HABER AKIŞI

Kağıthane Belediye Personeli Afetlere Hazır

 Tarih: 20-10-2019 17:22:11
Kağıthane Belediyesi ve AFAD işbirliği ile belediye personeline afetlerle mücadele eğitimi verildi.

Kağıthane Belediyesi’ne bağlı 19 kişilik arama kurtarma ekibi; deprem, sel, yangın gibi afetlere karşı İstanbul AfetveAcil Durum YönetimiMüdürlüğü’nde (AFAD) eğitim aldı.

MüdürlüğüneğitimkampüsündeTemelAramaveKurtarmaeğitimialanekip, busayedeolasıbirafetanında can kayıplarınıönlemeyihedefliyor. EkiplereTemelAfetBilinci, İlk Yardım, EnkazdaveSeldeAramaKurtarma, YaralıTahliyesikonularındaeğitimlerverildi.

‘’Afet Çantası Her Evde Mutlaka Olmalı’’

Olası afetlere karşı tüm tedbirleri almada azami gayret gösterdiklerini belirten Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, afet çantasının önemine dikkati çekti: ‘’Olası bir afette bizim ve sevdiklerimizin yardım gelene kadar hayatını kurtaracak basit ama bir o kadar önemli bir tedbir var ki; o da afet çantasını her zaman evimizin bir köşesinde mutlaka bulundurmalıyız. Neredeyse hiç masrafsız ve zahmetsiz bu afet çantası gerekli anda bizi hayata bağlayan bir eşya olacak. Özellikle depremde insanların birçoğu uzun süre enkaz altında kaldıkları için ve acil müdahalede geç kalındığı için hayatlarını kaybediyor. Afet çantası evdeki en önemli eşyalarımızdan biri olmalı.’’ dedi.

Afet Çantasında Neler Olmalı?

Özellikle deprem gibi afetlerde hayati öneme sahip deprem çantasında;su, bisküvi, konserve, radyo, sağlık çantası, düdük, fener, pil, diş macunu, yağmurluk, battaniye gibi yaşam malzemeleri, ilk yardım ve temel sağlık malzemeleri ile şeker, kalp, tansiyon hastalarının ilaçları bulunuyor.

  Bu haber 521 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı