HABER AKIŞI

Kazakistan'dan Kanada'ya Dünyanın Penti’si

 Tarih: 07-01-2019 16:14:58
Türkiye’nin lider çok kategorili iç giyim moda perakende markası Penti, 2018 yılını % 29 büyüme ve 1.1 milyar TL ciro ile kapadı.

2019 yılında mağaza sayısını 620’ye çıkaracak olan marka, 1.5 milyar TL ciro hedefliyor. Dünyanın doğusundan batısına her noktasına adım atmayı hedefleyen marka, Kazakistan'dan Kanada'ya 5 kıtada 50 yeni mağaza açacak.

İç giyim, bacak giyim, ev giyim ve plaj giyim kategorilerinde Türkiye’nin en sevilen ve tercih edilen Türkiye'nin lovemark’ı Penti, 2023’ye giden yolda çizdiği gelecek projeksiyonuna hız kesmeden devam ediyor. 2018 yılında %25’i LFL olmak üzere toplamda %29 oranında bir büyümeyle cirosunu 1.1 milyar TL’ye çıkaran Penti, 1 yılda metrekare başına 3500 ziyaretçiyle Türkiye nüfusundan fazla ziyaretçiyi mağazalarında ağırladı. 2019 yılı sonunda, cirosunu 1.5 milyar TL’ye çıkarmayı hedefleyen Penti’nin 2018 yılı performansını ve gelecek dönem stratejilerini Penti Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo ve Penti Giyim A.Ş. CEO’su Mert Karaibrahimoğlu anlattı.

Global marka olma yolunda beş kıtada 620 mağaza…

2018 yılını yurt içinde 62 ilde 364, yurtdışında ise 30’u aşkın ülkede 170 olmak üzere toplamda 534 mağaza ile kapatan Penti, 2019 yılında Kazakistan’dan Kanada’ya 5 kıtada 50 yeni mağaza açmayı hedefliyor. Penti Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo, "Penti olarak 2018 yılı yurt dışı operasyonlarımızda %82 büyüme gösterdik. 2019 yılı sonuna kadar yurtiçi ve yurtdışı toplam mağaza sayımızı 620’ye çıkararak dünya üzerinde adım atmadık kıta bırakmayacağız" dedi.

İran, Arnavutluk, Kosova Makedonya, Gürcistan, Azerbaycan ve Suudi Arabistan’da yıllardır devam ettirdiği pazar liderliğini kimseye bırakmadıklarını belirten Kariyo, 2018 yılında yeni girdikleri Karadağ, Kuveyt, Ürdün ve Lübnan gibi ülkelerde de pazar liderliğine oynadıklarını ifade etti. Sami Kariyo, "2019 yılının ilk ayında Amerika kıtasındaki ilk mağazamızı açacağız. Ayrıca Yunanistan pazarına da giriş yaparak Avrupa, Ortadoğu ve Balkanlardaki hızlı büyümemize devam edeceğiz" dedi.

Romanya pazarına Penti imzası…

2018 yılında Romanya’da açtığı 40 mağazada 5 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlayan Penti, kendi operasyonu ile yönettiği ülkede 2019 yılında 5 yeni mağaza daha açarak 45 mağaza ile Romanya pazarında liderliği hedefliyor.

Penti 2018 yılı içerisinde giriş yaptığı Kazakistan pazarında ise 2019 yılını 12, Kıbrıs’ta ise toplamda 5 mağaza ile tamamlamayı öngörüyor.

E-ticarette Romanya’dan Avrupa’ya Stratejik Adım…

Penti’nin dijital dünyaya yaptığı yatırımlar ile birlikte güç kazanan online satış kanalı www.penti.com  cirosunu bir önceki yıla göre %160 artırdı. Bu büyüme hızının yurt içinde katlanarak artmaya devam edeceğini ifade eden Penti Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo "Yurt dışı e-ticaret kanalımızı Romanya üzerinden hayata geçirdik. www.penti.com.ro’dan Romanya merkezli olmak üzere tüm Avrupa Birliği ülkelerine satış yapacağız. Aynı zamanda www.penti.com.ro, gelecek dönemde radarımıza almayı planladığımız başta gelişmiş Avrupa ülkeleri olmak üzere bir çok noktada iyi bir pazar analizi yapmamıza imkan sağlayacak" dedi.

Dünyada ilk kez E-Franchise...

Sektöre kazandırdığı ilklere bir yenisini daha eklemeyi hedefleyen Penti, online dünyada benzeri görülmemiş bir projeyi 2019 yılı içerisinde hayata geçirecek. Avustralya, www.penti.com‘un ilk e-franchise ayağını oluşturacak.

Penti Giyilebilir Teknoloji Atağında

Bu yıl dijitalleşme yolunda büyük projeleri hayata geçiren Penti, Silikon Vadisi’nden çıkan giyilebilir teknoloji ürünü Spire’ı, Mybra Touch ile sütyene taşıdı. Penti’nin, iç giyimdeki uzmanlığına vurgu yapan Penti Giyim Ceo’su Mert Karaibrahimoğlu; "Penti olarak bu kez gücümüzü insan sağlığını geliştirmeye  yönelik çalışmalarıyla  sağlık çalışanları tarafından tavsiye edilen Spire ile birleştirdik. Kadınların hayatına zenginlik katma misyonumuzla çıktığımız yolda bir ilki gerçekleştirerek Spire tag’i Penti sütyeni ile bir araya getirdik ve  Penti MybraTouch’ı yarattık" ifadesini kullandı. Karaibrahimoğlu, "Penti MybraTouch,  günlük yaşamda stres seviyenizi kontrol altında tutarak, yaşam kalitenizi yükseltmenize ve vücut sağlığınızın gelişmesine yardımcı oluyor. Sütyen üzerinde yer alan giyilebilir tag ve telefonunuza indirdiğiniz uygulama ile bağlantı kurarak çalışan MybraTouch, Penti sütyeninizinde düzenli olarak kalabiliyor, yıkanabiliyor, şarj ihtiyacı olmadan tamamen vücut hareketinize göre çalışıyor. MybraTouch, www.penti.com online satış sitesi üzerinden bugün tüm Türkiye’deki kadınlara ulaşıyor" dedi.

İç Giyimde Penti Uzmanlığı…

Tüketici taleplerini ve ihtiyaçlarını iyi okuyup analiz ederek, üretim, tasarım ve pazarlama süreçlerine en doğru şekilde adapte eden Penti, başta iç giyim kategorisi olmak üzere hizmet verdiği ev giyim, plaj giyim ve bacak giyim kategorilerinde de pazardaki lider konumu güçlendirmeye devam etti. Özellikle iç giyim kategorisini domine ederek iç giyimi dış giyime rakip hale getirdik diyen Penti Giyim Ceo’su Mert Karaibrahimoğlu "Penti olarak biz bir iç giyim kategorisi yarattık. İç giyimdeki uzmanlığımızı her yıl daha da geliştirerek kadınların hayatlarına zenginlik katmaya devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

SAP’nin yeni nesil moda çözümünün dünyadaki ilk kullanıcısı Penti…

Penti, günümüzde müşterilerin hızla değişen ihtiyaçlarını karşılamak için iş süreçlerine bütünleşik bir bakış açısı getiren SAP S/4HANA for Fashion and Vertical Business çözümünü tercih ederek Türkiye’de bir ilke imza attı. Penti Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo 2019'un ilk günü canlıya geçen  proje ile ilgili olarak, "Penti’nin birinci hedefi müşteri odaklılık. Buna yönelik olarak da iş süreçlerimizi sürekli geliştirerek müşterilerimize daha zengin, eğlenceli bir alışveriş deneyimi sunmayı hedefliyoruz" dedi.

Penti Future Store…

Penti, dijital dünyadaki son yenilikleri bu kez Penti Future Store’a taşıyacak ve dijitalize edilmiş mağaza konseptinin ilkini 2019 yılında hayata geçirecek. Bu proje ile müşterilerinin alışveriş  deneyimini en üst noktaya taşıyacaklarına inandıklarını ifade eden Penti Giyim Ceo’su Mert Karaibrahimoğlu "Deneyim odaklı bakış açımızı değişen ve gelişen trendlere uyarlayarak mağazacılığa yeni bir bakış açısı kazandıracağız" ifadesini kullandı.

Click&Collect rekortmeni Diyarbakır…

Online ve offline ı bütünleştiren bir alışveriş deneyimi sunmayı  hedefleyen Penti, click& collect uygulaması ile bugün 110 mağazada hizmet veriyor. Yıllık toplam fatura sayısının %4’ünü oluşturan click&collect uygulaması ile 2018 yılı satış rekoru ise Diyarbakır’dan geliyor.

Penti Young 1 yılda 2 kat büyüdü…

Geçtiğimiz yıl ilk cornerı ile Penti mağazalarında yer almaya başlayan, 3-15 yaş arası çocuk ve genç hedef kitleye hitap eden Penti Young, gelişen ve genişleyen koleksiyon yapısı ile back to school döneminin en çok ziyaret edilen adreslerinden biri oldu. Bir önceki yıla göre tam 2 kat ciro büyümesi gösterdi. 2018 yılını 30 corner ile tamamlayan Penti Young, 2019 yılında açılacak 25 yeni corner ile yıl sonunda 55 corner'a ulaşacak.   

İç giyim kategorisinin hem Cool hem de Love brandi Penti #Hepbenimle!

Penti,  son yıllarda bir iç giyim markası olarak yükselen algısı ile birlikte bu kategoride sektörün lideri konumunu perçinledi. İç giyim kategorisini moda perakendesine kazandıran Penti, bir taraftan sektörü domine ederken diğer taraftan  tüketicisi ile de güçlü bir bağ kurdu. Tüketicisinin kendisine yakın hissettiği; yeni deneyimler yaşadığı, her zevke hitap eden, ulaşılabilinir, genç, dinamik ve güçlü bir marka olarak Penti, 2018 yılında Türkiye’nin iç giyim kategorisindeki Love Mark'ı ve Cool Brand’i seçildi. Penti Giyim Ceo’su Mert Karaibrahimoğlu "Türkiye’de her 100 kadından 99.7’si Penti markasını biliyor. Aynı zamanda Penti’yi deneyimleyen her 100 kadından 85’i sadık müşterimiz oluyor" diyerek, markanın tüketicisine olan vaadi ‘Hep benimle’ nin altını çizdi. Karaibrahimoğlu "Penti, kadınların hayatının her anına dokunuyor ve onlarda Penti’yi en yakın arkadaşları olarak konumlayarak ‘Penti Hep Benimle’ diyor" ifadesini kullandı.

 

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Gündem HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
"Çocuğunuzla uçurtma yapın ve uçurun" Milli Eğitim Bakanlığı, velilerin yaz tatilinde çocuklarıyla birlikte yapabilece..
Endeavor Türkiye, Girişimcilik Ekosistemini Geliştirmeye Devam Ediyor Endeavor Türkiye, Girişimcilik Ekosistemini Geliştirmeye Devam Ediyor Endeavor Girişimleri Foriba ve iyzico, ard arda gelen iki exit haberiyle Türkiye..
İETT’nin Trekking hatları 15 haziran’da sefere başlıyor İETT’nin Trekking hatları 15 haziran’da sefere başlıyor İETT’nin doğa yürüyüşü yapmak isteyen İstanbullular için açtığı D1 ve D2 numaral..
Servisçilere plaka tahditi hayırlı olsun Servisçilere plaka tahditi hayırlı olsun İstanbul’daki servis şoförlerinin uzun yıllardır bekledikleri plaka tahdidi soru..
  Ekonomi HABERLERİ
 Türkiye Uluslararası Doğrudan Yatırım Sıralamasında dört basamak yükseldi Türkiye Uluslararası Doğrudan Yatırım Sıralamasında dört basamak yükseldi Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Örgütü’nün (UNCTAD) 2019 Dünya Yatırım R..
Kar paylarında yüzde 19 fark Kar paylarında yüzde 19 fark Katılım bankalarının dağıttıkları kar payı oranları ortalaması, 10 Haziran 2019 ..
Emlak Katılım, payına düşen kar payını almayıp müşterilerine daha yüksek kar payı dağıtacak Emlak Katılım, payına düşen kar payını almayıp müşterilerine daha yüksek kar payı dağıtacak Emlak Katılım Bankası, müşterilere yansıyan kar paylarının piyasa koşullarına gö..
Katılım bankalarının Türk Bankacılık Sektöründeki payı yüzde 5,61 Katılım bankalarının Türk Bankacılık Sektöründeki payı yüzde 5,61 Katılım bankalarının Türk Bankacılık Sektöründeki payları Nisan 2019 itibarıyla ..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Zeytinburnu’nda Çevre Haftası Etkinliği Zeytinburnu’nda Çevre Haftası Etkinliği Çevre Haftası nedeniyle Zeytinburnu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkin..
Bayer’e Türk Kızılayı’ndan Platin Bağışçı Ödülü Bayer’e Türk Kızılayı’ndan Platin Bağışçı Ödülü Bayer, Kızılay bağışçılarının ödüllendirildiği “Kızılay Bağışçıları Ödül Töreni”..
Yeşilay’dan bağımlılıkla mücadele için küresel bildiri Yeşilay’dan bağımlılıkla mücadele için küresel bildiri Bağımlılıka mücadele ve ortak strateji belirlemek amacıyla Yeşilay’ın liderliğin..
Kızılayın 151. Yıl Dönümünde Bağışçılar Madalya ile Onurlandırıldı Kızılayın 151. Yıl Dönümünde Bağışçılar Madalya ile Onurlandırıldı Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türk Kızılayın 151. kuruluş yıldönümü sebebiyl..
  Söyleşi HABERLERİ
Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi avlusunda düzenlenen ..
İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ, Türkiye’nin 5G’ye geçiş serüvenine katkı sunacak önemli bir etkinliğe ev sa..
‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ ‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ İlahiyatçı yazar Prof. Dr. Ömer Döngeloğlu, Kağıthane’de, ‘’Peygamber Efendimizi..
Prof. Dr. Emre Alkin’den “Fırtınada Ayakta Kalma Sanatı” Tavsiyeleri  Prof. Dr. Emre Alkin’den “Fırtınada Ayakta Kalma Sanatı” Tavsiyeleri İstanbul Fuar Merkezi’nde 3 günden bu yana enerjide değişim ve dönüşümün tartışı..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Gelecek Teknolojide I-TECH kapılarını açtı Gelecek Teknolojide I-TECH kapılarını açtı Başkentin ilk teknoloji fuarı I-TECH, Ankara Üniversitesi'nde kapılarını açtı...
 İstanbul’da “Zanaat Haftası” heyecanı yaşanacak İstanbul’da “Zanaat Haftası” heyecanı yaşanacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-22 Haziran arasında düzenlenecek İ..
İBB’nin akıllı geri dönüşüm konteynerine uluslararası bir ödül daha İBB’nin akıllı geri dönüşüm konteynerine uluslararası bir ödül daha İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sıfır Atık vizyonu kapsamında hayata geçirdiğ..
Türk Telekom’da Siber Güvenlik Zirvesi Türk Telekom’da Siber Güvenlik Zirvesi Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezi’ni hayata geçiren Türk Telekom, yurt..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa'da, yaklaşık 4 bin 400 hak..
Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 5 gün önce Kağıthane Yahya Kemal Maha..
Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Ad..
Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Esenler’in yıllardır süregelen imar sorununun çözüme kavuşacağı, riskli yapıları..
  Projeler HABERLERİ
İstanbul Craft Week Şehrin Zanaat Rotaları Yeniden Keşfedilecek İstanbul Craft Week Şehrin Zanaat Rotaları Yeniden Keşfedilecek İstanbul UNESCO Tasarım Şehri projesi kapsamında hayata geçirilen İstanbul Craft..
Sultangazi’de Caddeler Prestij Kazanıyor Sultangazi’de Caddeler Prestij Kazanıyor Sultangazi Belediyesi ilçenin altyapı ve ulaşama yönelik çalışmalarına aralıksız..
İş Ortağı Programı ile kanal stratejisini hızlandırıyor İş Ortağı Programı ile kanal stratejisini hızlandırıyor Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki bayiler, yeni satış teşvik programından..
"İyilik Her Yerde" bu hafta taşımalı eğitim ve trafik güvenliğini ele alıyor Woman TV ekranlarında yayınlanan “İyilik Her Yerde” de bu hafta Michelin Türkiye..
  Spor HABERLERİ
 İBB’li sporcular madalya yağmurunu sürdürüyor İBB’li sporcular madalya yağmurunu sürdürüyor Türk sporunun lokomotifi İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, uluslararası ..
Fatihli sporcu gençlere kupa ve madalyaları verildi Fatihli sporcu gençlere kupa ve madalyaları verildi Fatih’te ‘Okullar Arası Sportif Turnuva’ müsabakalarında dereceye giren öğrencil..
Sağlıklı Yaşam İçin Spora Çocukken Başlamak Lazım Sağlıklı Yaşam İçin Spora Çocukken Başlamak Lazım Sabri Ülker Vakfı’nın Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğinde ilkokullarda hayata g..
Engelli Vatandaşlara Havuz Hizmeti Engelli Vatandaşlara Havuz Hizmeti Havaların ısınmasıyla birlikte engelli vatandaşlarını ücretsiz olarak havuz hizm..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu 29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu Esnaf Bülteni Dergisi’nin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ortak Akıl..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı