HABER AKIŞI

Kadınların bereket kapısı: Nar projesi

 Tarih: 16-03-2019 12:58:05
Esenlerli ev hanımlarının el emeği göz nuru ürünlerini e-ticaret sitesinde satarak ticarete atılmalarını sağlayan Esenler'in "Bereket Kapısı" Nar Projesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un katılımıyla hayata geçti.

Esenlerli ev hanımları ve girişimci kadınlar, son yılların en büyük girişimci hareketini başlattı ve Nar Projesi, Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hayata geçirildi. Nar Projesi kapsamında, Esenlerli ev hanımları el emeği göz nuru ürünlerini satabilecekleri e-ticaret sitesinde bir araya gelecekler ve ticarete atılacaklar.

İLK ÜRÜNLERİNİ BAKAN SELÇUK'A SATTILAR

Nar Projesi'nin tanıtımı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AK Parti İstanbul Milletvekili Halide İncekara, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ve Esenler'deki girişimci ev hanımlarının da katılımlarıyla gerçekleşti. Protokol üyeleri, program öncesinde Nar Projesi'ndeki kadınların açtığı ve el emeği ürünlerinin yer aldığı stantları gezdiler ve alışveriş yaparak, kadınlara destek oldular.

ÇOCUKLARIMIZA ÖRNEK OLUYORUZ

Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi'ne düzenlenen tanıtım programı, Nar Projesi'nde yer alan Nazlı Cuci'nin konuşmasıyla başladı. "Bu proje sayesinde çocuklarımıza örnek olabiliyoruz" diyen Nar Projesi katılımcısı Nazlı Cuci, "Eskiden beri yemek ve güzel sunumlar yapmaya ilgim vardı. Bu alanda bir iş yapmam için öneriler geliyordu ama sadece hobi olarak yapabiliyordum. Esenler Belediyesi'nden bir ay önce aldığım mesajdan sonra her şey değişti. Nar Projesi'ni anlatan mesajı aldıktan sonra hemen eğitimlere katıldım. E-ticaret nedir, nasıl faydalanılabilir gibi birçok konuda eğitim aldım ve kendime ait nazligıdalar.ist isminde bir sitem oldu. Ürünlerin fotoğrafları çekiyorum, ürün bilgilerinin girip fiyatlandırması yapıyorum. Daha sonra yetkililere gönderiyorum ve sitede yayınlanıyor. Nar Projesi'nin bir başka güzel özelliği de, sadece kendi ürünlerimizi değil, başka ürünleri de sayfamızda paylaşabiliyoruz. Birbirimize destek olup, satış yapmasına destek olabiliyoruz. Bu proje, kadınların ailesine ve çevresine kendi emekleriyle katkı sağlamasına imkan sağlıyor. Çocuklarımıza örnek olmamız konusunda bizleri destekliyor. Ev hanımlarını unutmadıkları için, fırsat verildiğinde neler yapabileceğimizi göstermemize vesile oldukları için Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu'ya ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

ESENLER'DEKİ HERKESİ ZENGİN EDECEĞİZ

Esenler'de yeni bir bereket kapısını açtıklarını söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler'deki herkesi zengin etme hayaliyle çalıştıklarını kaydederek, "Nar Projesi; hanemizi, şehrimizi, ülkemizi, gönlümüzü, sevgimizi, ruhumuzu bereketlendirecek. Esenler'deki kadınların yüzde 76'sı ev hanımı. Esenlerli ev hanımlarımız, çocuklarından ayrı kalmadan ev ekonomisine nasıl katkı sağlarlar diye düşündük. El emeği çarşıları açtık faydalı da oldu ama bir süre sonra pasta, börek satan dükkandan öteye geçmedi. Biz de hanımlarımızı dünya pazarına açmamız gerektiğini düşündük. Sadece Esenler, İstanbul, Türkiye değil dünya pazarına açılsınlar istedik. Bu konuda dünyada en etkili isimlere akıl danıştık. Bizim, Esenler'de herkesi zengin etme iddiamız var. İşte bu iddiayla bir arayışa girdik. Bu bir hayal değil çünkü bizim insanımız çalışkan, yetenekli, gayretli. 'Neden zengin olmasınlar?' dedik, elektronik, dijital ortamda marketler açalım ve hanımlarımızın el emeği ürünlerini pazarlayalım dedik, böylece Nar Projesi ortaya çıktı" dedi.

BELEDİYE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEK

Nar Projesi'nde yer alan kadınlara belediye olarak gerekli destekleri vereceklerini söyleyen Göksu, "Nar Projemizdeki el emeği ürünler için Nisan ayında, Beşiktaş-Mahmutbey hattı üzerinde bulunan Tekstilken metro istasyonu çıkışında ve Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi'nin önündeki büyük alanda teşhir salonları açacağız. Ürettiğiniz ürünlerin çekimlerinden ulaşımına kadar desteğini sağlayacağız yani binlerce market açacağız. Esenler'deki her bir hanımefendinin emeğini berekete, bereketi nakde, nakdi de huzura çevireceğiz inşallah. Ayrıca ürünlerin gıda hijyeni ve maliyet analizini denetleyeceğiz" diye konuştu.

NAR ŞİRKETLEŞİRSE ORTAK OLACAKSINIZ

Nar Projesi ile hayallerinin ne olduğunu da açıklayan Başkan Göksu, "Nar, belki 5 yıl sonra Türkiye'nin en büyük e-ticaret sitesi olacak. Nar, marka olup devleştiği zaman bu hanımlar bu şirketin ortağı olacak. Siz alın terinizi, emeğinizi, biz gücümüzü ortaya koyacağız. Siz zengin olacaksınız, biz mutlu olacağız.Bizim sizden beklediğimiz sadece duanız" dedi.

BİNLERE DEĞİL DÜNYAYA ULAŞACAKSINIZ

Nar Projesi'nin kadınları hem ticaretle hem de teknolojiyle buluşturmasının önemine dikkat çeken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Kadınlarımızın hayatın her alanında alın teri, el emeği, göz nuru var. Kadınlarımızın her yerde varlığını hissediyoruz. Çalışmayan kadın yok, kadın her gün çalışıp üretiyor. Siz, vaktinizi doğru ve değerli kılıyorsunuz yaptığınız ürünlerle. Nar Projesi, küçük emeklerin büyük faydalara kavuştuğu bir proje olacak. Evde bir olan, pazarda bin olacak inşallah. Belediyemiz, satış ve pazarlama konularında hanımlarımıza yardımcı olacak. Kadınlar sadece satıcıyla değil teknolojiyle ve e-ticaretle buluşuyorlar. Sloganda e-ticareti e-(v) ticaret olarak değiştirmeniz ve eve bağlamanız da ayrıca çok güzel. Ülkemizde e-ticaret hacmi her gün artıyor. Esenler Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu da, size bu büyüyen hacimden pay sunma derdinde. Sizler girişimlerinizi bir yerde sergileseniz bin kişiye ulaşabilirsiniz belki ama dijital teknoloji ile birlikte ürünlerini dünyaya sunacaksınız" ifadelerini kullandı.

'GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ'NİN BİR ÖRNEĞİ

"Bu proje, kadınlarımızın hedef yükselttiği, çok vizyonlu bir proje" diyen Bakan Selçuk, "Bakanlık olarak, kadınlarımızın girişimcilik ruhlarını arttıracak, istihdama katkı sağlayacak her türlü projeye destek veriyoruz. Kalkınma yerelden başlar. Belediyelerimizin böyle projeler üretmesi çok önemli. Esenler Belediyesi, gönül belediyeciliği ve sosyal belediyeciliğin çok güzel örneklerini sunuyor, ben tüm ekibe teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

ELLERİYLE YAPTILAR, BAKAN'A HEDİYE ETTİLER

Konuşmaların ardından Nar Projesi'ndeki kadınların el emeği ürünü örgü bebek ve çiçeklerle bezeli bir supla Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'a hediye edildi. Nar Projesi'nin Instagram hesabı üzerinden yapılan çekilişte broş kazanan Hamide Yılmaz'a hediyesini Bakan Selçuk verdi.

NAR PROJESİ EMEĞİ KAZANCA DÖNÜŞTÜRECEK

Nar Projesi, üreterek ailelerine gelir sağlamak isteyen ancak nereden başlayacaklarını bilemeyen ev hanımları için adeta bir yol gösterici olacak. 300 kadınla başlayacak proje sayesinde, kadınların üretimi desteklenerek, ticaret hayatına kazandırılmaları sağlanacak.

Ev hanımları ve girişimci kadınlar, evde ürettikleri; örgü, oyuncak  bebek, çanta, kağıt rölyef gibi el işi ürünler, süs eşyaları ve dekoratif ürünler ile mantı, içli köfte, börek, sarma, baklava gibi yöresel yiyecekleri e- ticaret sitesi üzerinden güvenle satışa sunabilecekler. Nar Projesi kapsamında günümüz teknoloji ve bilişim dünyasında ev hanımlarına sunacağımız bu hizmetle Esenler'de hane başı gelir yükselecek.

METROLARDA DA SERGİ VE SATIŞ OLACAK

Nar Projesi'nin Esenler'in en önemli iki metro istasyonunda (Birisi Esenler Metro İstasyonu, diğeri de Tekstilkent Metro İstasyonu) sergi salonu ve satış reyonları olacak. Her gün yüz binlerce yolcunun geçeceği bu sergi salonları ve satış reyonları Nar Projesi'nin gücüne güç katacak. Nar Projesi, Esenler'in "Bereket Kapısı" olacak.


 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Bakan Gül “Uygulandıkça karşımıza çıkan sorunların çözülmesi hukuk devletinin temel görevidir” Bakan Gül “Uygulandıkça karşımıza çıkan sorunların çözülmesi hukuk devletinin temel görevidir” Adalet Bakanlığı’nın İspanya ile birlikte yürüttüğü ve AB projesi olan Ceza Adal..
Bakan Selçuk, Bakan Selçuk, "Büyük Darülaceze Aile Buluşması"na Katıldı Bakan Selçuk: "Alışılmışın Dışında Bir Sosyal Hizmet Üretiyoruz"
İş dünyasında Sürdürülebilirliğin Oscar’ları 6 yaşında İş dünyasında Sürdürülebilirliğin Oscar’ları 6 yaşında Sosyal, ekonomik ve çevresel konularda önemli etkiler yaratan başarılı sürdürüle..
DuPont, babaların 5 gün olan doğum izni hakkını 4 haftaya çıkardı DuPont, babaların 5 gün olan doğum izni hakkını 4 haftaya çıkardı DuPont, çalışanlarının aile hayatına verdiği önemi vurgulamak amacıyla insan kay..
  Ekonomi HABERLERİ
Başkan Kopuz Başkan Kopuz "toprak kalitemizi korumak elimizde” İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz: “Toprak kalitemizi korumak elimizde…..
Yumurta fiyatları bizde düştü Irak’ta yükseldi Yumurta fiyatları bizde düştü Irak’ta yükseldi Tavukçuluk sektörü “VIV Türkiye 2019 Tavukçuluk Teknolojileri Uluslararası İhtis..
‘’Mobilyada taksit süresi 18 aya çıktı, ek düzenlemelerle sektörü yüzde 40 büyütebiliriz’’ ‘’Mobilyada taksit süresi 18 aya çıktı, ek düzenlemelerle sektörü yüzde 40 büyütebiliriz’’ Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu mobilya alımlarında kredi kartı taksitl..
Nakit akışınızı doğru yönetebiliyor musunuz? Nakit akışınızı doğru yönetebiliyor musunuz? Günümüzde şirketlerinin en önem verdiği konuların başında yer alan nakit akışı y..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Gümüşhaneliler Eyüpsultan’da buluştu Gümüşhaneliler Eyüpsultan’da buluştu İstanbul Seçimlerine Destek için İstanbul’a giden Gümüşhane Heyetine İstanbul Gü..
 “Uçtan uca yerlileşme politikası hayati önem taşımaktadır’’ “Uçtan uca yerlileşme politikası hayati önem taşımaktadır’’ Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, ASKON t..
Türk Kızılayı’ndan MNG Kargo’ya ödül Türk Kızılayı’ndan MNG Kargo’ya ödül Türk Kızılayı’nın 150. yılı özelinde hayata geçirmiş olduğu Kolide Ne Var kampan..
GÜDEF’ten gövde gösterisi GÜDEF’ten gövde gösterisi İstanbul Gümüşhane Dernekler federasyonu (GÜDEF)’in organize ettiği ve İçişleri ..
  Söyleşi HABERLERİ
“İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı “İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-22 Haziran arasında düzenlenecek İ..
Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi avlusunda düzenlenen ..
İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ, Türkiye’nin 5G’ye geçiş serüvenine katkı sunacak önemli bir etkinliğe ev sa..
‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ ‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ İlahiyatçı yazar Prof. Dr. Ömer Döngeloğlu, Kağıthane’de, ‘’Peygamber Efendimizi..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Bakan Selçuk, Engellilerde ve Yaşlılarda Dijital Dönüşüm Sempozyumu’na Katıldı Bakan Selçuk, Engellilerde ve Yaşlılarda Dijital Dönüşüm Sempozyumu’na Katıldı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanlığı D..
 Turizm sektöründe yenileme hareketinin ilk adımı yapı Fuarı’nda atıldı Turizm sektöründe yenileme hareketinin ilk adımı yapı Fuarı’nda atıldı İnşaat malzemesi ve turizm sektörü temsilcilerinden ‘yenileme’ iş birliği..
İnşaat sektörünü ateşleyecek yeni fikirler ve inovatif teknolojiler Yapı Fuarı’nda İnşaat sektörünü ateşleyecek yeni fikirler ve inovatif teknolojiler Yapı Fuarı’nda Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki e..
Global Somali Diaspora Konferansı’nın 3'üncüsü İstanbul’da Düzenlendi Global Somali Diaspora Konferansı’nın 3'üncüsü İstanbul’da Düzenlendi Ülkemizin küresel insani kalkınma hedefleri kapsamında kamu diplomasisi desteği ..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa'da, yaklaşık 4 bin 400 hak..
Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 5 gün önce Kağıthane Yahya Kemal Maha..
Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Ad..
Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Esenler’in yıllardır süregelen imar sorununun çözüme kavuşacağı, riskli yapıları..
  Projeler HABERLERİ
Küresel iklim değişikliği fotoğraf yarışması finalistlerinin fotoğrafları, Çöl Macerası Projesi’nde sergilendi Küresel iklim değişikliği fotoğraf yarışması finalistlerinin fotoğrafları, Çöl Macerası Projesi’nde sergilendi Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün "ÇÖL MACERASI PROJESİ" kapsamında Sarayk..
Zeytinburnu’na 26 Bin Metrekarelik “Rezerv Konut” Müjdesi Zeytinburnu’na 26 Bin Metrekarelik “Rezerv Konut” Müjdesi Zeytinburnu Beştelsiz Mahallesi’nde inşa edilecek Millet Bahçesi’nin tamamı Zeyt..
Zamanını aşan medeniyet: Özbekistan sergi ve sempozyumu açıldı Zamanını aşan medeniyet: Özbekistan sergi ve sempozyumu açıldı Türkiye’den Özbekistan’a ortak medeniyetimize bir yolculuk başlatan İnsan ve Med..
İstanbul Craft Week Şehrin Zanaat Rotaları Yeniden Keşfedilecek İstanbul Craft Week Şehrin Zanaat Rotaları Yeniden Keşfedilecek İstanbul UNESCO Tasarım Şehri projesi kapsamında hayata geçirilen İstanbul Craft..
  Spor HABERLERİ
Dört küçük pehlivan bir başpehlivana karşı Dört küçük pehlivan bir başpehlivana karşı Kağıthane Belediyesi’nin Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında bu yıl 28’ncisini d..
İBB yaz spor okulları başlıyor İBB yaz spor okulları başlıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından, 7-12 yaş arası..
Kağıthane yağlı güreşlerinde şampiyon belli oldu Kağıthane yağlı güreşlerinde şampiyon belli oldu Bu yıl 28.’si düzenlenen ve 400 güreşçinin katıldığı Kağıthane Yağlı Güreşleri’n..
 İBB’li sporcular madalya yağmurunu sürdürüyor İBB’li sporcular madalya yağmurunu sürdürüyor Türk sporunun lokomotifi İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, uluslararası ..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu 29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu Esnaf Bülteni Dergisi’nin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ortak Akıl..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı