HABER AKIŞI

MARKA 2018 Büyük Coşkuyla Bitti

 Tarih: 14-12-2018 20:58:39
19. Kez Düzenlenen MARKA Konferansı'nda 2019'un Yol Haritası Çizildi

Lider konferans kuruluşu Yürekli'nin Yapı Kredi World ana sponsorluğunda düzenlediği MARKA 2018 konferansı öğleden sonra seansıyla sona erdi. Bu yıl 19'uncusu gerçekleştirilen ve Hilton İstanbul Bomonti'de, bir rekorla 2000'e yakın iş liderinin rekor katılım gösterdiği konferans heyecanı sürekli artan, ufuk açıcı sunumlara sahne oldu. Dev konuşmacılar, sunumlarıyla iş dünyası için 2019 yılının yol haritasını çizdiler. MARKA 2018 Yalın'ın muhteşem konseriyle bitti.

İki gün boyunca ilham verici konuşmaların yanı sıra sahne dinamikleri, şovu ve kullandığı teknolojiyle de katılımcıları hayran bırakan MARKA Konferansı, öğleden sonra seansında da dalga etkisi yaratacak fikirlerin paylaşıldığı konuşmalara sahne oldu. MARKA 2018'in ikinci gününün öğleden sonra seansında Mirgün Cabas'ın sorularını yanıtlayan DDF'nin kurucu ve ortakları Prof. Dr. Esra Ekmekçi ve Arhan Kayar, Kramp Reklam Ajansı Başkanı Ahmet Akın, Ece Üner'in konuğu olarak Çukur dizisinin oyuncularından, doktor, senarist Ercan Kesal ve Çukur dizisinin senaristi Gökhan Horzum, Avrupa'nın en önemli etik hacker'ı Jamie Woodruff, beatbox deneyimini MARKA 2018 katılımcılarına yaşatmak üzere THEPetebox, Serbest Dalış Dünya Rekortmeni Şahika Ercümen, şef, sosyal girişimci Ebru Baybara Demir ve TBWA Stratejik Planlama Direktörü Ceren Şehitoğlu, yazar Ahmet Ümit, Setur Genel Müdür Yardımcısı Murat Tomruk, televizyon programcısı Ayhan Sicimoğlu, Cosmopolitan UK Yayın Yönetmeni Farrah Storr, Arjantin Kanalı TELEFE Başkan Yardımcısı Dario Turovelzky, MADD Entertainment Genel Müdürü Ateş İnce, oyuncular Bergüzar Korel ve Engin Akyürek, muhteşem bir kapanış konseri yapan Yalın MARKA 2018 sahnesinde katılımcıları büyülediler. 

Sabah seansındaysa dünyaca ünlü Türk bilim insanı Yeşim Darıcı, ÖZAK GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Tasarım Direktörü Erdem Akan ile sahneyi paylaşarak “İyi Arkadaşlık=İyi Tasarım” sohbetini yapan tasarımcı Terri Pecora, lüksün kalıplarını yıkan modacı Philipp Plein ve GQ UK'nin efsanevi yayın yönetmeni Dylan Jones, MESA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, “Fark Yaratarak Fark Atmak” sunumunda uluslararası model ve influencer Stephen James, İngiliz Moda Konseyi İcra Kurulu Başkanı Caroline Rush ve tekniğiyle moda literatürüne giren dünyaca ünlü modacı Roland Mouret, MARKA 2018 sahnesinde gündem yaratan konuşmalar yaptılar.  

Refik Anadol'dan MARKA 2018'e Özel Eser

MARKA 2018’in tematik açılış filmiyse dünyaca ünlü video sanatçısı Refik Anadol tarafından tasarlandı. 500 m2 alan kaplayan ve MARKA Konferansı salonunu çepeçevre saran led ekranlarda gösterilen eser, ışık ve müzik şovuyla katılımcıları büyüledi. Konferanslarının değişmez moderatörü BJ Cunnigham'ın sunuşuyla dev konuşmacılar sahne aldılar.

“Yeni Kapılardan Bilgi, Cesaret ve Motivasyon Aşılamak...”

MARKA Konferanslarının yaratıcısı Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör, MARKA Konferanslarının değişmeyen odağında insanın bulunduğunun altını çizerken, “Markalar insanların, hayatın bir yansıması.19 yıllık serüvende MARKA Konferansıyla birlikte Türkiye’nin tüm markaları gelişti. Bugün MARKA Konferansı misyonunu geleceği şekillendirmek üzere daha da güçlendiriyor. Artık iş dünyasının en güçlü fikir platformu. Bambaşka sorumlulukları var. Bunlar arasında köklerine, kültürüne sahip çıkan bir anlayışı savunmak var. Bu değerleri korurken bir yandan da cesaretle yepyeni ufuklara götüren sayısız kapı açmak; bu kapılardan bilgi, cesaret ve motivasyon aşılamak var” dedi. MARKA 2018'in ikinci gününde sabah seansı bu anlayıştaki konuşmalara sahne oldu.

MARKA 2018 Katılımcısına “Etik Hacker”dan Siber Şok

Avrupa'nın en etkili etik hacker'ı Jamie Woodruff, teknolojiye karşı kırılganlığımızı ve siber güvenlik alanındaki tehlikeleri anlatırken çarpıcı örnekler verdi. 25 yaşında alanının en önemli otoritesi haline gelen Woodruff, bulduğu açıklarla Facebook, Google, Twitter ve Youtube gibi sitelerin önemli güvenlik problemlerini çözmüş bir isim. 'Etik hackerlık' olarak tanımlanan işi sayesinde avcıdan bekçiye dönüşen Woodruff, siber saldırganların internette nasıl iletişim kurduklarını modelledi. MARKA Katılımcılarından iki gönüllüyü sahneye davet eden Woodruff, birbirini tanımayan iki kişinin telefonlarına dokunmadan elinde telefonla sahnede duran kişiyi, sahnede olup telefonunu çantasında unutan kişinin telefonundan aramayı başardı. “Bunu yapmam 5 saniyemi alıyor, herkes bu kadar tehlike altında” diyen Woodruff, temassız kredi kartlarıyla ilgili de katılımcıları şoke eden bir aktivite daha yaptı: 10 gönüllüyü sahneye davet etti ve 5 dolarlık bir telefon programıyla nasıl kart bilgilerinin çalınabileceğini gösterdi. Woodruff'ın seansı tüm katılımıcların gündelik hayattaki tehlikelere bakışını değiştirdi.

Markaların Hedefinde Artık Onlar Var: M Jenerasyonu Kadınları

İnançlı olmakla modern yaşamın birbiriyle çelişmediğini düşünen, 30 yaş altı, tüketim gücü yüksek müslüman gençler M Jenerasyonu olarak tanımlanıyor. Global markaların hedef kitlesi arasında yer alan bu jenerasyonu anlatan Kramp Reklam Ajansı kurucusu Ahmet Akın, bu trendin dünyada hangi noktada olduğunu reklam kampanyaları örnekleriyle anlattı. "Doğum oranlarına göre 2050'de 4 kişiden 1'i Müslüman olacak" diyen Ahmet Akın, M jenerasyonu kadınları için üretilen ürünlerdeki beklentinin sadece din temelli olmadığı evrensel ve çağın değerleriyle uyumlu olması gerektiğini söyledi.

Çukur Dizisi Sahnede: “Ne Kadar Yerelsek O Kadar Evrensel Oluyoruz”

Türkiye'de hayatı durduran Çukur dizisini ve ardındakini anlatmak için televizyoncu Ece Üner'in sorularını yanıtlayan Çukur dizisinin “Çukur evimiz, İdris babamız” olarak anılan karakteri canlandıran oyuncu, aynı zamanda yazar, doktor ve senarist Ercan Kesal ve dizinin başarılı senaristi Gökhan Horzum, MARKA 2018 sahnesinde katılımcılara seslendi. "Marka olmak için anlatmak yetmiyor, yaşatmak gerekiyor" diyen Ece Üner'e, Ercan Kesal samimiyetin önemini anlatan bir cevap verdi: "Ne kadar yerelsek o kadar evrensel oluyoruz çünkü duygular evrensel.

Çukur da öyle" derken, dizinin herkes tarafından sevilme sebebini de senarist Gökhan Horzum anlattı.

MARKA 2018'deki 3 Dedektif Açıklandı

Türkiye'nin en çok ilgi gören, en sevilen, polisiye konusunda ilk akla gelen yazarlardan biri olan Ahmet Ümit, MARKA Konferansı için özel olarak kaleme aldığı öyküsünü ilk gün sunmuş ve Komiser Nevzat karakteri, MarkaAPP üzerinden katılımcılarla iletişime geçip bu kördüğümü çözmek için bir gün süre vermişti. Ahmet Ümit, MARKA Konferansı için İstanbul'a gelen ama kaybolan Rus bilim insanı Sergey'in kaybolmasında kimin suçlu olduğunu bulan kişileri açıkladı. Üç ödülü de kadınlar elde ederken, bu durumu Ahmet Ümit, “Kadınlar ayrıntıları daha iyi okur” diyerek yorumladı. Setur sponsorluğundaki ödüllerden Mardin turunu Merve Durantaş, Baltık Başkentleri turunu Çağla Aydın, Kıbrıs tatilini de Asuman Karakoyun kazandı.

MARKA Sahnesinde Beatbox Coşkusu

Beatbox'ın en önemli temsilcilerinden The Petebox, MARKA 2018 sahnesinde dünyada adından söz ettiren çalışmalarından örnekler sergiledi. Dijital mecralarda 30 milyondan fazla dinleyiciye ulaşan müzisyen ve söz yazarı, MARKA 2018 katılımcılarına da beatbox yaratma ve icra etme deneyimi yaşatırken, salonu coşturdu.ThePetebox, ayrıca MARKA 2018'in müziğini tekrardan yorumlayaran MARKA Konferansına bir sürpriz yaptı.

“Sınırlar Göründüğü Kadar Zararlı Değildir”

Cosmopolitan UK'nin yayın yönetmeni, basılı ve dijital yayıncılık, moda, markalaşma, yaşam tarzı, uluslararası ilişkiler ve güncel konularda hem yazar hem de gazeteci kimliğiyle kanaat önderlerinden birisi olan Storr, George Orwell Vakfı bünyesinde araştırmacı gazetecilik konusunda verilen Orwell ödülünün de jürisinde yer alıyor. İngiltere'de ‘yılın editörü-yılın konuşmacısı’ ödülleri olan gazeteci, her ay dünyada 10 milyon kadına seslenen dergisiyle beraber son kitabı “Konforsuzluk Alanı”yla da gündemde. Storr, sunumunda konfor alanının insan üzerindeki olumsuz etkilerine değinecek. Sınırların göründüğü kadar zararlı olmadığının altını çizen Storr, “Engelleri daha fazla kullanırsanız meydan okumaya daha fazla dayanıyorsunuz. Engel karşınıza çıkınca büyük resmi görmeye başlıyorsunuz” dedi. Başarı için de 3 kısıtlamadan bahsederek şunları söyledi: “Zaman kısıtlaması birincisi. Diğeri kaynaklar. Orijinal fikirlere ulaşabilmek için büyük bütçelere ihtiyacınız yok. Üçüncüsü de küçük ekiplerle çalışmak. Bu şekilde daha yaratıcı olabilirsiniz”

Latin Amerika'da Türk Dizilerinin Dinmeyen Rüzgarı

Son yıllarda yaptığı atakla Türkiye'nin en önemli markalarından biri haline gelen Türk yapımı dizilerin Latin Amerika'da dinmeyen rüzgarını hem oyuncular hem de yapımcılar, Mirgün Cabas moderatörlüğünde konuştular. “Türkiye'de her 10 kişiden 9'u, dünyada da 400 milyon kişi Türk yapımı dizileri seyrediyor” diyen MADD Entertainment Genel Müdürü Ateş İnce, Türk dizilerinin yurtdışına açılma serüvenlerini anlattı. Türk dizilerini yayımlayan Arjantin kanalı TELEFE'nin başkan vekili Dario Turovelzky dizilerin bu kadar rağbet görmesinde Arjantin ve Türkler arasındaki benzerliklerin de etkili olduğunu anlatırken yeni işbirlikleri olabileceğini söyledi. Latin Amerika'daki hayran kitlesi günden güne büyüyen oyuncu Engin Akyürek, ilk kez gittiği Peru'da yaşadığını, “Orada gördüğüm kalabalık Türkiye'de yaşamadığım bir şeydi” şeklinde ifade ederken, Binbir Gece dizisiyle Latin Amerika'da başlayan popülaritesi her geçen gün artan Bergüzar Korel de “Kahve dükkanıma Latin Amerika'dan geliyorlar. En büyük şoku evimin kapısını açınca Arjantinli paparazzileri kapımda görünce yaşadım. Burada böyle olunca orada ne yaşarım bilemiyorum” diyerek durumu ifade etti.

Ayhan Sicimoğlu ve Murat Tomruk Turizmde Katma Değer Yaratmanın Şifrelerini Verdi

“Turizmde Deneyim Yaratıcılığıyla Katma Değer” konulu seansta da SETUR Genel Müdür Yardımcısı Murat Tomruk, televizyon programcısı Ayhan Sicimoğlu'yla sahneyi paylaştı. Aracıların ortadan kalktığı turizm ortamında SETUR olarak buna nasıl direndiklerini, “Fark yaratarak, katma değer üreterek bunun karşısında durabildik” diyerek açıklayan Murat Tomruk, Ayhan Sicimoğlu'yla deneyim içeren gezilerinden örnekler sundu. Sicimoğlu renki sunumunda ayrıca, kendi hayatında yapmayı hedeflediği gezileri ve deneyimleri paylaştı.

DJ Mahmut Orhan ve Çarpıcı Hikâyesi

“Powered By Music: Dünyanın Dinlediği DJ” oturumunda DJ Funky C ve Power FM Yayın yöneticisi ve Müzik Direktör Burçin Acer ile sahneyi paylaşan DJ Mahmut Orhan, müziğe adım attığı Bursa'dan, Game of Thrones sayesinde dünyanın tanıdığı DJ olmaya taşıyan hikayesini paylaştı:. “Çok sevdiğim dizi Game of Thrones'un jenerik müziği için yaptığım çalışmayı paylaşmaya çekiniyordum arkadaşlarımın cesaretlendirmesiyle paylaştım. Onun sayesinde tanınmaya başladım. Feel şarkısıyla da daha popüler oldum.” MARKA 2018 sahnesinden Canlı olarak yayınlanan seansta ayrıca PowerApp üzerinden yapılan yarışma sonunda bir katılımcıya Segway hediye edildi.

“Taktım, Sonuna Kadar Taktım”

Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen, TBWA Stratejik Planlama Direktörü Ceren Şehitoğlu ve şef, sosyal girişimci Ebru Baybara Demir, ATASAY sponsorluğundaki “Taktım Sonuna Kadar Taktım” başlıklı oturumda buluştu. Ceren Şehitoğlu'nun “İnanılmaz şeyleri başarmayı kafasına takan iki kadın” olarak tanıttığı Şahika Ercümen ve Ebru Baybara Demir mesleki başarılarını anlattılar. Ebru Baybara Demir, Mezopotamya'nın kayıp tohumlarını nasıl bulduğunu ve Mardin şehrinde elbirliğiyle yaptıkları atılımı MARKA 2018 katılımıclarıyla paylaşırken, Şahika Ercümen de “Limitleri biz koyuyoruz. Korku yerine bunu cesarete çevirip, ilerleme gücü buluyorum” diyerek başarısının altında yatan motivasyonunu anlattı. 

“Yaratıcılık Sınır Tanımıyor, Bu da İşimize Yansıyor”

Moderatörlüğünü Mirgün Cabas'ın yaptığı “Değişerek Yenilenmek” başlıklı oturumda DDF'nin kurucuları Prof. Dr. Esra Ekmeçi ve Arhan Kayar, tasarım ve fikirleriyle, MARKA konferansına olduğu gibi şehirlere ve ülkelere bıraktıkları izleri anlattılar. Prof. Dr. Esra Ekmekçi “Hiçbir zaman hiçbir şey yapılamaz diye düşünmedik” derken Arhan Kayar da “Yaratıcılık sınır tanımıyor, bu da yaptığımız işe yansıyor” dedi. Kayar, geçmiş projelerden örnekler sunarak 1993 yılında şirketlerinin girişine astıkları 'Dünyayla aynı rekabette olmak, takım çalışmasına inanmak ve kendimizi tekrarlamamak' ifadelerini içeren ana fikirlerini aktarıp, “26 yıldır bunu bırakmadık” dedi. 

MARKA 2018 Büyük Kapanış

Yalın'dan Sürpriz ve Aşk Dolu Seans

Ünlü pop şarkıcısı Yalın, 10 yıl sonra sürprizlerle dolu bir seansla MARKA Konferansı'na geri döndü. 10 yıl önce MARKA Konferansı'nda kolektif bir çalışmaya imza atıp katılımcılarla beraber eski sevgiliye “Bir Tek Sen Eksiksin” isimli bir şarkı yazan ve seslendiren Yalın bu yıl MARKA sahnesinde yine kolektif bir çalışmayla, “Eski Aşk” teması üzerinden yeni bir şarkı besteledi. MARKA 2018 katılımcılarına “Eski sevgiliniz karşınıza çıksa, ona ne söylerdiniz” sorusunu soran Yalın, aldığı cevaplardan şarkı besteledi. Katılımcılara şarkılarının hikâyesini anlatarak müzikli bir sunum yapan Yalın, sahnede sürpriz konuk olarak İlhan Şeşen'i ağırladı. Beraber 'Sensiz Olmaz' şarkısını seslendiren ve bu şarkının hikayesini anlatan Yalın büyüleyici bir seans yaptı.

 

Konferansın sabah seansında dünyaca ünlü Türk bilim insanı Yeşim Darıcı, ÖZAK GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Tasarım Direktörü Erdem Akan ile sahneyi paylaşarak “İyi Arkadaşlık=İyi Tasarım” sohbetini yapan tasarımcı Terri Pecora, lüksün kalıplarını yıkan modacı Philipp Plein ve GQ UK'nin efsanevi yayın yönetmeni Dylan Jones, MESA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, “Fark Yaratak Fark Atmak” sunumunda uluslararası model ve influencer Stephen James, İngiliz Moda Konseyi İcra Kurulu Başkanı Caroline Rush ve tekniğiyle moda literatürüne giren dünyaca ünlü modacı Roland Mouret, MARKA 2018 sahnesinde gündem yaratan konuşmalar yaptılar.  

 

 

20. Yılda da Ana Sponsor Yapı Kredi Olacak

MARKA Konferanslarının yaratıcısı Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör'ün açılış konuşmasında sahneye davet ettiği Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, MARKA Konferansı'yla yaptıkları işbirliğiniden duyduğu memnuniyeti dile getirirken MARKA Konferansı'nın 20. yılında, yani MARKA 2019'da da Yapı Kredi World'ün ana sponsor olacağını açıkladı. 2019 yılındaki sponsorlukla Yapı Kredi 18'nci kez aralıksız olarak MARKA Konferanslarının sponsorluğunu yapmış olacak.

 

Bilimle Gelecek İçin Seferberlik

Her yıl bir sosyal sorumluluk projesiyle iş birliği yaparak farkındalık yaratan MARKA Konferansı bu yıl da YGA ile Türkiye'nin dört bir yanındaki çocuklarımızı bilimle tanıştırmak için bilim seferberliği projesine destek oldu. Üç yıldır MARKA Konferansı’nın sosyal sorumluluk projelerine destek veren Kenan Doğulu'nun reklam filmini seslendirerek destek verdiği Bilimle Gelecek projesi kapsamında bir çocuğa 20 lira karşılığında bilim seti ulaştırılabiliyor. www.bilimlegelecek.com adresinden de bağış yapılabilecek kampanyaya MARKA 2018 boyunca yapılan bağışlar sayesinde 4500 çocuğa bilim seti ulaştırılacak.

 

'Sihirli Kutu'ya Ddf'den Sihirli Dokunuş

Sıfır atık prensibiyle tasarlanan ve MARKA 2018'in 'sihirli kutu' olarak tanımladığı, katılımcılarının heyecanını daha da artıran görkemli led ekranlarla donatılmış sahnesinde görsel tasarım ajansı dDf tarafından hazırlanıp salon içindeki led ekranlara yansıtılan yaşayan doğa sahneleri katılımcılara unutulmaz bir görsel deneyim yaşattı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
"Çocuğunuzla uçurtma yapın ve uçurun" Milli Eğitim Bakanlığı, velilerin yaz tatilinde çocuklarıyla birlikte yapabilece..
Endeavor Türkiye, Girişimcilik Ekosistemini Geliştirmeye Devam Ediyor Endeavor Türkiye, Girişimcilik Ekosistemini Geliştirmeye Devam Ediyor Endeavor Girişimleri Foriba ve iyzico, ard arda gelen iki exit haberiyle Türkiye..
İETT’nin Trekking hatları 15 haziran’da sefere başlıyor İETT’nin Trekking hatları 15 haziran’da sefere başlıyor İETT’nin doğa yürüyüşü yapmak isteyen İstanbullular için açtığı D1 ve D2 numaral..
Servisçilere plaka tahditi hayırlı olsun Servisçilere plaka tahditi hayırlı olsun İstanbul’daki servis şoförlerinin uzun yıllardır bekledikleri plaka tahdidi soru..
  Ekonomi HABERLERİ
İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz: “Kalitesiz baharatı engelleme çalışmalarımız sürüyor” İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz: “Kalitesiz baharatı engelleme çalışmalarımız sürüyor” İstanbul Ticaret Borsası’nın Haziran ayı meclis toplantısında yaptığı konuşm..
 Türkiye Uluslararası Doğrudan Yatırım Sıralamasında dört basamak yükseldi Türkiye Uluslararası Doğrudan Yatırım Sıralamasında dört basamak yükseldi Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Örgütü’nün (UNCTAD) 2019 Dünya Yatırım R..
Kar paylarında yüzde 19 fark Kar paylarında yüzde 19 fark Katılım bankalarının dağıttıkları kar payı oranları ortalaması, 10 Haziran 2019 ..
Emlak Katılım, payına düşen kar payını almayıp müşterilerine daha yüksek kar payı dağıtacak Emlak Katılım, payına düşen kar payını almayıp müşterilerine daha yüksek kar payı dağıtacak Emlak Katılım Bankası, müşterilere yansıyan kar paylarının piyasa koşullarına gö..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Fatih Girişimci İşadamları Derneği Sahur Programı Etkinliği Düzenledi Fatih Girişimci İşadamları Derneği Sahur Programı Etkinliği Düzenledi FAGİDER sahur programı etkinliğinde Birlik ve beraberlik mesajları verildi…..
Zeytinburnu’nda Çevre Haftası Etkinliği Zeytinburnu’nda Çevre Haftası Etkinliği Çevre Haftası nedeniyle Zeytinburnu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkin..
Bayer’e Türk Kızılayı’ndan Platin Bağışçı Ödülü Bayer’e Türk Kızılayı’ndan Platin Bağışçı Ödülü Bayer, Kızılay bağışçılarının ödüllendirildiği “Kızılay Bağışçıları Ödül Töreni”..
Yeşilay’dan bağımlılıkla mücadele için küresel bildiri Yeşilay’dan bağımlılıkla mücadele için küresel bildiri Bağımlılıka mücadele ve ortak strateji belirlemek amacıyla Yeşilay’ın liderliğin..
  Söyleşi HABERLERİ
Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi avlusunda düzenlenen ..
İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ, Türkiye’nin 5G’ye geçiş serüvenine katkı sunacak önemli bir etkinliğe ev sa..
‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ ‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ İlahiyatçı yazar Prof. Dr. Ömer Döngeloğlu, Kağıthane’de, ‘’Peygamber Efendimizi..
Prof. Dr. Emre Alkin’den “Fırtınada Ayakta Kalma Sanatı” Tavsiyeleri  Prof. Dr. Emre Alkin’den “Fırtınada Ayakta Kalma Sanatı” Tavsiyeleri İstanbul Fuar Merkezi’nde 3 günden bu yana enerjide değişim ve dönüşümün tartışı..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali 20’nci Kez Düzenleniyor Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali 20’nci Kez Düzenleniyor Zeytinburnu Belediyesi tarafından 19 yıldır düzenlenen “Merkezefendi Geleneksel ..
Franchıse sektörüne 1 Milyar Dolarlık nefes Franchıse sektörüne 1 Milyar Dolarlık nefes Katılımcı marka, m2 ve ziyaretçi sayısı bazında Avrupa’nın ve Orta Doğu’nun en b..
Gelecek Teknolojide I-TECH kapılarını açtı Gelecek Teknolojide I-TECH kapılarını açtı Başkentin ilk teknoloji fuarı I-TECH, Ankara Üniversitesi'nde kapılarını açtı...
 İstanbul’da “Zanaat Haftası” heyecanı yaşanacak İstanbul’da “Zanaat Haftası” heyecanı yaşanacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-22 Haziran arasında düzenlenecek İ..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa'da, yaklaşık 4 bin 400 hak..
Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 5 gün önce Kağıthane Yahya Kemal Maha..
Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Ad..
Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Esenler’in yıllardır süregelen imar sorununun çözüme kavuşacağı, riskli yapıları..
  Projeler HABERLERİ
İstanbul Craft Week Şehrin Zanaat Rotaları Yeniden Keşfedilecek İstanbul Craft Week Şehrin Zanaat Rotaları Yeniden Keşfedilecek İstanbul UNESCO Tasarım Şehri projesi kapsamında hayata geçirilen İstanbul Craft..
Sultangazi’de Caddeler Prestij Kazanıyor Sultangazi’de Caddeler Prestij Kazanıyor Sultangazi Belediyesi ilçenin altyapı ve ulaşama yönelik çalışmalarına aralıksız..
İş Ortağı Programı ile kanal stratejisini hızlandırıyor İş Ortağı Programı ile kanal stratejisini hızlandırıyor Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki bayiler, yeni satış teşvik programından..
"İyilik Her Yerde" bu hafta taşımalı eğitim ve trafik güvenliğini ele alıyor Woman TV ekranlarında yayınlanan “İyilik Her Yerde” de bu hafta Michelin Türkiye..
  Spor HABERLERİ
 İBB’li sporcular madalya yağmurunu sürdürüyor İBB’li sporcular madalya yağmurunu sürdürüyor Türk sporunun lokomotifi İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, uluslararası ..
Fatihli sporcu gençlere kupa ve madalyaları verildi Fatihli sporcu gençlere kupa ve madalyaları verildi Fatih’te ‘Okullar Arası Sportif Turnuva’ müsabakalarında dereceye giren öğrencil..
Sağlıklı Yaşam İçin Spora Çocukken Başlamak Lazım Sağlıklı Yaşam İçin Spora Çocukken Başlamak Lazım Sabri Ülker Vakfı’nın Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğinde ilkokullarda hayata g..
Engelli Vatandaşlara Havuz Hizmeti Engelli Vatandaşlara Havuz Hizmeti Havaların ısınmasıyla birlikte engelli vatandaşlarını ücretsiz olarak havuz hizm..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu 29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu Esnaf Bülteni Dergisi’nin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ortak Akıl..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı