HABER AKIŞI

Cumhurbaşkanı Arnavutköy’de

 Tarih: 03-01-2019 08:56:54
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Arnavutköy Belediyesi Yönetim ve Hizmet Binası ile 82 eserin açılış töreni için Arnavutköy’e geliyor.

İstanbul’un, Türkiye’nin hatta dünyanın konuştuğu büyük projelerle adından sıkça söz ettiren Arnavutköy Belediyesi, 82 dev eseri hayata geçirerek ilçe sakinlerinin yaşam kalitesini yükseltti. Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından hayata geçirilen projelerin açılışı için beklenen gün geldi. Arnavutköy Belediyesi Hizmet Binası ile 82 dev eserin açılış töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımları ile gerçekleşiyor.

Yönetim ve Hizmet Binası açılıyor

Arnavutköy Belediyesi’nin ödüllü mimarlarla birlikte oluşturduğu Yönetim Kampüsü Projesi, özellikleri itibariyle Türkiye’de bir ilk oldu. Yaklaşık 80 bin metrekarelik alan üzerine kurulan proje ile Arnavutköy, yönetim birimlerinin yanı sıra çeşitli sosyal ve kültürel donatıları bünyesinde barındırıyor.

Açılışı gerçekleştirilecek 82 eser

1-Arnavutköy Belediyesi Yönetim ve Hizmet Binası

2-Nuri Pakdil Kültür Merkezi

3-Kreş

4-Spor Ve Sağlıklı Yaşam Merkezi

5-Nikah Sarayı

6-Düğün Ve Davet Salonları

7-Avlu 34 Alışveriş Ve Yaşam Merkezi

8-Arnavutköy Kültür Sanat Merkezi

9-Yeşil Cami Meydanı

10-15 Temmuz Şehitleri Meydanı Ve Katlı Otopark(İBB)

11-Cumhuriyet Meydanı

12-Hadımköy Kent Meydanı 1. Etap

13-Balaban Mahallesi Meydan Ve Yol Düzenlemesi

14-Tayakadın Meydanı Ve Mahalle Hizmet Binası

15-İmrahor Meydanı Ve Mahalle Hizmet Binası

16-Sazlıbosna Mahallesi Meydanı

17-Çilingir Mahallesi Meydanı

18-Yassıören Mahallesi Meydanı

19-Boyalık Mahallesi Meydanı

20-Yeşilbayır Mahallesi Meydanı

21-Karaburun Meydan Düzenleme Projesi (1. Etap)

22-Durusu Mahallesi Meydan Ve Yol Düzenlemesi

23-Baklalı Mahallesi Meydanı

24-Taşoluk Köyiçi Meydanı

25-Hadımköy Kapalı Pazar Yeri

26-Bolluca Kapalı Pazar Yeri

27-Haraççı Kapalı Pazar Yeri

28-Arnavutköy Güney Çevre Yolu(İBB)

29-Bolluca Stadı

30-Arnavutköy Ulaşım Hizmetleri Merkezi

31-Arnavutköy Şehir Parkı(İBB)

32-Akpınar Parkı

33-Hadımbaba Parkı

34-Esatgülemek Parkı

35-Malazgirt Parkı

36-Mevlana Parkı

37-Hasan Karakaya Parkı

38-Hoşseda Parkı

39-Osmangazi Parkı

40-Seyitonbaşı Parkı

41-Ömerli Parkı

42-Yıldırım Beyazıt Parkı

43-Hanzade Pazarı

44-Hidayet Parkı

45-M.K. Paşa Parkı

46-Prof Dr Aziz Sancar Parkı

47-Ertuğrul Gazi Parkı

48-Çınar Parkı

49-Şehit Er Şaban Aydoğan Parkı

50-Hasan Karakaya Parkı

51-Selvi Parkı

52-Baraj Yolu Caddesi Parkı

53-Suatlar Parkı

54-655 Parsel Parkı

55-Baysal Sokak Parkı

56-Mevlana Caddesi Parkı

57-Boğazköy 563 Parsel Parkı

58-Boğazköy 828-829 Parsel Parkı

59-Biricik Sokak Parkı

60-Tankçılar Parkı

61-Akşemsettin Cami Parkı

62-Birol Sokak Parkı

63-Dağhan Sokak Parkı

64-Şenay Sokak Parkı

65-Plevne Parkı

66-İmrahor Mesire Alanı

67-Boğazköy Mesire Alanı

68-Sosyal Yardımlaşma Merkezi

69-İbrahim Çağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi

70-Bolluca Gençlik Ve Eğitim Merkezi

71-Vadipark Gençlik Ve Eğitim Merkezi

72-Sanat Atölyesi

73-Taşoluk Millet Kıraathanesi

74-Arnavutköy Yerel Tarih Müzesi

75-Arnavutköy Müftülük Binası

76-Hadımköy Merkez Camii

77-Taşoluk Fatih Camii

78-Ömerli Erkek Kuran Kursu

79-Boğazköy Camii Restorasyonu Ve Meydanı

80-Kurban Satış Ve Kesim Alanları (İBB)

81-Hadımköy Toki

82-Taşoluk Toki

 

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Yavuz Sondaj Gemisi Uğurlandı Yavuz Sondaj Gemisi Uğurlandı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Dilovası'ndaki Belde Limanı'nda ..
Foça Cezaevine 9 yeni iş kolu için tesis Foça Cezaevine 9 yeni iş kolu için tesis Foça Açık Ceza İnfaz Kurumunda 9 yeni iş kolunda eğitim ve üretim yapacak atölye..
Türkiye-Irak İş Forumu Türkiye-Irak İş Forumu Bakan Pekcan, Türkiye ve Irak olarak ekonominin her alanında ilişkileri en üst d..
Eğitim, Ar-Ge ve Teknoloji Üssü Kuruyor Eğitim, Ar-Ge ve Teknoloji Üssü Kuruyor Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Maslak’ta yer alan arazisi için harekete geçildi...
  Ekonomi HABERLERİ
Ahmet Albayrak: “Tüm faizsiz hazine yatırım ürünlerini tek platformda topladık” Ahmet Albayrak: “Tüm faizsiz hazine yatırım ürünlerini tek platformda topladık” Kuveyt Türk Hazine ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ..
Melikşah Utku: “Tüm girişimci adaylarını Albaraka Garaj’a bekliyoruz” Melikşah Utku: “Tüm girişimci adaylarını Albaraka Garaj’a bekliyoruz” Albaraka Türk, verimliliği yüksek inovasyon modellerini deneyimleyebilmek ve hay..
Katılım bankalarının dağıttıkları kar paylarında yüze 18 fark Katılım bankalarının dağıttıkları kar paylarında yüze 18 fark Katılım bankalarının dağıttıkları kar payı oranları ortalaması, 24 Haziran 2019 ..
Emlak piyasasında 2019’un ilk yarısı nasıl geçti? Emlak piyasasında 2019’un ilk yarısı nasıl geçti? Hürriyet Emlak, Emlak Endeksi verileri Anadolu’nun emlak piyasasının yükselen yı..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
İTO, Perakende Ticaret Komitesi Yavuz ALTUN: “Bizim nihai kitlemiz İstanbul halkının tamamı” İTO, Perakende Ticaret Komitesi Yavuz ALTUN: “Bizim nihai kitlemiz İstanbul halkının tamamı” İstanbul Ticaret Odası (İTO) Perakendeciler Komitesi Başkan Yardımcısı Yavuz Alt..
‘Odağımız 100. yılımıza güçlü bir ekonomi ile girmek olmalı’ ‘Odağımız 100. yılımıza güçlü bir ekonomi ile girmek olmalı’ Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, “Bugünden itibar..
TÜGİAD Başkanı’ndan istanbul seçim değerlendirmesi TÜGİAD Başkanı’ndan istanbul seçim değerlendirmesi TÜGİAD Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu: ‘Demokrasi Kazandı’
Modanın Başkenti Merter’de ihracat bereketi! Modanın Başkenti Merter’de ihracat bereketi! Her geçen gün tüm dünyada daha çok tanınan, Modanın Başkenti Merter'deki firmala..
  Söyleşi HABERLERİ
“İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı “İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-22 Haziran arasında düzenlenecek İ..
Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi avlusunda düzenlenen ..
İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ, Türkiye’nin 5G’ye geçiş serüvenine katkı sunacak önemli bir etkinliğe ev sa..
‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ ‘’O’nu örnek alıyor muyuz?’’ İlahiyatçı yazar Prof. Dr. Ömer Döngeloğlu, Kağıthane’de, ‘’Peygamber Efendimizi..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Ankara’nın En Tatlı Festivali’ne Geri Sayım Başladı Ankara’nın En Tatlı Festivali’ne Geri Sayım Başladı Ece Türkiye tarafından yönetilen Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden A..
Türkiye drone şampiyonası 2. Etap mücadelesi Çanakkale’de Türkiye drone şampiyonası 2. Etap mücadelesi Çanakkale’de Türkiye’nin ilk Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında düze..
Makina sektörü İzmir’de 500 milyon dolarlık iş hacmi hedefliyor Makina sektörü İzmir’de 500 milyon dolarlık iş hacmi hedefliyor Türkiye sanayisinin gelişiminde kilit rol üstlenen takım tezgahları sektörünün t..
2. Ulusal çatıcılar yarışmasına kadın ustalar damga vurdu 2. Ulusal çatıcılar yarışmasına kadın ustalar damga vurdu Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) tarafından, TÜYAP 42. Yapı Fuarı ..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Bakan Kurum: “Gaziosmanpaşa’da Yıl Sonuna Kadar 4 Bin 400 Konutun Temelini Atacağız” Bakan Kurum: “Gaziosmanpaşa’da Yıl Sonuna Kadar 4 Bin 400 Konutun Temelini Atacağız” Gaziosmanpaşa’da 13 bölgede kentsel dönüşümün startını verdiklerini belirten Çev..
Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa'da, yaklaşık 4 bin 400 hak..
Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 5 gün önce Kağıthane Yahya Kemal Maha..
Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” Mevlüt Uysal: “kentsel dönüşüm yapmak isteyenlere her konuda yardımcı olacağız” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Ad..
  Projeler HABERLERİ
 Poşet kullanımı yüze 80 azaldı Poşet kullanımı yüze 80 azaldı Türkiye’de “Sıfır Atık” uygulaması ile başlayan poşetlerin ücretlendirilmesinden..
Havalimanı İnşaatında Çıkan Atıklar Sanat Eseri Oldu Havalimanı İnşaatında Çıkan Atıklar Sanat Eseri Oldu İGA’nın, Çevre ve Sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında yürüttüğü “Atıktan Sa..
İBB’nin “Kentsel Tasarım Rehberi” çalışması Türkiye’ye kaynak olacak İBB’nin “Kentsel Tasarım Rehberi” çalışması Türkiye’ye kaynak olacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan “Kentsel Tasarım Rehb..
  Spor HABERLERİ
İstanbul Büyükşehir Sporcuları avrupa oyunları’nda 20 sporcu ile Milli Formayı terletecek İstanbul Büyükşehir Sporcuları avrupa oyunları’nda 20 sporcu ile Milli Formayı terletecek Belarus'ta bu yıl ikincisi düzenlenecek ve Tokyo 2020 Olimpiyatları’na direkt ko..
Küpü kim kırdı? Küpü kim kırdı? Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında 100’e yakın okçunun yarıştığı Hasbahçe'deki ..
Gaziosmanpaşa’da Yaz Spor Okulları Başladı Gaziosmanpaşa’da Yaz Spor Okulları Başladı Gaziosmanpaşa Belediyesi, öğrencilere spor sevgisi aşılamak, yetenekli gençleri ..
Dört küçük pehlivan bir başpehlivana karşı Dört küçük pehlivan bir başpehlivana karşı Kağıthane Belediyesi’nin Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında bu yıl 28’ncisini d..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, “IV. Ulusal Saha Epidemiyoloji..
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı