HABER AKIŞI

İTO’dan “Kovid aklımda” kampanyası

 Tarih: 15-05-2020 13:56:20
- Mağazalar yeniden faaliyete geçmek için çalışmalarını hızlandırırken, İstanbul Ticaret Odası, yol gösterici nitelikte uyarı görselleri hazırladı

Görsellerde “Kovid aklımda temassız kart kullanmayı unutma”, "Aramızda 1.5 metrenin lafı mı olur", “Gönlünüz ferah kartınız temassız olsun" gibi uyarı mesajları yer alıyor

İTO Başkanı Avdagiç:

- “Kovid aklımda diyerek, tıpkı lades oyununda olduğu gibi ‘aklımda’ sözcüğünü uyarı mesajlarıyla taze tutmayı amaçladık”

- “Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın açıkladığı kademeli normalleşmeyi tamamlayacak tedbirleri hepimiz uygulamalıyız”


İstanbul Ticaret Odası (İTO), Kovid-19 sonrası kapılarını yeniden açacak mağazalar ve iş yerlerine yerleştirilmesi amacıyla uyarı mesajları içeren görsel uygulamalar hazırladı.
Mağaza ve dükkan kapıları ile iç bölümlerine konulacak uyarı sloganlarının, pandemi sonrası ‘yeni normal’in sorunsuz uygulanmasında yol gösterici olması hedefleniyor.
Özellikle müşterinin yoğun olarak bulunduğu alanlara yerleştirilecek görsellerde, “Kovid aklımda, temassız kart kullanmayı unutma”, “Gönlünüz ferah, kartınız temassız olsun", "Aramızda 1.5 metrenin lafı mı olur?", “Kovid aklımda, daha çok görüşmek için 14 kuralı unutma” şeklinde ifadeler yer alıyor. Görseller, dileyen firmaların kolaylıkla ulaşıp kullanabilmeleri için İTO’nun web sitesi www.ito.org.tr’de de yayınlandı.

- “Her tedbir, olası ikinci dalgaya önlem olacak”

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Kovid aklımda diyerek, tıpkı lades oyununda olduğu gibi ‘aklımda’ sözcüğünü uyarı mesajlarıyla canlı tutmayı amaçladık. Mağazalar yeniden açıldığında alacağımız her tedbir, olası ikinci salgın dalgasıyla karşı karşıya kalmamamıza katkıda bulunacak, olası ikinci dalgaya önlem olacak” dedi.
Uyulacak kuralların tezgahın önündekini de, ardındakini de güven ve sağlık içinde tutacağını kaydeden Avdagiç, “Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın açıkladığı kademeli normalleşmeyi tamamlayacak tedbirleri hepimiz uygulamalıyız” diye konuştu.
Şekib Avdagiç, şöyle konuştu:
“Mağazalarımız, restoranlar, berberler, imalat yerleri Kovid-19'dan sonra yeni alışveriş trendlerine hem kendilerini hem de müşterilerini hazırlıyor. Pandemiye karşı başarılı mücadelelerden birini yürüten ve diğer ülkelere örnek olan Türkiye’nin, normalleşme sürecinde de bu başarıyı göstermesi, uyarıları aklımızdan çıkarmamamızla mümkün olacaktır. Yeniden açılış olduğunda mağazanın düzenlenmesinden kuyruk yönetimine kadar birçok konu gündeme gelecek. Bu iş yerlerinde, işverenlerimizin de çalışanlarımızın da müşterilerimizin de ayrı ayrı dikkat edecekleri kurallar var. Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulu’nun açıklamalarına harfiyen uymaya devam etmeliyiz.”

  Bu haber 482 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda-Birlik HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı