HABER AKIŞI

Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahiplerinin konutları kura ile belirlendi

 Tarih: 31-12-2020 00:28:26
Gaziosmanpaşa'da yapımı tamamlanan 796 konutluk Sarıgöl Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahiplerinin daireleri noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimiyle belirlendi.

Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm konutları hak sahipleriyle buluşmaya devam ediyor. Sarıgöl Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapımı tamamlanan 796 konut için noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirildi. Hak sahipleri, deprem standartlarına uygun, sosyal donatı alanları, yeşil alanları ve otoparkı olan konutlara kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da bu heyecana ortak oldu. İstiklal Marşı'nın ardından başlayan programda ilk kurayı Başkan Usta çekti. Usta, kura çekiminde ilk daire sahibinin evine çay içmeye gideceği sözünü verdi.

"KURA ÇEKİLİRKEN DUYGULANMALARI, KUŞKUSUZ BİZİ DE DUYGULANDIRDI"

Başkan Usta, "Sarıgöl konutları 2013 yılında temeli atılmış olan fakat bazı aksaklıklardan dolayı tamamlanamayan bir projeydi. Bugün kura çekimiyle 796 konutun hak sahipleri buranın dokusuna, kültüne uygun bir şekilde yaşayacaklar. Bu proje güzel, konforlu ve güvenli. Ayrıca yüzme havuzları, spor salonları ve yeşil alanları bulunan bir yaşam alanı oldu. Sarıgöl Mahallemiz, en geri kalmış ve ücra bir mahallemizdi. Güvenli bir bina ve mahalle olarak hizmete alınmış olması da ayrıca memnuniyet verici bir durum. Buradaki vatandaşlarımız, bu konutların tamamlanmasını uzun süredir bekliyordu. Kura çekilirken duygulanmaları, kuşkusuz bizi de duygulandırdı” dedi.

HER DAİREYE BİR OTOPARK

İstanbul'un en önemli sorunlarından birinin otopark olduğunun altını çizen Başkan Usta: "Konut kadar, okul kadar, park kadar, otopark da elzem bir ihtiyaç. Sadece aracınızı güvenli bir yere park etmek açısından değil, trafiği rahatlatmak açısından da son derece önemli. Sarıgöl Kentsel Dönüşüm Projemizde 1.039 araçlık otopark ile her konuta en az bir otoparkı sizlere tahsis ediyoruz. Otoparkın bu anlamda son derece önemli olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. Hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

ADA BAZLI KENTSEL DÖNÜŞÜM İMKÂNI

Vatandaşlara bölge bazlı ve ada bazlı kentsel dönüşüm imkânları sunduklarını belirten Başkan Usta, "Bunun da buradan müjdesini veriyorum; Karayolları, Mevlana, Fevzi Çakmak ve planını yaptığımız Pazariçi Mahallesi'nde önümüzdeki yıldan itibaren ada bazlı kentsel dönüşümü her isteyen vatandaş, istediği müteahhitle anlaşma yapmak suretiyle kendisi yapabilecek ya da yine bizimle bu proje kapsamında uzlaşmaya gelip, bu projeyi yaptırabilecek. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; planını yapmadığımız, gündeme almadığımız bölge, mahalle kalmadı" dedi.

“BUGÜNE KADAR YAKLAŞIK 5 BİNE YAKIN KONUT TAMAMLADIK”

Sarıgöl Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Sayın Cumhurbaşkanımızın önemsediği ve startını verdiği projelerden bir tanesi olduğuna vurgu yapan Başkan Usta, “Diğer projeler de hızlı bir şekilde devam edecek. Bu zor ve meşakkatli bir proje oldu. Bugüne kadar yaklaşık 5 bine yakın konut tamamladık. Bununla beraber şu an yapımı devam eden 3 bin 383 konut projesi var. Bir kısmı 2021 yılında diğer bir kısmı 2022'nin başında inşallah bitecek" diye konuştu.

“BAĞLARBAŞI 7B PROJEMİZİ ÖNÜMÜZDEKİ YIL TESLİM ETMEYİ ÜMİT EDİYORUZ”

Başkan Usta, “Bağlarbaşı 7B biraz meşakkatli başladı. Sonra TOKİ ile proje değişikliğine gitmek suretiyle sadece hak sahipleri sayısı kadar konut yapıyoruz. Aslında onların lehine bir süreç şu anda devam ediyor. Çünkü finalde çok katlı olacaktı. Sağ olsun Cumhurbaşkanımızın ve Çevre Şehircilik Bakanımızın bize desteğiyle sadece orada hak sahipleri sayısı kadar konuta indirgemek suretiyle güzel bir proje meydana geldi. Çok hızlı gidiyor. İnşallah önümüzdeki yıl hem dairelerin bitmiş olmasını hem de kuraların çekilerek sizlere teslim edilmesini ümit ediyoruz” diye konuştu.

YILDIZTABYA’DA HAK SAHİPLERİ EVLERİNE 2021 YILININ İLK AYLARINDA KAVUŞACAK

Yıldıztabya Mahallesi’nde devam eden kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgiler veren Usta: “Pandemi sürecine rağmen hız kesmeden bu çalışmaya devam ettirdik. Rekor denecek bir zamanda, çok kısa süre sonra bu çalışmayı bitmiş ve kuraları çekilmiş olarak sizlere teslim etmeyi ümit ediyoruz. Burada sadece 245 vatandaşımıza konut verebileceğiz. Ama bu projenin 2. ve 3. etapları da var. İnşallah 2021 yılında da 2. etabın ihalesini yapmak suretiyle geriye kalan vatandaşlarımızı da en kısa zamanda hak sahibi yapmayı ümit ediyoruz. Özellikle de 5 ve 6B Bölgesi'nde yapılan projelerin TOKİ'nin standartlarında çok güzel bir proje olduğunu da buradan özellikle vurgulamak istiyorum. İnşallah bundan sonraki projeleri de bu ayarda yapmak suretiyle hem kentsel dönüşümü tamamlamak hem de siz değerli hak sahiplerimize en kısa sürede konutlarını teslim etmek en büyük hedefimiz” ifadelerini kullandı.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Kura sonucu dairesi belli olan hak sahibi Mehdi Soykan, “Bugün sabrımızın meyvesini alıyoruz, memnunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah herkes arzu ettiği gibi güzel kuralar çekmiştir” dedi.

Ertan Tunç ise, “İnşallah beklediğimize değer, rahat ederiz. Çoluk, çocuğumuz rahat eder. 2. sınıfa giden bir kızım var. Onunla birlikte oturacağız. Allah nasip ederse, iyi olur inşallah” ifadelerini kullandı.

  Bu haber 8739 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı