HABER AKIŞI

İŞÇİ VE İŞVERENLERİN İŞİ KOLAYLAŞTI

 Tarih: 27-06-2020 14:48:34
Kağıthane’de iş arayan vatandaşlar ile işverenleri bir araya getirecek İstihdam Hizmet Noktası açıldı.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in seçimler öncesinde vatandaşa sözünü verdiği 53 projeden biri olan İstihdam Hizmet Noktası, belediye binası yerleşkesinde açıldı. Başkan Öztekin bir vaadi daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek; ‘’Pandeminin olumsuz ekonomik etkilerinden vatandaşlarımızı korumak adına projemizi bir an önce hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın burada, niteliklerine en uygun işi bulmalarına yardımcı olacağız.’’ diye konuştu.

İstihdam Hizmet Noktası’nda; tüm sektör ve pozisyonlara uygun adaylar Kağıthane Belediyesi’ne bağlı uzman insan kaynakları ekibince ön mülakata tabi tutularak firmalara yönlendiriliyor. Bu sayede işe uygun işçi prensibiyle; firmalar en kısa sürede eleman ihtiyacını karşılayabilecekler. Yanı sıra vatandaşlar iş arayarak zaman ve efor kaybetmek yerine, İstihdam Noktası’na başvuruda bulunarak kendilerine en uygun işi de bulabilecekler. Belediye personeli iş arayan vatandaşlar adına firmalarla görüşecek.  İstihdam Noktası iş ve işçi bulmada vatandaşın işini oldukça kolaylaştırıyor.

Firmalar ayrıca eleman ihtiyaçlarını İstihdam Noktası’nda bulunan toplantı salonunda toplu mülakatlar yaparak da gerçekleştirebilecek. Büyük, orta ve küçük ölçekteki tüm işletmelere beyaz ve mavi yaka her sektör ve pozisyonda yönlendirme yapılabilecek.

İstihdam Hizmet Noktası hafta içi her gün 09.00-17.30 saatleri arasında hizmet verecek. Açılışa Başkan Öztekin ev sahipliği yaparken; Kaymakam Hasan Göç, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Cantürk, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve davetliler katıldı. Açılış programı pandemi tedbirleri çerçevesinde gerçekleşti.

  Bu haber 509 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı