HABER AKIŞI

KORKMAZ Mutfak Eşyaları Sanayi’nde ÜRETİM “GÜVENLİ”

 Tarih: 28-06-2020 02:37:00  -   Güncelleme: 28-06-2020 03:08:10
KORKMAZ Mutfak Eşyaları Sanayi, normalleşme sürecinde, sanayi tesislerinde alınması gereken önlemlere yönelik denetimden geçen firmalara TSE uzmanları tarafından verilen “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi”ni almaya hak kazandı.

48 yıllık geçmişiyle sektörün köklü firmalarından KORKMAZ Mutfak Eşyaları Sanayi, koronavirüs salgınında, firma çalışanlarının sağlığını korumak için ilk harekete geçen firmalardan biri oldu. Paslanmaz çelik mutfak eşyaları, elektrikli ev aletleri ve sofra ürünleri üretimiyle Türkiye’nin ve dünyanın sayılı markaları arasında yer alan KORKMAZ, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uzmanları tarafından, pandemi süresinde alınması gereken önlemlere yönelik denetimden geçen firma ve kurumlara verilen “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” aldı.

Ürettiği mutfak gereçlerini 115 ülkeye ihraç ederek 8 yıldır sektörün en çok ihracat gerçekleştiren firmaları arasında bulunan KORKMAZ, toplam 75 bin metrekare alana sahip üç fabrikada üretim gerçekleştiriyor.

YENİLİĞİN MERKEZİ

KORKMAZ Genel Müdürü Kerim KORKMAZ, 2018 yılından beri resmi AR-GE Merkezi unvanına sahip olduklarını, 2018 yılından buyana 50’un üzerinde patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım tescilleri bulunduğunu bunlarla birlikte toplam patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım sayısının 400’ü geçtiğini anlattı. AR-GE merkezinde geliştirdikleri yenilikçi ürünler sayesinde KAHVEKOLİK ile dünya çapında yarışma olan A DESİGN yarışmasından 1 ödül ve Türkiye’de yapılan DESİGN TURKEY tasarım yarışmasında da 3 ödül aldıklarını belirten KORKMAZ, “AR-GE Merkezi’mizde 14’ü mühendis 21 personel çalışıyor. Firmamızda AR-GE çalışmaları üç farklı boyutlu işliyor. Bunlar ürün tasarım, ürün geliştirme, Üretim süreçlerini iyileştirme-geliştirme, üçüncü olarak da yeni başladığımız malzeme geliştirme faaliyetlerine yürütüyoruz” dedi.

DÖRDÜNCÜ FABRİKA KURULACAK

KORKMAZ Genel Müdürü Kerim KORKMAZ, İstanbul Sarıgazi, İstanbul Tuzla ve Kocaeli Kandıra’dan sonda firmanın dördüncü fabrikasını Sakarya Ferizli OSB’de kurmayı planladığını söyledi. Ferizli OSB’de 120 bin metrekarelik alan üzerinde fabrika yapılacağını kaydeden KORKMAZ, “Üç ayrı yerleşkeden sonra dördüncü tesisimizi Sakarya Ferizli OSB’de kuracağız. Burada 600 kişi çalışacak. Fabrika inşaatına 2022 yılında başlayıp 2023 yılında bitirmeyi hedefliyoruz” bilgisini verdi.

  Bu haber 643 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Şirket - Kurumsal HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı