HABER AKIŞI

İK’nın Yıldızları sahiplerini buldu

 Tarih: 24-04-2019 08:55:40
Türkiye’de İK’ya yön verenler, Secretcv HR Summit 2019’da buluşarak insan kaynaklarında dijitalleşme süreçleri ve çalışanlara yansımalarını değerlendirdi.

“Dijitalleşen İK- Duygular Nerede?” temasıyla gerçekleştirilen zirvede İK yöneticileri, dijitalleşme, makineler ve otomasyon arttıkça, şirketlerin çalışanlarına daha fazla odaklanacağını ve insanın daha değerli hale geleceğini kaydettiler.

Zirvenin ardından düzenlenen İK’nın Yıldızları Ödül Töreni’yle ise toplamda 147 firma ödül alırken 2019 yılında gerçekleştirilecek İK’nın Yıldızları Ödülleri için belirlenen yeni kriterlerin de duyurusu yapıldı.  

Türkiye’de insan kaynakları sektörünün gelişiminde öncü rol oynayan Secretcv.com, bu yıl ikincisini düzenlediği Secretcv HR Summit kapsamında, Türkiye’nin önde gelen firmalarının insan kaynakları uygulamalarını “Dijitalleşen İK – Duygular Nerede?" temasıyla İK dünyasının gündemine taşıdı. Türkiye’de insan kaynakları süreçlerinin dijitalleşmesi ve sosyal medya ile entegrasyonu konularına liderlik eden Secretcv.com, sektörün gelişimi ve desteklenmesi adına büyük önem taşıyan İK’nın Yıldızları Ödül Töreni’ni de tam gün süren zirvenin ardından düzenleyerek başarılı İK projeleri ve yöneticilerini ödüllendirdi.  

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin insan kaynakları üst düzey yöneticilerinin İK süreçlerinde yaşadıkları deneyimleri birbirinden ilginç ve aydınlatıcı sunumlarla paylaştığı Secretcv HR Summit 2019, zengin içeriğiyle yalnızca işveren markası, iç müşteriyle iletişim, teknolojinin ve sosyal medyanın sektöre olan etkileri gibi sektörün önemli konularını masaya yatırmakla kalmadı. Aynı zamanda kurumsal hayatın zorlu şartlarını esprili bir dille hicveden komedyen ve yazar Kaan Sekban’ın Talk Show’u, Kreş Doğaçlama Tiyatro Topluluğu’nun izleyicileri kahkahaya boğan skeçleri ve heyecanla beklenen İK’nın Yıldızları Ödül Töreni ile katılımcılara tüm gün boyunca keyif dolu anlar yaşattı.

İK’nın Yıldızları ödüllerine kavuştu

HR Summit 2019’un sonunda ise İK’nın Yıldızları Ödül Töreni ile, İK dünyasının en iyileri ödüllerine kavuştu. İK’nın Yıldızları kategorisinde 131 firma ödül alırken, 6 farklı özel kategoride de 16 firma ile toplamda 147 firma ödül almaya hak kazandı.

İK’nın Yıldızları / En Çok Çalışılmak İstenen Firma

Turkcell

Yapı Kredi

Pegasus

En İyi Görselli İş İlanı

ISS Tesis Yönetim Hizmetleri

General Mobile

Aegon Emeklilik ve Hayat

En İyi Videolu İş İlanı

Watsons

Madame Coco

Pronet Güvenlik Hizmetleri

En İyi QR Kodlu İş İlanı

Simit Sarayı

Media Markt

Boyner

En İyi İşveren Markası

Koton

Ekol Lojistik

Danone Türkiye

En İstikrarlı Büyüyen Şirket

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

2 milyon kişi Secretcv ile iş sahibi oldu

Sunuculuğunu Özge Ulusoy’un üstlendiği Secretcv HR Summit 2019’un açılış konuşmasını gerçekleştiren Secretcv.com CEO’su Okan Tütüncü, şirketin bu yıl 19’uncu yaşını kutladığını hatırlatırken, bu süreç zarfında Secretcv’nin benimsediği ‘iş bulmanın kolay yolu’ sloganının hakkını vererek, yaklaşık 2 milyon kişinin iş bulmasına aracılık ettiğini kaydetti. Tütüncü, daha kalifiye İK elemanlarının yetişmesi, nitelikli projelerin gerçekleşmesi ve çağın gereği olan dijitalleşmenin Türkiye İK sektöründe gelişmesi adına Secretcv HR Summit ve İK’nın Yıldızları Ödülleri’ni düzenleyerek çalışanlara ve sektöre destek verdiklerini vurguladı.

Yeni kurgusuyla İK’nın Yıldızları 2019’da daha da prestijli

Secretcv.com CEO’su Okan Tütüncü yaptığı konuşmada, 2019 yılı için yeniden kurgulanan İK’nın Yıldızları Ödül Töreni’nin de müjdesini verdi. Yeni kurgunun Öğretim Görevlisi, Danışman ve Koç Dr. Habibe Akşit tarafından gerçekleştirilen kapsamlı çalışmanın sonucu olduğunu ifade eden Tütüncü, “2019 yılında yepyeni bir ödüllendirme modeliyle karşınızda olacağız. Bu yeni yapıyla İK’nın Yıldızları ödüllerinin sahibi olmak çok daha zorlu ancak çok da prestijli olacak. Ödül kriterlerinin yenilenmesi, Secretcv’ye kayıtlı olan 22 milyon kişiden değerlendirmeye katılanlar tarafından yapılacak olan halk oylaması, jüri değerlendirmesi ve diğer kriterlerle 2019 İK’nın Yıldızları Ödül Töreni, kıran kırana bir mücadeleye sahne olacak” dedi.

Yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek İK’nın Yıldızları Ödülleri, İstihdamın Yıldızları, Adayların Yıldızları, İK’nın Yıldızları ve Jüri Özel Ödülü olmak üzere 4 ana kategoride verilecek.

İstihdamın Yıldızları kategorisine başvuracak olan kurumların en az 20 adet ilan yayınlamış olmaları, başvuru cevaplama oranının en az %98 olması, başvuru cevaplama süresinin maksimum 60 gün olması ve en az 1 adet videolu ya da görsel ilan yayınlamış olmaları gerekiyor.

Adayların Yıldızları kategorisinde 5 farklı ödül verilirken, sonuçlar Secretcv.com aday oylaması ile belirlenecek. Buna göre kazananlara, En iyi işveren markası, En çok çalışılmak istenen firma, En iyi videolu iş ilanı, En iyi görselli iş ilanı ve Kurum kültürünü iş ilanına en iyi yansıtan firma ödülleri takdim edilecek.

Özel bir ödül modelinin geliştirildiği İK’nın Yıldızları kategorisinde ise başvuru yapan kuruluşlar zorlu bir değerlendirme sürecinden geçecekler. Model kriterlerinin talep ettiği şekilde ödül jürisine bir proje sunacak olan katılımcılar, projeleri kabul edildiği takdirde bu kriterler çerçevesinde mülakata girecekler. Değerlendirme sonunda İşe alımın yıldızı, Oryantasyonun yıldızı, Pozitif ayrımcılığın yıldızı, Genç ve yeni mezun istihdamına öncelik, Kadın istihdamına öncelik, Engelli istihdamına öncelik, Aralı kariyere fırsat alanlarında ödüller sunulacak.

İK’nın Yıldızları ödül ilkeleri içinde yer alan “Birlikte Öğrenme” ve “Gelişme” ilkeleri gereği jüri,  Jüri Özel Ödülü’nü kuruluşlara verebileceği gibi, kişilere de verebilecek.

Dijitalleşen İK çalışana yönelik odaklanmayı artırdı

Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus'da, 17 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen Secretcv HR Summit 2019’da, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri sunumlar gerçekleştirdi. Ana Sponsorluğunu Assessment Systems, İletişim Sponsorluğunu ise Turkcell’in üstlendiği etkinlikte, Ticket Restaurant Edenred, Teknosa, QNB Finansbank, Altınbaş Üniversitesi, British Time, Kiğılı, Yves Rocher, Apartman Sahne, CVPLUS ve Sosyalik Medya da sponsorlar arasında yer aldı.

 

 

 

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Gündem HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Logo, Turquality® destek programına dahil edilen ilk yazılım şirketi oldu Logo, Turquality® destek programına dahil edilen ilk yazılım şirketi oldu Türkiye’nin en değerli bilişim markası Logo Yazılım, küresel Türk markaları oluş..
UEFA Süper Kupa Finali’ne NISSAN Damgası UEFA Süper Kupa Finali’ne NISSAN Damgası Liverpool ve Chelsea arasında İstanbul’da oynanan UEFA Süper Kupa Finali’nin res..
Kamuoyu bilgilendirme Kamuoyu bilgilendirme Son günlerde, bazı haber siteleri ve sosyal medyada yer alan, "Bayrampaşa Hali’n..
Konutların yarısında DASK  bulunmuyor Konutların yarısında DASK bulunmuyor Generali Sigorta Direkt Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ker..
  Ekonomi HABERLERİ
Türkiye’nin en büyük 2. mobilya ihracatçısından istihdama katkı Türkiye’nin en büyük 2. mobilya ihracatçısından istihdama katkı Türkiye genelinde 170, yurt dışında ise 31 mağazası bulunan Kilim Mobilya, yurt..
İş-yaşam dengesinde sonuncuyuz İş-yaşam dengesinde sonuncuyuz OECD tarafından yapılan araştırmaya göre, Türkiye iş-yaşam dengesinde Avrupa'dak..
ABD'ye ihracatın püf noktaları ABD'ye ihracatın püf noktaları TABA-AmCham, Türk iş dünyasına ABD'de yatırım yapmanın inceliklerini, hazırladığ..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Kızılay 4 kıta ve 51 ülkede kurban kesimlerini tamamladı Kızılay 4 kıta ve 51 ülkede kurban kesimlerini tamamladı İhtiyaç sahiplerinin sofrasına kurban bereketini ulaştırmak için 12 yıldır vekâl..
Büyükşehir ve AFAD’dan kurtarma tatbikatı Büyükşehir ve AFAD’dan kurtarma tatbikatı Muğla Büyükşehir Belediyesi ve altı farklı kurumun katıldığı kaza ve yangın tatb..
Buğday Derneği, Küçükçekmece organik pazardan çekildi Buğday Derneği, Küçükçekmece organik pazardan çekildi 2014 yılında, Küçükçekmece Belediyesi ve Arenapark AVM işbirliğiyle kurulan, Buğ..
İZODER: “Korkmak yerine güvenli binalarla depreme hazırlıklı olmalıyız” İZODER: “Korkmak yerine güvenli binalarla depreme hazırlıklı olmalıyız” Yatılım sektörünün çatı örgütü İZODER, 8 Ağustos’ta Ege Bölgesi’nde yaşanan depr..
  Söyleşi HABERLERİ
Avustralya Büyükelçisi Marc Innes-Brown ve Eşi Neda Alemohammed Avustralya Büyükelçisi Marc Innes-Brown ve Eşi Neda Alemohammed Ülkemizin yer aldığı siyasi coğrafya konusunda sahip olduğu büyük donanımla, Tür..
Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı hakim savcı adayları ile bir araya geldi Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı hakim savcı adayları ile bir araya geldi Ünlü tarihçiden hakim ve savcı adaylarına özel hayat vurgusu
“İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı “İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-22 Haziran arasında düzenlenecek İ..
Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi avlusunda düzenlenen ..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
27. WorldFood İstanbul Fuarı gıda sektörünün geleceğini masaya yatırmaya hazırlanıyor 27. WorldFood İstanbul Fuarı gıda sektörünün geleceğini masaya yatırmaya hazırlanıyor Türk gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası olan 27. Uluslararası Gıda Ürü..
Triatlon'da Balkan Şampiyonası heyecanı İstanbul’da Triatlon'da Balkan Şampiyonası heyecanı İstanbul’da Avrupa’da futboldan sonra en fazla lisanslı sporcuya sahip branş olan triatlon, ..
Türkiye’de ilk kez anne ve anne adayları, Üsküdar’da emzirme şenliğinde buluştu Türkiye’de ilk kez anne ve anne adayları, Üsküdar’da emzirme şenliğinde buluştu Üsküdar Belediyesi, Emzirme Haftası dolayısıyla, Sağlık Bakanlığı ve TEMAS Emzir..
Endüstriyel reklamcılar, Eylül ayında İstanbul’da bir araya geliyor Endüstriyel reklamcılar, Eylül ayında İstanbul’da bir araya geliyor Endüstriyel reklam dünyası, Eylül ayında gerçekleşecek olan 21. Uluslararası SIG..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: “Yeni ‘Deprem Yönetmeliği’ ile kentsel dönüşüm şimdi başlıyor” Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: “Yeni ‘Deprem Yönetmeliği’ ile kentsel dönüşüm şimdi başlıyor” Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, ‘17 Ağustos 1999 Marmara Dep..
98 Bin riskli yapının 56 bini yenilendi 98 Bin riskli yapının 56 bini yenilendi 17 Ağustos'un 20'nci yıl dönümünde, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu..
Yahya Kemal sakinlerinin kentsel dönüşüm sevinci Yahya Kemal sakinlerinin kentsel dönüşüm sevinci Yahya Kemal Mahallesi sakinleri, bölgede başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarıy..
Kentsel Dönüşüm’ün yerini kırsal dönüşüm almalı Kentsel Dönüşüm’ün yerini kırsal dönüşüm almalı İSTİB Başkan Yardımcısı Hakkı İsmet Aral, Tarım ve Orman Bakanlığının kısa, orta..
  Projeler HABERLERİ
Beyazıt Meydanı, Turgut Cansever’in ödüllü projesiyle canlanacak Beyazıt Meydanı, Turgut Cansever’in ödüllü projesiyle canlanacak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beyazıt Meydanı’nın yıllardır ihmal edildiğini belir..
 “Çatısı güçlü olmayan yapı depreme hazır değildir” “Çatısı güçlü olmayan yapı depreme hazır değildir” Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Şena..
Kobi’lerin sadece yüzde %49’u yıkıcı afetlere hazır Kobi’lerin sadece yüzde %49’u yıkıcı afetlere hazır KOBİ’lerde Afet Direnci Araştırması’nın sonuçları yayınlandı. Afetlere karşı far..
 Akılcı borçlanma ve finansal kaldıraç etkisi Akılcı borçlanma ve finansal kaldıraç etkisi Proje finansmanı için akılcı borçlanma tüm faktörlerin bir arada düşünüldüğü ve ..
  Spor HABERLERİ
İBB İtfaiyesi, uluslararası spor oyunlarında 20 madalya kazandı İBB İtfaiyesi, uluslararası spor oyunlarında 20 madalya kazandı İBB İtfaiyesi, Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları’nda (WPFG) 6 günde 4’ü altın topl..
Sigortam.net İTÜ Basket sezon açılışını yaptı Sigortam.net İTÜ Basket sezon açılışını yaptı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) efsanevi basketbol takımı Sigortam.net İTÜ Ba..
Premier Lig'in bir maçı 9 milyon 400 bin euro Premier Lig'in bir maçı 9 milyon 400 bin euro KPMG Football Benchmark ekibinin analizine göre; bu hafta sonu başlayacak İngilt..
‘Engellere Özgürce Kulaç' Atıyorlar ‘Engellere Özgürce Kulaç' Atıyorlar Zeytinburnu ilçesinde ikamet eden engelli çocuklar ve yetişkinler Zeytinburnu Be..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, “IV. Ulusal Saha Epidemiyoloji..
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı