HABER AKIŞI

Hırvatistan ile Türkiye Polis Akademileri Arasında İş Birliği Mutabakat Zaptı İmzalandı

 Tarih: 09-07-2019 11:31:18
Bakınımız Sn. Soylu, resmi ziyaret kapsamında bulunduğu Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'deki Josip Jovic Polis Okuluna geldi.

Burada mevkidaşı Bozinovic ve akademi öğrencileri tarafından karşılanan Sn. Soylu, daha sonra toplantı salonunda gerçekleşen baş başa ve heyetler arası görüşmeye katıldı. Görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam eden görüşme sonrası "Polis Akademileri Arasında İş Birliği Mutabakat Zaptı" imzalandı.

İki Ülke Arasındaki İş Birliğini Pekiştirdik

Mevkidaşı Bozinovic ile heyetler arası görüşmede polis akademileri arasındaki eğitim ve araştırma konusunda mutabakata vardıklarını belirten Bakanımız Sn. Soylu, "İnşallah arkadaşlarımız bu anlaşmanın akabinde buraya gelecekler ve bu iş birliğini güçlü bir şekilde devam ettirecekler." dedi.

Hırvatistan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin, bölgesel barış ve istikrarın geliştirilmesi açısından da büyük önem taşıdığını vurgulayan Bakanımız Sn. Soylu, şunları kaydetti:

"Avrupa'nın bütünleşmesiyle bölgesel uyum ve iş birliğinin güçlendirilmesi yönünde ortak iradeye sahibiz. Birçok bölgesel ve uluslararası meseleyi aynı hassasiyetle paylaştığımızı da büyük bir memnuniyetle ifade etmek istiyorum. Sayın Bozinovic'e birçok kez ifade ettim. Hırvatistan'a Avrupa Birliği konusunda Türkiye'ye vermiş olduğu destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz. 2020'nin ilk yarısında üstleneceği dönem başkanlığında bu desteğin bizim açımızdan çok daha fazla güçleneceğine inanıyorum."

Kararlı İrademizi Bir Kez Daha Teyit Ettik

Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, görüşmede ikili ilişkiler kapsamında birçok meseleyi ele alma olanağı bulduklarını dile getirdi.

Türkiye'nin güvenlik açısından çok önemli bir tecrübeye sahip olduğuna dikkati çeken Sn. Soylu, "Gerek güvenlik iş birliği, gerek terörle mücadele, gerek narkotik ve uyuşturucuyla mücadele gerekse de kaçak göçle mücadele konularında fikir alışverişinde bulunduk. Önümüzdeki dönemde birlikte hareket etme irademizi ortaya koyduk." diye konuştu.

FETÖ, PYD, PKK, DEAŞ ve diğer tüm terör örgütleri karşısındaki değerlendirmeleri Bozinovic ve heyetiyle paylaştıklarına işaret eden Sn. Soylu, şöyle devam etti:

"Bu konuda karşı karşıya kaldığımız süreci ve kararlı irademizi bir kez daha teyit ettik. Terör, uyuşturucu, kaçak göç ve organize suç örgütlerinin simbiyotik bir ilişki içerisinde olduğunu burada ifade ettik. Bir diğer konu da iş adamlarımızın Hırvatistan'da yaptıkları yatırımlardan memnuniyetimizi belirttik. Kendilerimizi bu konuda teşvik ettiğimizi ifade ettik. Bu yatırımlardan özellikle Hırvatistan'da artmasının da bizim için son derece önemli olduğunu belirttik. İnanıyorum ki adımlarımız bugünden sonra pekişerek devam edecektir. Çok önemli bir anlaşmayı burada karşılıklı irat ettik. Derinleşerek devam edeceğine inancımız tamdır.''

 Bakanımız Sn.  Soylu, FETÖ'ye ilişkin dile getirdikleri ve Türkiye açısından son derece önemli hususların aynı hassasiyetle Hırvatistan tarafından da dikkate alınacağını memnuniyetle müşahade ettiklerini belirtti.

Avrupa Birliği nezdinde Hırvatistan'ın Türkiye açısından ortaya koyduğu yapıcı tavrın da devam edeceğine inandıklarını aktaran Soylu, "Bu konuda karşılıklı ikili iş birliğimizin özellikle her alana yansıyacağını da birlikte tekrar değerlendirdik." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin Bu Konudaki Önemli Rolünü Hep Anlattık

Hırvatistan İçişleri Bakanı Davor Bozinovic de imzaladıkları mutabakatın ortak çalışmayla yapıldığını söyledi. Araştırma ve güvenlik alanlarında iş birliği yürütüleceğini belirten Bozinovic, bu konuda uzmanların karşılıklı ziyaretlerinin olacağını kaydetti.

Bakanımız Sn. Soylu ile çeşitli konularda 4 kez toplantı yaptıklarını dile getiren Bozinovic, "En önemli bahsedilen noktalardan biri de göç meselesidir. Avrupa'da Türkiye'nin bu konudaki önemli rolünü hep anlattık." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından akademinin bahçesinde polis eğitim köpeklerince gizlenen uyuşturucuyu bulma ve kaçan suçluyu yakalama gösterisi yapıldı.


T.C İçişleri Bakanlığı

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Asayiş HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Eyfel Kulesi’nden sadece 25 metre kısa Eyfel Kulesi’nden sadece 25 metre kısa Çoruh Nehri üzerine inşa edilen Yusufeli Barajı 270 metre gövde yüksekliğiyle dü..
Anne babalara yeni uygulama Anne babalara yeni uygulama Türkiye’deki yazılımcılar tarafından geliştirilen Prima Kulübü mobil uygulaması..
Türkiye metal şekillendirme makinaları üretiminde dünyada iyi bir konuma geliyor Türkiye metal şekillendirme makinaları üretiminde dünyada iyi bir konuma geliyor Türkiye’de genelinde 1171 Ar-Ge Merkezi bulunurken, Tasarım Merkezi sayısı 347 o..
Bakan Selçuk, Ulusal Çocuk Günü Etkinliklerine Katılmak Üzere Endonezya’da Bakan Selçuk, Ulusal Çocuk Günü Etkinliklerine Katılmak Üzere Endonezya’da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, temaslarda bulunma..
  Ekonomi HABERLERİ
Filyos'a 1,5 Milyar Dolarlık yatırım Filyos'a 1,5 Milyar Dolarlık yatırım Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Filyos Endüstri ve Liman Bölgesi'ni..
Katılım bankaları 6 kalemde mevduat bankalarından olumlu yönde ayrışmaktalar Katılım bankaları 6 kalemde mevduat bankalarından olumlu yönde ayrışmaktalar Katılım bankalarının faaliyet gösterdiği Türk Bankacılık Sistemi içerisindeki en..
Fatih Boz: “Yaklaşık 800 adam / gün tasarruf öngörüyoruz” Fatih Boz: “Yaklaşık 800 adam / gün tasarruf öngörüyoruz” Albaraka, teminat mektubu işlemlerini E-İhale ve E-Mektup kapsamında elektronik ..
Mücahit Gündebahar: “20 ülkede BOA kullanılacak” Mücahit Gündebahar: “20 ülkede BOA kullanılacak” Kuveyt Türk tarafından kurulan teknoloji şirketi Architecht Bilişim, bu yıl 20’n..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
‘Geleceğin antikaları’ Hünkar Kasrı’nda ‘Geleceğin antikaları’ Hünkar Kasrı’nda İstanbul Ticaret Odası kültürel mirasımıza sahip çıkmaya devam ediyor. İki hafta..
Millet iradesine el uzatılamaz Millet iradesine el uzatılamaz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca..
İhracatta kadın ve genç girişimci seferberliği İhracatta kadın ve genç girişimci seferberliği Ticaret Bakanlığı Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı, dijital d..
Darülaceze ‘sosyal şehir’ kuracak Darülaceze ‘sosyal şehir’ kuracak Bugüne kadar 30 bini çocuk, 72 bin kişiye ‘şefkat yuvası’ olan Darülaceze, halen..
  Söyleşi HABERLERİ
Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı hakim savcı adayları ile bir araya geldi Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı hakim savcı adayları ile bir araya geldi Ünlü tarihçiden hakim ve savcı adaylarına özel hayat vurgusu
“İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı “İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-22 Haziran arasında düzenlenecek İ..
Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi avlusunda düzenlenen ..
İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ, Türkiye’nin 5G’ye geçiş serüvenine katkı sunacak önemli bir etkinliğe ev sa..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi için Son Başvuru Tarihi 1 Ağustos Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi için Son Başvuru Tarihi 1 Ağustos Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İstanbul kapsam..
İzmir, ilk yarıyılda makine sektörünün ihracatından yüzde 7’lik pay aldı İzmir, ilk yarıyılda makine sektörünün ihracatından yüzde 7’lik pay aldı Türkiye makine sektörü 2019’un ilk yarısında geçtiğimiz döneme göre ihracatını y..
Batı Karadeniz yapı, dekorasyon ve mobilya Fuarı kapılarını açtı Batı Karadeniz yapı, dekorasyon ve mobilya Fuarı kapılarını açtı Batı Karadeniz Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarı, kapılarını açtı. Bu yıl üçüncü..
İzmir, ilk yarıyılda makine sektörünün ihracatından yüzde 7’lik pay aldı İzmir, ilk yarıyılda makine sektörünün ihracatından yüzde 7’lik pay aldı Türkiye makine sektörü 2019’un ilk yarısında geçtiğimiz döneme göre ihracatını y..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Kentsel Dönüşüm’ün yerini kırsal dönüşüm almalı Kentsel Dönüşüm’ün yerini kırsal dönüşüm almalı İSTİB Başkan Yardımcısı Hakkı İsmet Aral, Tarım ve Orman Bakanlığının kısa, orta..
Bakan Kurum: “Gaziosmanpaşa’da Yıl Sonuna Kadar 4 Bin 400 Konutun Temelini Atacağız” Bakan Kurum: “Gaziosmanpaşa’da Yıl Sonuna Kadar 4 Bin 400 Konutun Temelini Atacağız” Gaziosmanpaşa’da 13 bölgede kentsel dönüşümün startını verdiklerini belirten Çev..
Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa'da, yaklaşık 4 bin 400 hak..
Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 5 gün önce Kağıthane Yahya Kemal Maha..
  Projeler HABERLERİ
“Sağlık sporda, bağlan hayata” Projesinin tanıtımı yapıldı “Sağlık sporda, bağlan hayata” Projesinin tanıtımı yapıldı “Sağlık Sporda, Bağlan Hayata” isimli projesiyle Avrupa Birliği’nden (AB) 129 bi..
Yatırımcının hedefinde yeni konut projeleri var Yatırımcının hedefinde yeni konut projeleri var Konut projelerini tek çatı altında toplayan Hürriyet Emlak Projeland verilerinde..
 ‘REIDIN-GYODER yeni konut fiyat endeksi’ Haziran Ayı sonuçları açıklandı ‘REIDIN-GYODER yeni konut fiyat endeksi’ Haziran Ayı sonuçları açıklandı Markalı konut projelerinde satışların %7’si yabancıya yapıldı
Şehirleri onlara hayat oluyor Şehirleri onlara hayat oluyor Esenler'de yaşayan engelliler, kronik hastalığı olan vatandaşlar ve yaşlılar, “Ş..
  Spor HABERLERİ
İBB Yaz Spor Okulları’nda 12 bin çocuk ücretsiz eğitim görüyor İBB Yaz Spor Okulları’nda 12 bin çocuk ücretsiz eğitim görüyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin okul spor salonlarında gelenekselleşen ücrets..
Eyüpsultanlı Çocuklar Karate Öğreniyor Eyüpsultanlı Çocuklar Karate Öğreniyor Eyüpsultan Belediyesi tarafından çocukların tatillerini daha verimli geçirebilme..
İstanbul Boğazı Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı Coşkusunu 31. kez Yaşayacak İstanbul Boğazı Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı Coşkusunu 31. kez Yaşayacak Türkiye'nin ve İstanbul'un tanıtımına 30 yıldır önemli katkı sunan ve “Dünyanın ..
 Satrançta, Kızlardan Avrupa ikinciliği Satrançta, Kızlardan Avrupa ikinciliği TSF Başkanı Gülkız Tulay: “Geleceğin yıldızları, Avrupa’da başarıdan başarıya ko..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, “IV. Ulusal Saha Epidemiyoloji..
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı