HABER AKIŞI

'İstanbul'da içinde 7 milyon cilt kitap olacak kütüphane kurulacak'

 Tarih: 21-06-2018 16:00:00
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, "İstanbul'da içinde 7 milyon cilt kitap olacak bir kütüphane kurulacak." dedi.

SAMSUN (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AK Parti'nin seçim kampanyası boyunca projelerini açıklayan parti olduğunu, muhalefetin ise AK Parti'nin projelerini durdurma yönünde hareket ettiğini söyledi.

Türkiye'nin yeni bir döneme girdiğine işaret eden Karaaslan, insanları yaşanabilir şehirlere kavuşturduklarını, bundan sonra yeni ihtiyaçları ve beklentileri karşılamaya yönelik çok önemli hamleleri olacağını anlattı.

"Millet Bahçeleri" projesinin bunlardan biri olduğunu aktaran Karaaslan, şöyle devam etti:

"Toplumda çok büyük heyecan uyandıran, toplumun ve şehirlerin ihtiyaçlarını göz önüne alan çok yeni bir modele geçiyoruz. Millet Bahçeleri Türkiye'nin gündemindeki en önemli başlıklardan biridir. Bugüne kadar 'ben çevreciyim' diyenlerin hayalini bile kuramadığı hamledir Millet Bahçeleri. Atatürk Havalimanı, dünyanın en büyük havalimanı açıldığında tamamen parka dönüşecek. Sadece burası Türkiye için değil, dünya için de çok önemli bir çekim merkezi haline gelecek. Şehir içindeki eski stadyumlar yıkılıp millet bahçesi olacak ve şehirlerimiz nefes alacak. Millet bahçeleri vatandaşlarımızın ailesi ile ağaçların altında stresini atacağı, şehirlerin çekim merkezi haline gelecek. Bu, devrim niteliğinde bir hamledir."

"Bu mekanlarda fikir üretilecek"

Millet Kıraathaneleri Projesi'nin de önemli olduğuna dikkati çeken Karaaslan, şunları kaydetti:

"Proje açıkladıktan sonra yine muhalefetin çok alışık olduğumuz tavrı ile karşılaştık. Kıraat Arapça'da 'okumak' anlamına gelir, hane de mekandır. Yani kıraathane yüzyıllardır olduğu gibi asıl anlamı ile buluştu. Dolayısıyla Cumhurbaşkanımızın açıkladığı bu proje, tarihteki anlamının güncellendiği, modernize edildiği, gençlerin okuduğu, araştırdığı, bunu yaparken arkadaşları ile sosyalleştiği, sohbet ettiği, internet imkanlarından faydalandığı bir mekandır. AK Parti iktidarı artık kültürü, sanatı, çevreyi merkezi alan, dolayısıyla şehirlerin temel sorunlarını çözmüş, bununla gurur duyan, diğer taraftan bunu geliştirmek için çok büyük bir iddiayı ortaya koyan anlayışla hareket etmektedir. Bana göre bu mekanlarda fikir üretilecek. Yeni fikirlere Türkiye'nin hiçbir dönem olmadığı kadar çok ihtiyacı var. "

Karaaslan, Millet Kütüphaneleri Projesi'ni de yeni dönemde hayata geçireceklerini dile getirerek, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bulunan kütüphanenin Avrupa ve dünyanın dikkatini çekecek bir mekan olduğunu vurguladı.

Burada 5 milyon cilt kitap bulunduğunu belirten Karaaslan, gençlerin gelecek ile ilgili hazırlayacağı projelere ve hedeflere zemin hazırlayacak bir kütüphane olduğunun altını çizdi.

Çiğdem Karaaslan, şunları söyledi:

"İstanbul'da içinde 7 milyon cilt kitap olacak bir kütüphane kurulacak. Burası sadece İstanbullular için değil dünya çapında ve farklı ülkelerden gelen turistlerin İstanbul'a gelmişken mutlaka göreceği bir alan olacak. Yani bizler emanet olarak aldığımız şehirlerimizde çok önemli yeni emanetler bırakacağız gelecek nesillere. 16 yıldır Türkiye'nin mimarları olarak ülkemizin bütün kentlerinde şehirleşme hamlelerini, toplu konut hamlelerini, ihtiyaçları, eğitimden sağlığa, ulaşımdan adalete kadar bütün alanlarda yaptığımız icraatlarda çevreyi, doğayı, insanı, bütün yaratılanları merkeze alan bir anlayışla kültür sanat üreten, inşallah gelecek kuşaklara ışık tutan mekanlar yapmayı hedefliyoruz."

AK Parti'nin yaptığı projelerle gençlerin büyük desteğini aldığını belirten Karaaslan, "AK Parti, Türkiye'de ilk kez, gençlerden hiçbir partinin almadığı kadar destek alarak 24 Haziran seçimlerinden çıkacak. Çünkü önümüzdeki dönemde vadettiğimiz yatırımların büyük bölümüyle gençlerin istihdam olanaklarından faydalanması, hem eğitim olanaklarının genişletilmesi hem bu imkanlara ulaşma kabiliyetinin artırılması hem de kültüre, sanata gençlerin ilgisinin yasal düzenlemelerle daha da genişletilmesini amaçlıyoruz. Çocuklar için de tasarım atölyeleri yapacağız. Onların hayal güçlerini güçlendirecek çok önemli yeni mekanlar tasarlayacağız." ifadelerini kullandı.

"Vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanımıza olan teveccühünü görüyoruz"

Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığının taşınacağını bildiren Karaaslan, bu alanın da şehrin nefes alması için tamamen park olarak vatandaşın kullanımına açılacağını anlattı.

Karaaslan, Samsun'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı mitingin tarihi rekor katılıma ulaştığını da aktararak, şöyle dedi:

"Zaten seçim çalışmaları esnasında vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanımıza olan teveccühünü görüyoruz. Samsun'daki mitingde halkımız sağanağa rağmen akın akın geldi ve Sayın Cumhurbaşkanımızla gönlünün bir olduğunu gösterdi. Çok önemli tarihi bir buluşmaya şahitlik ettik. Tarihi buluşmalar Samsun'da bu dönemde çok sıklıkla yaşanıyor ama sanırım bu rekordur. Bugüne kadar olmuş en güçlü birlikteliktir diyebiliriz. 18 Haziran günü bir milattır, bana göre seçim sonuçlarının da müjdecisidir. İnşallah bu coşkuyu kardeşlik ruhu pekiştirecek ve bunu 24 Haziran seçim sonuçlarına yansıtacağız. Bu iradeyi vatandaşlarımız sandıkta da gösterecektir diye umut ediyoruz. İnşallah Türkiye'nin iradesinin sandığa yansıdığı, çok güçlü olarak tecrübeden, birikimden, gelecek vizyonundan, hedefleri ve projesi olan AK Parti'den, Sayın Cumhurbaşkanımızdan yana yoğun şekilde vatandaşlarımızın oyunu kullanacağı bir miladı hep birlikte yaşayacağız."

Muhabir: İlyas Gün

  Kaynak: Anadolu Ajansı
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Katar İngiltere'den 24 savaş ve 9 eğitim uçağı aldı Katar İngiltere'den 24 savaş ve 9 eğitim uçağı aldı İngiltere’den Katar’a 24 Typhoon savaş uçağı ile 9 Hawk eğitim uçağı satışını ön..
İran'dan Instagram'a erişim engeli tehdidi İran'dan Instagram'a erişim engeli tehdidi İran Siber Alem Yüksek Konseyi Başkanı Firuzabadi, Instagram'ın, ülkede temsilci..
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İranlı mevkidaşı Zarif ile görüştü Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İranlı mevkidaşı Zarif ile görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile tel..
resim yok 'Ev temizlik ürünleri çocuklara kilo aldırabilir' Ev temizlik ürünlerinin çocuklarda bağırsak florasını değiştirerek küçük yaşta k..
  Ekonomi HABERLERİ
Trump, Çin'e yönelik tehditlerini sürdürüyor Trump, Çin'e yönelik tehditlerini sürdürüyor ABD Başkanı Donald Trump, "Eğer Çin çiftçilerimizi ve işçilerimizi hedef alırsa ..
Hanehalkı kullanılabilir fert gelirinde artış Hanehalkı kullanılabilir fert gelirinde artış Türkiye'de ortalama yıllık eşdeğer hanehalkı kullanılabilir fert geliri, geçen y..
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Dijital Dönüşüm Merkezleri kuruyoruz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Dijital Dönüşüm Merkezleri kuruyoruz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Sanayicilerimiz için Dijital Dönüşüm Merkezl..
Hazine 2,2 milyar lira borçlandı Hazine 2,2 milyar lira borçlandı Hazine, bugün düzenlediği tahvil ihalesinde 2 milyar 206,6 milyon lira borçlandı..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Alanında Uzmanlar Buluşuyor Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Alanında Uzmanlar Buluşuyor Askeri radar ve sınır güvenliği alanında üretim yapan savunma sanayinin önemli t..
"Beklentimiz faiz artışının kurlarda istikrarı sağlaması…” İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, Merkez Bankası Para P..
Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Lansmanı PATA Yönetim Kurulu Toplantısında Yapıldı! Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Lansmanı PATA Yönetim Kurulu Toplantısında Yapıldı! Sürdürülebilir kalkınma ve turizme katkı sağlamayı amaçlayan Twin Cities World T..
AVM'ler Çevir Kazı Yanmasın havasında AVM'ler Çevir Kazı Yanmasın havasında Bakan Albayrak'ın AVM'lerdeki dövizle kira ödemesine son verecek açıklamalarına ..
  Söyleşi HABERLERİ
Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı tüm uyarı, aldığı tüm önlemlere rağmen kontrolsüz k..
Sektöre kadın eli değdi Sektöre kadın eli değdi Türkiye Takım Tezgahları Sektörünün kadınların iş hayatına katılımının bir terci..
İŞKUR’un KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Workinton’da Başladı İŞKUR’un KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Workinton’da Başladı Workinton, Türkiye İş Kurumu İŞKUR’u, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştir..
MASAL DÜĞÜNLERİNİN ADRESİ MASAL DÜĞÜNLERİNİN ADRESİ 5 Eylül Çarşamba günü Feriye Palace’da basın mensuplarıyla bir araya gelen KM Ev..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Kakava Ateşi kadınlar için yandı Kakava Ateşi kadınlar için yandı Kırklareli Belediyesi tarafından bu yıl 28’incisi düzenlenen ‘’Karagöz Kültür Sa..
Türkiye'nin ilk kahve harmanı yarışması! Türkiye'nin ilk kahve harmanı yarışması! Tüyap Beylikdüzü’nde başlayan ULUSLARARASI ZUCHEX Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, 1..
Kişilik olgunluğu için 4 D şart Kişilik olgunluğu için 4 D şart Üsküdar Üniversitesi Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Anadolu Bul..
Türk mobilyası Şanghay Fuarı'na damga vurdu Türk mobilyası Şanghay Fuarı'na damga vurdu İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, dünyanın 200 fa..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli 2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli Türkiye’nin 20 milyonluk yapı stoğunun 7,5 milyonu risk altında
İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İmar barışı vatandaşın sorunlarını çözerken, kentsel dönüşüme ivme kazandıracak..
İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” Beykoz’da düzenlenen “Tokatköy Şehri- Sitare Yerinde Dönüşüm Tanıtım Programı ve..
Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Hükümetin çağrısıyla gerçekleşen faiz indirimi teşviğine GYODER, İNDER VE KONUTD..
  Projeler HABERLERİ
Doküman peşinden koşma devri bitti Doküman peşinden koşma devri bitti İşletmeler için iş yükü olan imza takibini sorun olmaktan çıkaran İmzala-Gönder,..
Anadolu Ajansından İran ve G. Kore Ajanslarıyla İş Birliği Anadolu Ajansından İran ve G. Kore Ajanslarıyla İş Birliği Bölgesel ve global ağını genişleten Anadolu Ajansı Asya ve Ortadoğu’nun iki önem..
TÜRKİYE ve GÜNEY KORE MÜTEAHHİTLERİ  GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR TÜRKİYE ve GÜNEY KORE MÜTEAHHİTLERİ GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) ve Güney Kore Müteahhitler Birliği (CAK), imz..
Van’da siber güvenlik eğitimi Van’da siber güvenlik eğitimi Van Bilişimciler Derneği’nin düzenlediği Etik Hacker Kampı tamamlandı. ESET’in a..
  Spor HABERLERİ
Galatasaray-Lokomotiv Moskova maçı beIN Sports'tan yayımlanacak Galatasaray-Lokomotiv Moskova maçı beIN Sports'tan yayımlanacak Galatasaray'ın UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu'nda Rusya'nın Lokomotiv Moskova tak..
A Milli Kadın Basketbol Takımı Dünya Kupası'na hazır A Milli Kadın Basketbol Takımı Dünya Kupası'na hazır 2018 FIBA Kadınlar Basketbol Dünya Kupası'nda mücadele edecek A Milli Kadın Bask..
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu: Dünya Kupası hedefine çok yaklaştık Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu: Dünya Kupası hedefine çok yaklaştık Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Türkoğlu, 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa El..
Phillip Cocu Süper Lig'de tek kaldı Phillip Cocu Süper Lig'de tek kaldı Akhisarspor'da Safet Susic ile yolların ayrılması ile Fenerbahçe Teknik Direktör..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
24. Milli ve Yerli  Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti 24. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti 23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti 22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti 21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı