HABER AKIŞI

İkbal Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Ümit Bulut: “Türkiye’de Adalet güçlüden değil, haklıdan yana”

 Tarih: 22-03-2021 01:37:00  -   Güncelleme: 22-03-2021 01:47:06
İkbal Turizm tüm kumpas ve oyunları boşa çıkardı. Türk adaleti İkbal Turizm’in yetki belgelerini iade etti. Firma Turizm Bakanlığı’nın haksız-hukuksuz iptal ettiği seyahat belgesini de kazandı. İkbal Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Ümit Bulut, “Firmamız yine “Rüya Gibi Umreler” sloganıyla ve “Herkes Umreye Gitsin” kampanyalarıyla vatandaşlarımıza efsane hizmetlerine devam edecek” müjdesini verdi.

2018 yılı Aralık ayında İkbal Turizm’e kumpas ve oyunlar düzenlendiğini, firmalarının bu kumpaslardan alnının akıyla çıktığını kaydeden İkbal Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Ümit Bulut, “Bizim tek suçumuz umreye gitmesi hayal olan fakir fukaraya “Herkes umreye gitsin” kampanyalarımızla çok uygun fiyatlarla umre programları düzenlemekti. Üstelik bu umre organizasyonlarımızda verdiğimiz sözleri sonuna dek yerine getirdik. Diyanet İşleri Başkanlığı bin 400 dolara umreci götürürken biz ise 650-700 dolara götürmekteydik. Dolayısıyla birilerinin husumetini üzerimize çektik. Bu kumpaslar da bize onun için kuruldu” dedi.

Haksız denetimler, hukuksuz tutanaklar

Bulut, “İkbal Turizm’in kurduğu otel, uçak zinciri ve kendi yemeği ile devasa organizasyonu resmi kurumların haksız tutanakları ile yıkılabilirdi. Denetleme ekipleri 180 günlük umre boyunca 175 gün bizleri denetledi ve denetim tutanakları ile firmamızın 3 yıl hac ve umre organizasyonu yapma yetkisini elimizden aldılar. Hukukçularımızla görüştük. Yasal olan “Organizasyon yapamazsınız ama başkalarına ürün satabilirsiniz” durumu ortaya çıkınca biz de başka firmalara umrecilerimizi transfer ederek çalışmalarımızı sürdürdük. Bu arada TÜRSAB devreye girdi, bizi “hac ve umre organizasyonu yapıyor” gibi gösterdi. Bizden savunma bile almadan bakanlığa müracaat edip ilgili kanunun 10’uncu maddesi gereğince kamu düzenini bozmak, ülke turizmine zarar vermek suçlamasıyla belgemizi iptal ettirdiler” diye konuştu.

Dedikodular, gıybet mekanizmaları

Bu süreçte çok büyük mağduriyetler yaşadıklarını belirten Bulut, “Devasa yatırımlarımız, uçak zincirleri, otellerimiz, şubelerimiz, personellerimiz mağdur oldu, işlerimiz birbirine karıştı. Fısıltı gazeteleri, dedikoducular ve gıybet mekanizmaları bilinçli şekilde devreye girerek iflas ettiğimiz dedikodularını yaydılar,  bizi zor duruma soktular. Zor günler geçirdik ama yılmadık, yıkılmadık.

Türkiye’de Adaletin güçlüden değil haklıdan yana olduğuna inanabilirsiniz!

Türk adaleti önünde hakkımızı sonuna dek aradık. Türk adaletine yaptığımız müracaatla tüm kumpaslardan, belge iptallerinden alnımızın akıyla çıktık. Bugüne kadar götürdüğümüz umrecilerimizin hayır duasıyla T.C Mahkemelerinin adaletiyle düzmece 12 cezayı kaldırttık. Türk adaleti belge iptal kararını da kaldırdı. İkbal dostlarına müjdelerim ki, Diyanet İşleri Hac Umre Kurulu tarafından verilen tüm cezalar bağımsız Türk Mahkemeleri tarafından kaldırıldı; haksız bir şekilde Turizm Bakanlığı tarafından iptal edilen seyahat belgemizin mahkemesini de kesin olarak kazandık. Allah’a şükür, maddi ve manevi sıkıntılarımız üzerimizden kalktı” ifadelerini kullandı.

1443 yılı umre sezonuna hazırlanıyoruz

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın önümüzdeki günlerde açıklayacağı 1443 Hicri yılı umre sezonuna hazırlandıklarını vurgulayan Bulut “Gene güzel hizmet, gene güzel fiyatlarla umre organizasyonlarımıza devam edeceğiz. “Herkes umreye gitsin” kampanyalarımız yine devam edecek. İkbal Turizm “Rüya gibi umreler” sloganıyla, efsane hizmetleriyle sektöre yaptığı öncülüğünü tüm gücüyle, enerjisiyle, dinamizmiyle sürdürecek. Şu ana kadar dualarını bizden esirgemeyen kardeşlerimizden, umrecilerimizden hayır dualarını yine eksik etmemelerini gönülden istiyorum, Rabbim bugüne kadar imkânı olmayan garip gurebayı götürdüğümüz umrecilerden aldığımız dualar neticesinde bizleri kimseye mahçup etmedi” açıklamasını yaptı.

  Bu haber 5223 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Şirket - Kurumsal HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı