirde devam eden metro inşaatının 180 kilometre olduğunu söylemişti” diye konuştu.

-ULAŞIM PROBLEMİ METRO İLE ÇÖZÜLÜR-
İstanbul’un ulaşım problemini çözme adına tarih boyunca değişik yöntemler denendiğini ama en etkili yöntemin metro olduğunu ifade eden Başkan Uysal konuşmasını şöyle sürdürdü: “İstanbulluların hayatına metrolar girdiğinden beri diğer ulaşım sistemleri yolcu kaybediyor. Biz bu adımları atarken diğer ulaşım hizmetini veren esnafını da düşünmek zorundayız. Sizlerin yaptığı işe kamu hizmeti olarak bakmaktayım. İETT’de çalışan şoförümüze bakış açım neyse sizlere olan bakış açım da odur.”

Taksici esnafının son dönemde yaşadığı sıkıntılara da değinen Başkan Uysal, "Bizler taksici esnafımızın yanındayız. Ama taksici esnafımız da kendine çekidüzen vermelidir. Bir problemi çözerken de oturup neyi nasıl yapmamız gerektiği üzerinde konuşmak durumundayız. Bizler taksici esnafımıza, ‘gidin kendinizi düzeltin’ demiyoruz. ‘Problem neyse gelin hep beraber çözüm arayalım ve çözüm bulalım’ diyoruz” diye konuştu.

-KURACAĞIMIZ SİSTEMLE KÖTÜLER ARAMIZDAN AYRILSIN-
İBB olarak İTaksi uygulamasını hayata geçirdiklerini ve projenin işini iyi yapmayan taksicileri ayırt etme adına önemli bir misyona sahip olduğunu vurgulayan Uysal şöyle devam etti: “Bu sistemle taksiler boş yere trafikte dolaşmalarının önüne geçilmiş oluyor. İBB olarak bizim büyük sıkıntımız yoldaki trafik. 17 bin 800 civarında taksi plakası var. Hepsi trafikte dolaşıyor. Taksici akşam baktığı zaman 400 kilometre yol gitmiş, 150 kilometresinde ise müşteri ile ancak dolaşabilmiş. Geri kalanını milli servet benzin yakmış, trafiği kilitlemiş kendi zamanından çalmış. Bu sistemle taksicilerimiz güvenirlik kazanıyor. Kayıtlar da yurtiçinde tutulduğundan daha güvenilir bir sistem. Bunu sağlama adına da Büyükşehir olarak biz her şeye varız. İTaksi uygulamasında bizim para kazanma kaygımız yok. Masrafına oturup beraber belirleyelim, Neyse masrafı biz ona hazırız. Biz illaki İTaksi kullanın demiyoruz. Biz sadece buna benzer bir sistem olursa daha iyi takip edilir, daha iyi kontrol edilir diyoruz. Bizler kamu adına her imkânımızı yani taksilerin durabildiği merkezi yerler oluşturmaya hazırız. 17 bin 800 taksici arasında yanlış şeyler yapan varsa bunlar ancak 2 bin kişidir. Geriye kalan bu işi hakkıyla yapan taksiciler ise faturasını ödüyor. Biz öyle bir sistem kuralım ki 2 bin kişi kendiliğinden aramızdan ayrılsın. Ayrıca, 6 ay boyunca taksicilerimize yönelik 10-15 gün sürecek eğitim hizmetimiz olacak.”

-24 HAZİRAN’DAN SONRA YENİ BİR TÜRKİYE-
Başkan Uysal önümüzdeki Pazar günü yapılacak olan seçimlerle ilgili olarakta, “AK Parti’yi iktidara getirdiğiniz 2002’den bugüne hep desteklediniz, omuz verdiniz. Bu Pazar yapılacak seçimlerle de yine aynı desteği vereceğinize inanıyorum. Bu desteğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Bizim teşekkürümüz sadece sözle değil, getirdiğimiz hizmetlerle olur. Bizlere destek verdiğiniz sürece sizlere hizmet getirerek teşekkür etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin 24 Haziran’dan sonra yeni bir yönetim sistemine geçeceğini ve bu sisteme de Cumhurbaşkanlığı Sistemi dendiğini belirten Uysal konuşmasını şöyle bitirdi. “Aslında bizler bu sisteme yabancı değiliz. Muhtar seçerken, belediye başkanı seçerken, sizler burada oda başkanı seçerken sizleri yönetecek kişiyi direkt seçiyorsunuz. İşte bizler 24 Haziran’da bizi kimin yöneteceğine karar vereceğiz. Sizlerden yine güçlü bir Cumhurbaşkanı, güçlü bir meclis için destek bekliyoruz.”

Başkan Uysal’a Göngören ilçe programında Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, AK PARTİ Güngören İlçe Başkanı Bünyamin Baş ile İBB bürokratları eşlik etti.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan Türkiye açıklaması ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan Türkiye açıklaması ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD ve Türkiye arasında oluşan pozitif ilişkil..
Trump'tan Kaşıkçı açıklaması Trump'tan Kaşıkçı açıklaması Trump, ABD istihbaratının Kaşıkçı cinayeti bilgilerini değerlendirmeye devam ett..
Soğan depolarına denetimler yapıldı Soğan depolarına denetimler yapıldı Soğan fiyatlarına ilişkin spekülatif hareketlerin oluşması üzerine soğan depolar..
ABD'den getirilen FETÖ şüphelisi tutuklandı ABD'den getirilen FETÖ şüphelisi tutuklandı ABD'den sınır dışı edilen FETÖ'nün çatı kuruluşu Raindrop Vakfı'nın eski yönetic..
  Ekonomi HABERLERİ
Borsa, günü düşüşle tamamladı Borsa, günü düşüşle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 3,05 değer kaybıyla 91.686,35 pua..
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: Cari rakamlarda tüm zamanların rekoru kırılabilir Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: Cari rakamlarda tüm zamanların rekoru kırılabilir Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Ekim ayında cari fazla vereceğimizi birçok or..
Zorunlu kış lastiği uygulaması başlıyor Zorunlu kış lastiği uygulaması başlıyor Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunl..
Borsadaki bankaların 9 aylık karı yüzde 8,9 arttı Borsadaki bankaların 9 aylık karı yüzde 8,9 arttı Borsada işlem gören 10 mevduat bankasının net kârı, bu yılın 9 ayında 2017'nin a..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
İç pazar gerilemede, ihracat artışta İç pazar gerilemede, ihracat artışta Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Ekim ayında bir önceki ..
ÜÇ BAŞKAN BİR ARADA ÜÇ BAŞKAN BİR ARADA Ankara Milletvekili Barış Aydın,TÜGİAD Ankara’nın konuğu olarak Yönetim Kurulu Ü..
Bİ’LİRA, BİR HAYAT Bİ’LİRA, BİR HAYAT Yeşilay’ın ‘Bağımlılığa değil, bağımlılıkla mücadeleye destek olun’ çağrısıyla b..
MÜSİAD Cezayir temsilciliği açıldı MÜSİAD Cezayir temsilciliği açıldı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), dünyanın her noktasına ulaşma ..
  Söyleşi HABERLERİ
Türkiye Emlak Bankası, “TÜRKİYE EMLAK KATILIM BANKASI” olarak, yeniden doğdu. Türkiye Emlak Bankası, “TÜRKİYE EMLAK KATILIM BANKASI” olarak, yeniden doğdu. Türkiye Emlak Katılım Bankası, olarak yeniden doğan ve bu doğumda büyük emek ve ..
İş̧ Dünyası başarısızlık hikayelerini gençlere anlattı İş̧ Dünyası başarısızlık hikayelerini gençlere anlattı Türkiye’nin önemli başarılara imza atan gençlik oluşumlarından olan İstanbul Gen..
Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı tüm uyarı, aldığı tüm önlemlere rağmen kontrolsüz k..
Sektöre kadın eli değdi Sektöre kadın eli değdi Türkiye Takım Tezgahları Sektörünün kadınların iş hayatına katılımının bir terci..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
BtcTurk, Türkiye Sermaye Piyasaları Kongre’sinde Yer Aldı BtcTurk, Türkiye Sermaye Piyasaları Kongre’sinde Yer Aldı Türkiye’nin ilk ve en büyük kripto para alım satım platformu BtcTurk’ün CEO’su Ö..
Kimya Sanayi, TURKCHEM’de Buluştu Kimya Sanayi, TURKCHEM’de Buluştu Kimya sektörünün Türkiye ve EMEA Bölgesi’ndeki en geniş kapsamlı, Avrasya Bölges..
Makine Sektörünün Bursa Buluşması “250 Milyon TL’lik İş Hacmi Hedefliyor” Makine Sektörünün Bursa Buluşması “250 Milyon TL’lik İş Hacmi Hedefliyor” Metal İşleme Teknolojileri, Kaynak Teknolojileri , Saç İşleme Teknolojileri ve..
Smart Future Expo Zirve ve Sergisi Smart Future Expo Zirve ve Sergisi Türkiye'nin ilk ve en kapsamlı akıllı teknolojiler etkinliği olan "Smart Future ..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Sarıgöl’de Kentsel Dönüşüm Konutları 2019 Yılında Teslim Edilmeye Başlıyor Sarıgöl’de Kentsel Dönüşüm Konutları 2019 Yılında Teslim Edilmeye Başlıyor Mahalle Buluşmaları kapsamında Sarıgöl Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Ba..
2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli 2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli Türkiye’nin 20 milyonluk yapı stoğunun 7,5 milyonu risk altında
İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İmar barışı vatandaşın sorunlarını çözerken, kentsel dönüşüme ivme kazandıracak..
İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” Beykoz’da düzenlenen “Tokatköy Şehri- Sitare Yerinde Dönüşüm Tanıtım Programı ve..
  Projeler HABERLERİ
MISTI Projesinin 2. yılı tamamlandı MISTI Projesinin 2. yılı tamamlandı Limak Vakfı tarafından fon desteği sağlanan Boğaziçi Üniversitesi ve Massachuset..
Ant Yapı İngiltere’de beşinci projesinin startını verdi Ant Yapı İngiltere’de beşinci projesinin startını verdi Ant Yapı’nın İngiltere’deki merkez ofisi Ant Yapı UK; 20-22 Eaton Place Konut Pr..
Aksa Doğalgaz, 18 İlçeye Doğal Gaz Arzı Sağlayacak Aksa Doğalgaz, 18 İlçeye Doğal Gaz Arzı Sağlayacak Aksa Doğalgaz, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin 100 günlük eylem planı kapsamında y..
‘Cari açığa yerli yazılım ve mühendislikle çözüm’ ‘Cari açığa yerli yazılım ve mühendislikle çözüm’ Pompa sektörünün en büyük firmalarından Türk UNOPOMP, elektrik faturalarının hız..
  Spor HABERLERİ
Türkiye hazırlık maçında Ukrayna ile berabere kaldı Türkiye hazırlık maçında Ukrayna ile berabere kaldı A Milli Futbol Takımı, hazırlık maçında konuk ettiği Ukrayna ile 0-0 berabere ka..
resim yok Bedelli askerlikten 853 futbolcu yararlanacak Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneğ, 853 profesyonel futbolcunun bedelli aske..
Trabzonspor'a Kucka'dan kötü haber Trabzonspor'a Kucka'dan kötü haber Trabzonspor'da, Slovakya Milli Takımı'nda sakatlanan Kucka'nın 3-6 hafta süreyle..
Galatasaray İtalya deplasmanında Galatasaray İtalya deplasmanında Sarı-kırmızılı erkek basketbol takımı, ULEB Avrupa Kupası'nda yarın Germani Bres..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
Mustafa İçöz: “Trafikten men edilen aracın kimliği de yok edilmeli!” Mustafa İçöz: “Trafikten men edilen aracın kimliği de yok edilmeli!” İstanbul Ticaret Odası (İTO) Motorlu araçların tamir, bakım, üretim ve montaj ko..
Nuri Özelmacıklı: “İmar Barışı süresi uzatılarak harçlar taksitlendirilmeli” Nuri Özelmacıklı: “İmar Barışı süresi uzatılarak harçlar taksitlendirilmeli” Türkiye’nin en büyük ve en çok şubesi olan Gayri Menkul Danışmanlık Firmalarında..
27. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Dr. İbrahim Altan’ın katılımıyla gerçekleşti 27. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Dr. İbrahim Altan’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf bülteni Dergisinin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf buluşmaları Kızılay Gen..
24. Milli ve Yerli  Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti 24. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı