HABER AKIŞI

GAZİOSMANPAŞA KENTSEL DÖNÜŞÜMDE GAZA BASTI

 Tarih: 20-02-2021 19:06:00  -   Güncelleme: 26-02-2021 01:35:52
Gaziosmanpaşa'da son 2 ay içinde yapımı tamamlanan 1040 konutun hak sahipleri noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimiyle belirlendi.

Gaziosmanpaşa'da yapımı tamamlanan 244 konutluk Yıldıztabya Mahallesi 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hak sahiplerinin daireleri noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimiyle belirlendi. Törende konuşan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, bugüne kadar 4.896 konutun hak sahiplerine teslim edildiğini söyledi.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının hız kesmediği Gaziosmanpaşa'da hak sahipleri konutlarına kavuşmaya devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Gaziosmanpaşa Belediyesi iş birliğiyle Yıldıztabya Mahallesi'nde yapımı tamamlanan 244 konut için noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi Davet Salonunda gerçekleştirilen kura çekimine İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, ilçe protokolü ve hak sahibi vatandaşlar katıldı. Programda hak sahipleri, yatay mimaride inşa edilmiş, deprem standartlarına uygun, yeşil alanları ve otoparkı olan konutlara kavuşmanın sevincini yaşarken, Başkan Usta da vatandaşların sevincine ortak oldu.

 

“ŞEHRİMİZ AÇISINDAN ÖZEL BİR PROJE”

Kentsel dönüşüm kapsamında geçtiğimiz ay Sarıgöl Kentsel Dönüşüm Projesi'nin de kurasını çektiklerini vurgulayan Başkan Usta, "Bugünkü projemiz şehrimiz açısından özel bir proje. Konforlu, kaliteli ve mimari açıdan estetik, tamamen yatay mimariye özgü bir proje ve gerçekten önemsediğimiz ve özelliği olan bir proje. Tüm hak sahiplerimize hayırlı olsun" dedi.

Sarıgöl Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Sayın Cumhurbaşkanımızın önemsediği ve startını verdiği projelerden bir tanesi  olmakla beraber diğer projeler de hızlı bir şekilde devam etmektedir. Bu projeler zor ve meşakkatli bir süreçten sonra tamamlandı. Bugüne kadar yaklaşık 5000 (beş bin)  konut tamamladık. Bununla beraber şu an yapımı halen devam eden 3105 konut projesi var. Bunların bir kısmı 2021 yılında diğer bir kısmı 2022'nin başında tamamlanarak hak sahibi vatandaşlarımıza teslim edilecek.

İlçemizde 2021 yılı sonu itibariyle Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında toplam 840 (Bağlarbaşı Mah. 7B Bölgesi) + 400 (Mevlana Mah. 11A Bölgesi) =1240 konutun teslim edilmesi planlanmış olup çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Söz konusu bu projelerimizin tamamında her daireye en az bir kapalı otopark verilecek olup bununla birlikte proje alanlarının en az %50 si yeşil alan ve sosyal tesisler olarak vatandaşımızın hizmetine sunulacaktır.

“YILDIZTABYA MAHALLESİ 1.ETAP KURA ÇEKİMLERİ YAPILDI”

Gaziosmanpaşa'da yapımı tamamlanan 244 konutluk Yıldıztabya Mahallesi 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’ndeki hak sahiplerinin daireleri noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimiyle belirlendi.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının hız kesmediği Gaziosmanpaşa'da hak sahipleri konutlarına kavuşmaya devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Gaziosmanpaşa Belediyesi iş birliğiyle Yıldıztabya Mahallesi'nde yapımı tamamlanan 244 konut için noter huzurunda 21.02.2021 tarihinde kura çekimi yapıldı. Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi Davet Salonunda gerçekleştirilen kura çekimine İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, İlçe Başkanı Fatih Aydemir ve hak sahibi vatandaşlar katıldı. Programda hak sahipleri, yatay mimaride inşa edilmiş, deprem standartlarına uygun, yeşil alanları ve her dairenin otoparkı olan konutlara kavuşmanın sevincini yaşarken, Başkan Usta da vatandaşların sevincine ortak oldu.

“GAZİOSMANPAŞA’DA KENTSEL DÖNÜŞÜMDE 4.896 KONUT TAMAMLANDI”

Yıldıztabya 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi'nin donatılarıyla ve yatay mimarisi ile ilçede bir ilk olduğunun altını çizen Başkan Usta, inşaatın 400 günde tamamlandığını söyledi. Başkan Usta, projenin ikinci etabının da çok kısa sürede tamamlanacağını ifade etti. Usta, bugüne kadar 4.896 konutun hak sahiplerine teslim edildiğini, 3.300 konutun inşaatının sürdüğünü ve 3.000 konutun da başlama aşamasında olduğunu sözlerine ekledi.

“RABBİM HERKESİ KAVUŞTURSUN”

Yeni evine kavuşacağı için çok mutlu olduğunu kaydeden Sevda Buzman, “Çok mutluyum, uzun zamandır bekliyordum. En sonunda kavuştuk. Rabbim herkesi kavuştursun. Çok heyecanlıyım” diye konuştu.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM”

Kura sonucundan çok mutlu olduğunu belirten Şaban Okçimen ise, “Gaziosmanpaşa Belediyesi'ne çalışmalarından ötürü çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte kira anlamında bizi mağdur etmedi. Çok mutluyum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

  Bu haber 875 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı