HABER AKIŞI

KAĞITHANE BELEDİYESİ SAĞLIK YATIRIMLARINI HIZLANDIRDI

 Tarih: 15-11-2020 18:54:49
Kağıthane Belediyesi pandemi döneminde hastanelerdeki yoğunluğu azaltmak adına ilçeye 2 yeni aile sağlığı merkezi kazandırdı.

Kağıthane Belediyesi'ne bağlı Merkez Mahallesi Yeni Kültür Merkezi'nde inşa edilen aile sağlığı merkezi hizmet vermeye başladı. Kağıthane Belediyesi tarafından tahsis edilen 450 m2 alanda 5 birimden oluşan Aile Sağlığı Merkezi; Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'ne bağlı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Kağıthane Eğitim Aile Sağlığı Merkezi'nde vatandaşlar rutin sağlık kontrollerini yaptırabilecek. Ayrıca muayene, kan tahlili, çocuk takip, aşı ve sağlık raporu çıkartma gibi hizmetler de alınabilecek. Aynı şekilde bir aile sağlığı merkezi de geçen haftalarda Gürsel Mahallesi’ne inşa edilmişti.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin pandemi nedeniyle sağlık alanındaki yatırımlarını hızlandırdıklarını söyledi Başkan Öztekin; ''Vatandaşlarımız hastanelerde yoğunluk oluşturmadan buralarda rutin sağlık kontrolleri ve muayenelerini olabilecekler. Kağıthane'mize hayırlı olsun.'' dedi.

  Bu haber 2957 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı