HABER AKIŞI

Lüks Türk mobilyasını 100 ülkeye ulaştıracak

 Tarih: 21-03-2021 00:46:37
Mobilya kenti MASKO’da faaliyet gösteren Luxury Line markası, Türkiye’nin farklı bölgelerinde üretimi gerçekleştirilen yerli lüks tasarımları, şimdiye kadar dört kıtadan 80’in üzerinde ülkeyle buluşturdu. 2021’de ulaştığı ülke sayısını 100’e çıkarmayı hedefleyen firma, fiziksel mağazacılığın yanı sıra İngilizce, Fransızca, Rusça ve Arapça yayınlanan online mağazası aracılığıyla da pandemi sürecinde de dünyanın her yerinden sipariş almaya devam ediyor.

“2020’de pandemi nedeniyle bu yıla ertelenen satın alma taleplerinin, mobilya sektörümüzde de önemli bir hareketlilik yaratmasını bekliyoruz. Bunun sinyallerini de Ocak ve Şubat aylarında aldık” diyen Luxury Line Mobilya sahibi Ahmet Ekmen, bu yılki hedef pazarları arasında özellikle ABD, Kanada, Japonya, Avustralya gibi okyanus ötesi ülkelerin yer aldığını söyledi. İngiltere ile imzalanan serbest ticaret anlaşmasının mobilya sektörü için de önemli bir ihracat avantajı sağlayacağını belirten Ekmen, “Ortadoğu ülkeleri, Rusya ve Türki Cumhuriyetlerinin Türk lüks mobilyasına olan ilgisi artarak devam ediyor” dedi.

Ekmen; “Seyahat kısıtları kalktığında yurt dışı satışlarımız ikiye katlanacak”

Pandemi nedeniyle mevcut seyahat kısıtlamaları ve karantina uygulamaları, MASKO mağazamıza gelen yabancı müşteri ziyaretinde önemli bir azalmaya neden olsa da,  İstanbul’a gelemeyen alıcıların lüks mobilya taleplerini online kanallardan karşılamaya devam ettiklerini belirtti. Ekmen açıklamasında “5 dilde yayın yapan Luxury.com.tr sitesi ve özellikle Instagram üzerinden yurt dışı satışlarımızı sürdürüyoruz. Bununla birlikte kısıtlamalar kalktığında, mağazamıza gelen yabancı müşteri sayımızda ciddi bir artış bekliyoruz” dedi. 

  Bu haber 3686 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Şirket - Kurumsal HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı