HABER AKIŞI

GOP’ta Kentsel Dönüşümün yolunda olduğunu gördük

 Tarih: 03-09-2016 02:09:00  -   Güncelleme: 13-11-2016 22:02:00
Her ay düzenli olarak yapılan Gaziosmanpaşa Çalıştay’ında Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Bülbül Gaziosmanpaşa’daki “Kentsel Dönüşüm ve Ulaşım” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Gaziosmanpaşa Kaymakamı Yaşar KARADENİZ, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin USTA, Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet AKKAYA, Belediye Bşk. Yrd. Zekeriya EROĞLU, Gaziosmanpaşa CHP İlçe Başkanı Yılmaz YILDIRIM ile BBP İlçe Başkanı Fedai KARAKOL başta olmak üzere Kaymakamlığa ve Belediye’ye bağlı Müdürler, Muhtarlar, STK temsilcilerinden oluşan çalıştay gurubu Belediye Bşk. Yrd. Ahmet Bülbül’ün sunumunu dikkatle takip etti.

Gaziosmanpaşa’yı İstanbul Büyük Şehirde göreve başladığı 20 yıl öncesinden beri tanıdığını ve çözülen, çözülemeyen, çözüm bekleyen tüm sorunlarını uzun yıllardır bildiğini ifade eden Ahmet BÜLBÜL, yaptığı sunumla da Gaziosmanpaşa’nın her karışına ne kadar hakim olduğunu gösterdi.

Gaziosmanpaşa’daki Kentsel Dönüşümün tüm yetkilerinin kendilerinde olması nedenini açıklayan Ahmet Bülbül: ”Riskli alan ilan edilen Kentsel Dönüşüm Bölgelerinde tüm yetkilerin ilgili kanunla ya TOKİ’ye veya ilçe belediyesine veriliyor” dedi.

Ahmet Bülbül sunumunda 1 ay içinde temel atılacağı müjdesi ile birlikte özetle şu bilgileri verdi:

Gaziosmanpaşa’da 14 Bölgede Riskli Alan ilan edilerek başlamış olan Kentsel Dönüşüm ilçenin % 33’üne tekabül ediyor. Bu kadar büyük bir alan dünyanın hiçbir yerinde bir seferde başlatılmış değil. Yurt dışındaki sempozyumlarda yaptığımız sunumlarda hangi problemleri aşarak geldiğimiz son durumu anlattığımızda herkes çok şaşırıyor ve bizi kutluyor.

14 Bölgeyi tek tek anlatan Bşk. Yrd. Bülbül Yıl sonuna kadar 4 bölgede temel atılacağını,

Sarıgöl Mahallesi İslambey Caddesi üzerindeki Bölge 2’de bir ay içinde temel atacakları müjdesini verdi. Kendilerini en çok oyalayanın ve zaman kaybettirenin ise tamamen siyasi içgüdülerle açılmış olan davalar olduğu kadar 20 yıl geçmişe uzanan çeşitli toprak ve arazi davaları olduğunu söyledi. Vakıf arsaları ile arsa uyuşmazlığı ve miras davalarının sonucunu beklemek zorunda kaldıklarını belirten Bülbül buna birde hakkını alamayacağı konusunda kandırılan vatandaşların açtığı davalar eklenince süreç uzuyor dedi.

Bizimle anlaşmayan bir vatandaşımız çok büyük zarar etti:

Açılan davalardan birisine çarpıcı bir örnek veren Bülbül 1 ay içinde temelini atacağımız bölgede bir kişi bizi 6-7 ay uğraştırdı. Kendilerine yaptığımız tüm teklifleri geri çeviren ve kabul etmeyen bu vatandaşa Acele Kamulaştırma kanunun uygulamak zorunda kaldık. Şu anda eline bizim teklifimizin 5 veya 6’da 1’i bile geçmiyor. Bunu üzülerek söylüyorum ancak bizimle anlaşan ve evlerinin yapılmasını bekleyen 400 hak sahibinin hakkını korumak ta bizim görevimiz.

Mahalle Kültürü hakim olacak 120 BİN araçlık otopark olacak:

Bülbül, site tarzı yaşam alanı yapmadıklarını, bina güvenliğinin bina giriş kapısından başlayacağını belirtti. Bu şekilde yapılan bütün binalarda kendilerine ait spor, konferans, toplantı, sohbet alanları olacak. Ancak bina çevresindeki alanların tamamı tüm Gaziosmanpaşalıya açık olacak dedi. Her dairenin muhakkak en az 1 otopark alanı olacağını belirten Bülbül Kentsel Dönüşüm tamamlandığında Gaziosmanpaşa’nın 120 BİN araçlık kapalı otopark sahibi olacağını söyledi.

Yeni Metro güzergahları Gaziosmanpaşa’yı ulaşım sorunu olmayan bir ilçe konumuna getirecek:

Kentsel Dönüşüm ve Ulaşım ile ilgili sunumunu slayt eşliğinde sunan ve animasyon gösterileri ile süsleyen Ahmet Bülbül’ün Gaziosmanpaşa’dan geçecek Yeni metro güzergahları ve teleferikle ilgili söyledikleri ise herkesi heyecanlandırdı. Proje tamamlandığında Gaziosmanpaşalı 3. Havaalanı dahil İstanbul’un her yerine artık Metro ile gideceği müjdesini verdi.

Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’da sunum bittikten sonra önemli açıklamalar yaptı:   

Türkiye’de bizim geldiğimiz noktada başarıya ulaşmış başka bir il veya ilçe yok diyerek söze başlayan Usta Kentsel Dönüşüm ve Ulaşım’la ilgili şu bilgileri verdi: “Şu il veya ilçede sizden çok ilerdeler denildiğinde hemen gidiyoruz. Şimdiye kadar nereye gittiysek bizden çok geride olduklarını gördük. Kimi yerlerde binalar yükseliyor ancak master planları veya sosyal donatı alanları planlanmamış olduğunu görüyoruz. Bazı yerlerde binalar bitme aşamasına gelmiş ancak kime ne verecekleri henüz belirlenmemiş olduğunu görüyoruz. Tüm Türkiye’nin gözü bize çevrilmiş durumda çünkü Kentsel Dönüşüm’le ilgili bir sorununu çözmek için hangi il veya ilçe yetkilileri Ankara’ya gitse biz referans gösteriliyoruz. Bizim önümüzde en önemli engeller davalar ile yürütmeyi durdurma kararları. Yürütmeyi durdurma olmayan bölgelerde Kentsel dönüşümün gerçekleşmesi için gerekli olan tüm 1000’lik 5 Binlik ve Master planlarımızda istediğimiz noktadayız” dedi.

Gaziosmanpaşa’nın nüfusu en fazla 750 BİN olacak:

Hasan Tahsin Usta: “Gaziosmanpaşa Kentsel Dönüşüm’ü tüm Türkiye’ye model olacak nitelikte. Bu kadar bina yapılıyor bu kadar insan nerede yaşayacak. Okul, cami, sosyal donatı alanları, kanalizasyon, su, yol kime yetecek deniyor. Gaziosmanpaşa’nın nüfusu şu anda 501.546 Meri İmar Planlarına göre yapılaşma sağlanmış olsa nüfusun 850-900 BİN civarında sabitleneceği öngörülüyor. Bizim yaptığımız MASTER PLANLARDA Gaziosmanpaşa’nın tamamında Kentsel Dönüşüm gerçekleştikten sonra bile nüfusumuz en fazla 750 BİN olacak. MASTER Planlarımız okul, cami, sosyal donatı alanları, kanalizasyon, su, yol, spor salon ve alanları her şey ama her şey 750 BİN kişinin yaşayacağı bir şehre göre hazırlanıyor. Yani hem alan hem de bina olarak Gaziosmanpaşa en fazla 750 BİN kişinin yaşayacağı bir şehir olacak” dedi.

Çalıştay Üyeleri: Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşümün yolunda olduğunu gördük, olumsuz söylemler 3. Köprü’nün açılış günü bile oldu:

Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve Yardımcısı Ahmet Bülbül tarafından Çalıştay üyelerinin sorduğu sorular cevaplandıktan sonra yapılan önerilerin ardından program sona erdi.

Çalıştay üyelerinin ortak açıklaması ise bu sunumla Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşümün yolunda olduğunu gördük, olumsuz söylemler 3. Köprü’nün açılış günü bile oldu. Aksaklıklar her işte olur, böyle büyük bir dönüşümde olması çok doğal, dedikodulara inanmamak gerektiği konusunda görüş birliği içinde olduklarını belirttiler. Çalıştay üyeleri Başkan Yardımcısı Ahmet Bülbül’e doyurucu ve her açıdan bilgilendirici sunumundan dolayı teşekkür ettiler.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
ABD'de orman yangını çıkartana rekor ceza ABD'de orman yangını çıkartana rekor ceza ABD'de geçen yıl Oregon eyaletindeki orman yangınını başlatan 15 yaşındaki zanlı..
Yunan askerlerin tutukluluğuna devam kararı Yunan askerlerin tutukluluğuna devam kararı Edirne'de askeri yasak bölgede yakalandıktan sonra tutuklanan Yunanistan ordusun..
AFAD ile DSÖ Filistinlilerin tedavisi için anlaştı AFAD ile DSÖ Filistinlilerin tedavisi için anlaştı Başbakan Yardımcısı Akdağ, "İsrail ve Mısır tarafından Gazzeli yaralıların Türki..
'Yarasa komandolar' gece atlayışıyla göz doldurdu 'Yarasa komandolar' gece atlayışıyla göz doldurdu Kayseri'deki 1. Komando Tugay Komutanlığınca gerçekleştirilen "Erciyes-2018" tat..
  Ekonomi HABERLERİ
Dünya Bankası'ndan 'Tuz Gölü' finansmanı Dünya Bankası'ndan 'Tuz Gölü' finansmanı Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulunca, Tuz Gölü Yeraltı Doğalgaz Depolama Te..
resim yok Zuckerberg özür diledi Facebook'un kurucusu ve Üst Yöneticisi Zuckerberg, şirketin veri sızıntısı skand..
resim yok DenizBank yönetiminden açıklama DenizBank Genel Müdürü Ateş, "Hem ismimiz hem yönetimimiz iş başında. DenizBank ..
Tersaneler 2022'ye kadar doldu gemi talebine yetişemiyor Tersaneler 2022'ye kadar doldu gemi talebine yetişemiyor Yalova-Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Uzun, "Taleple..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Barışa kulak tıkayanları lanetliyoruz Barışa kulak tıkayanları lanetliyoruz ABD Büyükelçiliği’nin 14 Mayıs 2018’de Tel Aviv'den Kudüs'e taşınması ve İsrail’..
İTO Başkanı Avdagiç: İsrail'in Gazze'de yaptığı katliamdır İTO Başkanı Avdagiç: İsrail'in Gazze'de yaptığı katliamdır - “İş dünyamızı ve İstanbul Ticaret Odamızın 400 bin üyesini Cuma günü Yenikapı'..
Mobilya sektöründe hedef; Daha Çok Kadın İstihdamı Mobilya sektöründe hedef; Daha Çok Kadın İstihdamı Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan mobilya sektörü, her yıl..
ESDER 9. Olağan Genel Kurulu yapıldı ESDER 9. Olağan Genel Kurulu yapıldı "ESDER’in 9. Olağan Genel Kurul toplantısı öncülüğünde Çalışma ve Sosyal Güvenli..
  Söyleşi HABERLERİ
DERSANKOOP ile İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde Başlayan değişimin adı TRİOS 2023 DERSANKOOP ile İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde Başlayan değişimin adı TRİOS 2023 DERSANKOOPERATİFİ Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Maşuk Gülaçar ile organize..
İkram Göktaş, Katılım Bankacılığında 2017’yi değerlendirdi ve 2018 hedeflerine ışık tuttu. İkram Göktaş, Katılım Bankacılığında 2017’yi değerlendirdi ve 2018 hedeflerine ışık tuttu. Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş, temel misyonlarının mevcut past..
Erdoğan, İBB Başkanı olduğunda  2 TON Baklava dağıtmıştım,  2019’da Başkan olunca  5 TON BAKLAVA dağıtacağım Erdoğan, İBB Başkanı olduğunda 2 TON Baklava dağıtmıştım, 2019’da Başkan olunca 5 TON BAKLAVA dağıtacağım Merter Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) Genel Başkanı Yusuf Gecü Cumhurba..
Gaziosmanpaşa’da yeni bir “PLEVNE Destanı” yazılıyor Gaziosmanpaşa’da yeni bir “PLEVNE Destanı” yazılıyor GOP PLEVNE Projesi 2012 senesinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm yıkımları son..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
ALBARAKA TÜRK, DEİK işbirliği ile Pakistan ülke günü düzenledi ALBARAKA TÜRK, DEİK işbirliği ile Pakistan ülke günü düzenledi Albaraka Türk’ün genel merkezinde düzenlenen organizasyona Pakistan Ankara Büyük..
9’uncu Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi sona erdi 9’uncu Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi sona erdi Çalışma hayatının tüm paydaşlarını İstanbul’da bir araya getiren 9’uncu Uluslara..
Kuveyt Türk, Kuveytli Fotoğraf Sanatçılarını Ağırlıyor Kuveyt Türk, Kuveytli Fotoğraf Sanatçılarını Ağırlıyor Düzenlediği sergilerle özel ve eşsiz eserleri sanatseverlerle buluşturan Kuveyt ..
Zapatero: “Eğer dünyada bir başkent seçmek gerekirse bu kesinlikle İstanbul olurdu” Zapatero: “Eğer dünyada bir başkent seçmek gerekirse bu kesinlikle İstanbul olurdu” İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Yenikapı Avrasya Sanat ve Gös..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak Hükümetin çağrısıyla gerçekleşen faiz indirimi teşviğine GYODER, İNDER VE KONUTD..
Gerçek tehdit, yönetmeliğe uygun olmayan giydirme cephe uygulamaları Gerçek tehdit, yönetmeliğe uygun olmayan giydirme cephe uygulamaları Yalıtım konusunda kamuoyu ve sektörü bilinçlendirmeyi amaç edinen İZODER, Gazios..
Çırçır Mahallesi'nde kentsel dönüşüm devam ediyor Çırçır Mahallesi'nde kentsel dönüşüm devam ediyor Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden g..
GOP PLEVNE GAZİOSMANPAŞA’YA GÜVEN VERİYOR GOP PLEVNE GAZİOSMANPAŞA’YA GÜVEN VERİYOR İstanbul’da kentsel dönüşümün hızla devam ettiği ilçe Gaziosmanpaşa, bölgenin so..
  Projeler HABERLERİ
Kuveytli turizmciler Wish More Hotel Istanbul’da buluştu Kuveytli turizmciler Wish More Hotel Istanbul’da buluştu OTSAD’ın daveti ile İstanbul’a gelen Kuveytli turizmciler, Türkiye’deki meslekta..
Atatürk Havalimanı’nda iki günlük yazılım maratonu Atatürk Havalimanı’nda iki günlük yazılım maratonu Havalimanı bilişim çözümlerinde dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alan..
ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden ALBARAKA TÜRK “iALBATROS” projesine iki ödül birden Albaraka Türk’ün kendi kaynakları ile oluşturduğu iAlbatros projesi, IDC Türkiye..
Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Gaziosmanpaşa’ya MİSAL Türkiye’ye ÖRNEK dönüşüm Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi, “Ahes Misal İstanbul” adıyla Gazio..
  Spor HABERLERİ
Göztepe Bayram Bektaş'la anlaştı Göztepe Bayram Bektaş'la anlaştı Teknik direktör Tamer Tuna ile yollarını ayıran Göztepe, Bayram Bektaş ile prens..
Türkiye'deki heyecan Avrupa'nın 5 büyük ligini geçti Türkiye'deki heyecan Avrupa'nın 5 büyük ligini geçti Spor Toto Süper Lig'de son 10 sezonun en büyük mücadelesi, 2017-2018 sezonunda y..
Fenerbahçe'nin en istikrarlısı De Souza Fenerbahçe'nin en istikrarlısı De Souza Spor Toto Süper Lig'i ikinci sırada bitiren sarı-lacivertli ekipte, Brezilyalı f..
LeBron 44 sayı attı, seri eşitlendi LeBron 44 sayı attı, seri eşitlendi Cleveland Cavaliers, yıldız oyuncusu LeBron James'in 44 sayı attığı NBA Doğu Kon..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
24. Milli ve Yerli  Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti 24. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti 23. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ali KOPUZ’un katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti 22. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Ekrem Erdem’in katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti 21. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Gökhan Murat Kalsın’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı