HABER AKIŞI

'İstanbul'da içinde 7 milyon cilt kitap olacak kütüphane kurulacak'

 Tarih: 21-06-2018 16:00:00
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, "İstanbul'da içinde 7 milyon cilt kitap olacak bir kütüphane kurulacak." dedi.

SAMSUN (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AK Parti'nin seçim kampanyası boyunca projelerini açıklayan parti olduğunu, muhalefetin ise AK Parti'nin projelerini durdurma yönünde hareket ettiğini söyledi.

Türkiye'nin yeni bir döneme girdiğine işaret eden Karaaslan, insanları yaşanabilir şehirlere kavuşturduklarını, bundan sonra yeni ihtiyaçları ve beklentileri karşılamaya yönelik çok önemli hamleleri olacağını anlattı.

"Millet Bahçeleri" projesinin bunlardan biri olduğunu aktaran Karaaslan, şöyle devam etti:

"Toplumda çok büyük heyecan uyandıran, toplumun ve şehirlerin ihtiyaçlarını göz önüne alan çok yeni bir modele geçiyoruz. Millet Bahçeleri Türkiye'nin gündemindeki en önemli başlıklardan biridir. Bugüne kadar 'ben çevreciyim' diyenlerin hayalini bile kuramadığı hamledir Millet Bahçeleri. Atatürk Havalimanı, dünyanın en büyük havalimanı açıldığında tamamen parka dönüşecek. Sadece burası Türkiye için değil, dünya için de çok önemli bir çekim merkezi haline gelecek. Şehir içindeki eski stadyumlar yıkılıp millet bahçesi olacak ve şehirlerimiz nefes alacak. Millet bahçeleri vatandaşlarımızın ailesi ile ağaçların altında stresini atacağı, şehirlerin çekim merkezi haline gelecek. Bu, devrim niteliğinde bir hamledir."

"Bu mekanlarda fikir üretilecek"

Millet Kıraathaneleri Projesi'nin de önemli olduğuna dikkati çeken Karaaslan, şunları kaydetti:

"Proje açıkladıktan sonra yine muhalefetin çok alışık olduğumuz tavrı ile karşılaştık. Kıraat Arapça'da 'okumak' anlamına gelir, hane de mekandır. Yani kıraathane yüzyıllardır olduğu gibi asıl anlamı ile buluştu. Dolayısıyla Cumhurbaşkanımızın açıkladığı bu proje, tarihteki anlamının güncellendiği, modernize edildiği, gençlerin okuduğu, araştırdığı, bunu yaparken arkadaşları ile sosyalleştiği, sohbet ettiği, internet imkanlarından faydalandığı bir mekandır. AK Parti iktidarı artık kültürü, sanatı, çevreyi merkezi alan, dolayısıyla şehirlerin temel sorunlarını çözmüş, bununla gurur duyan, diğer taraftan bunu geliştirmek için çok büyük bir iddiayı ortaya koyan anlayışla hareket etmektedir. Bana göre bu mekanlarda fikir üretilecek. Yeni fikirlere Türkiye'nin hiçbir dönem olmadığı kadar çok ihtiyacı var. "

Karaaslan, Millet Kütüphaneleri Projesi'ni de yeni dönemde hayata geçireceklerini dile getirerek, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bulunan kütüphanenin Avrupa ve dünyanın dikkatini çekecek bir mekan olduğunu vurguladı.

Burada 5 milyon cilt kitap bulunduğunu belirten Karaaslan, gençlerin gelecek ile ilgili hazırlayacağı projelere ve hedeflere zemin hazırlayacak bir kütüphane olduğunun altını çizdi.

Çiğdem Karaaslan, şunları söyledi:

"İstanbul'da içinde 7 milyon cilt kitap olacak bir kütüphane kurulacak. Burası sadece İstanbullular için değil dünya çapında ve farklı ülkelerden gelen turistlerin İstanbul'a gelmişken mutlaka göreceği bir alan olacak. Yani bizler emanet olarak aldığımız şehirlerimizde çok önemli yeni emanetler bırakacağız gelecek nesillere. 16 yıldır Türkiye'nin mimarları olarak ülkemizin bütün kentlerinde şehirleşme hamlelerini, toplu konut hamlelerini, ihtiyaçları, eğitimden sağlığa, ulaşımdan adalete kadar bütün alanlarda yaptığımız icraatlarda çevreyi, doğayı, insanı, bütün yaratılanları merkeze alan bir anlayışla kültür sanat üreten, inşallah gelecek kuşaklara ışık tutan mekanlar yapmayı hedefliyoruz."

AK Parti'nin yaptığı projelerle gençlerin büyük desteğini aldığını belirten Karaaslan, "AK Parti, Türkiye'de ilk kez, gençlerden hiçbir partinin almadığı kadar destek alarak 24 Haziran seçimlerinden çıkacak. Çünkü önümüzdeki dönemde vadettiğimiz yatırımların büyük bölümüyle gençlerin istihdam olanaklarından faydalanması, hem eğitim olanaklarının genişletilmesi hem bu imkanlara ulaşma kabiliyetinin artırılması hem de kültüre, sanata gençlerin ilgisinin yasal düzenlemelerle daha da genişletilmesini amaçlıyoruz. Çocuklar için de tasarım atölyeleri yapacağız. Onların hayal güçlerini güçlendirecek çok önemli yeni mekanlar tasarlayacağız." ifadelerini kullandı.

"Vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanımıza olan teveccühünü görüyoruz"

Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığının taşınacağını bildiren Karaaslan, bu alanın da şehrin nefes alması için tamamen park olarak vatandaşın kullanımına açılacağını anlattı.

Karaaslan, Samsun'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı mitingin tarihi rekor katılıma ulaştığını da aktararak, şöyle dedi:

"Zaten seçim çalışmaları esnasında vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanımıza olan teveccühünü görüyoruz. Samsun'daki mitingde halkımız sağanağa rağmen akın akın geldi ve Sayın Cumhurbaşkanımızla gönlünün bir olduğunu gösterdi. Çok önemli tarihi bir buluşmaya şahitlik ettik. Tarihi buluşmalar Samsun'da bu dönemde çok sıklıkla yaşanıyor ama sanırım bu rekordur. Bugüne kadar olmuş en güçlü birlikteliktir diyebiliriz. 18 Haziran günü bir milattır, bana göre seçim sonuçlarının da müjdecisidir. İnşallah bu coşkuyu kardeşlik ruhu pekiştirecek ve bunu 24 Haziran seçim sonuçlarına yansıtacağız. Bu iradeyi vatandaşlarımız sandıkta da gösterecektir diye umut ediyoruz. İnşallah Türkiye'nin iradesinin sandığa yansıdığı, çok güçlü olarak tecrübeden, birikimden, gelecek vizyonundan, hedefleri ve projesi olan AK Parti'den, Sayın Cumhurbaşkanımızdan yana yoğun şekilde vatandaşlarımızın oyunu kullanacağı bir miladı hep birlikte yaşayacağız."

Muhabir: İlyas Gün

  Kaynak: Anadolu Ajansı
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
AA Yeni Medya Haberleri Yayın Yönetmeni Er: Haber ajansları sürekli kendini güncel tutmak zorunda AA Yeni Medya Haberleri Yayın Yönetmeni Er: Haber ajansları sürekli kendini güncel tutmak zorunda AA Yeni Medya Haberleri Yayın Yönetmeni Mustafa Fuat Er, haber ajanslarının tekn..
Trump'tan yardımcısı Pence'e tam güven Trump'tan yardımcısı Pence'e tam güven ABD Başkanı Trump, Başkan Yardımcısı Mike Pence'in sadakatinden şüphe ettiği idd..
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gençliği ihmal eden bir milletin istiklali tehdit altında demektir Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gençliği ihmal eden bir milletin istiklali tehdit altında demektir Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gençliği ihmal eden, gençlerine sırtını dönen, onların r..
AK Parti'ye 7 bin 180 kişi aday adaylığı başvurusu yaptı AK Parti'ye 7 bin 180 kişi aday adaylığı başvurusu yaptı AK Parti'ye 5-16 Kasım tarihleri arasında toplam 7 bin 180 kişi, belediye başkan..
  Ekonomi HABERLERİ
ABD'nin dijital reklam yatırımları yüzde 23 arttı ABD'nin dijital reklam yatırımları yüzde 23 arttı IAB ABD İnternet Reklam Yatırımları Raporu’na göre, ABD'de 2017’nin ilk yarısınd..
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bilecik: Rüzgar yoksa biraz küreklere yükleneceğiz TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bilecik: Rüzgar yoksa biraz küreklere yükleneceğiz TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bilecik, dünyada ucuz ve bol parayla büyüme rüzgar..
TURSAD Genel Başkanı Şahin: Turist sayısının 40 milyonu aşması öngörülüyor TURSAD Genel Başkanı Şahin: Turist sayısının 40 milyonu aşması öngörülüyor TURSAD Genel Başkanı Engin Şahin, "Bu yıl Türk turizm tarihinin rekoru kırılacak..
Gram altın 6 haftada yüzde 11 eridi Gram altın 6 haftada yüzde 11 eridi Altının gramı 6 haftadır üst üste değer kaybederek yatırımcısını üzerken bu döne..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
TÜSAD, sigara uyarısında bulundu TÜSAD, sigara uyarısında bulundu Etkin tütün kontrolü ile yılda 110 bin ölüm önlenebilir
MÜSİAD Ortadoğu’da temsilcilikler açıyor MÜSİAD Ortadoğu’da temsilcilikler açıyor Dünyanın her noktasına ulaşma hedefiyle faaliyetlerine devam eden MÜSİAD son ola..
İTO Başkanı Avdagiç: ‘Kısa Çalışma, firmaları dövize karşı koruma çemberine aldı’ İTO Başkanı Avdagiç: ‘Kısa Çalışma, firmaları dövize karşı koruma çemberine aldı’ “Kısa Çalışma Ödeneği, döviz dalgalanması gibi dönemsel şoklarda işten çıkarmal..
AKUT Kar Sporları Branşı Altyapı Sporcuları Sezonu Açtı AKUT Kar Sporları Branşı Altyapı Sporcuları Sezonu Açtı AKUT Spor Kulübü Kar Sporları branşımızdaki alt yapı sporcuları, sezonu açtılar...
  Söyleşi HABERLERİ
Türkiye Emlak Bankası, “TÜRKİYE EMLAK KATILIM BANKASI” olarak, yeniden doğdu. Türkiye Emlak Bankası, “TÜRKİYE EMLAK KATILIM BANKASI” olarak, yeniden doğdu. Türkiye Emlak Katılım Bankası, olarak yeniden doğan ve bu doğumda büyük emek ve ..
İş̧ Dünyası başarısızlık hikayelerini gençlere anlattı İş̧ Dünyası başarısızlık hikayelerini gençlere anlattı Türkiye’nin önemli başarılara imza atan gençlik oluşumlarından olan İstanbul Gen..
Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı tüm uyarı, aldığı tüm önlemlere rağmen kontrolsüz k..
Sektöre kadın eli değdi Sektöre kadın eli değdi Türkiye Takım Tezgahları Sektörünün kadınların iş hayatına katılımının bir terci..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
“Bilgi toplumuna geçiş trenini kaçırmayalım” “Bilgi toplumuna geçiş trenini kaçırmayalım” Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’ne ikinci gün konuk olan Eczacıbaşı Holding ..
İki STK Çatı Kuruluşu, İDSB ve TGTV İki STK Çatı Kuruluşu, İDSB ve TGTV Fuarı tertipleyen kuruluşlardan biri olan İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları..
Malatya’nın en iyileri belli oldu Malatya’nın en iyileri belli oldu Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema ..
Deri sektörünün devleri bu fuarda buluşuyor Deri sektörünün devleri bu fuarda buluşuyor Türkiye’de bir ilk; tamamı yerli markalar ile deri ve kürk fuarı
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Sarıgöl’de Kentsel Dönüşüm Konutları 2019 Yılında Teslim Edilmeye Başlıyor Sarıgöl’de Kentsel Dönüşüm Konutları 2019 Yılında Teslim Edilmeye Başlıyor Mahalle Buluşmaları kapsamında Sarıgöl Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Ba..
2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli 2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli Türkiye’nin 20 milyonluk yapı stoğunun 7,5 milyonu risk altında
İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İmar barışı vatandaşın sorunlarını çözerken, kentsel dönüşüme ivme kazandıracak..
İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” Beykoz’da düzenlenen “Tokatköy Şehri- Sitare Yerinde Dönüşüm Tanıtım Programı ve..
  Projeler HABERLERİ
MISTI Projesinin 2. yılı tamamlandı MISTI Projesinin 2. yılı tamamlandı Limak Vakfı tarafından fon desteği sağlanan Boğaziçi Üniversitesi ve Massachuset..
Ant Yapı İngiltere’de beşinci projesinin startını verdi Ant Yapı İngiltere’de beşinci projesinin startını verdi Ant Yapı’nın İngiltere’deki merkez ofisi Ant Yapı UK; 20-22 Eaton Place Konut Pr..
Aksa Doğalgaz, 18 İlçeye Doğal Gaz Arzı Sağlayacak Aksa Doğalgaz, 18 İlçeye Doğal Gaz Arzı Sağlayacak Aksa Doğalgaz, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin 100 günlük eylem planı kapsamında y..
‘Cari açığa yerli yazılım ve mühendislikle çözüm’ ‘Cari açığa yerli yazılım ve mühendislikle çözüm’ Pompa sektörünün en büyük firmalarından Türk UNOPOMP, elektrik faturalarının hız..
  Spor HABERLERİ
Türkiye C Ligi'ne düştü Türkiye C Ligi'ne düştü A Milli Futbol Takımı, UEFA Uluslar B Ligi 2. Grubu son sırada tamamlayarak alt ..
Türkiye İsveç'e 1-0 yenilerek C Ligi'ne düştü Türkiye İsveç'e 1-0 yenilerek C Ligi'ne düştü A Milli Futbol Takımı, UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup 4. ve son maçında konuk ettiğ..
Galatasaray'a Sinan Gümüş'ten kötü haber Galatasaray'a Sinan Gümüş'ten kötü haber Sinan Gümüş'ün sağ üst arka adale grubunda ileri düzeyde kanama ve yırtık tespit..
resim yok Fikret Orman başkanlığa yeniden aday Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, gelecek yılın mayıs ayında yapılacak olağa..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
Mustafa İçöz: “Trafikten men edilen aracın kimliği de yok edilmeli!” Mustafa İçöz: “Trafikten men edilen aracın kimliği de yok edilmeli!” İstanbul Ticaret Odası (İTO) Motorlu araçların tamir, bakım, üretim ve montaj ko..
Nuri Özelmacıklı: “İmar Barışı süresi uzatılarak harçlar taksitlendirilmeli” Nuri Özelmacıklı: “İmar Barışı süresi uzatılarak harçlar taksitlendirilmeli” Türkiye’nin en büyük ve en çok şubesi olan Gayri Menkul Danışmanlık Firmalarında..
27. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Dr. İbrahim Altan’ın katılımıyla gerçekleşti 27. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Dr. İbrahim Altan’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf bülteni Dergisinin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf buluşmaları Kızılay Gen..
24. Milli ve Yerli  Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti 24. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı