HABER AKIŞI

Flower Show İstanbul/Eurasıa Plant Faır’a Bakanlık Desteği!

 Tarih: 26-09-2019 23:58:52
Bu yılki ihracatını yüzde 30 artıran Türk Süs Bitkileri ve Peyzaj Sektörü, Kasım ayındaki Flower Show İstanbul/Eurasia Plant Fair 2019 buluşmasına hazırlanıyor. 11.’sini gerçekleştirecekleri fuarın, T.C. Ticaret Bakanlığı Alım Heyeti Programı’na dahil olduğunu açıklayan Tarsus Turkey Fuar Direktörü Mustafa Gültekin Gökgül, yurt içinden katılacak yerli firmalara da Bakanlığın ayrıca özel destekler verdiğini vurguladı.

“Geçen yıl, yeni yabancı ziyaretçi oranı yüzde 88,5 ile rekor düzeye ulaşan Flower Show İstanbul/Eurasia Plant Fair, sektör ihracatı açısından önemli bir katma değer oluşturdu. Hem sene başından bu tarafa yurt dışı satın almacılarına yönelik yürüttüğümüz ziyaretçi çalışmaları hem de Alım Heyeti Programı sayesinde bu yılki katılımcılarımız, yeni ihracat kanalları üzerinden işlerini daha da büyütme fırsatı yakalayacak” diyen Gökgül, İzmir Ticaret Odası’na üye sektör firmalarından fuara katılacaklara da Tarsus Turkey’in özel desteklerinin olacağını söyledi.

 

Flower Show İstanbul/Eurasia Plant Fair 2019, süs bitkileri ve peyzaj sektöründe faaliyet gösteren yurt içi ve yurt dışından firmaları, aralarında belediyeler, kamu kurumları, inşaat ve peyzaj proje firmaları, turistik tesisler, yapı marketler, şehir planlamacıları ve mimarların da olduğu binlerce doğrudan alıcıyla buluşturacak.

Fuarda iç ve dış mekan süs bitkilerinden çiçek ve çiçekçilik malzemelerine, fide ve tohumlardan dikey bahçe uygulamalarına, egzotik ağaçlardan milli bitkilere, sulama ekipmanlarından peyzaj uygulamalarına ve bahçe aksesuarlarına kadar yüzlerce yeni ürün, malzeme, ekipman ve teknolojiler bir arada sergilenecek.

Tarsus Turkey tarafından SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği) işbirliği ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı Flower Show İstanbul/Eurasia Plant Fair, 14-16 Kasım 2019 tarihlerinde 11. kez kapılarını açacak.

  Bu haber 477 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Fuar-Etkinlik-Turizm HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı