HABER AKIŞI

Kuveyt Türk’e Brandon Hall’den mükemmeliyet ödülü

 Tarih: 18-09-2019 17:25:56
Kuveyt Türk, uluslararası danışmanlık şirketi Brandon Hall tarafından düzenlenen ve alanında dünyanın en prestijli organizasyonların biri olan İnsan Kaynakları Yönetimi Mükemmeliyet Ödülleri’nde, “Sepetim” uygulamasıyla altın ödüle layık görüldü. Esnek yan haklar uygulaması olan Sepetim, Türkiye’deki bankacılık sektöründe bir ilk olma özelliği taşıyor.

Türkiye’nin öncü katılım bankası Kuveyt Türk, geliştirdiği uygulamalarla yurt içinde ve yurt dışında ödül almaya devam ediyor. Banka son olarak, uluslararası danışmanlık şirketi Brandon Hall tarafından düzenlenen ve alanında dünyanın en prestijli organizasyonların biri olan İnsan Kaynakları Yönetimi Mükemmeliyet Ödülleri’nde (Human Capital Management Excellence Awards), En İyi Yan Haklar Kategorisi’nde “Sepetim” uygulamasıyla altın ödüle layık görüldü.

“İhtiyaçlar farklıyken yan haklar neden aynı olsun?”

Kuveyt Türk İK, Strateji ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir,

Sepetim uygulaması hakkında bilgi verdi. 2017 yılında hayata geçirdikleri uygulamanın Türkiye’deki bankacılık sektöründe bir ilk olduğunu hatırlatan Aslan Demir, “Kuveyt Türk olarak genç bir çalışan kitlemiz var ve özellikle bu kuşağın ihtiyaçları önceki kuşaklara göre oldukça değişkenlik gösteriyor. ‘İhtiyaçlar farklıyken yan haklar nasıl aynı olabilir?’ düşüncesinden hareketle Sepetim uygulamasını geliştirdik. Çalışanlarımıza ulaşım yardımı, yabancı dil tazminatı, kıyafet yardımı gibi hakların dilediklerinden vazgeçerek oluşturdukları bütçeyi ihtiyaçları doğrultusunda kişisel gelişim, seyahat, teknoloji gibi alanlarda sunduğumuz seçeneklerde kullanabilme ya da bireysel emeklilik sistemine aktararak tasarruf etme imkânı sağladık. Böylece tüm çalışma arkadaşlarımızın standart yan haklardan yararlanması yerine herkesin kendi yan haklarını ihtiyaçları doğrultusunda kendisinin belirleyebileceği bir ortam oluşturduk. Türkiye’deki örneklerinden farklı olarak kurum maliyet avantajını da çalışanların bütçelerinde kullanabilecekleri düzeyde bir sistem geliştirmesi yaptık. Üstelik bir ilke daha imza atarak sistemi tamamen kendi yazılımımız olan BOA Bankacılık sistemi üzerinden kurduk ve kişiye özel bütçe hesaplaması yapılabilmesini sağladık. Çalışanlarımızın uygulamaya katılımı ve memnuniyet oranı her geçen yıl artıyor. Bu alandaki başarımızı, dünya çapında alanının en prestijli ödüllerinden biriyle taçlandırmak bizleri ziyadesiyle mutlu etti” diye konuştu.

Brandon Hall tarafından düzenlenen İnsan Kaynakları Yönetimi Mükemmeliyet Ödülleri’nin töreni 2020 yılının Şubat ayında ABD’de gerçekleştirilecek.

  Bu haber 703 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Ekonomi HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı