HABER AKIŞI

İSTİB BAŞKANI ALİ KOPUZ: KANDİL MESAJI

 Tarih: 09-11-2019 22:05:04
İSTİB BAŞKANI ALİ KOPUZ: “HAZRETİ PEYGAMBERİN DÜNYAMIZI ŞEREFLENDİRDİĞİ GECEMİZ MÜBAREK OLSUN”

İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.s.) yeryüzünü teşriflerinin yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada, insanlığa rehber olarak gönderilen Peygamberimizin gelişiyle insanlığın hak, hukuk ve ahlakla tekrar buluştuğunu belirtti. Kopuz, “Bugün İslam âleminde bu değerler azaldıysa bunun nedeni Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s) yolundan uzaklaştığımız içindir” dedi.

Ali Kopuz, “Peygamberimizin gelişinden evvel nasıl korkunç bir cahiliye devri yaşandığı hepimizin malumu… İslam ile şereflenen insanları, cahiliye devrinden Asr-ı Saadet’e sevgili Peygamberimiz taşımıştır. Bugün ise İslam âlemine baktığımızda yine cahiliye devrine benzer manzaraları görüyorsak, bunun tek nedeni Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s.) yolundan, dolayısıyla da İslam’dan uzaklaşıldığı içindir.

Bilim ve teknolojinin öncülüğünü yapan, refah içinde yaşayan, hak, hukuk ve adaletin hüküm sürdüğü bir İslam dünyası ancak Peygamberimize yaklaşmakla mümkün olacaktır.

Bu münevver gecenin, tüm İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu vesileyle milletimizin ve İslam âleminin mevlit kandilini tebrik eder, Mevlid-i Nebi’nin birlik, beraberlik, kardeşlik duygularımızı pekiştirerek, İslam dünyasının dirilişine vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ederim” dedi.

  Bu haber 327 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda-Birlik HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı