HABER AKIŞI

İz Bırakacak Nesiller mavigün koleji’nde

 Tarih: 23-10-2019 22:44:41
Milli Eğitim Bakanımız Sn. Ziya Selçuk’un eğitimde teoriği ve pratiği bir araya getirmek, çocukların duygu düşünce ve eylem olarak bütünsel gelişimlerini sağlamak amacıyla önemsediği ve desteklediği “Tasarım Beceri Atölyeleri” Mavigün Eğitim Kurumları’nda yoğun bir şekilde faaliyet göstermektedir.

Mavigün Koleji’nde öğrencilerin gelişim yaşına ve yeteneklerine uygun şekilde planlanmış ilkokul ve ortaokulda birçok sanatsal atölye ve beceri kulüp vardır:  Maket Uçak Yapımı Atölyesi,  Ebru Sanatı Atölyesi, 3D Tasarım ve Modelleme Atölyesi, Resim Atölyesi, Plastik Sanatlar Atölyesi, Keçe Atölyesi, Lego  Atölyesi, Origami  Atölyesi’nde öğrencilerimiz el becerilerini ve sanat anlayışını geliştirmekte, Karate Kulübü, Masa Tenisi Kulübü, Okçuluk Kulübü, Basketbol Kulübü, Atletizm Kulübü, Satranç Kulübü gibi sportif kulüplerde ise öğrenciler  haftanın 3 günü özel eğitime tabi tutularak;  ilçe, il, ulusal ve uluslararası müsabakalara deneyimli antrenörler eşliğinde  hazırlanmaktadır.

 “Her çocuk Yeteneklidir” sloganı ile başlayan projede öğrenciler, hem yeteneklerini geliştirmekte, hem özgüvenlerini pekiştirmektedir.

“Bütün çabamız kültür, sanat,spor, bilim ve hayat becerilerinde çocuklarımıza derinlikli bir bakış açısı sunmak ve onların ellerini kullanmalarına fırsat vererek teori ve pratiği birleştirmek. Esas hedefimiz çocuğun tabiatına hürmet etmek ve onu bir hiza taşı olarak alıp takip etmek” diyen Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un bu sözleri doğrultusunda Mavigün’de “Beceri  Tasarım Atölyeleri ve Sosyal Kulüpler”  profesyonel şekilde devam etmektedir.

  Bu haber 395 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Eğitim HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı