HABER AKIŞI

İSTANBUL’UN GÜZELLİKLERİ PTT PULLARINDA

 Tarih: 25-11-2020 00:14:29
Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) tarafından, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul’a ait görsellere yer verilerek hazırlanan 2 (iki) değerli “İstanbul Konulu Sürekli Posta Pulları” ve ilkgün zarfı 24 Kasım 2020 tarihinde tedavüle sunuldu.

24 Kasım 2020 tarihinde tedavüle çıkan 50 Krş ve 6,5 TL bedelli “İstanbul Konulu Sürekli Posta Pulları” (36 x 52 mm boyutunda) ve söz konusu pula ait 9,00 TL bedelli ilkgün zarfı,adresinde, filateli cep uygulamasında ve PTT iş yerlerinde satışa sunuldu.

Söz konusu filatelik ürünün satışı ile aynı tarihte "Değerli Kağıtlar Daire Başkanlığı Filateli ve Abone İşleri Şube Müdürlüğü Ulus/ANKARA" adresinde "İstanbul Konulu Sürekli Posta Pulları 24.11.2020 İSTANBUL" ibareli ilkgün damgası kullandırılmaya başlandı. 

Koronavirüs salgınından dolayı toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT iş yerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerin filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilmeleri için; 24 Kasım 2020 tarihinde satışa sunulan ilkgün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilere, adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebilecek.

Müşterilerin, hazırlanan filatelik ürünler için (Filateli İşletme Prosedürüne uygun olması halinde) ilkgün damgası ve posta damgası talepleri, 24 Kasım 2020 tarihi itibari ile 3 ay içerisinde PTT AŞ’ye iletildiği takdirde karşılanacak. 

  Bu haber 4874 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Şirket - Kurumsal HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı