HABER AKIŞI

CDMVision’ın yerli ve milli Artırılmış Gerçeklik teknolojileri, XR Expo’da dünya sahnesine çıktı

 Tarih: 11-07-2019 09:14:04
Türkiye’nin milli ve yerli teknoloji şirketi CDMVision, kendi geliştirdiği Artırılmış Gerçeklik teknolojileri ile dünyanın yakından takip ettiği ve bu alanda referans fuar olan XR Expo’da yeni ürünleri Augmented Distant Services, Surface Projector ve Variant Control’u sergiledi.

Bu yıl 3’üncü kez Almanya-Stuttgart’ta gerçekleştirilen XR Expo için dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler en yeni sanal, karma ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini yerinde görüp deneyimlediler.

CDMVision, XR Expo’da Artırılmış Gerçeklik partneri olduğu, Avrupa’nın en büyük kentsel dönüşüm projelerinden Stuttgart 21 için geliştirdiği Artırılmış Gerçeklik teknolojilerini de sundu. Ayrıca Stuttgart 21 Proje Direktörü David Bösinger ve CDMVision’dan Kemal Gider, altyapı projelerinde ufuk açıcı Artırılmış Gerçeklik konulu sunum gerçekleştirdiler.

CDMVision, sunduğu Artırılmış ve Sanal Gerçeklik çözümleriyle şirketlerin dijital dönüşüm sürecine destek veriyor. Ayrıca onların iş süreçlerindeki verimliliklerini, hızlarını ve doğruluklarını artırıp, maliyetlerini düşürüyor, ekipler arasındaki işbirliğini ve ekip yetkinliklerini zenginleştiriyor. Artırılmış ve Sanal Gerçeklik uygulama ve çözüm geliştirme alanında farklı endüstrilerdeki 20 yılı aşkın tecrübesiyle CDMVision; kurumlara, sektörlere ve iş alanlarına özel Artırılmış ve Sanal Gerçeklik yol haritaları, proof-of-concept çalışmaları, ürün, çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunuyor.

Ali Serdar Emre: “CDMVision markamızla teknoloji ihraç ediyoruz”

Yerli ve milli bir teknoloji şirketi olarak Türkiye’yi dünya teknoloji arenasında temsil ettiklerini belirten CDMVision Kurucu Ortağı Ali Serdar Emre, “Dünyada yaşanan dijital dönüşümde ülkemizi en ön saflarda temsil ediyoruz ve bu yıl da XR Expo’daki yerimizi aldık. Neredeyse her ay yeni bir teknolojik gelişmenin yaşandığı sektörümüzde Augmented Distant Services, Surface Projector ve Variant Control ürünlerimizi durmaksızın geliştirerek alanımızda dünya çapında söz sahibi olmayı sürdürüyoruz. Bugün artık Artırılmış Gerçekliğin sağladığı katkıları göz ardı etmek mümkün değil. Operasyonel verimliliği artıran Artırılmış Gerçeklik, aynı zamanda genel maliyetlerin düşürülmesine de yardımcı oluyor. Farklılaştırılabilen hizmet ve ürünler, daha gelişmiş satış ve pazarlama faaliyetlerine olanak sunup yeni eğitim metotları ve yüksek üretim kalitesi de sağlıyor” dedi.

CDMVision; Çoklu Kullanıcılı AR/VR Deneyimi, AR Çözümleri ile IoT Tabanlı Cihazlar ve AR Motoru gibi çözümler sunmanın yanı sıra Augmented Distant Services, Surface Projector, HoloZee, Variant Control ve CAD2AR gibi ürünlerle farklı endüstrilere katkı sağlıyor.

Augmented Distant Services: Haberleşmeyi 3 boyutlu zenginleştiren yerli teknoloji

Haberleşmeyi 3 boyutlu hale getirerek zenginleştiren Augmented Distant Services; tüm endüstrilerde bakım, servis ve eğitim gibi hizmetlerin uzaktan yapılabilmesini sağlayan bir ürün. Bir yandan saha personelinin uzaktan yönlendirmelerle etkin ve verimli çalışması sağlanabilirken ayrıca artırılmış gerçeklik destekli öğrenme sayesinde de personelin hızlı ve etkin oryantasyonu ile de verimlilik artırılabiliyor.

ADS teknolojisinde ekranı olan herhangi bir cihazdan, farklı konumdaki bir artırılmış gerçeklik gözlüğüne, tablete veya telefona bağlanılıyor. Ses ve görüntü iletişiminin yanı sıra sahadaki kişiye ne yapması gerektiği 3 boyutlu öğeler vasıtasıyla anlatılıyor ve böylelikle anlaması kolaylaştırılıyor. Teknolojiyi eşsiz kılan özellik ise görsel ve işitsel yönlendirmelere ilave olarak 3 boyutlu animasyon veya kılavuzluk edecek belge-dokümanın da ekrana yansıtılabiliyor olması.

Surface Projector: Kalite kontrolü farklı boyuta taşıyor

Sanal nesneler veya simülasyonların, gerçek bir nesnenin yüzeyinde görselleştirmesini sağlayan Surface Projector, ön üretim aşamasındaki prototipler hakkında yapılan görüşmeler ve toplantılarda, katılımcıların anlama ve kavrama seviyelerinin artırılmasına yardımcı oluyor. Artırılmış Gerçeklik Nesne Tanıma Özelliği ile yüksek hassasiyetli üst üste binme sayesinde üretilen ürünün, üretilmesi istenen dijital kopya ile olan farklılıkları tespit edilebiliyor. AR Surface Projector çözümü, nesneyi kenar algılama yöntemi ile tanıyor ve böylece üretim süreci devam ederken de hem hata çok hızlı tespit edilebiliyor hem de ek maliyet getirecek çok sayıda hatalı üretimin önüne geçilebiliyor.

Variant Control Teknolojisi

Variant Control teknolojisi ile müşteri tarafından seçilmiş özelliklerin ilgili üründe uygulanıp uygulanmadığının hızlı tespiti sağlanabiliyor. Son kontrolü yapan teknisyen, Variant Control üzerinden ürüne baktığında, eskiden kâğıt üzerinden yapılan kontrolleri ekran üzerinden hızlıca ve hatasız yapıp, teslimata onay veya ret verebiliyor. Ayrıca pazarlama süreçlerinde de kullanılabilen teknoloji sayesinde müşteri, almak istediği kişiselleştirilmiş nihai ürünü, sanal gerçeklik yardımıyla henüz satın alma aşamasına geçilmeden görebiliyor. Ziyaretçiler Variant Control ürününü, CDMVision’ın kardeş kuruluşu CDMMobil tarafından üretimi süren yeni nesil hizmet araçları ailesi TRAGGER’ın üzerinde deneyimliyorlar.

Sayısız yerli ve yabancı referanslar

Bugün Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Borçelik, Türk Telekom, Arçelik, Havelsan ve Expo2016 Antalya gibi başlıca referanslara sahip CDMVision, KOBİ’lerde verimliliği artırmak ve dijital dönüşümü hızlandırmak amacıyla Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Bursa Ticaret Sanayi Odası ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Örgütü desteği ile hayata geçirilen Bursa Model Fabrika’da Augmented Distant Services ürünüyle yer alıyor.

CDMVision’ın en büyük gurur kaynaklarından biri ise Augmented Distant Services ürününün, Almanya’nın önde gelen araştırma kurumlarından biri olan Frauenhofer Enstitüsü tarafından hayata geçirilen geleceğin çalışma alanları ve fabrikalarının simüle edildiği Future Work Lab için seçilmiş olması. CDMVision’ın artırılmış gerçeklik ürünü Augmented Distant Services, Future Work Lab’de geleceğin iş alanlarını deneyimleme konusunda dünyanın önde gelen birçok firmasını teknolojileri ile beraber yer alıyor.

CDMVision, sahip olduğu ürünlere ilave olarak Artırılmış Gerçeklik konusunda müşteri talebine göre özel çözümler de geliştirme yeteneğine sahip. Bunlardan biri, Stuttgart 21 Projesi’nin Artırılmış Gerçeklik Çözüm Ortağı olarak CDMVision’ın, Avrupa’nın en büyük demiryolu ve kentsel dönüşüm projesinin bitmiş halinin, proje aşamasında, Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile gezilebilmesini sağlayarak ziyaretçilere bu deneyimi yaşatması.

 

 

  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
İsfanbul’da ilk yarıyıl tatilinde  “eğlence” tüm hızıyla devam ediyor İsfanbul’da ilk yarıyıl tatilinde “eğlence” tüm hızıyla devam ediyor İsfanbul AVM, ilk sömestr tatilinde minik misafirleri için hazırladığı birbirind..
PTT’den öğretmenler günü’ne özel indirim sürprizi PTT’den öğretmenler günü’ne özel indirim sürprizi PTT AŞ, 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırladığı kampanya ile kargo taşımacılı..
Türkiye’deki yaşlı nüfus sosyal medya kullanım rekoru kırdı Türkiye’deki yaşlı nüfus sosyal medya kullanım rekoru kırdı 65ile 74 yaş arası internet kullanan Avrupalı kişilerin Facebook, Twitter gibi s..
PTT AŞ Gazi ve Şehit Ailelerinin yanında PTT AŞ Gazi ve Şehit Ailelerinin yanında PTT AŞ, gazi ve şehit ailelerine APS Kurye ve Posta Kargosu gönderilerinde yüzde..
  Ekonomi HABERLERİ
Esnaf ve KOBİ’ler Türk Telekom’un desteğiyle dijital dünyanın imkanlarından faydalanıyor Esnaf ve KOBİ’ler Türk Telekom’un desteğiyle dijital dünyanın imkanlarından faydalanıyor Türk Telekom, dijital dünyada bir kimliğe sahip olmak ve e-ticaret yapmak isteye..
Makine sektörünün 2030 hedefi: 63,3 milyar dolar ihracat Makine sektörünün 2030 hedefi: 63,3 milyar dolar ihracat Teknolojik rekabetin odak noktası makine sektörü, Ticaret Bakanlığı İhracat Ana ..
Konut satışı artışında Mardin İstanbul’u 20’ye katladı! Konut satışı artışında Mardin İstanbul’u 20’ye katladı! FuzulEv’in “Gayrimenkulün 10 Yılı” araştırması, Türkiye’de son 10 yılda konut sa..
“Büyüme rakamları tarımın önemini yine gösterdi” “Büyüme rakamları tarımın önemini yine gösterdi” Bugün TÜİK tarafından açıklanan Türkiye’nin Üçüncü Çeyrek Büyüme rakamlarını değ..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Mükemmellikte 5 Yıldız Yetkinlik Belgesi Alan İlk STK: YEŞİLAY Mükemmellikte 5 Yıldız Yetkinlik Belgesi Alan İlk STK: YEŞİLAY 26-27 Kasım 2019 tarihlerinde Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından düzenle..
Mükemmellikte 5 Yıldız Yetkinlik Belgesi Alan İlk STK: YEŞİLAY Mükemmellikte 5 Yıldız Yetkinlik Belgesi Alan İlk STK: YEŞİLAY 26-27 Kasım 2019 tarihlerinde Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından düzenle..
Dünyada insani yardım anlayışı değişiyor Dünyada insani yardım anlayışı değişiyor İnsani yardım dünyasında egemen ayni yardım anlayışı Kızılay’ın büyük bir başa..
GİV Girişimci Buluşmaları Konuğu Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal EKŞİ oldu. GİV Girişimci Buluşmaları Konuğu Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal EKŞİ oldu. Girişimci İş Adamları Vakfı (GİV) gerçekleştirmiş olduğu “Girişimci Buluşmaları”..
  Söyleşi HABERLERİ
Eşref Küçükateş: “İşinizi büyütüp, Kazancınızı arttıracak “LONCA İş Buluşmaları” başlıyor. Eşref Küçükateş: “İşinizi büyütüp, Kazancınızı arttıracak “LONCA İş Buluşmaları” başlıyor. Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) ve LONCA İş Buluşmaları (LİB) Yönetim Kur..
HEFİ SAĞLIK; İş Güvenliği Kültür Bilinci gelişmelidir HEFİ SAĞLIK; İş Güvenliği Kültür Bilinci gelişmelidir HEFİ SAĞLIK Genel Müdürü Zehra Çelik: “İşyerinin ve iş görenin güvenliğini sağla..
CMŞ Tül-Perde Fabrika Satış Mağazası fiyatlarıyla dar gelirlinin yüzünü güldürecek CMŞ Tül-Perde Fabrika Satış Mağazası fiyatlarıyla dar gelirlinin yüzünü güldürecek Türkiye’de bir ilk olarak yeni bir konseptle Fabrika Satış Mağazalarını İstanbul..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
TEKNOFEST GÜNEŞİ DOĞU’DAN YÜKSELECEK TEKNOFEST GÜNEŞİ DOĞU’DAN YÜKSELECEK Türkiye’nin Millî Teknoloji Hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir t..
EV ve MUTFAK EŞYALARI SEKTÖRÜ’NÜN KALBİ BU FUARDA ATACAK! EV ve MUTFAK EŞYALARI SEKTÖRÜ’NÜN KALBİ BU FUARDA ATACAK! 26-29 Mart’ta düzenlenecek olan Ev ve Mutfak Eşyaları sektörünün bahar sezonu fu..
TÜRKİYE HELAL FUARINDA 50 ÜLKE VİTRİNE ÇIKTI TÜRKİYE HELAL FUARINDA 50 ÜLKE VİTRİNE ÇIKTI 5. Dünya Helal Zirvesi ve 7. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarı Sona Erdi. “7..
Helal Zirvesi’nde “Şeriata Uyumlu Üretim ve Helal Et Kesimi” Değerlendirildi Helal Zirvesi’nde “Şeriata Uyumlu Üretim ve Helal Et Kesimi” Değerlendirildi 5. Dünya Helal Zirvesi’nde bu yıl da 100’e yakın yerli-yabancı konuşmacı helal s..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe 3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe 3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe Evleri’nde bir ayda 276 konut satıl..
Ağacın izinde yeşil yapılaşma! Ağacın izinde yeşil yapılaşma! Dünyada gün geçtikçe artan bir farkındalıkla yayılan çevre hassasiyeti mimariye ..
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Hava Kalitesi Farkındalığı için Uluslararası Proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Hava Kalitesi Farkındalığı için Uluslararası Proje Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Şehirlerde Hava ..
Kentsel dönüşümde başarının anahtarı, kaliteli beton kullanımı Kentsel dönüşümde başarının anahtarı, kaliteli beton kullanımı Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından Kocaeli’de “Beton Teknolojileri ve..
  Teknoloji-Proje HABERLERİ
Yenilenebilir Kaynaklardan Elektrik Üretimi Toplam Elektrik Üretiminin Yarısına Ulaştı Yenilenebilir Kaynaklardan Elektrik Üretimi Toplam Elektrik Üretiminin Yarısına Ulaştı TSKB Danışmanlık Hizmetleri, ekonomiye etkileri, global jeopolitik ilişkiler ve ..
Üç operatörün ortaklığında 5G teknolojisi İstanbul Havalimanı’nda Üç operatörün ortaklığında 5G teknolojisi İstanbul Havalimanı’nda Mobil uygulama fuarı Mobilefest bünyesinde düzenlenen MMA Innovate Summit ikinci..
10 bin ihracatçıya daha ‘Yeşil Pasaport’ imkanı doğdu 10 bin ihracatçıya daha ‘Yeşil Pasaport’ imkanı doğdu Cumhurbaşkanı kararıyla son üç takvim yılı itibarıyla yıllık ortalama ihracatı 5..
Türk Telekom’un ‘Yüzde 100 Yerli’ Yapay Zekâ projesine ödül Türk Telekom’un ‘Yüzde 100 Yerli’ Yapay Zekâ projesine ödül Türk Telekom, IDC Yapay Zeka Ödülleri’nde birincilik ödülünün sahibi oldu. Innov..
  Spor HABERLERİ
EYÜPSULTAN’IN TEK BAYAN FUTBOL TAKIMI: KEMER FK EYÜPSULTAN’IN TEK BAYAN FUTBOL TAKIMI: KEMER FK “Geleceğin Futbolcularını Yetiştiriyoruz” sloganı ile 2012 yılında kurulan Kemer..
Halı saha sektörü kriz dinlemiyor Halı saha sektörü kriz dinlemiyor Ekonomik krizlerin etkilemediği sektörlerden biri de halı sahalar. İntegral Grou..
ALİBEYKÖYSPOR, YENİ SEZONA HAZIR! ALİBEYKÖYSPOR, YENİ SEZONA HAZIR! Eyüpsultan’ın köklü kulüplerinden Alibeyköyspor’un teknik direktörü Aydın Yavuz ..
Gaziosmanpaşalı Sporcular Avrupa`da Tarih Yazdı Gaziosmanpaşalı Sporcular Avrupa`da Tarih Yazdı Gaziosmanpaşalı genç sporcular, badminton ve judoda ülkemize çifte zafer yaşattı..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, “IV. Ulusal Saha Epidemiyoloji..
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı