HABER AKIŞI

Fatih Girişimci İşadamları Derneği Sahur Programı Etkinliği Düzenledi

 Tarih: 15-06-2019 23:55:43
FAGİDER sahur programı etkinliğinde Birlik ve beraberlik mesajları verildi…

Fatih ilçesindeki esnaf, tüccar ve üreticilerin bir araya gelerek kurduğu Fatih Girişimci İşadamları Derneği (FAGİDER)’in düzenlediği sahur programına Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Çeşitli Kurum ve Kuruluşların Müdürleri, Meclis Üyeleri, STK Başkanları, Muhtarlar, Fatihli ve FAGİDER üyesi esnaflar ile vatandaşlar katıldı.

Programın sunuculuğunu geceye ruh ve anlam katan sunumları, anlattığı anekdotlarla ve her konuşmacının özelliklerini içeren takdimleriyle herkesi coşturan, yaptığı esprilerle herkesi gülümseten FAGİDER Başkan Yardımcısı Tuğrul DİRİER gerçekleştirdi.

Programın ilk konuşmasını; “İstanbul’un Fethi Edirne’den başlamıştı o nedenle kendimi bu davete katılmak zorunda hissettim. İstanbul’daki Edirnelilerle de bir araya gelerek 23 Haziran seçimleri için çalışacağız” diyen Ak parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal yaptı.

Edirne Milletvekili Fatma Aksal
: Burada sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Burada bir arada olmamıza vesile olan FAGİDER’e çok teşekkür ediyorum. Bayramınızı kutluyor, Allah nice bayramlara nice ramazanlara eriştirsin diyorum.

Küçük kasabalarda bile yaşayamadığımız birliği ve beraberliği burada gördük, burada yaşadık. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. İstanbul’un Fethi Edirne’den başlar. Bu anlamda İstanbul çok önemli. İki bayramı bir arada kutlayacağımıza inanıyorum.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu: Sevgili Dostlarım, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bu mübarek ramazan ayında beraber olmak, sofranızı paylaşmak bizleri çok mutlu etti. Ben de sizler gibi girişimci olarak çıktım yola. Şehrimizde girişimciliğin ilerlemesi için, girişimci sayısını arttırmak için çalışmalar yapıyoruz.

Türkiye’de zaman zaman türbülans yaşıyoruz. Piyasalar durgun demeyin. Yerinizde oturup ‘ben kırk yıllık esnafım’ demeyin. Dünya değişiyor. Artık mağazamızı, vitrinimizi, aklımızı, fikrimizi değiştirmeliyiz. Yenilenmemiz, güncellenmemiz lazım. Benim Ticaret Odası Başkanlığı zamanında bir cümlem vardı; “Yenilen olma, yenilen!” Yani yenilenmezsek, yeniliriz. Her zaman dinamik olmak zorundayız. Bu yüzden sizlerin bu birlik ve beraberliğini çok tebrik ediyorum. Girişimcilik Dernekleri her yerde olan bir şey değil. Komşu komşuyu kıskanır. Oysa siz her sabah birbirinize “Günaydın, Hayırlı işler” diyorsunuz.

Ben sevgili FAGİDER Başkanıma “bayilikleri, şubeleri bırakın. Gelin Türkiye’de çıkın, iş ortaklığı verin” dedim. Böyle paylaşmalıyız. Öyle bir ekonomiye girdik ki görüyorsunuz her şey zorlaştı. Şehrimize gelin birlikte iş imkanlarını ve kazancımızı arttıralım. Sizlerle birlikte olmaya hazırız.

İstanbul’u başka bir ele vermeyecek, mücadele edeceğiz. İstanbul, İstanbullularındır. Biz buradayız. 23 Haziran’da yine bu sofrayı kuracağız.

 Mübarek Ramazan Bayramınızı kutluyorum. Bizi misafir ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim.

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Sağlık Bakanı Yrd. Ahmet Baha Öğütken: Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bir Fatihli olarak, sizlerden biri olarak bu iklimi ve bu güzelliği yaşamaktan çok mutluyum.

Biliyorsunuz ilk olarak AK Partiyi Fatih’te kurarak bu işlere başladık. İyi ki o gün bu yola hep birlikte çıkmışız. Bugün buralara geldik, İstanbul’a yapılan hizmetlere şahit olduk. Bundan sonra da yapılacak olan hizmetlere şahitlik edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bugünlere geldik. Önümüzdeki dönemde de Sayın Binali Yıldırım ile birlikte güzel hizmetlere imza atacağız. Bayramınızı tebrik ediyor, iki bayram birden yaşamayı temenni ediyorum.

Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Genel Başkanı Adnan Danışman: Fatihliler ile birlikte olmak, benim için çok büyük bir mutluluk kaynağı. Burada toplanmamıza vesile olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Sayın Vekilimizin söylediği gibi İnşallah bu bayramı çifte bayram olarak yaşarız. Hepinizin bayramını kutluyorum.

Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Kamber Çal: Hepinizi sevgi ile selamlıyorum. Her şeyden önce ben de Fatihli bir esnaf olarak aranızdayım. Bu organizasyonda olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu organizasyon için FAGİDER’e teşekkür ediyorum. İşadamı ve esnaf olarak birliktelik ve beraberlik çok önemli. Birbirine hayır dua ederek bu işi sürdürmek çok değerli. Bayramınızı tebrik ediyor, hayırlı bayramlar diliyorum.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Başkanı Hamza Akbulut: Hepinize hayırlı geceler diliyorum. Böyle bir akşamda bizleri buluşturdukları için FAGİDER’e teşekkür ediyorum. Fatih’in tüccarları, esnafları bir araya gelmiş, böyle güzel bir etkinlik düzenlenmişler, bir araya gelmişler. Bunlar çok büyük başarılar, tebrik ediyorum. Liseden itibaren zamanımın çoğu Fatih’te geçti. Ben de Fatihli sayılırım. Beraberliğimizin ve dirliğimizin devamını niyaz ediyorum. Hepinize hayırlı bayramlar diliyorum.

Karaman Milletvekili Abdullah Özbey: Her birinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Fatih Sultan Mehmet Han’ın huzurunda ramazanımızın son günlerinde, sahur vaktinde bizi bir araya getiren FAGİDER ve onun değerli başkanı Bekir Bey ve çok kıymetli kardeşim Tuğrul Bey’e çok teşekkür ediyorum.

Bayramınızı tebrik ediyor, iki bayram birden yaşamayı Allah’tan niyaz ediyorum.


AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan: Değerli Fatihliler, abilerim, kardeşlerim, hanımefendiler ve beyefendiler hepinizi en kalbi hislerimle selamlıyorum. Başı rahmet, sonu mağfiret ve sonu cehennem azabından azat olan Ramazan’ın sonuna geldik. Bu ramazan hürmetine başta Filistin olmak üzere Suriye, Irak, Keşmir, Arakan, Myanmar, Doğu Türkistan hülasa dünyanın her coğrafyasında zulüm altında olan kardeşlerimize Yüce Allah biran önce kurtuluş, özgürlük nasip eylesin. İslam ümmetine vahdet, birlik ve beraberlik nasip eylesin.

Fatihte ramazan biraz farklı yaşanır. Çünkü şehirlerinde insanlar gibi ruhu vardır. Fatih, bizim medeniyetimizin kalbidir. Dolayısıyla kalbimizde Ramazan daha coşkulu yaşanıyor. Bu beraberliğimiz daim olsun. Burada zaten bizim gönül dünyamızın insanları var.

Önümüzde önemli bir seçim var. 23 Haziran’da hazır olalım. Amerika Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada “Türkiye’deki seçimlerin tekrarından rahatsızız ve bunu not ettik” dedi. Milletimiz bize muhalif olan, tarih boyunca düşmanlık yapan devletlerin ve toplumların durumunu bilir, buna göre vaziyet alır. Onlar bu durumdan üzülüyorsa biz de onları çok daha fazla üzmeliyiz. 23 Haziran’da onların bayraklarını yarıya indirip, yas tutmalarını hep birlikte sağlayacağız.

Bu duygularla hepinizi saygı ile selamlıyorum. Bayramınız tebrik ediyorum.


AK Parti İstanbul Milletvekili ve Fatih Eski Belediye Başkanı Mustafa Demir: Saygıdeğer Milletvekillerimiz, Amirimiz, değerli Belediye Başkanımız, saygıdeğer beyefendiler ve hanımefendiler, Fatih’in kıymetli esnafları hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, bizi bir araya getiren FAGİDER’e çok teşekkür ediyorum.

Üniversite yıllarımdan beri Fatihteyim. Ailemi burada kurdum ve hala burada yaşıyorum. Her şeyimizi Fatih’e borçluyuz. Buradan anlamıyla, ruhuyla geçmek bile çok değerli. Yeni oluşan seçim koordinasyon merkezinde görev alıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle görev yapmaktayız ve gece gündüz çalışıyoruz.

Değerli arkadaşlarım, bu seçimin iptal edilmesini biz istemedik. İçinizin mutmain olması için bu konuya değinmek istedim. Geçersiz oyların sayımında bulundum ve süreçlerin hepsini yaşadım. Talebimiz oyların yeniden sayılmasıydı. Ancak ilçe seçim kurulu geçersiz oyların sayımını kabul etti.

Arkasından CHP bizim müracaatımızın aksi yönünde sandıklar yeniden sayılmasın diye müracaat etti. İl seçim kurulu da CHP’nin bu talebini kabul etti. YSK’ya başvurduk, bütün sandıkların yeniden sayılmasını talep ettik. Verilen karar sonucunda oylar sayıldı, CHP adayı ile Binali Yıldırım arasında 29 binden 13 bine fark düştü.

Son seçeneğimiz olarak YSK’ya tüm somut delillerimizle olağanüstü müracaatla seçimlerin iptalini mecburen talep ettik. Gelinen nokta 23 Haziran’da İstanbullularla yeniden seçime gidiyoruz. Hakem olarak yine İstanbulluların tayin edilmesini arzu ettik. Şunu bilmeliyiz. 23 Haziran seçimleri asla sonuçları ve anlamı itibariyle 31 Mart seçimleri değildir. Biz sizden destek bekliyoruz. İstanbul’u tepeden gören bir yere gidip baksak, İstanbul’u Dünya şehirleri arasında öncelikli hale getiren bütün projeler; Marmaray, Avrasya, Üçüncü Köprü, Havalimanı, Osmangazi Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu. Bu projelerin hepsinin altında imzası olan Binali Yıldırım’a destek bekliyoruz. Bu süreçte başbakanlık, bakanlık, meclis başkanlığı yapmış olan Binali Bey asıl mağdur olan kişidir. Binali Bey’in bu mağduriyetini hep beraber bertaraf etmek zorundayız. Her şeyden önce bunun bizim görevimiz olduğu kanısındayım.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Sizlerle olmaktan, aynı sofrayı paylaşmaktan son derece memnunum.

AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç: Değerli milletvekillerim, kıymetli dostlar hepinizi hürmetle selamlıyorum. Fatih’in göbeğinde harika bir sahur sofrasındayız. Bunun için FAGİDER’e ve teşrif eden bütün dostlara teşekkür ediyorum.

23 Haziran seçimlerinde biliyorum ki burada bulunan bizi dinleyen kardeşlerimiz olaya bizden daha çok vakıflar. O yüzden sizlere ekstradan söyleyebileceğim bir şey yok. Bu mücadele çetin bir mücadeledir. Bu mücadele sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi olmadığını sizler çok iyi biliyorsunuz. Sadece Milletvekillerine ve AK Parti teşkilatlarındaki arkadaşlarımıza bırakmayacağımız kadar büyük bir mücadele.

Dostlarımıza sesleniyoruz, mücadelenize sahip çıkın, ayağa kalkın, herkes elinin ve yüreğinin yettiğince ayağa kalkmak durumunda. Ben buradaki kardeşlerimin öteden beri ayakta olduğunu biliyorum. Yürüyüşümüzü ve birlik beraberliğimizi arttıralım. Sadece Binali Yıldırım’ı Büyükşehir Belediye Başkanı yapmak değil, İstanbul kazanımlarını heba etmemek, İstanbul’u bir maceraya sokmamak hepimizin vazifesi. İstanbul’dan Türkiye’ye bir macera yaşatmak istiyorlar. Buna izin vermeyecek olanlar sizlersiniz, milletimizin vicdanıdır. O halde bu vicdanı harekete geçirelim. Bu seçim bir vicdan seçimidir. İstanbul vefalıdır, İstanbul nezaketlidir, İstanbul dününü bugününü unutmayacaktır.

Hepinize teşekkür ediyor, hayırlı bayramlar diliyorum.


FAGİDER Başkanı Bekir Artuğ: FAGİDER olarak hakkın, hakikatin ve adaletin tarafındayız. FAGİDER çatısı altında beraber yürümek, sorunlarımızı paylaşmak ve birlik olmak için yola çıktık. Sadece devletin yönetimini veya belediyemizin yönetimini seçilen başkanlara yükleyip kenara çekilmiyoruz. Bizim elimiz de taşın altında. Bu sorumlulukla ilerliyoruz. Sosyal sorumluluklarımızın yanı sıra diğer ülkelerde çıkan yangınlara da el atıyoruz. Bizler, Fatih’in güzide insanları ve güzide esnaflarıyla Suriye’deki yangına merhem olmak için on tırdan fazla yardım gönderdik. Fatih’te her ramazanda yaklaşık bin aileye erzak ve zekât yardımı yaptık. Fatih Camiinde iftarlar tertip ettik. Benzeri birçok faaliyetlerin yanında yetimlerimize muhtarlarımızın desteğiyle giyisi desteğinde bulunduk.

Önümüzdeki seçim sürecinde de FAGİDER Yönetim kurulu ve üyeleriyle hakkın ve hakikatin yanında olacağız. 23 Haziran’dan itibaren İki bayramı birden kutlayacağız. Bu güzel soframıza icabetinizden dolayı teşekkür ediyor, birlikteliğimiz ve samimiyetimizin bozulmamasını diliyorum.


Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan: Fatih’te Ramazan çok farklı yaşanıyor. Ramazan ayı Fatih ilçesinde maneviyatı ve duygusu yüksek bir ay olarak yaşanıyor. Her mahallesinde sofralar kuruluyor, farklı insanlarımız bir arada toplanıyor. Yeni dönemde de arkadaşlarımla birlikte Fatih’i çok ileriye taşıyacağız.

AK Parti İstanbul Eski Milletvekili Metin Külünk: Bu sokaklar bizim muhabbet sokaklarımız, ocağımızdır. Fatih Sultan Mehmet Han’ın ruhaniyetinin bizlerle buluştuğu yerdir. Remzi Çakır gibi, Önügören ailesi gibi kıymetli insanları vardır. 46 yıllık anılarımla buradayım ve sizlerle olmaktan çok mutluyum.

Önümüzdeki seçimin ehemmiyetini idrak etmeliyiz. Bu şehir üzerinde yeniden Bizans hayalleri kuranlar var. Bu sinsi bir plandır. Bu plan 15 Temmuz’da silahla başaramadıkları plandır. Şiddetsiz bir devrim modeli ile değişik alanlardaki uygulama biçimleriyle bu şehre ve bu ülkeye yönelik ciddi operasyonların gerçekleştirilmesi için hareket halinde olunan bir dönemde, bu masanın etrafında bulunan her kardeşimin bunun yerel seçim olmasının ötesinde, bu şehrin kimliğini değiştirmek isteyenlere karşı sandıkta vereceğimiz cevap olarak alanlarda olmalıyız. Kimseden emir ve talimat beklemeyin, çıkın kollarınızı sıvayın mücadele edin. Size talimatı Fatih Sultan Mehmet Han verdi, Halidİbn-i Zeyd, Ebu Ensar Hz. Vicdanınız ve cumhurbaşkanımız verdi. Durmaksızın fetih şuuruyla mücadelemizi kesintisiz sürdürmek boynumuzun borcudur. Fener ve Balat sinsi planların adresidir. Bu bölgeler Hristiyanlaştırma çabalarına vereceğimiz cevap gönül cevabıdır.

23 Haziran’da yeniden İstanbul diyerek bu mücadeleyi taçlandıracağız. Yolumuz açık, Bayramınız mübarek olsun.


Çankırı Milletvekili ve AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu: Bu masada olan insanlar Peygamberimizin Hadisi Şerifi olan “İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan, onun askeri ne güzel askerdir’ bilincinde, ruhunda olan insanlardır.

İstanbul Fethinin 566. Yılını kutladık. Yüzbinlerle birlikte teravih namazımızı kıldık. Fetih ruhunu hep birlikte idrak edebilmek ve yaşayabilmek bu milletin bir özelliğidir. 1071’de Malazgirt ile yurt edindiğimiz bu cennet vatanı bin yıldır birlikte yönetiyoruz. Bu zamanda da yeni bir fetih ruhu ile seksen iki milyonun kardeşliği ile devlet millet kaynaşmasıyla yeni bir dönemin başlangıcını icra etmeliyiz. Fatih işte bu ruhu, coşkuyu yaşatıyor. Bu vesile ile batılıların ‘Osmanlı Barışı’ diye nitelendirdiği ve tam dört asır boyunca Bosna’da Sırpları, Hırvatları, Boşnakları Kudüs’te ise
Hristiyanları ve Yahudileri bir arada yaşatma becerisini ortaya koymuş olan, İslam medeniyetinin sancaktarı olan aziz milletin öncülüğünde, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yeni bir dönemi ‘Türkiye Barışı Dönemini’ tüm insanlığa hediye etme vaktinin geldiğini belirtmek isterim.

Can, mal, ırz, namus, akıl, fikir hürriyetlerinin teminat altına alındığı temel hak ve özgürlüklerin bütün insanlar için geçerli olduğu, adil ve merhametli yeni bir nizama ve küresel düzene ihtiyaç var. Bütün insanların umudu ve vicdanı ortadadır. Sevgi ve hürmetlerimi arz ediyorum. Hepinizin bayramı mübarek olsun.


Önceki Dönem Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver: İstanbul’un Kalbinde bütün Türkiyeliler burada. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şehirleşme ticaret ile başladı. Ticaret ise kültür olmadan olmaz. Kime ne satacağınızı bilmezseniz ticaret yapamazsınız. Bunun en bariz örneği sekiz bin beş yüz yıllık tarihi ile Fatihtir. Kültür ve ticaret el ele bu aşamalara gelmiştir. Fetihten sonra İstanbul yeni bir medeniyete yeni bir anlayışa evirildi. İstanbul’un tüccarları da bu anlayışı pekiştiren kültürle medeniyete büyük katkı sundular. Bunun en iyi örneği de bu sahur sofralarıdır.

İstanbul’un anlamını, dünya görüşünü bir başka ele asla teslim etmeyeceğiz. İstanbul’un üzerindeki hesaplar sadece Türkiye’nin siyasi hayatını değil, dünyada geçerli olan iki medeniyetin anlayışı üzerinde kurulmuş olan hesaplardır. Cumhurbaşkanımız “Dünya 5’ten büyüktür” diyor ya, yanında cephesinde duran anlayış İstanbul seçimlerinin üzerinde kurulan anlayıştır. Biz bu anlayışı başkalarına kaptırmayacağız. İstanbul fetihten beri taşıdığı anlamı ilelebet devam ettirecektir.

MHP Fatih İlçe Başkanı Sertel SELİM: Cumhur ittifakı olarak bizler, gafletin ve ihanetin karşısında hep birlikte omuz omuza yürek yüreğe seçim gayreti içerisindeyiz.

Ordu milletvekili Şener YEDİYILDIZ: 1930’da 31 Mart vakası diye bir vaka yaşandı. O zamanki ittihat ve terakki dediğimiz teşkilat Sultan Abdülhamit’İ tahttan indirdi. O teşkilatın içinde Yahudiler, Jön Türkler, Osmanlıcılar, Müslümanım diyenler vardı. Ama o teşkilat Osmanlıyı yıktıktan sonra 16 milyon metrekarelik Osmanlı toprağı yedi yüz seksen bin metrekareye indi. Önümüzdeki 23 Haziran seçimlere iki ittifakla girecek. Bu ittifakların içine iyi bakmak lazım. İstanbul’u bir daha ele geçirme gibi imkanları olursa surda gedik açtık diyecekler. İstanbul’u ele geçirdiğinde şiddetle üzerimize saldıracaklar. Sorumluluğumuzun farkında olalım.

Türkiye Odalar ve borsalar birliği başkan yardımcısı Ali Kopuz: Fatih Sultan Mehmet Han’ın bize emanet ettiği bu şehri korumaya çalışan, kıyamete kadar bu şehirde islamın bayraktarlığını yapmak isteyen bir millet var. Bunun karşısında da zulüm 1453’te başladı diyen bir zihniyet var. Bu seçimde islamın bayrağını yere düşürmememiz lazım.

 

Ak Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi ÇAMLI: Yenikapı Meydanındaki 313 BİN Kişilik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı Enderun Teravih’inden dolayı sahur programına geç katılan Milletvekili ÇAMLI; “Oltanın ucuna taktıkları zokayı yutmamızı istiyorlar, hasse ten rica ediyorum oltanın ucuna takılmış o zokayı yutmasınlar, Trabzon çocuğu vatanseverdir, zokanın ucundaki oltayı tutan eli iyi görmek lazım. Hırsızları, Emperyalistleri iyi görmek lazım, zokanın ucundaki hamsi yemine aldanıp emperyalistlerin oyununa bizim Trabzonlu kardeşlerimiz gelmez, zokayı yutmaz. Hep Birlikte Topla Dursun Amcanın oğlu Binali Yıldırımı layık olduğu yere oturtacağız ve İstanbul çağ atlamaya devam edecek” dedi.  

Sahur Programı Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Ahmet Fevzi KOÇ’un duasıyla sona erdi.

FAGİDER SAHUR PROGRAMINA KATILANLAR:

 

Fatih Girişimci İş Adamları Derneği Genel Başkanı Bekir ARTUĞ, Ak Parti Grup Başkan Vekili Muhammed Emin AKBAŞOĞLU, FAGİDER Başkan Yardımcısı Tuğrul DİRİER İstanbul Milletvekillerimiz Mustafa DEMİR, Ahmet Hamdi ÇAMLI, Metin KÜLÜNK, Halis DALKILIÇ, TBMM Güvenlik Amiri Hasan TURAN. Ordu Milletvekili Şenel YEDİYILDIZ. Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma AKSAL. Önceki dönem Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha ÖĞÜTKEN, Geçmiş dönem Karaman Milletvekili Abdullah ÖZBEY, MHP İstanbul İl Başkanı Birol GÜR. Fatih Belediye Bşk. Ergün TURAN, Keşan Belediye Bşk. Mustafa HELVACIOĞLU, Önceki dönem Fatih Belediye Bşk. Hasan SUVER, TOBB Başkan Yardımcısı ve İSTİB Genel Başkanı Ali KOPUZ, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hakan YILMAZ, TGTV Başkanımız Av. Hamza AKBULUT, ÖNDER Genel Başkanı Kamber ÇAL. Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat DELİHASAN, İETT Genel Müdür Yardımcısı Abdullah KAZDAL. Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip KINA, Fatih Sigorta Müdürü Coşkun BİLGİN. İSKİ Fatih Bölge Müdürü Erdal BARAN, Ak Parti Fatih İlçe Başkanı Orhan NARİN, MHP Fatih İlçe Başkanı Sertel SELİM, ASRİAD Genel Başkanı Adnan DANIŞMAN. 1453 Fatih Muhtarlar Derneği Başkanı ve Fatih Mah. Muhtarı Murat HAKVERDİ, Yeniden İnşa Derneği Başkanı Eşref KÜÇÜKATEŞ, Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Ahmet Fevzi KOÇ. FAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi ve DİVER LOKANTASI Ortağı Turgay KOKOÇ, DİVER LOKANTASI ortağı Hasan BAYRAM, Yeniden İnşa Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Şeref KÜÇÜKATEŞ, ASRİAD Başkan Yardımcısı İsmail KELEŞ, Fatih Belediyesi Meclis Üyesi- Şair Cevdet BİLDİK, Fatih Belediye Meclis Üyeleri, Fatih’teki Değerli Muhtarlar ve FAGİDER üyeleri katılım sağladı.

  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
İsfanbul’da ilk yarıyıl tatilinde  “eğlence” tüm hızıyla devam ediyor İsfanbul’da ilk yarıyıl tatilinde “eğlence” tüm hızıyla devam ediyor İsfanbul AVM, ilk sömestr tatilinde minik misafirleri için hazırladığı birbirind..
PTT’den öğretmenler günü’ne özel indirim sürprizi PTT’den öğretmenler günü’ne özel indirim sürprizi PTT AŞ, 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırladığı kampanya ile kargo taşımacılı..
Türkiye’deki yaşlı nüfus sosyal medya kullanım rekoru kırdı Türkiye’deki yaşlı nüfus sosyal medya kullanım rekoru kırdı 65ile 74 yaş arası internet kullanan Avrupalı kişilerin Facebook, Twitter gibi s..
PTT AŞ Gazi ve Şehit Ailelerinin yanında PTT AŞ Gazi ve Şehit Ailelerinin yanında PTT AŞ, gazi ve şehit ailelerine APS Kurye ve Posta Kargosu gönderilerinde yüzde..
  Ekonomi HABERLERİ
Esnaf ve KOBİ’ler Türk Telekom’un desteğiyle dijital dünyanın imkanlarından faydalanıyor Esnaf ve KOBİ’ler Türk Telekom’un desteğiyle dijital dünyanın imkanlarından faydalanıyor Türk Telekom, dijital dünyada bir kimliğe sahip olmak ve e-ticaret yapmak isteye..
Makine sektörünün 2030 hedefi: 63,3 milyar dolar ihracat Makine sektörünün 2030 hedefi: 63,3 milyar dolar ihracat Teknolojik rekabetin odak noktası makine sektörü, Ticaret Bakanlığı İhracat Ana ..
Konut satışı artışında Mardin İstanbul’u 20’ye katladı! Konut satışı artışında Mardin İstanbul’u 20’ye katladı! FuzulEv’in “Gayrimenkulün 10 Yılı” araştırması, Türkiye’de son 10 yılda konut sa..
“Büyüme rakamları tarımın önemini yine gösterdi” “Büyüme rakamları tarımın önemini yine gösterdi” Bugün TÜİK tarafından açıklanan Türkiye’nin Üçüncü Çeyrek Büyüme rakamlarını değ..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Mükemmellikte 5 Yıldız Yetkinlik Belgesi Alan İlk STK: YEŞİLAY Mükemmellikte 5 Yıldız Yetkinlik Belgesi Alan İlk STK: YEŞİLAY 26-27 Kasım 2019 tarihlerinde Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından düzenle..
Mükemmellikte 5 Yıldız Yetkinlik Belgesi Alan İlk STK: YEŞİLAY Mükemmellikte 5 Yıldız Yetkinlik Belgesi Alan İlk STK: YEŞİLAY 26-27 Kasım 2019 tarihlerinde Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından düzenle..
Dünyada insani yardım anlayışı değişiyor Dünyada insani yardım anlayışı değişiyor İnsani yardım dünyasında egemen ayni yardım anlayışı Kızılay’ın büyük bir başa..
GİV Girişimci Buluşmaları Konuğu Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal EKŞİ oldu. GİV Girişimci Buluşmaları Konuğu Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal EKŞİ oldu. Girişimci İş Adamları Vakfı (GİV) gerçekleştirmiş olduğu “Girişimci Buluşmaları”..
  Söyleşi HABERLERİ
Eşref Küçükateş: “İşinizi büyütüp, Kazancınızı arttıracak “LONCA İş Buluşmaları” başlıyor. Eşref Küçükateş: “İşinizi büyütüp, Kazancınızı arttıracak “LONCA İş Buluşmaları” başlıyor. Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) ve LONCA İş Buluşmaları (LİB) Yönetim Kur..
HEFİ SAĞLIK; İş Güvenliği Kültür Bilinci gelişmelidir HEFİ SAĞLIK; İş Güvenliği Kültür Bilinci gelişmelidir HEFİ SAĞLIK Genel Müdürü Zehra Çelik: “İşyerinin ve iş görenin güvenliğini sağla..
CMŞ Tül-Perde Fabrika Satış Mağazası fiyatlarıyla dar gelirlinin yüzünü güldürecek CMŞ Tül-Perde Fabrika Satış Mağazası fiyatlarıyla dar gelirlinin yüzünü güldürecek Türkiye’de bir ilk olarak yeni bir konseptle Fabrika Satış Mağazalarını İstanbul..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
TEKNOFEST GÜNEŞİ DOĞU’DAN YÜKSELECEK TEKNOFEST GÜNEŞİ DOĞU’DAN YÜKSELECEK Türkiye’nin Millî Teknoloji Hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir t..
EV ve MUTFAK EŞYALARI SEKTÖRÜ’NÜN KALBİ BU FUARDA ATACAK! EV ve MUTFAK EŞYALARI SEKTÖRÜ’NÜN KALBİ BU FUARDA ATACAK! 26-29 Mart’ta düzenlenecek olan Ev ve Mutfak Eşyaları sektörünün bahar sezonu fu..
TÜRKİYE HELAL FUARINDA 50 ÜLKE VİTRİNE ÇIKTI TÜRKİYE HELAL FUARINDA 50 ÜLKE VİTRİNE ÇIKTI 5. Dünya Helal Zirvesi ve 7. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarı Sona Erdi. “7..
Helal Zirvesi’nde “Şeriata Uyumlu Üretim ve Helal Et Kesimi” Değerlendirildi Helal Zirvesi’nde “Şeriata Uyumlu Üretim ve Helal Et Kesimi” Değerlendirildi 5. Dünya Helal Zirvesi’nde bu yıl da 100’e yakın yerli-yabancı konuşmacı helal s..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe 3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe 3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe Evleri’nde bir ayda 276 konut satıl..
Ağacın izinde yeşil yapılaşma! Ağacın izinde yeşil yapılaşma! Dünyada gün geçtikçe artan bir farkındalıkla yayılan çevre hassasiyeti mimariye ..
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Hava Kalitesi Farkındalığı için Uluslararası Proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Hava Kalitesi Farkındalığı için Uluslararası Proje Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Şehirlerde Hava ..
Kentsel dönüşümde başarının anahtarı, kaliteli beton kullanımı Kentsel dönüşümde başarının anahtarı, kaliteli beton kullanımı Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından Kocaeli’de “Beton Teknolojileri ve..
  Teknoloji-Proje HABERLERİ
Yenilenebilir Kaynaklardan Elektrik Üretimi Toplam Elektrik Üretiminin Yarısına Ulaştı Yenilenebilir Kaynaklardan Elektrik Üretimi Toplam Elektrik Üretiminin Yarısına Ulaştı TSKB Danışmanlık Hizmetleri, ekonomiye etkileri, global jeopolitik ilişkiler ve ..
Üç operatörün ortaklığında 5G teknolojisi İstanbul Havalimanı’nda Üç operatörün ortaklığında 5G teknolojisi İstanbul Havalimanı’nda Mobil uygulama fuarı Mobilefest bünyesinde düzenlenen MMA Innovate Summit ikinci..
10 bin ihracatçıya daha ‘Yeşil Pasaport’ imkanı doğdu 10 bin ihracatçıya daha ‘Yeşil Pasaport’ imkanı doğdu Cumhurbaşkanı kararıyla son üç takvim yılı itibarıyla yıllık ortalama ihracatı 5..
Türk Telekom’un ‘Yüzde 100 Yerli’ Yapay Zekâ projesine ödül Türk Telekom’un ‘Yüzde 100 Yerli’ Yapay Zekâ projesine ödül Türk Telekom, IDC Yapay Zeka Ödülleri’nde birincilik ödülünün sahibi oldu. Innov..
  Spor HABERLERİ
EYÜPSULTAN’IN TEK BAYAN FUTBOL TAKIMI: KEMER FK EYÜPSULTAN’IN TEK BAYAN FUTBOL TAKIMI: KEMER FK “Geleceğin Futbolcularını Yetiştiriyoruz” sloganı ile 2012 yılında kurulan Kemer..
Halı saha sektörü kriz dinlemiyor Halı saha sektörü kriz dinlemiyor Ekonomik krizlerin etkilemediği sektörlerden biri de halı sahalar. İntegral Grou..
ALİBEYKÖYSPOR, YENİ SEZONA HAZIR! ALİBEYKÖYSPOR, YENİ SEZONA HAZIR! Eyüpsultan’ın köklü kulüplerinden Alibeyköyspor’un teknik direktörü Aydın Yavuz ..
Gaziosmanpaşalı Sporcular Avrupa`da Tarih Yazdı Gaziosmanpaşalı Sporcular Avrupa`da Tarih Yazdı Gaziosmanpaşalı genç sporcular, badminton ve judoda ülkemize çifte zafer yaşattı..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, “IV. Ulusal Saha Epidemiyoloji..
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı