HABER AKIŞI

MESİAD üyeleri Ustalık hizmetleri için Yusuf GECÜ’yü 3. Kez Başkan seçti

 Tarih: 26-12-2019 18:08:17
Merter Sanayici ve İşadamları Derneği’nde (MESİAD) yapılan genel kurulda daha önce üst üste 2 defa seçilerek Merter esnafına yaptığı ÇIRAKLIK dönemi ve KALFALIK dönemi hizmetleri ile gönüllerinde taht kuran Yusuf GECÜ USTALIK dönemi hizmetleri içinde oyların büyük çoğunluğunu alarak yeniden başkan seçildi.

Anadolu Aslanları Sanayici ve İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın’ın konuşmasının ardından başlayan MESİAD Genel Kurulunda, Divan Kurulu Başkanı Ercan TAN ile İdris AKDOĞAN ve Gülgün KORKUSUZ Kâtip üyeler olarak genel kurulu yönetti.

Divan Başkanının kura ile belirlediği sıraya göre MESİAD Başkanlığına adaylığını koyan Gürbüz Oruç, Betül Eren Işık ve Yusuf Gecü sırasıyla yapacakları hizmetlerle ilgili olarak delegelere son kez 10’ar dakikalık konuşmalarını gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından, üç adayın yarıştığı seçimde 470 delege oy kullandı. Genel kurulda, Yusuf Gecü 241, Betül Eren Işık 191, Gürbüz oruç 30 oy alarak yarışı mevcut başkan Yusuf Gecü kazandı.

Divan Başkanının sonuçları ilan etmesinin ardından teşekkür konuşması yapan Yusuf Gecü şunları söyledi; “Allah'ın izniyle derneğimizi daha da ileri taşıyacağız. Merter, bugün Türkiye’nin önemli ticaret merkezlerinden biri. Merter’den İstanbul Havalimanı’na talebimiz üzerinde Havaist otobüs seferleri konuldu. İş adamları her on beş dakikada bir kalkan otobüslerle yurt içi ve yurt dışı etkinliklerine katılıyor" dedi. 25 yıldır Merter'de ticaret yaptığını belirten Gecü "İnşallah ömrümün sonuna kadar burada olacağım" diye konuştu. Gecü, yakın zamanda İstanbul Havalimanı’nda TİM ve İHKİB gibi çatı kuruluşlarıyla dünyanın en büyük ihracat fuarını yapacaklarını ifade etti.

Merter Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) Asil Yönetim Kurulu Üyeleri;  adamlarından oluştu: Mustafa Yaran, Mehmet Kocaman, Ömer Kara, Gürbüz Turan, Şahin Bayhan, Muharrem İpek, İbrahim İsaoğlu, Suat Sekman, Gündoğan Koca, Fatih Zeyrek, Fikret Tekgöz, Ekrem Kap, Coşkun Alpay, Bekir Karabuya.

Yedek Yönetim Kurulu: Murat Dede, Ali Melih Kalkan, Servet Tekin, Şefik Soğanlı, Cüneyt Uzala, Eray Yükseloğlu, Beşir Özhan, Ramazan İktimur, İbrahim Sayın, Kemal Baran,  İsmail Güler, Fatih Karabulut, Hasan Gökhan Kökten, Enes Toklukdemir

Denetleme Kurulu Asil: Bilal Ardıç, Kenan Demirtürkoğlu, Ufuk Muslu.                                                    Denetleme Kurulu Yedek: Mehmet Şenbahar, Cengiz Samuk, Ayhan Türker.

Disiplin Kurulu Asil: Hamza Recepoğlu, Hasan Gökçeoğlu, Yücel Ayan.
Disiplin Kurulu Yedek: Okan Atabeyoğlu, Murat Yıldırım, Mustafa Öksüz.

  Bu haber 803 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda-Birlik HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı