HABER AKIŞI

CDMVision’ın yerli ve milli Artırılmış Gerçeklik teknolojileri, XR Expo’da dünya sahnesine çıktı

 Tarih: 11-07-2019 09:14:04
Türkiye’nin milli ve yerli teknoloji şirketi CDMVision, kendi geliştirdiği Artırılmış Gerçeklik teknolojileri ile dünyanın yakından takip ettiği ve bu alanda referans fuar olan XR Expo’da yeni ürünleri Augmented Distant Services, Surface Projector ve Variant Control’u sergiledi.

Bu yıl 3’üncü kez Almanya-Stuttgart’ta gerçekleştirilen XR Expo için dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler en yeni sanal, karma ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini yerinde görüp deneyimlediler.

CDMVision, XR Expo’da Artırılmış Gerçeklik partneri olduğu, Avrupa’nın en büyük kentsel dönüşüm projelerinden Stuttgart 21 için geliştirdiği Artırılmış Gerçeklik teknolojilerini de sundu. Ayrıca Stuttgart 21 Proje Direktörü David Bösinger ve CDMVision’dan Kemal Gider, altyapı projelerinde ufuk açıcı Artırılmış Gerçeklik konulu sunum gerçekleştirdiler.

CDMVision, sunduğu Artırılmış ve Sanal Gerçeklik çözümleriyle şirketlerin dijital dönüşüm sürecine destek veriyor. Ayrıca onların iş süreçlerindeki verimliliklerini, hızlarını ve doğruluklarını artırıp, maliyetlerini düşürüyor, ekipler arasındaki işbirliğini ve ekip yetkinliklerini zenginleştiriyor. Artırılmış ve Sanal Gerçeklik uygulama ve çözüm geliştirme alanında farklı endüstrilerdeki 20 yılı aşkın tecrübesiyle CDMVision; kurumlara, sektörlere ve iş alanlarına özel Artırılmış ve Sanal Gerçeklik yol haritaları, proof-of-concept çalışmaları, ürün, çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunuyor.

Ali Serdar Emre: “CDMVision markamızla teknoloji ihraç ediyoruz”

Yerli ve milli bir teknoloji şirketi olarak Türkiye’yi dünya teknoloji arenasında temsil ettiklerini belirten CDMVision Kurucu Ortağı Ali Serdar Emre, “Dünyada yaşanan dijital dönüşümde ülkemizi en ön saflarda temsil ediyoruz ve bu yıl da XR Expo’daki yerimizi aldık. Neredeyse her ay yeni bir teknolojik gelişmenin yaşandığı sektörümüzde Augmented Distant Services, Surface Projector ve Variant Control ürünlerimizi durmaksızın geliştirerek alanımızda dünya çapında söz sahibi olmayı sürdürüyoruz. Bugün artık Artırılmış Gerçekliğin sağladığı katkıları göz ardı etmek mümkün değil. Operasyonel verimliliği artıran Artırılmış Gerçeklik, aynı zamanda genel maliyetlerin düşürülmesine de yardımcı oluyor. Farklılaştırılabilen hizmet ve ürünler, daha gelişmiş satış ve pazarlama faaliyetlerine olanak sunup yeni eğitim metotları ve yüksek üretim kalitesi de sağlıyor” dedi.

CDMVision; Çoklu Kullanıcılı AR/VR Deneyimi, AR Çözümleri ile IoT Tabanlı Cihazlar ve AR Motoru gibi çözümler sunmanın yanı sıra Augmented Distant Services, Surface Projector, HoloZee, Variant Control ve CAD2AR gibi ürünlerle farklı endüstrilere katkı sağlıyor.

Augmented Distant Services: Haberleşmeyi 3 boyutlu zenginleştiren yerli teknoloji

Haberleşmeyi 3 boyutlu hale getirerek zenginleştiren Augmented Distant Services; tüm endüstrilerde bakım, servis ve eğitim gibi hizmetlerin uzaktan yapılabilmesini sağlayan bir ürün. Bir yandan saha personelinin uzaktan yönlendirmelerle etkin ve verimli çalışması sağlanabilirken ayrıca artırılmış gerçeklik destekli öğrenme sayesinde de personelin hızlı ve etkin oryantasyonu ile de verimlilik artırılabiliyor.

ADS teknolojisinde ekranı olan herhangi bir cihazdan, farklı konumdaki bir artırılmış gerçeklik gözlüğüne, tablete veya telefona bağlanılıyor. Ses ve görüntü iletişiminin yanı sıra sahadaki kişiye ne yapması gerektiği 3 boyutlu öğeler vasıtasıyla anlatılıyor ve böylelikle anlaması kolaylaştırılıyor. Teknolojiyi eşsiz kılan özellik ise görsel ve işitsel yönlendirmelere ilave olarak 3 boyutlu animasyon veya kılavuzluk edecek belge-dokümanın da ekrana yansıtılabiliyor olması.

Surface Projector: Kalite kontrolü farklı boyuta taşıyor

Sanal nesneler veya simülasyonların, gerçek bir nesnenin yüzeyinde görselleştirmesini sağlayan Surface Projector, ön üretim aşamasındaki prototipler hakkında yapılan görüşmeler ve toplantılarda, katılımcıların anlama ve kavrama seviyelerinin artırılmasına yardımcı oluyor. Artırılmış Gerçeklik Nesne Tanıma Özelliği ile yüksek hassasiyetli üst üste binme sayesinde üretilen ürünün, üretilmesi istenen dijital kopya ile olan farklılıkları tespit edilebiliyor. AR Surface Projector çözümü, nesneyi kenar algılama yöntemi ile tanıyor ve böylece üretim süreci devam ederken de hem hata çok hızlı tespit edilebiliyor hem de ek maliyet getirecek çok sayıda hatalı üretimin önüne geçilebiliyor.

Variant Control Teknolojisi

Variant Control teknolojisi ile müşteri tarafından seçilmiş özelliklerin ilgili üründe uygulanıp uygulanmadığının hızlı tespiti sağlanabiliyor. Son kontrolü yapan teknisyen, Variant Control üzerinden ürüne baktığında, eskiden kâğıt üzerinden yapılan kontrolleri ekran üzerinden hızlıca ve hatasız yapıp, teslimata onay veya ret verebiliyor. Ayrıca pazarlama süreçlerinde de kullanılabilen teknoloji sayesinde müşteri, almak istediği kişiselleştirilmiş nihai ürünü, sanal gerçeklik yardımıyla henüz satın alma aşamasına geçilmeden görebiliyor. Ziyaretçiler Variant Control ürününü, CDMVision’ın kardeş kuruluşu CDMMobil tarafından üretimi süren yeni nesil hizmet araçları ailesi TRAGGER’ın üzerinde deneyimliyorlar.

Sayısız yerli ve yabancı referanslar

Bugün Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Borçelik, Türk Telekom, Arçelik, Havelsan ve Expo2016 Antalya gibi başlıca referanslara sahip CDMVision, KOBİ’lerde verimliliği artırmak ve dijital dönüşümü hızlandırmak amacıyla Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Bursa Ticaret Sanayi Odası ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Örgütü desteği ile hayata geçirilen Bursa Model Fabrika’da Augmented Distant Services ürünüyle yer alıyor.

CDMVision’ın en büyük gurur kaynaklarından biri ise Augmented Distant Services ürününün, Almanya’nın önde gelen araştırma kurumlarından biri olan Frauenhofer Enstitüsü tarafından hayata geçirilen geleceğin çalışma alanları ve fabrikalarının simüle edildiği Future Work Lab için seçilmiş olması. CDMVision’ın artırılmış gerçeklik ürünü Augmented Distant Services, Future Work Lab’de geleceğin iş alanlarını deneyimleme konusunda dünyanın önde gelen birçok firmasını teknolojileri ile beraber yer alıyor.

CDMVision, sahip olduğu ürünlere ilave olarak Artırılmış Gerçeklik konusunda müşteri talebine göre özel çözümler de geliştirme yeteneğine sahip. Bunlardan biri, Stuttgart 21 Projesi’nin Artırılmış Gerçeklik Çözüm Ortağı olarak CDMVision’ın, Avrupa’nın en büyük demiryolu ve kentsel dönüşüm projesinin bitmiş halinin, proje aşamasında, Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile gezilebilmesini sağlayarak ziyaretçilere bu deneyimi yaşatması.

 

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Eyfel Kulesi’nden sadece 25 metre kısa Eyfel Kulesi’nden sadece 25 metre kısa Çoruh Nehri üzerine inşa edilen Yusufeli Barajı 270 metre gövde yüksekliğiyle dü..
Anne babalara yeni uygulama Anne babalara yeni uygulama Türkiye’deki yazılımcılar tarafından geliştirilen Prima Kulübü mobil uygulaması..
Türkiye metal şekillendirme makinaları üretiminde dünyada iyi bir konuma geliyor Türkiye metal şekillendirme makinaları üretiminde dünyada iyi bir konuma geliyor Türkiye’de genelinde 1171 Ar-Ge Merkezi bulunurken, Tasarım Merkezi sayısı 347 o..
Bakan Selçuk, Ulusal Çocuk Günü Etkinliklerine Katılmak Üzere Endonezya’da Bakan Selçuk, Ulusal Çocuk Günü Etkinliklerine Katılmak Üzere Endonezya’da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, temaslarda bulunma..
  Ekonomi HABERLERİ
Filyos'a 1,5 Milyar Dolarlık yatırım Filyos'a 1,5 Milyar Dolarlık yatırım Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Filyos Endüstri ve Liman Bölgesi'ni..
Katılım bankaları 6 kalemde mevduat bankalarından olumlu yönde ayrışmaktalar Katılım bankaları 6 kalemde mevduat bankalarından olumlu yönde ayrışmaktalar Katılım bankalarının faaliyet gösterdiği Türk Bankacılık Sistemi içerisindeki en..
Fatih Boz: “Yaklaşık 800 adam / gün tasarruf öngörüyoruz” Fatih Boz: “Yaklaşık 800 adam / gün tasarruf öngörüyoruz” Albaraka, teminat mektubu işlemlerini E-İhale ve E-Mektup kapsamında elektronik ..
Mücahit Gündebahar: “20 ülkede BOA kullanılacak” Mücahit Gündebahar: “20 ülkede BOA kullanılacak” Kuveyt Türk tarafından kurulan teknoloji şirketi Architecht Bilişim, bu yıl 20’n..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
‘Geleceğin antikaları’ Hünkar Kasrı’nda ‘Geleceğin antikaları’ Hünkar Kasrı’nda İstanbul Ticaret Odası kültürel mirasımıza sahip çıkmaya devam ediyor. İki hafta..
Millet iradesine el uzatılamaz Millet iradesine el uzatılamaz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca..
İhracatta kadın ve genç girişimci seferberliği İhracatta kadın ve genç girişimci seferberliği Ticaret Bakanlığı Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı, dijital d..
Darülaceze ‘sosyal şehir’ kuracak Darülaceze ‘sosyal şehir’ kuracak Bugüne kadar 30 bini çocuk, 72 bin kişiye ‘şefkat yuvası’ olan Darülaceze, halen..
  Söyleşi HABERLERİ
Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı hakim savcı adayları ile bir araya geldi Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı hakim savcı adayları ile bir araya geldi Ünlü tarihçiden hakim ve savcı adaylarına özel hayat vurgusu
“İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı “İstanbul Craft Week” Tekfur Sarayı’nda başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 17-22 Haziran arasında düzenlenecek İ..
Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Dursun Gürlek’ten Fetih Söyleşisi Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi avlusunda düzenlenen ..
İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ’DE “5G” Konuşulacak İTÜ, Türkiye’nin 5G’ye geçiş serüvenine katkı sunacak önemli bir etkinliğe ev sa..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi için Son Başvuru Tarihi 1 Ağustos Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi için Son Başvuru Tarihi 1 Ağustos Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İstanbul kapsam..
İzmir, ilk yarıyılda makine sektörünün ihracatından yüzde 7’lik pay aldı İzmir, ilk yarıyılda makine sektörünün ihracatından yüzde 7’lik pay aldı Türkiye makine sektörü 2019’un ilk yarısında geçtiğimiz döneme göre ihracatını y..
Batı Karadeniz yapı, dekorasyon ve mobilya Fuarı kapılarını açtı Batı Karadeniz yapı, dekorasyon ve mobilya Fuarı kapılarını açtı Batı Karadeniz Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarı, kapılarını açtı. Bu yıl üçüncü..
İzmir, ilk yarıyılda makine sektörünün ihracatından yüzde 7’lik pay aldı İzmir, ilk yarıyılda makine sektörünün ihracatından yüzde 7’lik pay aldı Türkiye makine sektörü 2019’un ilk yarısında geçtiğimiz döneme göre ihracatını y..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Kentsel Dönüşüm’ün yerini kırsal dönüşüm almalı Kentsel Dönüşüm’ün yerini kırsal dönüşüm almalı İSTİB Başkan Yardımcısı Hakkı İsmet Aral, Tarım ve Orman Bakanlığının kısa, orta..
Bakan Kurum: “Gaziosmanpaşa’da Yıl Sonuna Kadar 4 Bin 400 Konutun Temelini Atacağız” Bakan Kurum: “Gaziosmanpaşa’da Yıl Sonuna Kadar 4 Bin 400 Konutun Temelini Atacağız” Gaziosmanpaşa’da 13 bölgede kentsel dönüşümün startını verdiklerini belirten Çev..
Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Hızlanıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa'da, yaklaşık 4 bin 400 hak..
Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Başkan Öztekin: ‘’Yahya Kemal’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatacağız’’ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 5 gün önce Kağıthane Yahya Kemal Maha..
  Projeler HABERLERİ
“Sağlık sporda, bağlan hayata” Projesinin tanıtımı yapıldı “Sağlık sporda, bağlan hayata” Projesinin tanıtımı yapıldı “Sağlık Sporda, Bağlan Hayata” isimli projesiyle Avrupa Birliği’nden (AB) 129 bi..
Yatırımcının hedefinde yeni konut projeleri var Yatırımcının hedefinde yeni konut projeleri var Konut projelerini tek çatı altında toplayan Hürriyet Emlak Projeland verilerinde..
 ‘REIDIN-GYODER yeni konut fiyat endeksi’ Haziran Ayı sonuçları açıklandı ‘REIDIN-GYODER yeni konut fiyat endeksi’ Haziran Ayı sonuçları açıklandı Markalı konut projelerinde satışların %7’si yabancıya yapıldı
Şehirleri onlara hayat oluyor Şehirleri onlara hayat oluyor Esenler'de yaşayan engelliler, kronik hastalığı olan vatandaşlar ve yaşlılar, “Ş..
  Spor HABERLERİ
İBB Yaz Spor Okulları’nda 12 bin çocuk ücretsiz eğitim görüyor İBB Yaz Spor Okulları’nda 12 bin çocuk ücretsiz eğitim görüyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin okul spor salonlarında gelenekselleşen ücrets..
Eyüpsultanlı Çocuklar Karate Öğreniyor Eyüpsultanlı Çocuklar Karate Öğreniyor Eyüpsultan Belediyesi tarafından çocukların tatillerini daha verimli geçirebilme..
İstanbul Boğazı Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı Coşkusunu 31. kez Yaşayacak İstanbul Boğazı Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı Coşkusunu 31. kez Yaşayacak Türkiye'nin ve İstanbul'un tanıtımına 30 yıldır önemli katkı sunan ve “Dünyanın ..
 Satrançta, Kızlardan Avrupa ikinciliği Satrançta, Kızlardan Avrupa ikinciliği TSF Başkanı Gülkız Tulay: “Geleceğin yıldızları, Avrupa’da başarıdan başarıya ko..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, “IV. Ulusal Saha Epidemiyoloji..
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı