HABER AKIŞI

İK’nın Yıldızları sahiplerini buldu

 Tarih: 24-04-2019 08:55:40
Türkiye’de İK’ya yön verenler, Secretcv HR Summit 2019’da buluşarak insan kaynaklarında dijitalleşme süreçleri ve çalışanlara yansımalarını değerlendirdi.

“Dijitalleşen İK- Duygular Nerede?” temasıyla gerçekleştirilen zirvede İK yöneticileri, dijitalleşme, makineler ve otomasyon arttıkça, şirketlerin çalışanlarına daha fazla odaklanacağını ve insanın daha değerli hale geleceğini kaydettiler.

Zirvenin ardından düzenlenen İK’nın Yıldızları Ödül Töreni’yle ise toplamda 147 firma ödül alırken 2019 yılında gerçekleştirilecek İK’nın Yıldızları Ödülleri için belirlenen yeni kriterlerin de duyurusu yapıldı.  

Türkiye’de insan kaynakları sektörünün gelişiminde öncü rol oynayan Secretcv.com, bu yıl ikincisini düzenlediği Secretcv HR Summit kapsamında, Türkiye’nin önde gelen firmalarının insan kaynakları uygulamalarını “Dijitalleşen İK – Duygular Nerede?" temasıyla İK dünyasının gündemine taşıdı. Türkiye’de insan kaynakları süreçlerinin dijitalleşmesi ve sosyal medya ile entegrasyonu konularına liderlik eden Secretcv.com, sektörün gelişimi ve desteklenmesi adına büyük önem taşıyan İK’nın Yıldızları Ödül Töreni’ni de tam gün süren zirvenin ardından düzenleyerek başarılı İK projeleri ve yöneticilerini ödüllendirdi.  

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin insan kaynakları üst düzey yöneticilerinin İK süreçlerinde yaşadıkları deneyimleri birbirinden ilginç ve aydınlatıcı sunumlarla paylaştığı Secretcv HR Summit 2019, zengin içeriğiyle yalnızca işveren markası, iç müşteriyle iletişim, teknolojinin ve sosyal medyanın sektöre olan etkileri gibi sektörün önemli konularını masaya yatırmakla kalmadı. Aynı zamanda kurumsal hayatın zorlu şartlarını esprili bir dille hicveden komedyen ve yazar Kaan Sekban’ın Talk Show’u, Kreş Doğaçlama Tiyatro Topluluğu’nun izleyicileri kahkahaya boğan skeçleri ve heyecanla beklenen İK’nın Yıldızları Ödül Töreni ile katılımcılara tüm gün boyunca keyif dolu anlar yaşattı.

İK’nın Yıldızları ödüllerine kavuştu

HR Summit 2019’un sonunda ise İK’nın Yıldızları Ödül Töreni ile, İK dünyasının en iyileri ödüllerine kavuştu. İK’nın Yıldızları kategorisinde 131 firma ödül alırken, 6 farklı özel kategoride de 16 firma ile toplamda 147 firma ödül almaya hak kazandı.

İK’nın Yıldızları / En Çok Çalışılmak İstenen Firma

Turkcell

Yapı Kredi

Pegasus

En İyi Görselli İş İlanı

ISS Tesis Yönetim Hizmetleri

General Mobile

Aegon Emeklilik ve Hayat

En İyi Videolu İş İlanı

Watsons

Madame Coco

Pronet Güvenlik Hizmetleri

En İyi QR Kodlu İş İlanı

Simit Sarayı

Media Markt

Boyner

En İyi İşveren Markası

Koton

Ekol Lojistik

Danone Türkiye

En İstikrarlı Büyüyen Şirket

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

2 milyon kişi Secretcv ile iş sahibi oldu

Sunuculuğunu Özge Ulusoy’un üstlendiği Secretcv HR Summit 2019’un açılış konuşmasını gerçekleştiren Secretcv.com CEO’su Okan Tütüncü, şirketin bu yıl 19’uncu yaşını kutladığını hatırlatırken, bu süreç zarfında Secretcv’nin benimsediği ‘iş bulmanın kolay yolu’ sloganının hakkını vererek, yaklaşık 2 milyon kişinin iş bulmasına aracılık ettiğini kaydetti. Tütüncü, daha kalifiye İK elemanlarının yetişmesi, nitelikli projelerin gerçekleşmesi ve çağın gereği olan dijitalleşmenin Türkiye İK sektöründe gelişmesi adına Secretcv HR Summit ve İK’nın Yıldızları Ödülleri’ni düzenleyerek çalışanlara ve sektöre destek verdiklerini vurguladı.

Yeni kurgusuyla İK’nın Yıldızları 2019’da daha da prestijli

Secretcv.com CEO’su Okan Tütüncü yaptığı konuşmada, 2019 yılı için yeniden kurgulanan İK’nın Yıldızları Ödül Töreni’nin de müjdesini verdi. Yeni kurgunun Öğretim Görevlisi, Danışman ve Koç Dr. Habibe Akşit tarafından gerçekleştirilen kapsamlı çalışmanın sonucu olduğunu ifade eden Tütüncü, “2019 yılında yepyeni bir ödüllendirme modeliyle karşınızda olacağız. Bu yeni yapıyla İK’nın Yıldızları ödüllerinin sahibi olmak çok daha zorlu ancak çok da prestijli olacak. Ödül kriterlerinin yenilenmesi, Secretcv’ye kayıtlı olan 22 milyon kişiden değerlendirmeye katılanlar tarafından yapılacak olan halk oylaması, jüri değerlendirmesi ve diğer kriterlerle 2019 İK’nın Yıldızları Ödül Töreni, kıran kırana bir mücadeleye sahne olacak” dedi.

Yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek İK’nın Yıldızları Ödülleri, İstihdamın Yıldızları, Adayların Yıldızları, İK’nın Yıldızları ve Jüri Özel Ödülü olmak üzere 4 ana kategoride verilecek.

İstihdamın Yıldızları kategorisine başvuracak olan kurumların en az 20 adet ilan yayınlamış olmaları, başvuru cevaplama oranının en az %98 olması, başvuru cevaplama süresinin maksimum 60 gün olması ve en az 1 adet videolu ya da görsel ilan yayınlamış olmaları gerekiyor.

Adayların Yıldızları kategorisinde 5 farklı ödül verilirken, sonuçlar Secretcv.com aday oylaması ile belirlenecek. Buna göre kazananlara, En iyi işveren markası, En çok çalışılmak istenen firma, En iyi videolu iş ilanı, En iyi görselli iş ilanı ve Kurum kültürünü iş ilanına en iyi yansıtan firma ödülleri takdim edilecek.

Özel bir ödül modelinin geliştirildiği İK’nın Yıldızları kategorisinde ise başvuru yapan kuruluşlar zorlu bir değerlendirme sürecinden geçecekler. Model kriterlerinin talep ettiği şekilde ödül jürisine bir proje sunacak olan katılımcılar, projeleri kabul edildiği takdirde bu kriterler çerçevesinde mülakata girecekler. Değerlendirme sonunda İşe alımın yıldızı, Oryantasyonun yıldızı, Pozitif ayrımcılığın yıldızı, Genç ve yeni mezun istihdamına öncelik, Kadın istihdamına öncelik, Engelli istihdamına öncelik, Aralı kariyere fırsat alanlarında ödüller sunulacak.

İK’nın Yıldızları ödül ilkeleri içinde yer alan “Birlikte Öğrenme” ve “Gelişme” ilkeleri gereği jüri,  Jüri Özel Ödülü’nü kuruluşlara verebileceği gibi, kişilere de verebilecek.

Dijitalleşen İK çalışana yönelik odaklanmayı artırdı

Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus'da, 17 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen Secretcv HR Summit 2019’da, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri sunumlar gerçekleştirdi. Ana Sponsorluğunu Assessment Systems, İletişim Sponsorluğunu ise Turkcell’in üstlendiği etkinlikte, Ticket Restaurant Edenred, Teknosa, QNB Finansbank, Altınbaş Üniversitesi, British Time, Kiğılı, Yves Rocher, Apartman Sahne, CVPLUS ve Sosyalik Medya da sponsorlar arasında yer aldı.

 

 

 

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Gündem HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
2022 Yılında araçlarımızı caddelerimizde göreceğiz 2022 Yılında araçlarımızı caddelerimizde göreceğiz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, geçtiğimiz günlerde Türkiye Odalar ve..
2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, medeniyet inşa etmenin her topluma nasip olm..
Bakan Pekcan, OECD Bakanlar Konseyi toplantısına katıldı Bakan Pekcan, OECD Bakanlar Konseyi toplantısına katıldı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye'nin dijital ticaretin ve ekonomilerinin di..
Ticaret Bakanı Pekcan DTÖ Gayriresmi Bakanlar Toplantısı'na katıldı Ticaret Bakanı Pekcan DTÖ Gayriresmi Bakanlar Toplantısı'na katıldı Bakan Pekcan, korumacı eğilimlerin kısa vadeli yararlarına karşı konulması ve ço..
  Ekonomi HABERLERİ
Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak, “ivme finansman paketini” açıkladı Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak, “ivme finansman paketini” açıkladı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İVME (İleri, Verimli, Milli Endüstri) Fi..
`Elektrifikasyona toplam 2,4 milyar lira yatırım yapıldı` `Elektrifikasyona toplam 2,4 milyar lira yatırım yapıldı` Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan, “Enerji verimliliği için önem arz e..
İkram Göktaş: “Temel misyonumuz sektördeki mevcut pastadan pay alarak büyümek değil” İkram Göktaş: “Temel misyonumuz sektördeki mevcut pastadan pay alarak büyümek değil” Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, banka olarak temel misyonlarının sektör..
Türkiye Finans, konut finansmanı kar oranlarını artırdı Türkiye Finans, konut finansmanı kar oranlarını artırdı Türkiye Finans Katılım Bankası, konut finansman oranlarında 20 puanlık bir artış..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Türkiye enerji sektörünün köklü markası İpragaz da “Etik ve İtibar” dedi Türkiye enerji sektörünün köklü markası İpragaz da “Etik ve İtibar” dedi 2010 yılında kurulan ve Türkiye'nin önde gelen kurum ve kuruluşlarının yer aldığ..
TİAD’a yeni görsel kimlik TİAD’a yeni görsel kimlik Türkiye takım tezgahları sektörü için itici güç görevi gören eski adıyla Takım T..
TEPED, ZYXEL ile Bir Araya Geldi TEPED, ZYXEL ile Bir Araya Geldi Teknoloji Profesyonelleri Derneği - TEPED, Network ve Ağ Teknolojileri Alanında ..
AB’den KAÇUV’a hibe desteği AB’den KAÇUV’a hibe desteği Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), “Sürdürülebilir Fon Yönetimi ve Sistemler..
  Söyleşi HABERLERİ
Allah tüm inananları affeder Allah tüm inananları affeder Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Allah'ın affediciliğini anlattığı "Gönül Sohbetleri"n..
MAİN Katılımın getirdiği Yabancı Melek Yatırımcı  Start-up Projelere TL olarak yatırım yapıyor MAİN Katılımın getirdiği Yabancı Melek Yatırımcı Start-up Projelere TL olarak yatırım yapıyor MaQasid Melek Yatırımcı Ağı (MAIN) Kurucu Ortağı ve Üst Yöneticisi (CEO) Yavuz S..
Macaristan’dan Türk yatırımcılara cazip fırsatlar Macaristan’dan Türk yatırımcılara cazip fırsatlar Avantajlı teşvik sistemi ve Türkiye’ye ile kurduğu yakın ilişkilerle yatırımcıla..
Ramazan Söyleşilerine Yoğun İlgi Ramazan Söyleşilerine Yoğun İlgi Eyüpsultan Belediyesi, Ramazan-ı Şerif’i en iyi şekilde ağırlamak, vatandaşların..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
ICSG İstanbul’a yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi ICSG İstanbul’a yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi Geçtiğimiz Nisan ayının 25 ve 26’sında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avra..
Filistin’de görmeniz gereken 9 yer Filistin’de görmeniz gereken 9 yer Çoğu insan için Filistin toprakları bir tatil planına dahil edilecek yerler deği..
İBB, İstanbul’a özgü tasarımları Avusturya’da dünyaya tanıtıyor İBB, İstanbul’a özgü tasarımları Avusturya’da dünyaya tanıtıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avusturya’da, UNESCO’nun desteğiyle gerçekleştiri..
ICSG İstanbul’a yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi ICSG İstanbul’a yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi Geçtiğimiz Nisan ayının 25 ve 26’sında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avra..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 5 gün önce Kağıthane Yahya Kemal Maha..
Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Ad..
Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Esenler’in yıllardır süregelen imar sorununun çözüme kavuşacağı, riskli yapıları..
Bakan Kurum: “Kentsel dönüşümün hızlandırılmasına katkı sağlayacağız Bakan Kurum: “Kentsel dönüşümün hızlandırılmasına katkı sağlayacağız Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 5 yılda 1.5 milyon konutun dönüşümünü ya..
  Projeler HABERLERİ
Akademi ve iş dünyası “Mesleğimi Tanıyorum” Projesinde buluştu Akademi ve iş dünyası “Mesleğimi Tanıyorum” Projesinde buluştu Gençlerin iş hayatına atılmadan önce kariyerleri ile ilgili tüm koşulları kavram..
Yarış Arabalarıyla Çocukların Yüzü Güldü Yarış Arabalarıyla Çocukların Yüzü Güldü Teamart Motor Sporları Grubu’nun çocuklara trafik kurallarını öğretmek amacıyla ..
 TSKB Teknoloji ve Girişimcilik Platformu’nun Kazanan Projeleri Belli Oldu TSKB Teknoloji ve Girişimcilik Platformu’nun Kazanan Projeleri Belli Oldu TSKB’nin, kurum içi girişimciliği geliştirmek için Türkiye Girişimcilik Vakfı (G..
TMB ve Intes kamu, yabancı misyon ve inşaat sektörünün önde gelen temsilcilerini buluşturdu TMB ve Intes kamu, yabancı misyon ve inşaat sektörünün önde gelen temsilcilerini buluşturdu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan: “Yüksek maliyetli projeleri PPP modeli ve dı..
  Spor HABERLERİ
Engelli Vatandaşlara Havuz Hizmeti Engelli Vatandaşlara Havuz Hizmeti Havaların ısınmasıyla birlikte engelli vatandaşlarını ücretsiz olarak havuz hizm..
Tekvandonun ‘Altın Çocuğu’ Bayrampaşa’dan çıktı Tekvandonun ‘Altın Çocuğu’ Bayrampaşa’dan çıktı Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Merkezi’nin spor kulübünde çalışmalarını yürüten Bay..
İBB’nin şampiyon tekvandocusu İrem Yaman tarih yazıyor İBB’nin şampiyon tekvandocusu İrem Yaman tarih yazıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcularından İrem Yaman İngiltere’d..
İBB’den çocuklara ücretsiz yaz spor okulu İBB’den çocuklara ücretsiz yaz spor okulu İstanbul Büyükşehir Belediye’nin okullara inşa ettiği spor salonlarında düzenlen..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu 29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu Esnaf Bülteni Dergisi’nin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ortak Akıl..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı