HABER AKIŞI

İsfanbul Tema Park Yerli ve Yabancı Turistlerin Vazgeçilmez Adresi

 Tarih: 28-09-2019 18:55:41
Yerli ve Yabancı Turistlerin Vazgeçilmez Adresi İsfanbul Tema Park “Dünya Turizm Günü” Kapsamında 2023 Turizm Hedefini Açıkladı.

İSFANBULRESORT’tan Rekor Hedef: 3 Milyon Turist

Türkiye’nin ilk tema parkını bünyesinde bulunduran, İstanbul’un gözde alışveriş, eğlence ve yaşam kompleksi İSFANBUL Tema Park, 30’a yakın birbirinden özel eğlence ünitesiyle donatılmış, 120 bin metrekarelik alana kurulu ve 18 bin kişilik kapasitesi ile 7’den 70’e yılda yaklaşık 500 bin turist ağırlıyor. Eğlence tutkunu yabancı turistlerin vazgeçilmezi haline gelen İSFANBUL Tema Park, turizme yön veren karar vericilerle ve turizmin paydaşlarıyla birlikte hazırladıkları özel eğlence paketlerini yerli ve yabancı turistlere sunuyor.

Avrupa’daki Tema Park’lar arasında “Enİyi İlk 10’’ da

Avrupa’daki tema parklar arasında iki yıl üst üste “En İyi ilk 10 Tema Park” arasına giren İSFANBUL, toplam 600 bin m2’lik bir alana konumlandırılmış alışveriş, eğlence ve yaşam kompleksinden oluşuyor. 200’e yakın mağazadan oluşan alışveriş merkezi tarafı ile 8 bin araçlık otopark kapasitesiyle yerli ve yabancı tüm ziyaretçiler tarafından tercih edilme sebebi haline geliyor.

Tankut Tonger, 2023Turizm Hedeflerini Açıkladı

“Eğlencenin başkenti” sloganı ile misafirlerine hizmet veren ve yılda yaklaşık 500 bin turist ağırlayan İstanbul’un eğlence, alışveriş ve sosyalleşme merkezi İsfanbul Tema Park’ın yönetici direktörü Tankut Tonger, turizm sektörüne yön verenlerin ‘Dünya Turizm Günü'nükutladı. “Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan turizm sektörü, her geçen gün ülkemize katma değer yaratarak globalalanda önemli bir farkındalığa imza atıyor. Birlikte omuz omuza çalıştığımız turizme yön veren tüm paydaşların bu özel gününü gönülden kutluyorum” dedi. Türkiye tanıtımına İsfanbul Tema Park olarak sürdürülebilir katkıda bulunmayı odak noktasına aldıklarının altını çizerek İSFANBUL Tema Park’ın 2023turizm hedeflerini açıklayan Tankut Tonger; ‘’2019 sezonunu henüz kapatmadık. Hala yoğunluğumuz devam ediyor.Okulların ara tatil dönemleri, Öğretmenler Günü, Yılbaşı, Sömestir gibi tatiller ve özel günler ile kış sezonunun da hareketli geçmesini bekliyoruz. Gelecek yıl hedefimiz İsfanbul Tema Park’ı 12 ay ziyaret edilebilecek bir turizm destinasyonuna dönüştürerek 1 milyon turisti parkımızdaağırlamak. Bunun yanı sıra tema parkımız, alışveriş merkezimiz veyeni eklenecek odaları ve kongre salonlarıyla genişleme çalışmalarına başladığımız otelimiz ile İsfanbul'u dev bir resort işletmesi haline getiriyoruz. Yeni yatırımlarla mevcutta kompleks genelinde 2 milyon olan turist ziyaretçi sayısını da 3 milyona çıkarmayı hedefliyoruz. Böylelikle 2023’te Türkiye’ye gelen her 10 turistten 1’inin eğlencenin başkenti İSFANBUL’u ziyaret etmesini sağlamak istiyoruz." şeklinde konuştu.

İSFANBUL Tema Park, 75 ülkede 35 bin alt acente ile aktif faaliyet yürüten, Türkiye'de TÜRSAB’a bağlı 11 bin seyahat acentesinden 7 bini ile direkt olarak çalışan IATI Turizmin üyesidir.

  Bu haber 844 defa okunmuştur.
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Ekonomi HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı