HABER AKIŞI

Eyüpsultan Belediyesi’nde “Acil Durum Tahliye Tatbikatı”

 Tarih: 14-01-2020 16:44:18
Eyüpsultan Belediyesi’nde Sivil Savunma Amirliği ve İş Güvenliği Birimi tarafından, tüm personelin katılımıyla, “Acil Durum Tahliye Tatbikatı” gerçekleştirildi.

Tatbikat öncesi Eyüpsultan Belediyesi personeline, İtfaiye Daire Başkanlığı ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından, Temel Afet Bilinci kazandırmak amacıyla eğitim verildi. Eğitimde; yangında yapılması gerekenler, deprem nedir? Afet nedir? Deprem öncesi, deprem sırasında, deprem sonrasında yapılması gerekenler ve bina tahliyesi konularında bilgiler aktarıldı.

Eğitimin ardından ise tatbikat yapıldı. Tatbikatta, personele verilen eğitim sırasında işlenen konular tatbiki olarak canlandırıldı.

Tatbikatta, her biri konusunda eğitimli Yangın Ekibi, İlk Yardım Ekibi, Tahliye ve Kurtarma Ekibi ile Güvenlik Ekibi’nden oluşan Acil Durum Ekipleri görev aldı.

Acil Durum Ekiplerinin gözetiminde gerçekleşen tatbikatta, bina tahliyesi yapılarak personel toplanma noktalarına yönlendirildi, bina içerisinde yaralılara müdahale edilerek ilk yardım yapıldı. Sonrasında yaralılar sedyeyle taşınarak binadan çıkarıldı ve bina bahçesinde yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi.

 

  Bu haber 718 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı