HABER AKIŞI

Eşref Küçükateş: “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, hedeflere ulaşmamızı kolaylaştıracak”

 Tarih: 25-06-2018 03:38:02
Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ve Milli ve Yerli Hayat İnşası Platformu (MİYHİP) Başkanı Eşref Küçükateş 24 Haziran’da gerçekleşen seçimlerde ortaya çıkan sonuç hakkında görüşlerini açıkladı.

Eşref Küçükateş, tüm dünyanın direkt veya dolaylı yollardan müdahil olduğu ve Ak Parti ile Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef alındığı bir seçim süreci yaşandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “Hatırlanacağı üzere, seçimlerin ilan edilmesiyle ateşi yükselen dolar düşüşe geçmişti. Seçim sürecinde yaşanan gizli ve aşikâr ittifaklara tanıklık ettik. Yapılan tüm yayın, propaganda ve ittifak oyunları seçmenin daha dikkatli olmasına sebep oldu. Seçmen ülkeyi nasıl ve kaç bakanla yöneteceğini, kimleri bakan yapacağını söyleyemeyen ve seçildiklerinde ülkeyi koalisyona mahkûm edecek olan, bakanlıkları ve tüm müsteşarlıklarla makamları paylaşma derdine düşerek ülke meselelerini ve ekonomisini yönetemeyecek olanlara siz durun, mecliste olun ama yönetimi bu işin ehillerine veriyorum dedi.

Millet 24 Haziran’da sandık nöbetini tutarak ülkesine, başkanına, kazanımlarına sahip çıktı:

Millet, tatile gitmedi, gittiyse de geri döndü. 15 Temmuz gecesi nasıl sabahladıysa. 15 Temmuz’dan sonra nasıl 20 gün nöbet tuttuysa 24 Haziran’da da sandığına sahip çıktı ve sandık nöbetini tuttu. Millet ülkesine, gelişen sanayisine, teknolojideki ataklarına, ekonomideki başarısına, terörle mücadelede geldiği noktaya, komşularıyla ve tüm dünya ile izlediği dış politikasına ve diplomaside ulaştığı saygınlığa. Sınırlarını korumak için ürettiği ve satın aldığı savunma sanayi ürünlerine, terörü yok etmek ve sınırlarını korumak için yaptığı operasyonlara, ulaşımın eriştiği hızı korumaya ve açıklanan devasa projelerin devamına, istikrara ve istikbale sahip çıktı.

Millet Cumhurbaşkanına ve onun verdiği sözleri yerine getireceğine olan inancına, dünyaya karşı dik duruşuna, İslam dünyasını temsil kabiliyetine ve ezilen sömürülen insanlığa kol kanat germesine, mazlumların feryadına kulak verip yardıma koşmasına sahip çıktı.

Millet, Cumhurbaşkanı’nın çalışanına, emeklisine, çiftçisine, memuruna, öğrencisine, sanayicisine, girişimcisine, Milli ve Yerli üreticisine, finansörlerine, ekonomistlerine verdiği sözü tutacağına inanarak onu yeni Türkiye’nin, yeni sistemin, yeni yönetimin, yeni bürokrasinin başına geçirmiş Türkiye’yi ve 2 Milyar İslam âlemini emanet etmiştir.

Bize düşen görevin bilincindeyiz ve yerine getireceğiz:

Biz ve Milletimiz nasıl ki 1994’te İstanbul’u ve birçok belediyeyi yönetmeye başladığımızda başta çöp dağları olmak üzere birçok olumsuzluğu elbirliği ile aştık. Nasıl ki 2002 yılında 3 yıl üst üste %5 civarında küçülmüş bir ülkeyi teslim alıp elde edilen özgürlüklerle birlikte 16 yılda şaha kaldırdık. Şimdi de parlamenter sistemden devraldığımız ama sistem ve yöntemini millet olarak referandum ve seçimlerle kendimiz hazırladığımız Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ülke yönetimine ve kalkınmasına gerekli desteği ve toplumun adaptasyonunu sağlayarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. 16 yılda aldığımız mesafe ve kazanımların daha fazlasını 5 yılda yani 2023 yılına kadar gerçekleştireceğimize olan inancımız tam çabamız daim olacak.  

Allah Milletimizden razı, yeni dönemin ilk başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve meclise giren tüm Milli ve Yerli Milletvekillerinin yar ve yardımcısı olsun.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Gündem HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
ABD'de pedofiliden suçlu bulunan FETÖ'cü İstanbul'a getirildi ABD'de pedofiliden suçlu bulunan FETÖ'cü İstanbul'a getirildi FETÖ'nün ABD'deki vakfında yöneticilik yapan ve "çocuğa cinsel saldırı teşebbüsü..
Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı davasında karar Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı davasında karar Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı davasında 6 sanığın "anayasayı ihlal" ..
resim yok İsrail askerleri Gazze sınırında 40 Filistinliyi yaraladı İsrail askerlerinin abluka altındaki Gazze Şeridi sınırında düzenlenen barışçıl ..
Kaşıkçı cinayetinde inkârdan itirafa Kaşıkçı cinayetinde inkârdan itirafa Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesinin ardından Suudi Arabistan'dan gel..
  Ekonomi HABERLERİ
Bakan Varank sanayi üretim endeksini değerlendirdi Bakan Varank sanayi üretim endeksini değerlendirdi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ağustos ayı, dışsal şokların ve dövi..
Borsa günü yükselişle tamamladı Borsa günü yükselişle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,34 değer kazancıyla 93.616,45 p..
resim yok Ekonomistler sanayi üretimi verisini değerlendirdi Büyüme tahminleri açısından önemli bir sinyal niteliği taşıyan sanayi üretiminin..
Dövizle sözleşme kısıtlamalarına bazı istisnalar getirildi Dövizle sözleşme kısıtlamalarına bazı istisnalar getirildi Döviz cinsinden ve dövize endeksli sözleşmelere yönelik kısıtlamalara bazı istis..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
TÜSAD, sigara uyarısında bulundu TÜSAD, sigara uyarısında bulundu Etkin tütün kontrolü ile yılda 110 bin ölüm önlenebilir
MÜSİAD Ortadoğu’da temsilcilikler açıyor MÜSİAD Ortadoğu’da temsilcilikler açıyor Dünyanın her noktasına ulaşma hedefiyle faaliyetlerine devam eden MÜSİAD son ola..
İTO Başkanı Avdagiç: ‘Kısa Çalışma, firmaları dövize karşı koruma çemberine aldı’ İTO Başkanı Avdagiç: ‘Kısa Çalışma, firmaları dövize karşı koruma çemberine aldı’ “Kısa Çalışma Ödeneği, döviz dalgalanması gibi dönemsel şoklarda işten çıkarmal..
AKUT Kar Sporları Branşı Altyapı Sporcuları Sezonu Açtı AKUT Kar Sporları Branşı Altyapı Sporcuları Sezonu Açtı AKUT Spor Kulübü Kar Sporları branşımızdaki alt yapı sporcuları, sezonu açtılar...
  Söyleşi HABERLERİ
Türkiye Emlak Bankası, “TÜRKİYE EMLAK KATILIM BANKASI” olarak, yeniden doğdu. Türkiye Emlak Bankası, “TÜRKİYE EMLAK KATILIM BANKASI” olarak, yeniden doğdu. Türkiye Emlak Katılım Bankası, olarak yeniden doğan ve bu doğumda büyük emek ve ..
İş̧ Dünyası başarısızlık hikayelerini gençlere anlattı İş̧ Dünyası başarısızlık hikayelerini gençlere anlattı Türkiye’nin önemli başarılara imza atan gençlik oluşumlarından olan İstanbul Gen..
Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Süper Bakterilere Karşı Savaşmanın İpuçları Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı tüm uyarı, aldığı tüm önlemlere rağmen kontrolsüz k..
Sektöre kadın eli değdi Sektöre kadın eli değdi Türkiye Takım Tezgahları Sektörünün kadınların iş hayatına katılımının bir terci..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
“Bilgi toplumuna geçiş trenini kaçırmayalım” “Bilgi toplumuna geçiş trenini kaçırmayalım” Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’ne ikinci gün konuk olan Eczacıbaşı Holding ..
İki STK Çatı Kuruluşu, İDSB ve TGTV İki STK Çatı Kuruluşu, İDSB ve TGTV Fuarı tertipleyen kuruluşlardan biri olan İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları..
Malatya’nın en iyileri belli oldu Malatya’nın en iyileri belli oldu Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema ..
Deri sektörünün devleri bu fuarda buluşuyor Deri sektörünün devleri bu fuarda buluşuyor Türkiye’de bir ilk; tamamı yerli markalar ile deri ve kürk fuarı
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Sarıgöl’de Kentsel Dönüşüm Konutları 2019 Yılında Teslim Edilmeye Başlıyor Sarıgöl’de Kentsel Dönüşüm Konutları 2019 Yılında Teslim Edilmeye Başlıyor Mahalle Buluşmaları kapsamında Sarıgöl Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Ba..
2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli 2000 yılından önceki riskli yapılar acilen yenilenmeli Türkiye’nin 20 milyonluk yapı stoğunun 7,5 milyonu risk altında
İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İMAR BARIŞI TÜM YÖNLERİYLE MASAYA YATIRILDI İmar barışı vatandaşın sorunlarını çözerken, kentsel dönüşüme ivme kazandıracak..
İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Tokatköy’de Örnek Bir Proje Yapacağız” Beykoz’da düzenlenen “Tokatköy Şehri- Sitare Yerinde Dönüşüm Tanıtım Programı ve..
  Projeler HABERLERİ
MISTI Projesinin 2. yılı tamamlandı MISTI Projesinin 2. yılı tamamlandı Limak Vakfı tarafından fon desteği sağlanan Boğaziçi Üniversitesi ve Massachuset..
Ant Yapı İngiltere’de beşinci projesinin startını verdi Ant Yapı İngiltere’de beşinci projesinin startını verdi Ant Yapı’nın İngiltere’deki merkez ofisi Ant Yapı UK; 20-22 Eaton Place Konut Pr..
Aksa Doğalgaz, 18 İlçeye Doğal Gaz Arzı Sağlayacak Aksa Doğalgaz, 18 İlçeye Doğal Gaz Arzı Sağlayacak Aksa Doğalgaz, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin 100 günlük eylem planı kapsamında y..
‘Cari açığa yerli yazılım ve mühendislikle çözüm’ ‘Cari açığa yerli yazılım ve mühendislikle çözüm’ Pompa sektörünün en büyük firmalarından Türk UNOPOMP, elektrik faturalarının hız..
  Spor HABERLERİ
resim yok Chelsea'nin bileği bükülmüyor Bu sezon çıktığı 18 resmi maçta da yenilmeyen Chelsea, Avrupa'nın 5 büyük ligind..
'Büyük bir futbol şehrine yakışır oynamak zorundayız' 'Büyük bir futbol şehrine yakışır oynamak zorundayız' Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, "Büyük bir futbol şehrine yakışır oynam..
İsveç Milli Takımı Teknik Direktörü Andersson: Son maçtan ders çıkardık İsveç Milli Takımı Teknik Direktörü Andersson: Son maçtan ders çıkardık İsveç Milli Takımı Teknik Direktörü Andersson, "Son maçtan ders çıkardık. Bu sef..
Türkiye 565. maçına çıkıyor Türkiye 565. maçına çıkıyor A Milli Futbol Takımı, İsveç ile yarın oynayacağı UEFA Uluslar Ligi mücadelesiyl..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
Mustafa İçöz: “Trafikten men edilen aracın kimliği de yok edilmeli!” Mustafa İçöz: “Trafikten men edilen aracın kimliği de yok edilmeli!” İstanbul Ticaret Odası (İTO) Motorlu araçların tamir, bakım, üretim ve montaj ko..
Nuri Özelmacıklı: “İmar Barışı süresi uzatılarak harçlar taksitlendirilmeli” Nuri Özelmacıklı: “İmar Barışı süresi uzatılarak harçlar taksitlendirilmeli” Türkiye’nin en büyük ve en çok şubesi olan Gayri Menkul Danışmanlık Firmalarında..
27. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Dr. İbrahim Altan’ın katılımıyla gerçekleşti 27. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Dr. İbrahim Altan’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf bülteni Dergisinin geleneksel Milli ve Yerli Esnaf buluşmaları Kızılay Gen..
24. Milli ve Yerli  Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti 24. Milli ve Yerli Hayat İnşası Esnaf Buluşması Öztürk ORAN’ın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay gerçekleştirdiği “Milli ve Yerli Hayat İnşası Es..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı