HABER AKIŞI

KAĞITHANE BELEDİYESİ’NDE HİZMET İÇİ EĞİTİM DÖNEMİ BAŞLADI

 Tarih: 21-02-2021 22:37:57
Kağıthane Belediyesi’nde vatandaşa daha kaliteli hizmet verebilmesi için personeller adına eğitim programları düzenlendi.

Kağıthane Belediyesi’nde iş başı yapan aday zabıta memurları için ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ eğitimi verildi. Devlet Memurları Kanununun 55 inci maddesi ve Aday Memurların Yetiştirilmelerine İlişkin Genel Yönetmelik kapsamında,  İSG Uzmanı Erkan Aydemir tarafından Belediye Meclis Salonu’nda; iş sağlığı ve güvenliğinin amacı, kapsamı, risk değerlendirmesi, meslek hayatlarında karşılaşabilecekleri iş kazaları ve önleyici tedbirler konularında detaylı bilgiler verildi.

Bir diğer eğitim programı da ihale işlemlerinde görevli personeller için yapıldı. Personellere son güncel yönetmelikler dahilinde 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu eğitimi İnşaat Mühendisi Muammer Savaş tarafından verildi. Eğitimin içeriğini; ilgili kanun çerçevesinde uyulması gereken kurallar, yapılması gereken işlemler ve ihalelerin sonuçlandırılması konularında neler yapılması gerektiği oluşturdu. Eğitimin sonunda katılanlar bireysel olarak mevzuat çerçevesinde tüm ihale sürecinde eksiksiz ve doğru olarak ihale süreci geçirebilme konusunda bilgi sahibi oldu.

  Bu haber 1257 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı