HABER AKIŞI

Kasko Sigortası Fiyatlarında İndirim Veren Kampanyalar

 Tarih: 22-07-2022 11:09:17
Türkiye’de en çok tercih edilen sigorta türleri arasında yer alan kasko sigortası, yaptırılması kanunen zorunlu olmayan bir sigorta türüdür. Kaza, çalınma, yangın gibi durumlarda araç sahibinin ve aracın uğrayabileceği hasarlara karşı maddi güvence sağlar.

Hem sıfır hem de ikinci el araçlara yapılabilen kasko sigortası, araç sahiplerine sunduğu teminatlar sayesinde sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilen bir sigorta türü olmuştur. Sunduğu avantajlar nedeniyle neredeyse her araç sahibinin yaptırdığı kasko sigortası, sizden kaynaklı oluşan kazalarda da aracınızı güvence altına alır.

Son yıllarda yaşanan gelişmeler ve ekonomik koşullardaki değişiklikler araç sahiplerinin tercih ve ihtiyaçlarına yönelik değişime de neden olmuşken çoğu sigorta firması kasko sigortası paketlerinde yenilikçi alternatifler ve indirim veren kampanyalar sunarak sürücülere kasko sigortası güvencesini aksatmamaları yönünde çağrı yapmaktadır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

Araç sahibinin ihtiyaçlarına yönelik olarak kapsamı değiştirilebilen kasko sigortası, temelde hasar ve kaza durumlarında ortaya çıkan masrafları karşılar. Çarpma, çarpışma, doğal afetler, yanma durumlarında oluşacak zararlara karşı güvence sağlayan kasko sigortası kapsamında araç hareket halinde veya sabitken, başka bir aracın veya yabancı bir maddenin çarpması sonucu meydana gelen hasarları güvence altına alır. Üçüncü kişilerin araca verdiği zarar, aracın ve parçalarının çalınması ve aracın yanması sonucu oluşan kayıplar da kasko sigortasının teminatları arasında bulunur. Bazı kasko poliçeleri yolda kalma durumlarında çekici hizmeti veya aracınız onarımdayken yedek araç sağlanması gibi imkanları da içerir.

Kasko Sigortası Fiyatı Ne Kadardır?

Kasko sigortası fiyatları ne kadar?” sorusunun cevabını belirleyen pek çok faktör bulunur. Fiyat hesaplanırken araç modeli, yaşı, hasarsızlık durumu, sürücünün yaşı gibi etkenler kasko sigortasının değerini belirler. Poliçeye eklenecek araç sahibin taleplerine ve ihtiyaçlarına yönelik farklı ek teminatlar da kasko sigortası fiyatını etkilemektedir.

Kasko Sigortasında Avantajlı Hizmet ve İndirim

Kasko, hasarsızlık indirimi kapsamında iyi sürücüleri ödüllendiren bir sisteme sahiptir. Sigortanın yapılmasını takip eden ilk yılda herhangi bir kaza yapılmaz ise sonraki yıl için yenilenecek olan kaskoya belirli bir oranda hasarsızlık indirimi yapılır ve araç kazaya karışmadığı sürece yapılan indirimin oranı yıldan yıla kademeli olarak artar. Aracını ve kendisini trafikte güvence altına almak isteyen her sürücü, kaza yapmadığı sürece hasarsızlık indiriminden faydalanabilir.

Ek olarak sigorta firmalarının sunduğu avantajlı hizmet paketlerinden ve kasko sigortasında indirim sunan kampanyalardan da yararlanılabilir. Kasko poliçelerinin daha uygun fiyatlar ile araç sahibin ihtiyaçlarına yönelik şekilde hazırlanması sunulan avantajların başında gelir. Pakete eklenen ayrıcalıklı asistans hizmetleri ve hasarsızlık indirimi de avantajlı hizmetler arasında yer alır.

Çoğu sigorta şirketi, müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak ekonomik avantajlar sağlamayı ve ürün konforunu artırmayı hedeflerken sundukları farklı kasko paketleri ve hizmetler ile de farklı ihtiyaçlara yönelik indirim yeniliklerini hayata geçirir. Bu sayede kasko sigortası yaptırdığınızda sürücü ihtiyaçlarına cevap veren ürünlerden farklı avantajlar ve indirimler ile faydalanmanız mümkün olur.

Kasko sigortası kapsamında indirim veren kampanyalar sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterir. Ancak araç temizlik hijyen ve bakım hizmetleri, mevsimsel lastik değişim işçiliği, lastik tamiri ve ücretsiz lastik saklama hizmetlerinde indirim sunulması yaygın olarak sunulan imkanlar arasında yer alır. Sürüş davranışlarına göre kişiye özel olarak tanımlanmış kasko hizmetlerinde bağlantılı araç teknolojilerinden yararlanılarak sürücülerin sürüş tarzıyla ilgili verilere göre ilave indirim gibi olanaklar da sağlanabilir.

  Bu haber 3265 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Ekonomi HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı