HABER AKIŞI

“İBB bilinçli tüketici ödülleri” sahiplerini buldu

 Tarih: 13-03-2019 09:02:51
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından tüketicileri bilinçlendirmek ve yasal haklarını kullanmaya teşvik etmek amacıyla her yıl düzenlenen “İstanbul Tüketici Ödülleri” 12. kez sahiplerini buldu.

Haklarını bilen, savunan tüketiciler, tüketici dostu firmalar, tüketici haklarını korumaya yönelik çalışma yapan kurum, kuruluş ve medya mensupları düzenlenen törenle ödüllendirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Zabıta Daire Başkanlığı, bilinçli tüketici kavramının İstanbul’da yaygınlaşması amacıyla her yıl “İstanbul Tüketici Ödülleri” düzenliyor. Bu yıl 12. kez Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen ödül törenine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Mikail Kılıç, Zabıta Daire Başkanı İbrahim Köse, İBB’nin üst düzey yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

BARAÇLI: “24 SAAT HİZMET VEREN AKTİF BİR YÖNETİM ANLAYIŞINDAYIZ”

Törende bir konuşma gerçekleştiren İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, tüketici kavramını geliştirmek ve tüketicileri bilinçlendirmek için bir çok çalışmaya imza attıklarını ifade etti. İBB olarak vatandaş odaklı bir hizmet anlayışı içerisinde olduklarını belirten Baraçlı, “1994 yılında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başlayan yerel yönetim anlayışında, tüketiciler ile ilgili ilk çalışma 1997 yılında başladı. Bizler İBB olarak yerel hizmetleri yerine getirirken vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve sıkıntılarını çözebilmek adına tüketicilerimizi bilinçlendiriyoruz. Vatandaşımızın sıkıntısı bizim sıkıntımız, onun derdi bizim derdimiz anlayışıyla çalışıyoruz. 24 saat sahada hizmet veren aktif bir yerel yönetim anlayışı içerisindeyiz” diye konuştu.

BARAÇLI: “VATANDAŞ MEMNUNİYETİ ÖN PLANDA

Zabıta Daire Başkanlığı Tüketici Hakları Zabıta Birimi’nin İBB’nin en önemli birimlerinden biri olduğunun altını çizen Baraçlı şunları kaydetti: “Bugün tüketici ödüllerini veriyoruz. İstanbul’da bu hizmetleri yerine getiren zabıta arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Pazar anlayışında hem ürünün kalitesini hem de fiyatını vatandaş memnuniyetini ön planda tutacak şekilde sunma gayreti içerisindeyiz.

Yapılan konuşmalar sonrası kum sanatçısı Veysel Çelikdemir ve kanun sanatçısı Yıldan Ergüzel, müzik eşliğinde konuklara kum sanatından detaylar sundular. Gösterinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tüketici Ödülleri sahiplerini buldu. 2018 yılı faaliyetleri dikkate alınarak 6 kategoride 17 dalda ödüller dağıtıldı.

 

12. İSTANBUL TÜKETİCİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİ (2018)
 

 1. BİLİNÇLİ TÜKETİCİ ÖDÜLLERİ
  1. Bilinçli Tüketici Ödülü             : ADEM KAYA
  2. Bilinçli Tüketici Ödülü             : SÜMEYHA SELİN DUMAN  
  3. Bilinçli Tüketici Ödülü             : İLKER BALÇIK

 

 1. MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ İLKE EDİNEN FİRMA/ESNAF ÖDÜLLERİ
  1. Firma Ödülü     : UYGUN BEBE MAĞAZACILIK
  2. Firma Ödülü     : İMGE İHRACAT İTHALAT DAHİLİ TİCARET
  3. Esnaf Ödülü      : DİNÇER KESKİN VE ORTAKLARI (YAYLA KAHVALTI PINARI)
  4. Gelenekleri Yaşatma Ödülü: VEFA BOZACISI

 

 1. BİLİMSEL ÇALIŞMA ÖDÜLLERİ
  1. Tez/Makale Ödülü                   : DR. YAKUP GÜZEL (Gıda Sektöründe Helal Sertifikalı Ürünlerin Tüketici Tercih ve Davranışlarına Olan Etkisi / Türkiye-İngiltere Karşılaştırması)
  2. Kitap Ödülü                              : AV. FERAY FIRINCIOĞULLARI (Tüketici İşlemlerinde Şahsi Teminatlar)

 

 1. YAZILI BASIN TÜKETİCİ ÖDÜLLERİ
  1. En Çok Haber Ödülü                : UĞUR ASLANHAN (ANADOLU AJANSI)
  2. Köşe Yazısı Ödülü                   : BİLAL EMİN TURAN (POSTA GAZETESİ)
  3. En İyi Haber Ödülü                  : CANAN ERASLAN (TÜRKİYE GAZETESİ)

 

 1. RADYO-TV PROGRAM ÖDÜLLERİ                                                                          
  1. TV Program Ödülü                  : PARA DEDEKTİFİ (CNN TÜRK - CEM SEYMEN)
  2. En İyi Haber Ödülü                  : BENEL HIZARCI (NTV HABER MERKEZİ)
  3. En Çok Haber Ödülü                : ÜLKE TV HABER MERKEZİ

 

 1. TÜKETİCİ ÖZEL ÖDÜLLERİ
  1. Sosyal Sorumluluk Ödülü        : İ.Ü. HUKUK FAKÜLTESİ HUKUK KLİNİKLERİ KOORDİNATÖRLÜĞÜ (Liselerde Tüketici Hakları Konulu Seminerler)
  2. Proje Ödülü                              : ESENLER BELEDİYESİ  (Gençlerin Bilmesi Gereken 100 Bilinçli Tüketici Kuralı)

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
2022 Yılında araçlarımızı caddelerimizde göreceğiz 2022 Yılında araçlarımızı caddelerimizde göreceğiz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, geçtiğimiz günlerde Türkiye Odalar ve..
2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, medeniyet inşa etmenin her topluma nasip olm..
Bakan Pekcan, OECD Bakanlar Konseyi toplantısına katıldı Bakan Pekcan, OECD Bakanlar Konseyi toplantısına katıldı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye'nin dijital ticaretin ve ekonomilerinin di..
Ticaret Bakanı Pekcan DTÖ Gayriresmi Bakanlar Toplantısı'na katıldı Ticaret Bakanı Pekcan DTÖ Gayriresmi Bakanlar Toplantısı'na katıldı Bakan Pekcan, korumacı eğilimlerin kısa vadeli yararlarına karşı konulması ve ço..
  Ekonomi HABERLERİ
Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak, “ivme finansman paketini” açıkladı Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak, “ivme finansman paketini” açıkladı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İVME (İleri, Verimli, Milli Endüstri) Fi..
`Elektrifikasyona toplam 2,4 milyar lira yatırım yapıldı` `Elektrifikasyona toplam 2,4 milyar lira yatırım yapıldı` Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan, “Enerji verimliliği için önem arz e..
İkram Göktaş: “Temel misyonumuz sektördeki mevcut pastadan pay alarak büyümek değil” İkram Göktaş: “Temel misyonumuz sektördeki mevcut pastadan pay alarak büyümek değil” Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, banka olarak temel misyonlarının sektör..
Türkiye Finans, konut finansmanı kar oranlarını artırdı Türkiye Finans, konut finansmanı kar oranlarını artırdı Türkiye Finans Katılım Bankası, konut finansman oranlarında 20 puanlık bir artış..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Türkiye enerji sektörünün köklü markası İpragaz da “Etik ve İtibar” dedi Türkiye enerji sektörünün köklü markası İpragaz da “Etik ve İtibar” dedi 2010 yılında kurulan ve Türkiye'nin önde gelen kurum ve kuruluşlarının yer aldığ..
TİAD’a yeni görsel kimlik TİAD’a yeni görsel kimlik Türkiye takım tezgahları sektörü için itici güç görevi gören eski adıyla Takım T..
TEPED, ZYXEL ile Bir Araya Geldi TEPED, ZYXEL ile Bir Araya Geldi Teknoloji Profesyonelleri Derneği - TEPED, Network ve Ağ Teknolojileri Alanında ..
AB’den KAÇUV’a hibe desteği AB’den KAÇUV’a hibe desteği Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), “Sürdürülebilir Fon Yönetimi ve Sistemler..
  Söyleşi HABERLERİ
Allah tüm inananları affeder Allah tüm inananları affeder Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Allah'ın affediciliğini anlattığı "Gönül Sohbetleri"n..
MAİN Katılımın getirdiği Yabancı Melek Yatırımcı Start-up Projelere TL olarak yatırım yapıyor MAİN Katılımın getirdiği Yabancı Melek Yatırımcı Start-up Projelere TL olarak yatırım yapıyor MaQasid Melek Yatırımcı Ağı (MAIN) Kurucu Ortağı ve Üst Yöneticisi (CEO) Yavuz S..
Macaristan’dan Türk yatırımcılara cazip fırsatlar Macaristan’dan Türk yatırımcılara cazip fırsatlar Avantajlı teşvik sistemi ve Türkiye’ye ile kurduğu yakın ilişkilerle yatırımcıla..
Ramazan Söyleşilerine Yoğun İlgi Ramazan Söyleşilerine Yoğun İlgi Eyüpsultan Belediyesi, Ramazan-ı Şerif’i en iyi şekilde ağırlamak, vatandaşların..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
ICSG İstanbul’a yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi ICSG İstanbul’a yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi Geçtiğimiz Nisan ayının 25 ve 26’sında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avra..
Filistin’de görmeniz gereken 9 yer Filistin’de görmeniz gereken 9 yer Çoğu insan için Filistin toprakları bir tatil planına dahil edilecek yerler deği..
İBB, İstanbul’a özgü tasarımları Avusturya’da dünyaya tanıtıyor İBB, İstanbul’a özgü tasarımları Avusturya’da dünyaya tanıtıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avusturya’da, UNESCO’nun desteğiyle gerçekleştiri..
ICSG İstanbul’a yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi ICSG İstanbul’a yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi Geçtiğimiz Nisan ayının 25 ve 26’sında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avra..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 5 gün önce Kağıthane Yahya Kemal Maha..
Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Ad..
Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Türkiye'nin büyük dönüşümü Esenler'de başladı Esenler’in yıllardır süregelen imar sorununun çözüme kavuşacağı, riskli yapıları..
Bakan Kurum: “Kentsel dönüşümün hızlandırılmasına katkı sağlayacağız Bakan Kurum: “Kentsel dönüşümün hızlandırılmasına katkı sağlayacağız Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 5 yılda 1.5 milyon konutun dönüşümünü ya..
  Projeler HABERLERİ
Akademi ve iş dünyası “Mesleğimi Tanıyorum” Projesinde buluştu Akademi ve iş dünyası “Mesleğimi Tanıyorum” Projesinde buluştu Gençlerin iş hayatına atılmadan önce kariyerleri ile ilgili tüm koşulları kavram..
Yarış Arabalarıyla Çocukların Yüzü Güldü Yarış Arabalarıyla Çocukların Yüzü Güldü Teamart Motor Sporları Grubu’nun çocuklara trafik kurallarını öğretmek amacıyla ..
 TSKB Teknoloji ve Girişimcilik Platformu’nun Kazanan Projeleri Belli Oldu TSKB Teknoloji ve Girişimcilik Platformu’nun Kazanan Projeleri Belli Oldu TSKB’nin, kurum içi girişimciliği geliştirmek için Türkiye Girişimcilik Vakfı (G..
TMB ve Intes kamu, yabancı misyon ve inşaat sektörünün önde gelen temsilcilerini buluşturdu TMB ve Intes kamu, yabancı misyon ve inşaat sektörünün önde gelen temsilcilerini buluşturdu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan: “Yüksek maliyetli projeleri PPP modeli ve dı..
  Spor HABERLERİ
Engelli Vatandaşlara Havuz Hizmeti Engelli Vatandaşlara Havuz Hizmeti Havaların ısınmasıyla birlikte engelli vatandaşlarını ücretsiz olarak havuz hizm..
Tekvandonun ‘Altın Çocuğu’ Bayrampaşa’dan çıktı Tekvandonun ‘Altın Çocuğu’ Bayrampaşa’dan çıktı Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Merkezi’nin spor kulübünde çalışmalarını yürüten Bay..
İBB’nin şampiyon tekvandocusu İrem Yaman tarih yazıyor İBB’nin şampiyon tekvandocusu İrem Yaman tarih yazıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcularından İrem Yaman İngiltere’d..
İBB’den çocuklara ücretsiz yaz spor okulu İBB’den çocuklara ücretsiz yaz spor okulu İstanbul Büyükşehir Belediye’nin okullara inşa ettiği spor salonlarında düzenlen..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu 29. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları’nda “Krizden Nasıl Karlı Çıkarız” konuşuldu Esnaf Bülteni Dergisi’nin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ortak Akıl..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı